Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Classic 125

Recommended Posts

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Zainteresovao me je ovaj motor..interesuju me vasa misljenja,i licna iskustva..ako neko ima link ka nekom testu,pomogao bi mi dosta..Hvala unapred!

 

Model: Aprilia Classic 125

Year: 2002

Category: Custom / cruiser

Rating: 63.4 out of 100. Show full rating and compare with other bikes

Engine and transmission

Displacement: 124.80 ccm (7.62 cubic inches)

Engine type: Single cylinder

Stroke: 2

Compression: 12.5:1

Bore x stroke: 54.0 x 54.5 mm (2.1 x 2.1 inches)

Fuel system: Carburettor

Cooling system: Liquid

Gearbox: 6-speed

Transmission type

final drive: Chain

Physical measures

Dry weight: 145.0 kg (319.7 pounds)

Seat height: 720 mm (28.3 inches) If adjustable, lowest setting.

Overall height: 1,058 mm (41.7 inches)

Overall length: 2,270 mm (89.4 inches)

Overall width: 850 mm (33.5 inches)

Wheelbase: 1,553 mm (61.1 inches)

Chassis and dimensions

Front suspension travel: 120 mm (4.7 inches)

Rear suspension travel: 100 mm (3.9 inches)

Front tyre dimensions: 90/90-19

Rear tyre dimensions: 130/90-16

Front brakes: Single disc

Front brakes diameter: 260 mm (10.2 inches)

Rear brakes: Expanding brake

Rear brakes diameter: 160 mm (6.3 inches)

Speed and acceleration

Other specifications

Fuel capacity: 10.00 litres (2.64 gallons)

Reserve fuel capacity: 3.00 litres (0.79 gallons)

 

http://www.bikepics.com/aprilia/classic125/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08
jako lep motor' date='ali...2-taktni custom - meni je to nekako nespojivo , narocito zvuk :x ...prdava cvaja,pih[/quote']

 

Ali je sto se tice performansi bolji,mislim ipak bih voleo zivahniji motor,a nije mi mnogo bitan zvuk...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova

jako lep motor, meni se svidja shto kontrolna tabla premeshtena na rezervoar complet, jaaaaaako udoban,..velik,...sve pohvale.

2t? jeste da je 2t ali zvuk ima OK.

akoimash priliku da ga kupish kupuj, ja planiram da ga kupim (nashao sam od koga) samo da dodje dozvola :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ne, ne ide dvotaktni motor bas zbog zvuka na chopper/cruiser a sa druge strane trosi podosta (5-7 litara mesavine) a konkretno u odnosu na sve ostale modele italijanskih choppera/cruisera ovaj je skroz promasen dizajnom. Inace, naganja do 120 km/h, ja proveravao, sasvim lepa ubrzanja ali sve to nije za taj tip motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

E dobra fora, hahaha, 125ccm, cvaja, pa još kastom kruzer, pa još Italijan.

 

Jel to varijanta za kruzing od kafiæa do kafiæa u tople letnje sate za zapadno evropsko tržište kome ne treba A kategorija do 125ccm, ili šta!?!?

 

ps. Ima boljih motora... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Ja sam godinu i po dana vozio apriliu classic od 50ccm

 

ApriliaClassic50ccmmalacopy.jpg

 

i bio ekstra zadovoljan (zvuk ne raèunam). Jednom sam sreo i prièao i sa deèkom iz Beograda koji je vozio baš model od 125ccm i on je takoðe bio vrlo zadovoljan motorom.

 

Ako voliš kruzere i ako ti cifra odgovara mislim da se neæeš pokajati.... :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08
Pozdrav' date='

 

ne, ne ide dvotaktni motor bas zbog zvuka na chopper/cruiser a sa druge strane trosi podosta (5-7 litara mesavine) a konkretno u odnosu na sve ostale modele italijanskih choppera/cruisera ovaj je skroz promasen dizajnom. Inace, naganja do 120 km/h, ja proveravao, sasvim lepa ubrzanja ali sve to nije za taj tip motora.[/quote']

 

Ovako...ne tice me stil toliko mnogo,ni zvuk,vise su mi vazne performanse,kocnice,udobnost..

 

Motor se lako nalazi polovan sa malo predjenih kilometara i u odlicnom stanju,a cena nije toliko velika,u odnosu na druge polovnjake,to godiste i 2T,pa mislim da je uzrok tome sama cinjenica da je to cruiser.. sto mu obara cenu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Mislim da ovo nije motor kakav ti trazis, ne zato sto je 2T, vec zato sto je kruzer. Koliko se sjecam ti si htio nesto cestovno do 125, drzi se ti Comet-a 125 i necega slicnog, ovo u svakom slucaju nije za tebe... :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08
Mislim da ovo nije motor kakav ti trazis' date=' ne zato sto je 2T, vec zato sto je kruzer. Koliko se sjecam ti si htio nesto cestovno do 125, drzi se ti Comet-a 125 i necega slicnog, ovo u svakom slucaju nije za tebe...[/quote']

 

Pa da ali sto se tice polovnjaka spisak je dosta mali,i jako dugo vec cekam da se nesto polovno 125 pojavi u oglasima,a da je mladje godiste i u ok stanju ..

 

I dalje se dvoumim oko Cometa,ali vec sebe preispitujem oko onoga sto stvarno zelim..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981
To je moj motor iz snova' date=' uzgred jel neko prodaje isti ili sabiju verziju od 50ccm?[/quote']

 

Probaj ovde:

 

APRILILA Classic Custom 50 (2002), trajno registrovana za dvoje, bez limitera, kupljena na Sajmu, vlasnik, redovno servisirana, 1.500 EUR.

tel: 064/828-2228

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Winterthur CH

izuzetno pristojan motocikl ukoliko ne ocekujes nemoguce od njegovih 125 ccm, izdrzljiv, pouzdan, ne trosi bas tako mnogo kao sto neki rekose u predhodnim postovima, osim instrument table, (koja se kod aprilie clasic nalazi na rezervoaru), ostalo je sve potpuno isto kao kod aprilie red rose iz 1995 god. vlasnik sam jedne takve i od pre 3 dana je usla u red srpskih motocikala, ocarinio sam je. pravi motor za uzivanje i za malo para, naravno da ima i boljih ali ako ne mozes odvojiti vecu sumu novca i ne smeta ti zvuk onda se neces kajati sto si nju izabrao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Ljudi, sutra ujutru idem 300km severno da pogledam jednu Apriliu Classic 125. Potpuno neplanski, ali mi je izasla dosta povoljno a caletu se vidim bas svidela, pa eto, da pazarimo motor za njega i da sluzi za po gradu i za te kratke relacije..

Nikada nisam posedovao ni jednu 2t masinu a sa ovim motorom skoro nikakvih dodirnih tacaka nisam imao, sa Red Rose tu i tamo.. Na sta da obratim paznju, sta da gledam, sta su im slabe tacke? Dalje, znam da svaka 2t masina vise manje dimi u zavisnosti od smese, ulja itd. ali sto se tice dima je on kao i kod 4t ne sme da bude plav vec samo beo ili zbog mesavine je drugacije? Pisite, svaka informacija bi mi dobro dosla.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3116 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Im'o je pre dosta godina...ide k'o šuntava(i troši),nikad da je ušteluješ,bendix riknjava...batali,kupi kao što kaže Brdy Rebelku ili Maraudera da se navozaš sit,a i posle da ih prodaš...teško se prodaje Aprilia...

20160923_105306~2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova

Ja sam bio zainteresovan za ovakvu Apriliu, meni je lep motoric, citao sam dosta o njemu i gledao dosta snimaka. Kazu da je zgodan za voznju, ovaj od 125 daleko bolje ide od 50cc, povozniji je, jedino sto ima klasican 2t zvuk, u pocetku je cudno, ali se covek lako navikne na to. Kao jednu od mana navode ljudi i potrosnju, kazu do 5L, sto je opet isplatljivije nego auto. Kome se svidja ovaj motor, verujem da ga vredi kupiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ja mislim da je danas 2t za po gradu promasen slucaj.Stalno saltas,ne voli niske obrtaje,trazi da se vozi zesce,tek tad prodise masina i mirnije radi agregat.Sta znam,mislim da je za grad i kratke relacije idealan skut,ili neki 4t 250 recimo,mada ja nisam nikad vozio 4t.Jesam skutercic.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Pazarili smo Apriliu. Zaista povoljno. Dovezli je na tockovima i ako sam ja iskreno bio skeptican. Motoric je preziveo put od 300km bez ikakvih problema. Generalno je u dobrom stanju, estetski odlican. Meni posle Bandita deluje neverovatno lako, povozno, udoban je, koliko sam primetio (prvi put vozim 2t masinu) ne voli niske obrtaje i trazi da se zavrti. Ima taj ventil snage sa kojim za 125 ide stvarno ludo, ja se odusevio. Potrosnja od cepa do cepa na autoputu pri brzini 80-100km/h, 4,5l na 100km. Cale zadovoljan, svidja mu se, sto je u sustini najbitnije. On ce ga najvise i voziti a pored toga sluzice kao neka vrsta zamene za skuter. Hvala svima na pomoci :zdravo:

 

IMG_20180901_185743.thumb.jpg.381bab5ebc867458646a573d0f3e8f72.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja