Jump to content

Moto Zajednica

Tema za sve Honda CBR 600 ljubitelje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2007

Imao sam obe i to u isto vreme (f4 i f4isport). U voznji su to dva razlicita motora, pozicija na f4 je kao na nekom touringu dok je na f4i sport daleko agresivnija tj ista kao na 600rr. Tako da nije samo u izgledu razlika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Imao sam obe i to u isto vreme (f4 i f4isport). U voznji su to dva razlicita motora, pozicija na f4 je kao na nekom touringu dok je na f4i sport daleko agresivnija tj ista kao na 600rr. Tako da nije samo u izgledu razlika.

Pa nije. Ima tacno na netu sta je unapredjeno na i verziji. f4i je lepsi ali , banana sediste mi je uh ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Honda NC750X

Nisam vozio taj model banana sediste banana.gif tako da ne mogu da tvrdim koji je udobniji,

ali znam da svi pricaju da je RR neudobniji.

 

Mada sve se moze izdrzati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha

Kakve su cene semeringa i ulja prednjih vila,koliko kosta sve sto je potrebno da se zameni,u pitanju je Honda f2 95 god

I koliko ulja u motor staje 3 ili 4 litre?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Imao sam obe i to u isto vreme (f4 i f4isport). U voznji su to dva razlicita motora, pozicija na f4 je kao na nekom touringu dok je na f4i sport daleko agresivnija tj ista kao na 600rr. Tako da nije samo u izgledu razlika.

vozio f4i i f4is, 2 potpuno ista motora. osim ako nisi sedao na f4is na suvozacevom sedistu, onda je mozda priblizno kao na rr :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Kakve su cene semeringa i ulja prednjih vila,koliko kosta sve sto je potrebno da se zameni,u pitanju je Honda f2 95 god

I koliko ulja u motor staje 3 ili 4 litre?

Semerinzi su ti oko 20eura par

Ulje za viljuske je oko 1000din litra  i ide ti 460ml po stapu  SAE 10w

Ulje za motor  ide 3,4 L SAE 10W-40 bez zamene uljnog filtera ili  3,7L sa zamenom uljnog filterom , sto je daleko bolja opcija, meni je skroz debilana menjati ulje a ostaviti stari filter...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Moze, samo treba promeniti komplet sve, tu podrazumevam stapove, kociona klesta, diskove i tocak , trouglovi mogu da ostanu od F2, 
Ali ne moze medjusobno da se kombinuju stapovi od F3 sa tockom od F2 jer F3 ma vece diskove od F2 a i kacenje diskova na tocak je drugacije, 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

F3 ima plivajuce mada koliko sam citao po netu i nije preterana razlika u kocenju. Ako lazu oni lazem i ja :D 

I moze neko da pojasni ram-air koji ima f3 za razliku od f2?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

U slucaju ovih CBR-ova, ram air je totalno nebitan, jer ima minimalan doprinos radu motora, to je vise marketinska fora da nalozi lozace :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Pre malo vise od mesec dana i malo vise od 2000km sam pazario f4i. Lanac i lancanici su u dosta losem stanju, pa bi ih trebao sto pre menjati. Jos uvek se nisam u potpunosti upoznao sa motorom pa ne znam ni sam da li da ostavim fabricki odnos lancanika 16/45 ili da uzmem neku drugu varijantu... Ima li neko koristan savet?  :)

 

Motor vozim svakodnevno po lokalu, odem na nekoliko duzih tura godisnje. Ove godine planiram da odem po prvi put i na Navak, cisto rekreativno i edukativno, bez nekih trkackih ambicija.

 

Znate li mozda, moze li se D.I.D/JT set iz Louisa poruciti sa nestandardnim odnosom ili samo standardni prenos dolazi u obzir?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

S obzirom na tvoje vozacke afinitete koje si naveo (a isti su kao i kod velike vecine vozaca), ne vidim zasto bi menjao odnos prenosa, jer je fabricki najbolje odmeren, dobar za sve uslove voznje, univerzalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Kao sto rekoh nisam se jos upoznao sa motorom pa sam zato pitao. Hvala za savet, zaista mi znaci sto cujem misljenje nekoga ko vec vozi isti tip motora.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Fabricki odnos ti je zlatna sredina, i kad god tu nesto menjas jednu stvar dobijes, a drugu gubis,
na primer: 

 

-Ako mu das bolje ubrzanje, ubijas mu krajnju brzinu, i samim tim mu dizes potrosnju, jer ce motor morati na vise obrtaja da se vrti da bi postigao istu brzinu kao ranije.
-Ako mu povecas krajnju brzinu, ubijas mu ubrzanje, postace tromiji, teze i sporije ce da ubrzava.

 

Zato ja tu nebi nista diro, samo sipaj gorivo i gas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Super, hvala za savet.  :)

 

Nego kada si spomenuo potrosnju, motor mi osetno vise trosi pri normalnoj voznji nego sto ljudi prijavlju za F4i. Potrosi oko 8-8,5l u mesovitoj voznji, pri kojoj obrtaji retko idu preko 7-8k. Ima otvoren top LeoVince i kada motor radi u vazduhu se oseti miris nesagorelog benzina. "Problem" je sto nema karburatore nego ubrizgavanje pa ne znam kako bih napravio "siromasniju" smesu... Mada mozda je i dobra smesa a problem prave svecice? Po katalogu bi trebale biti iridijumske, a montirane su obicne svecice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Definitivno nesto nije u redu. Velika je to potrosnja za takvu voznju. Najlakse ti je krenuti od svecica ali sumnjam da je u njima problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Losa smesa, i vrlo moguce da ti je vazdusni filter zreo za zamenu.
U opisanom rezimu voznje, nebi smeo da ti trosi vise od 5-6 litara ,toliko trosi ova moja karburatorska starudija :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Pre CBR-a sam imao XJ600s '93. Trosio je 4,5-5,5 u zavisnosti od stila voznje.

Ne znam kako bih "osiromasio" smesu s obzirom da je u pitanju ubrizgavanje, a ne klasican karb. Probacu za pocetak da zamenim filter i svecice, pa se javljam sa rezultatima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Posle skoro trinaest godina i oko 140000km sa cbr1000f resih da sebi uzmem nesto lakse i slabije... Neke zelje treba ostaviti na miru i sacuvati za kasnije, tako da obozavana cbr1100xx ceka neke lepse dane, puteve, cene goriva i registracije...

Elem, logican izbor je Honda naravno! 600ccm, F varijanta!

Govorim o cbr 600f4 lepotici, mojoj novoj lepsoj polovini (psssst da supruga ne cuje!)

2000 god, iz Dojclanda... 24000km presla, servisna dokumentacija kompletna, padao predhodni vlasnik i levo i desno hhhhh, nista krpljeno niti lomljeno ali dovoljno da sam morao farbati bocne oklope.

U radu necujna, pitoma i ugladjena!

Ivan uradio zatamnjeni vizir onako kako on ume, majstorski!

Brka iz Mladenovca blatobran zadnjeg tocka... Ostaje da se sa Stivom iz nisa cujem oko tapaciranja sedista, nije osteceno ali malo udobnosti nije na odmet!

Nisam je jos registrovao ali ono malo sto probah je po meni perfektno! Kocnice doooosta efikasnije u odnosu na 1000F i da mogu se okrenuti u svojoj traci! Da ne poverujes...:jee1:

Pozdrav Nenad.

 

 

DSC_0582.JPG

DSC_0589.JPG

DSC_0593.JPG

DSC_0595.JPG

DSC_0597.JPG

DSC_0601.JPG

DSC_0603.JPG

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja