Jump to content

Moto Zajednica

Tema za sve Honda CBR 600 ljubitelje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 570 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Nije to to šta mi treba  :( ali linkovi su dobri za ove stare honde, do 2004 god.

 

EDIT: Trebam podatke za izmjenu ulja u upside-down vilici

 

Ebg, još malo sam guglao po netu, ali izgleda mrka kapa... Što ne postaviš pitanje na CBRworld-u ili CBRforum-u? Imam utisak da tamo imaš veće šanse. Više ljudi - veća šansa. Uostalom - možda je već neko pitao i možda već ima odgovora... ;)

 

P.s. - tebi je bar neko odgovorio - probao da ti pomogne. Mene ovi moji pobratimi po makini skroz kuliraju...  :-[ :'(

Moraću da budem malo finiji dok postujem, da koristim pristojne reči da me ne bojkotuju...  ;D

p.p.s. - a možda je to zbog toga što niko nije blesav da sedi pored kompa i čita moje poruke, već su svi iskoristili prve lepe dane i voze se do mile volje... E pa bajkeri - onda vam je sve oprošteno...  ;D  Al' ajde dajte neki imput kada sednete za komp - podsetnik - pitanje za vozače F Sport-a: na kojoj temp. vam pali ventilator  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Slavonija

2 p0peye: Našla sam manual (zapravo dečko ga je našao) za 2008 g.  Nemam sad tu link, ali trebalo bi nam pomoći da zamjenimo ulje u vilici, iako smo saznali da ima neki lik blizu nas koji to radi za par stotina kuna, pa bolje dati njemu nego da se mi zekimo oko toga  ;)

 

Ne brini ni ja se ne vozim(treba prvo servis napravit a čekam ljepše vrijeme da mi bude toplije u garaži  ;D ),stalno sam tu  ;) al ti ne mogu puno pomoći oko tvog pitanja, to se zna općenito dešavati s motorima pri sporoj vožnji, al ako ti je to stalno tako  ??? ne znam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Danas sam registrovao Hondicu. Saobraćajna, tablica, Šešeljev namet i ostalo 16 900,00 dinara.

Cena prava sitnica. Interesuje me da li se po ostalim gradovima razlikuje cena registracije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Kada smo već kod tablica, da li neko zna gde bih mogao da kupim originalni nosač tablice za CBR 600 F SPORT.

Ne trebaju mi migavci, već samo nosač.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: SOMBOR VOJVODINA
  • Motocikl: cb600 Hornet

Kada smo već kod tablica, da li neko zna gde bih mogao da kupim originalni nosač tablice za CBR 600 F SPORT.

Ne trebaju mi migavci, već samo nosač.

Ja imam od RR ako mozes nesto da iskombinujes,mada tesko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Greota bi bilo da ga upropastim, jer on ima nosače za oko auspuha.

Moram da izbacim tablicu na vidno mesto, seru pubovi kada je u blatobranu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 570 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Zdravo, samo da podsetim kolege koji voze F4i / F Sport: Još nisam rešio problem, muči me isto pitanje i dalje. Pa sad - kome je promakao moj post - a nije ga ignorisao ;) - cenio bih odgovor:

 

 

Hvala unapred,

pozz

 

 

Znaš li još nekoga ko vozi 600 F Sport?

 

Evo da se i ja prijavim :)

 

'03 F Sport - lepo piše u saobraćajnoj  godište... ;)

Ma verovatno je prva registracija '03...

Crveno crna - stock sa Arrow titanium auspuFom...

Slike slede sledećom prilikom - na poslu sam...

 

 

Nego - da priupitam kolege (i ostale bajkere koji voze F4i): kada vam pali ventilator  ???

Znam, znam, leti, u gradu, pri kreni-stani vožnji, kada je mnogo vruće...  :D

Ne to - nego - na kojoj temp? Šta kaže digitalni pokazivač na cajgeru..?

Ja sam moju pustio do 108 sC i onda okinuo ventilator (ručni prekidač).  :-\

 

Par osoba mi je reklo da mogu da ga pustim do 112-114 sC, ali se ne bih baš mnogo za*ebavao sa tim stvarima...

Na par stranih foruma ((CBRnet i CBR forum) sam našao sledeće podatke:

 

"diagnosis of this is kinda hard w/out a digital reading of the temp...  for all we kno, your analog guage could be out of calibration and the bike isnt actually getting that hot.  u may want to figure out a way to accurately measure the water temp w/ a diff thermometer so u kno how hot the bike is actually getting.  225-230 (107-110 sC)... no big deal.  240+ (115+ sC)... not good. 255+ (123+ sC)... EEK! "

 

A evo šta kaže priručnik:

 

Fan Motor Switch    Start to Close (ON) 98-102 sC (208 - 216 sF)

Stop to Open 93-97 sC (199 - 207 sF)

 

Sad - od 102 do 114 sC nije baš mala razlika...   :o  ??? :-\

 

Kao što rekoh, sa tim ne bih baš puno eksperimentisao, ali ako bi bi vas par dalo "časnu reč"  ;D ;D ;D da i kod vas okida tek oko 114 sC, možda i skupim **da i sa prstom na prekidaču sačekam i do 114...

 

Inače, postoji varijanta da se meri otpor termoprekidača na određenoj temp, i on (otpor) mora biti u odrđenom rasponu ako je termoswitch ok.

Dakle, ako ne dobijem neki ohrabrujući feedback ovde - ovih dana sledi zamena antifreeze-a i eksperimetisanje sa termo prekidačem...

 

Hvala unapred na informacijama.

pozz

 

p.s. - ako se jedan od vas ne zove Zlatan - znam još jednog bajkera koji vozi Crveno Crnu F Sport. Slučajno sam na NBG ispred banke parkirao pored njegove, i taman da krenem, kad vidim prilazi lik sa kacigom i nešt čačka po telefonu... He, he - trebali ste da mu vidite facu kada je rasejano prišao mom bajku tražeći ključeve i onda ukapirao da nešto nije u redu :D :D :D ;D ;) - treptao je par sekundi zbunjeno i onda video svoj bajk par metara dalje... Lepo smo se ispričali. Kul lik  8)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 570 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Danas sam registrovao Hondicu. Saobraćajna, tablica, Šešeljev namet i ostalo 16 900,00 dinara.

Cena prava sitnica. Interesuje me da li se po ostalim gradovima razlikuje cena registracije.

 

:o

Ja prošlog avgusta platio oko 12000 din... Au, *jku im *bem *povsku...  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Motocikl: Yamaha Fazer

2 pOpeye

 

Prvo izvini, nisam te kulirao, već sam hteo da proverim šta ti ustvari voziš, jer ti je na avataru stajao amblem F4i, pa da ne bude zabune, pošto ima razlike sa F Sportom.

A onda sam zaboravio, izvini jbg. došlo lepo vreme.

Suma sumarum, mene je prvi put zbunio "uspavani" ventilator na 110 stepeni. Bilo je odmah gasi i guraj u ladovinu. Na servisu je proveren termo prekidač i ventilator, ISPRAVNO. Pošto retko vozim Hondu po gradu samo jednom mi je uključio ventilator i to na okruglo 114 stepeni.

U prevodu, teraj brate i ne sikiraj se, HONDA je HONDA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 570 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

2 pOpeye

 

Prvo izvini, nisam te kulirao, već sam hteo da proverim šta ti ustvari voziš, jer ti je na avataru stajao amblem F4i, pa da ne bude zabune, pošto ima razlike sa F Sportom.

A onda sam zaboravio, izvini jbg. došlo lepo vreme.

Suma sumarum, mene je prvi put zbunio "uspavani" ventilator na 110 stepeni. Bilo je odmah gasi i guraj u ladovinu. Na servisu je proveren termo prekidač i ventilator, ISPRAVNO. Pošto retko vozim Hondu po gradu samo jednom mi je uključio ventilator i to na okruglo 114 stepeni.

U prevodu, teraj brate i ne sikiraj se, HONDA je HONDA.

Hvala na odgovoru,

po CBRForumu i CBRWorld-u sam našao podatke da se ljudima vremenom kasnije pali ventilator (?!), i ide u rasponu od 108 do 118 (!?) - ali da se lampica za uzbunu pali tek na 122 stepena.

Kao što rekoh, ugradio sam prekidač, i pustiću ga do 114, 115 da vidimo da li će mali lenjivac sam da se pokrene. Ako ne - pa pustiću ga još malkice... Kao što ti reče - Honda je Honda ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 570 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

2 pOpeye

..............

HONDA je HONDA.

Hvala na odgovoru,

...............

Honda je Honda ;D

 

 

Tresla se gora, rodio se miš...

Stisnem ja **da sad za vikend i pustim ga da vidim dokle će...

Kad ono -  109 - 110 stepeni C i bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz :)

Jupiiiiiiiiii ;)

Ma sada mi je nekako lakše, iako ga ja uglavnom palim ručno na 100 i par stepeni...

 

Pozdrav i vozite sigurno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Slavonija

Ja napokon napravila servis na svojoj hondici (promijena ulja, filtera ulja, filter zraka, čišćenje usisa kod leptirastih tijela,i mijenjanje guma)

Skoro cijeli dan posla . filter zraka je bio užasan,horor... A tek šta je bilo prljavo na usisu... a motor tako mlad  :) Te usise sam čistila sa sprejem za odmašćivanje, blagim nekim(ne znam ime) al lagano miriše na limun  :D I to očistit dok su leptiri otvoreni, a dok su zatvoreni očistit sve plastike koje ih okružuju i na kraju ususavačem pokupiti trunkice koje padnu na leptirasta tijela, jer ne smijete ništa dopustit da ostane od prljavštine ili ne daj bože da upadne kroz usis.

 

Ovaj ostali dio servisa znate  ;) Stavit ću par slikica da vidite na šta motor liči, jadničak  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Slavonija

Ti to sve sama bogte? Auuu. Sad sam se postideo :) A ja za ne smem ni da odvrnem sraf :(

Skoro sama, malo mi je pomogao fotograf  :D ali samo kad je bila potrebna jača snaga, jer ipak imam samo 50 kila i još sam mala   ;D

I vjeruj mi nije nikakav problem  ;) samo je prvi puta malo teže jer ne znaš šta te očekuje ispod oklopa, a dalje je relativno lako (što se tiče mehanike, u struju ne diram i NE DIRAJTE)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Ja napokon napravila servis na svojoj hondici (promijena ulja, filtera ulja, filter zraka, čišćenje usisa kod leptirastih tijela,i mijenjanje guma)

Skoro cijeli dan posla . filter zraka je bio užasan,horor... A tek šta je bilo prljavo na usisu... a motor tako mlad  :) Te usise sam čistila sa sprejem za odmašćivanje, blagim nekim(ne znam ime) al lagano miriše na limun  :D I to očistit dok su leptiri otvoreni, a dok su zatvoreni očistit sve plastike koje ih okružuju i na kraju ususavačem pokupiti trunkice koje padnu na leptirasta tijela, jer ne smijete ništa dopustit da ostane od prljavštine ili ne daj bože da upadne kroz usis.

 

Ovaj ostali dio servisa znate  ;) Stavit ću par slikica da vidite na šta motor liči, jadničak  :)

 

Ja se izvinjavan na off-u,ali moram da pitam:da li si ti bila sa tim cbr-om na skupu u Uzicama ili Lazarevcu prosle godine(ne mogu da se setim na kom sam tacno video crnokosu devojku na crnom cbr-u,mislim da su bile Uzice)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Slavonija

 

 

Ja se izvinjavan na off-u,ali moram da pitam:da li si ti bila sa tim cbr-om na skupu u Uzicama ili Lazarevcu prosle godine(ne mogu da se setim na kom sam tacno video crnokosu devojku na crnom cbr-u,mislim da su bile Uzice)?

Nisam. Nikada bila tamo  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ljudi, imam sitnih problema sa motorom. Preko 7-8k obrtaja malo mi posustaje, kao da trza, ovo se narocito oseti u 6. brzini i preko 150 km/h,  kao da ne dobija dovoljno vazduha ili goriva kad mu treba najvise snage. Brine me sto se to pojavilo bukvalno preko noci. Ovo traje vec nekoliko dana i ne pogorsava se. Pali i radi skroz normalno na leru i do 7k obrtaja. Promenio sam i gorivo i isto se ponasa i zbog toga odbacujem karburaciju kao problem. Moze li filter za vazduha biti problem? I to tako odjednom. Prosle godine nije promenjen pa zato sumnjam upravo na to. Bio sam do Markosa da pitam i nemaju filtere. Gde da uzmem u NS-u i da li da uzmem K&N ? Vredi li razlike u parama i ima li tu nekih budzenja oko stavljanja ili je sve isto?

 

Fala i pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: b.n.s.

Ljudi, imam sitnih problema sa motorom. Preko 7-8k obrtaja malo mi posustaje, kao da trza, ovo se narocito oseti u 6. brzini i preko 150 km/h,  kao da ne dobija dovoljno vazduha ili goriva kad mu treba najvise snage. Brine me sto se to pojavilo bukvalno preko noci. Ovo traje vec nekoliko dana i ne pogorsava se. Pali i radi skroz normalno na leru i do 7k obrtaja. Promenio sam i gorivo i isto se ponasa i zbog toga odbacujem karburaciju kao problem. Moze li filter za vazduha biti problem? I to tako odjednom. Prosle godine nije promenjen pa zato sumnjam upravo na to. Bio sam do Markosa da pitam i nemaju filtere. Gde da uzmem u NS-u i da li da uzmem K&N ? Vredi li razlike u parama i ima li tu nekih budzenja oko stavljanja ili je sve isto?

 

Fala i pozdrav

 

Meni se na f2 desavalo identicno ista stvar i probao sam sa gorivom, aditivima i dr. ali mi majstor kaze "MEMBRANA"na karburatoru i ja promenim sve cet'r i sada radi kao leptir i do 7 i preko 7. Proveri mozda je i kod tebe isti problem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja