Jump to content

Moto Zajednica

Tema za sve Honda CBR 600 ljubitelje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660

Brate, daj malo detalja oko Sporteca M3. Gde si uzeo, cena, usluga (njihova montaža i balansiranje ili...) ima nas dosta koji bi da nabacimo isti pneumatik.

PS: Makina izgleda baš očuvano, kad si zadnji put radio prednju viljušku (ulje, semeninzi).

 

semeringe i ulje u viljusci , ulje u motoru i taj neki redovan servis je odradjen nesto posle kupovine motora..dosta je ocuvan, ima par ogrebotina ali ipak motor ima 15 godina tako da...

 

sto se tice guma, posle michelinki starih 7 godina ovaj sportec m3 je preporodio motor..guma je stvarno dobra i ima veoma dobar grip i na suvom i po mokrom,nikad mi nije proklizao u krivini (na miseluku isprobano u svim vremenskim uslovima  ;D ) tako da moja preporuka za gume..kupljene su u moto servis spanovic na autoputu za bg u zemunu, u cenu je bila uracunata i zamena guma a sve ukupno je placeno oko 20000 din..cene se tacno ne secam to je bilo u novembru pred kraj sezone..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Čisto radi nekog poređenja, upravo sam odjavio tablice i uradio kupoprodajni ugovor. Cena 7800.00 din.

Ako neko planira sličan poduhvat, da zna šta ga čeka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Slavonija

Da vam pokažem šta u srcu nose vaše ljubimice  ;)

 

Prijatelju je zaglavila ručka gasa(na RR-u), i rastavili smo ju skroz do leptirastih tijela. Sajla nije bila puknuta, nego su se leptirasta tijela zaglavila u čađi , a motor ima 17 tisuća km. Zračni filter je bio spreman za mijenjanje, ali budući da ga nismo imali ostavili smo ga  :( Sve počistili, i zatvorili i sad radi kao beba. Uskoro ću morat rastavljati svoju, da promijenim zračni filter i nadam se da neću imati nekih problema jer sam već apsolvirala rastavljanje  :) U svakom slučaju , htjela sam reći da kad se rastavlja bolje je napraviti sve odjednom šta se treba jer ju je zahebano slagati(iako se ne može desiti da pogriješite u slaganju).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Slavonija

Na samom leptirastom tijelu postoji nekakav dihtung, ali + čađa i zaglavilo se  :( inače taj moj prijatelj jako rasteže po gasu i kad ju je naglo otpustio desilo se šta se desilo  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Slavonija

I samo još jedno pitanje. Da li netko ima manual s objašnjenjem kako se mijenja ulje u prednjoj vilici, koliko ga treba, koja vrsta ulja ili koja mješavina?

 

Bila bi zahvalna, jer već danima tražim po internetu neki link za pdf service/repair (ne owner) manual i ništa  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 570 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

 

Znaš li još nekoga ko vozi 600 F Sport?

 

Evo da se i ja prijavim :)

 

'03 F Sport - lepo piše u saobraćajnoj  godište... ;)

Ma verovatno je prva registracija '03...

Crveno crna - stock sa Arrow titanium auspuFom...

Slike slede sledećom prilikom - na poslu sam...

 

 

Nego - da priupitam kolege (i ostale bajkere koji voze F4i): kada vam pali ventilator  ???

Znam, znam, leti, u gradu, pri kreni-stani vožnji, kada je mnogo vruće...  :D

Ne to - nego - na kojoj temp? Šta kaže digitalni pokazivač na cajgeru..?

Ja sam moju pustio do 108 sC i onda okinuo ventilator (ručni prekidač).  :-\

 

Par osoba mi je reklo da mogu da ga pustim do 112-114 sC, ali se ne bih baš mnogo za*ebavao sa tim stvarima...

Na par stranih foruma ((CBRnet i CBR forum) sam našao sledeće podatke:

 

"diagnosis of this is kinda hard w/out a digital reading of the temp...  for all we kno, your analog guage could be out of calibration and the bike isnt actually getting that hot.  u may want to figure out a way to accurately measure the water temp w/ a diff thermometer so u kno how hot the bike is actually getting.  225-230 (107-110 sC)... no big deal.  240+ (115+ sC)... not good. 255+ (123+ sC)... EEK! "

 

A evo šta kaže priručnik:

 

Fan Motor Switch    Start to Close (ON) 98-102 sC (208 - 216 sF)

Stop to Open 93-97 sC (199 - 207 sF)

 

Sad - od 102 do 114 sC nije baš mala razlika...  :o  ??? :-\

 

Kao što rekoh, sa tim ne bih baš puno eksperimentisao, ali ako bi bi vas par dalo "časnu reč"  ;D ;D ;D da i kod vas okida tek oko 114 sC, možda i skupim **da i sa prstom na prekidaču sačekam i do 114...

 

Inače, postoji varijanta da se meri otpor termoprekidača na određenoj temp, i on (otpor) mora biti u odrđenom rasponu ako je termoswitch ok.

Dakle, ako ne dobijem neki ohrabrujući feedback ovde - ovih dana sledi zamena antifreeze-a i eksperimetisanje sa termo prekidačem...

 

Hvala unapred na informacijama.

pozz

 

p.s. - ako se jedan od vas ne zove Zlatan - znam još jednog bajkera koji vozi Crveno Crnu F Sport. Slučajno sam na NBG ispred banke parkirao pored njegove, i taman da krenem, kad vidim prilazi lik sa kacigom i nešt čačka po telefonu... He, he - trebali ste da mu vidite facu kada je rasejano prišao mom bajku tražeći ključeve i onda ukapirao da nešto nije u redu :D :D :D ;D ;) - treptao je par sekundi zbunjeno i onda video svoj bajk par metara dalje... Lepo smo se ispričali. Kul lik  8)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Slavonija

EVO OVDE IMAS MANUALA PA TRAZI.POZZZ ;) ;) ;) ;) ;)http://blackbears.ru/index_en.php?get=manual

hvala na trudu al ne pomaže mi to puno  :-[

Tu postoji samo manual za 2003 g. a taj imam, treba mi baš za 2005 jer moram promijeniti ulje u vilici i zanima me koliko čega i koja mješavina  :-\ Ako netko ima samo tu informaciju bila bi mu jako zahvalna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 570 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

EVO OVDE IMAS MANUALA PA TRAZI.POZZZ ;) ;) ;) ;) ;)http://blackbears.ru/index_en.php?get=manual

hvala na trudu al ne pomaže mi to puno  :-[

Tu postoji samo manual za 2003 g. a taj imam, treba mi baš za 2005 jer moram promijeniti ulje u vilici i zanima me koliko čega i koja mješavina  :-\ Ako netko ima samo tu informaciju bila bi mu jako zahvalna

 

'Ajde da probam i ja:

 

CBR600 RR (2003-2004)

 

http://xfer.gofastvideo.com/gallery/getite...rviceManual.pdf

 

CBR600 RR (2004-2005)

 

http://www.stephygee.com/600RRmanual.zip

 

Da budem iskren - nisam probao da ih skinem i uporedim da li su ok...

So - good luck :)

Pozz...

p.s. - ako su OK -  obavesti i ostale bajkere na forumu kada saznaš ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Slavonija

Nije to to šta mi treba  :( ali linkovi su dobri za ove stare honde, do 2004 god.

 

 

 

 

EDIT: Trebam podatke za izmjenu ulja u upside-down vilici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja