Jump to content

Moto Zajednica

Tema za sve Honda CBR 600 ljubitelje

Recommended Posts

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Jagodina <====> Zemun
  • Motocikl: Honda cbr 600rr

Spale pa voze se ljudi, nemaju vremena za kuckanje ;D

Nikola motor ti bruka, sta je ovo na farovima? Perforirana folija ili nesto drugo?

 

Hvala druze, ovo na farovima je rupicasta folija kao mrezica, kada su ugasena svetla farovi su beli a kada se upale svetla, mrezica se skoro uopste ne primecuje..

 

@hayabusaman

 

termoprekidac i termostat su dve potuno razlicite stvari

A inace i mene interesuje na koliko bi trebao da se upali ventilator na cbr 600rr 2004, posto sam jednom prilikom u mestu digao temperaturu na preko 120C i nije se upalio ventilator, ne znam da li je do termoprekidaca ili do neceg drugog, ventilator sam probao direktno i radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Hayabusa

Spale pa voze se ljudi, nemaju vremena za kuckanje ;D

Nikola motor ti bruka, sta je ovo na farovima? Perforirana folija ili nesto drugo?

 

Hvala druze, ovo na farovima je rupicasta folija kao mrezica, kada su ugasena svetla farovi su beli a kada se upale svetla, mrezica se skoro uopste ne primecuje..

 

@hayabusaman

 

termoprekidac i termostat su dve potuno razlicite stvari

A inace i mene interesuje na koliko bi trebao da se upali ventilator na cbr 600rr 2004, posto sam jednom prilikom u mestu digao temperaturu na preko 120C i nije se upalio ventilator, ne znam da li je do termoprekidaca ili do neceg drugog, ventilator sam probao direktno i radi

 

Izvini mi hteo sam da kažem termo prekidač ventilatora i ključanje antifriza je oko 160-170stepeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Jagodina <====> Zemun
  • Motocikl: Honda cbr 600rr

proveri dobro taj podatak od 160-170C mislim da znas koliko je to mnogo, nije stvar u tome na koliko antifriz kljuca vec koliku temperaturu moze da podnese agregat da ne bi doslo do krivljenja glave ili drugih ostecenja zbog prevelike temperature

 

evo jos par slicica

20120919415.jpg

20120919413.jpg

20120928434m.jpg

20120928433.jpg

20120925423.jpg

20120925422.jpg

20120925419.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

U rublici "Vozili smo" sam video da se cesto desava da kod Honde CBR 600 f4 ne radi pokazivac za gorivo. Pre par dana sam uzeo motor, varijanta f4i ali to je to, i kada sam ga uzeo bio je na rezervi. Blinkalo je RES i sve crtice za gorivo, medjutim kada sam sipao gorivo sve se pogasilo i sat vise ne pokazuje koliko ima goriva u rezervoaru. Nadam se da ce pokazivati rezervu, i to je nesto, ali bih normalno, voleo da mi to radi kako treba. E, sad, da li neko zna u cemu je problem? U davacu u rezervoaru ili u satu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 570 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

F4 je stariji model sa analognim instrumentima, gde (ja mislim) pokazivač goriva pokazuje pun opseg.

F4i ima digizalne instrumente, i iz nekog meni ne znanog razloga, pokazivač nivoa goriva pokazuje tek kada motor stigne do rezerve. Znači, kada pokaže crtice za gorivo, tada je potrošeno svo gorivo sem rezerve. Trebala bi da može da pređe ber 20tak km (naravno zavisi od stila vožnje)

Šta je još bitno: kada se sipa gorivo, crtice za rezevu još neko vreme blinkaju, pa se zatim ugase.

 

Znači: tvoj pokazivač radi normalno :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

karburatori...

potrosnja pri voznji od 180-200 mi je bila 6.33L, a normalne voznje ne prelazi 5.5L...

v-tec nisam siguran, mislim da ima samo vfr800...

 

ima u oglasniku moja honda, pa ako si zainteresovan navrati da pogledas...

stavio sam skraceni Remus, ima strasan zvuk sad za razliku od fabrickog sto radi kao fen :nanana:

 

evo jedna slika sa jucerasnje kratke voznje

to je ujedno bila i test voznja sa Remusom, moram ga skinuti da bih ga polirao... :Mina:

post-1520-0-11894900-1351936478_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Do 5k obrtaja moja CBR-ka '91.god trošila 5,5 lit. Pri 160 i više km/h = 8 i više litara. Nevolja je samo šio vožnja takvog motora na 5000 obrtaja nije mnogo zabavna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 792 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Moja cbrka (F4) trosi oko 6l normalne neke voznje, mada i kada se pegla ode nekih 2 litra gore ne vise. Ova tvoja sto na 200khm trosi 5l, svaka cast :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

pardon, sad tek vidim sta sam napisao.. 6.83L pri voznji od 180-200, autoput-medjugradska-grad

 

a normalne voznje (moje normalne voznje do 120-130km/h) ne prelazi 5.5L

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Honda CBR 600 F4i Sport

Sredinom 2011. godine prodao sam svoj stari Kawasaki GPX 750 R '87. godište, koji je inače i moj prvi motor i sa kojim sam se slatko i bez ikakvih problema navozao par godina i odmah sutradan kupio Hondu CBR 600 F4i Sport 2002. godište sa pređenih 22.000 km. Pored nešto lošijih guma koje sam kasnije na poklon dobio od drugara i oslabelog španera faznog lanca koji sam svojeručno sredio, motor je zaista bio extra stanju. Iako sam cele noći vozio auto i pola dana proveo na temperaturi oko 40 stepeni mlateći se po tehnikim pregledima, osiguravajućim kućama i policiji kako bih izvadio probne tablice, nimalo mi nije teško palo da tako umoran sednem na motor, pređem 300 km sa samo jednom pauzom i dovezem se kući. A prvi utisci su i više nego očaravajući! Za razliku od GPX-a, CBR-ka je izmišljena za vožnju. Izuzetno lagan motor, lak za obaranje, pun snage na svim obrtajima, a o lepoti da i ne govorim...jednostavno predivan! Iako je Sport verzija, zahvalan je i za duže ture. Napominjem da nisam extreman vozač, ali što se potrošnje tiče mogu reći da mi nikada nije prešao više od 7 l/100 km, ali sam u nekoliko navrata LAGANIM soliranjem prelazio i više od 300 km sa jednim rezervoarom i to bez trošenja rezerve (od 3,5 l). Motor radi i ide savršeno, izuzetno je tih zbog fabričkog auspuha, nemam problema sa elektornikom i potreban je samo redovan servis i slobodno vreme za uživanje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Honda CBR 600 F4i Sport

Lepo izgleda, samo ti tegici fale i kao nov...

 

 

Ma imam i tegiće, naravno, samo što je na ovim slikama bez njih jer sam stavljao i neke kineske koji svetle, čisto radi razonode. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Pre nepunih nedelju dana u moj dom stigla je Honda cbr F4i sport 2001. god.

Motor je kao lutka......trenutno je na toplom i ceka mesec mart da ode na servis pred pocetak sezone....

Evo i jedna fotkica bice i vise kad stignem da slikam :)post-26463-0-77661100-1359505233_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: CBR 600 F4i Sport

Kolega bike deluje negovano. Ali imam jedan savet. Crash pad-ove skini odatle gde ti sad stoje i stavi ih na mesto gde treba da stoje. Svakako moras da busis oklop. Tako postavljeni crash pad-ovi nemaju funkciju tj i ako imaju onda ne stite bocne stranice u potpunosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Kolega hvala na savetu....znam.......ali trenutno moram da odradim mnoge druge stvari pa ce to malo da saceka.....

Samo da prodje ovo sranje vreme vise:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja