Jump to content

Moto Zajednica

Tema za sve Honda CBR 600 ljubitelje

Recommended Posts

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Meni se na f2 desavalo identicno ista stvar i probao sam sa gorivom, aditivima i dr. ali mi majstor kaze "MEMBRANA"na karburatoru i ja promenim sve cet'r i sada radi kao leptir i do 7 i preko 7. Proveri mozda je i kod tebe isti problem.

 

Da li ti se to desilo odjednom ili se postepeno "kvarilo"? Da li je moguce da je od pranja kompresorom voda usla negde pa nesto zahebava?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: b.n.s.

odjednom, prvo sam pomislio da sam ostao bez goriva a onda sam se setio da imam pola rezervoara, pa sam pomislio mozda je neka dizna i onda sam zvao majtor Bobu iz panceva i covek mi kaze da je membrana. Promenim i to je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: BGD

Nabavio sam CBR 600 F. Kupio sam ga u Italiji, 2000. godiste, nisam odoleo, kada sam ga video, upalio, iako sam trazio 900 RR-a. Nadam se da mi nece biti mali, posto sam visko 192 cm. kako sam shvatio najbolje uzeti ulje Motul 300V. Pozdrav svima.

post-1593-12879033322671_thumb.jpg

post-1593-12879033325575_thumb.jpg

post-1593-12879033328922_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Motul 300V sipaš i ne misliš.

Ima tu malo fora koliko je makina prešla, ako je preko 40 000 kilometara, možda bi mu bolje odgovarao

Motul 5100, ali u svakom slučaju 300 V ne može da škodi.

Ako ti treba uputstvo ili još neka informacija, javi se na PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Ćao kolege,

 

kao što neki od vas ovde znaju, pazario sam CBR 600 F Sport sa ograničenjem snage na 25kW.

Poskidao sam prigušnice sa usisa, blokadu sajle nije ni imao, ali je poboljšanje skoro nikakvo.

Sad - na raznim forumima sam saznao da je izgleda moguće elektronski ograničiti snagu - drugi ECU.

 

Molba:

 

Da li ima dobrih duša koje će da odvoje 5 min i bace pogled na oznaku svog kompjutera (ispod sedišta)?

 

Moja oznaka je

38770-MBW-D31

Pgm FI ECU CDI

Keihin ED2

9650-100484

 

ili evo i slika:

q7CTT_f4iecupartno.th.jpg

 

P.S. - na eBayu vidim samo modele 38770-MBW-A12 ili 38770-MBW-L11, koji su za US tržiššte i nemaju HISS, a negde sam pročitao da nije moguće upaliti EU motor kiji ima HISS sa ovim kompom... :(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Ajde da ponovim, možda niko nije video... :(

 

Ćao kolege,

 

kao što neki od vas ovde znaju, pazario sam CBR 600 F Sport sa ograničenjem snage na 25kW.

Poskidao sam prigušnice sa usisa, blokadu sajle nije ni imao, ali je poboljšanje skoro nikakvo.

Sad - na raznim forumima sam saznao da je izgleda moguće elektronski ograničiti snagu - drugi ECU.

 

Molba:

 

Da li ima dobrih duša koje će da odvoje 5 min i bace pogled na oznaku svog kompjutera (ispod sedišta)?

 

Moja oznaka je

38770-MBW-D31

Pgm FI ECU CDI

Keihin ED2

9650-100484

 

ili evo i slika:

Japxy_f4iecupartno.th.jpg

 

P.S. - na eBayu vidim samo modele 38770-MBW-A12 ili 38770-MBW-L11, koji su za US tržiššte i nemaju HISS, a negde sam pročitao da nije moguće upaliti EU motor kiji ima HISS sa ovim kompom... :(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

pa da parkiram i ja moju :)

95-o f3

IMG_0715_resize.jpg

uzeo sam je ove godine,od prepravki je dosao trioval  iz ade :),napravljen nosac kofera i montiran kofer,ugradjen motogadget i podmazivac lanca,

zamenjen spaner lanca bregaste,ostalo je da ofarbam felne i montiram nove gume koje mi stoje u sobi.uzeo sam pirelli .ugradio sam sva 4 migavca,i ugradjen alarm

preko zime sam planirao da otvorim agregat i da nastelujem ventile,ako nadjem negde da kupim plocice,i da ocistim karburatore.evo par slika,i par linkova kako se sta radilo

motogadget

IMG_0111.jpg

kofer

IMG_0004.jpg

ugradnja podmazivaca

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=41873.0

sva 4 migavca,ovde je realizovana ideja

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=40652.0

ovde je objasnjena izrada auspuha

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=42408.0

i slika istog

DSC00001.jpg

i snimak

i auspuh iz ade

DSC00033.jpg

i snimak

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

wice

motor ti je prelep nemam reci.......ima sve sto treba da poseduje jedan motor....a posebno mi se svidja zvuk na motoru......jer kod motora najvise cenim zvuk i izgled......a tvoj ima na pretek ove argumente.......bez uvrede grugim vlasnicima ali mi se ova najvise svidja.......nekako je tip top..........

 

 

pozz..... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Uzice

Pridruzujem se grupi, ovo je moja makina.. CBR600 F3 '97. :)  Kupio sam je u Aprilu ove godine od drugara i za sada sam veoma zadovoljan. Jedina zamerka je sto mi je crkla pumpa za gorivo al' sam vozio zadnjih par meseci (sezone) i bez nje. Nema nikakve razlike u voznji dok se ne potera "malo" zesce, onda pocne da stuca jer nema dovoljan dotok benzina. Pa bih zamolio, ako neko zna gde mogu da nabavim polovnu ili novu pumpu i koliko kostaju, a cuo sam da odgovaraju i neke pumpe od japanskih automobila pa ako neko zna bilo sta neka javi.. Hvala unapred!  :)

post-9140-12879059617623_thumb.jpg

post-9140-1287905961826_thumb.jpg

post-9140-12879059618847_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

I ja sam ljubitelj Honde CBR 600F ali je ne vozim...rekli mi ljudi da je Kawasaki bolji  ;D!

Meni se licno vise svidja F3 u odnosu na F4.

 

@barezi

Tvoja Hondica je kao lutka! Da je nisi ti nesto prodavao?...tako mi se cini...

 

@wice

Da ti ne zaribaju te polirane felne od stajanja  :D!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Turija
  • Motocikl: Kawasaki Z1000SX

@makica

Hvala na komplimentu za motor. Nisam je prodavao mora da je neko drugi u pitanju.

 

@wice

Da li bi mogao da postavis slike nosaca kofera i kako i gde se kaci. Imam u planu da to napravim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: subotica

ewo i moje nove lepotice....cbr 600 f3 1997 god u potpuno fabrickom stanju...od a do z sto bi rekli...presla 57000 uvezena iz italije u perfektnom stanju sa novim gumama ...iz hondinog servisa doterana na kucnu adresu...i sada je u na toplom... ;Dpoz za swe ljubitelje HONDE... ;D

post-9231-12879062938528_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pozdrav ljudi,

da li neko zna da li se moze na F3 97-98' montirati prednji tocak sa profilom 65 ili 70? Fabricka guma je 120/60/17. Stavio bih polovnu a gume sa profilom 60 je tesko naci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja