Jump to content

Moto Zajednica

Tema za sve Honda CBR 600 ljubitelje

Recommended Posts

  • U prolazu, 81 postova
  • Motocikl: Yamaha Fazer

E pa ljudi, servis je završen, Hondica prede, a meni osmeh od uva do uva. Malo sam prestao sa smehom

kada sam se rastao od 200 evropskih dinara, ali nije mi žao. Motor ne mogu da prepoznam.

Troškovi su bili sledeći:

Motul 300V..............................4x16.7e......66.8

Filter ulja................................................11.4

Ostale tečnosti................................... oko  20

Zadnje kočione pločice................................ 31.3

Prekidač zadnjeg stop svetla.........................14

Ostatak novca za RAD................................56.5

 

Oprao je filter vazduha, kod štelovanja ventila zamenjeno je 15 pločica, neke su skoro bile u toleranciji ali jbg. kad

je Milan perfekcionista. Od ranije mi je neko pogrešno okrenuo difuzore za 180, ajnšpric se bio blago razlabavio, pa

je i to sređeno, doduše bilo je malo jahanja kako to ja nisam primetio, al ajd sad.

Neću da komentarišem Milana kao čoveka, ima druga tema za to, ali ga preporučujem kao majstora od sveg srca.

Skrećem pažnju svima koji čitaju ovo da ne pretežu zadnji točak, jer sam svoj jedva odvio, a u servisu je već bio K-6 1000-ka

kome je zbog iste gluposti aluminijumski distancer uništio ležajeve zadnjeg točka.

Zato treba skrenuti pažnju vulkanizeru da ne prilazi motoru pneumatskim pištoljem.

Sad odoh u vožnju, jebo kišu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad

@Komita

Bogami lep servis stvarno, sad si bar miran! Mislim da ima nesto u vlasnicima Honde, malo bolje odrzavaju svoje mezimice od drugih :)

 

Ja sam za ulje koristio Silkolene (kupio u Markosu, samo to imaju). Kontam da je OK, ali sta mislite da li ovaj Motul 300 bas toliko bolji? Cena jeste veca (Silkolene je bio oko 11-12e)... Koja jos ulja koristite? Neko mi je jednom rekao da za starije motore (tu podrazumevam i svoj) ful sinteticka ulja nisu najbolja jer kad su ti motori pravljeni ta ulja nisu postajala na danasnjem nivou, nego kao da su najbolja polusinteticka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: SOMBOR VOJVODINA
  • Motocikl: cb600 Hornet

Honda je  Honda !!!!!!!Skoro nikad ne zakaze, i ako si dobar prema njoj neces nikada imati problema.

Stvarno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Kako nalazite te Fove koji su 10ak godina stare a izgledaju kao casa??? otkrite mi tajnu ljudi,stvarno jurim jednog Fa ali sam se nagledao kanti za sve pare...

I ja sam prosle godine bio u istoj situaciji kao i ti, ili raspad ili mutljaju nesto ili preskupo. Doslo je dotle da odustajem od motora. I reko sam aj da vidim jos ovaj i ako taj nije kako treba ne kupujem nista i dodjavola. Na moju srecu potrefio se.

Mozda treba nekad i dati 100-200e vise ako znas da je motor dobar iako realno ne vredi tih 200e vise. Jednostavno izgubis vreme i zivaca u potrazi, a kad provozas motor sa kojim si ful zadovoljan onda vise nije bitno koliko si platio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Motocikl: Yamaha Fazer

21. Septembra 2007. sam imao lovu u džepu, a Hondu kupio

15.Oktobra      2008. pa ti vidi koliko dugo se juri dobar motor.

Srećom da sam u međuvremenu imao malu žabarku od 125 kuba,

ali i da nisam, ne verujem da bih više žurio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Spremio sam oko 100 evropskih dinara (plus-minus 20%), da na sajmu pazarim neku pristojnu tank torbu, pa ako neko ima savet koji bi model i veličina (litraža) najbolje čučnula na moj motor, svi saveti su dobrodošli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Bila je takva. Nisam primetio da je niža nego obično, jer sam jesenas bio kod Dekija u KG-u koji je imao istu samo u beloj varijanti.

Stajale su jedna kraj druge, čak sam je i probao i nisam primetio razliku u visini. E sad jedino ako je i njegova spuštana.

Znaš li još nekoga ko vozi 600 F Sport?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XTZ 1200

Gledam koliko ti stapovi vire iz mosta,kod mene ne vire uopste,a znam da postoji mogucnost da se spusti,pa reko da priupitam da li treba na nesto da obratim paznju da ne bi nesto usrao!

 

Dva moja drugara su vozile F4,ali nisu bile Sport!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Obično kada se nešto izglupiraš, ćutiš o tome. Ali evo ja ću svoju glupost da obelodanim, da se nebi još neko od vas maltretirao.

Preko zime mi je bio skinut akumulator sa motora, pa se samim tim sat (časovnik) resetovao.

Kad god čekam u mestu da motor postigne radnu temperaturu, probao sam sve moguće kombinacije 2 postojeća tastera na tabli

i ništa. Kad sam već rešio da odustanem, na jednom stranom forumu sam pronašao da se sat podešava sa ugašenim motorom,

tj. taster na OFF. Nije neka mudrost, ali može da koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XTZ 1200

Obično kada se nešto izglupiraš, ćutiš o tome. Ali evo ja ću svoju glupost da obelodanim, da se nebi još neko od vas maltretirao.

Preko zime mi je bio skinut akumulator sa motora, pa se samim tim sat (časovnik) resetovao.

Kad god čekam u mestu da motor postigne radnu temperaturu, probao sam sve moguće kombinacije 2 postojeća tastera na tabli

i ništa. Kad sam već rešio da odustanem, na jednom stranom forumu sam pronašao da se sat podešava sa ugašenim motorom,

tj. taster na OFF. Nije neka mudrost, ali može da koristi.

Ti si usao u digitalno doba,ja planiram jos dugo da ostanem na dobrim starim analognim cajgerima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660

da se zapljunem i ja  ;D cbr 600 f2 93' godiste..sta reci za ovaj motor sto nije receno, ide , ne kvari se. servis redovno..jesenas dobio nove metzeler sportec m3 gume tako da se mnogo bolje ponasa u krivinama...ma bombona od motora..hteo sam da ga prodam ove sezone, al ipak sam odlucio da se jos druzim sa njim jer je stvarno motor koji ispunjava sva moja ocekivanja i potrebe..evo i slika

 

 

post-1402-12879023812384_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Brate, daj malo detalja oko Sporteca M3. Gde si uzeo, cena, usluga (njihova montaža i balansiranje ili...) ima nas dosta koji bi da nabacimo isti pneumatik.

PS: Makina izgleda baš očuvano, kad si zadnji put radio prednju viljušku (ulje, semeninzi).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja