Jump to content

Moto Zajednica

Tema za sve Honda CBR 600 ljubitelje

Recommended Posts

  • U prolazu, 81 postova
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Kada sam god tražio nešto o bilo kom modelu ovo tipa Honde, morao sam da prevrnem mnogo tema koje su uglavnom poređenja, saveti za kupovinu itd.

 

Hteo bih da ova tema objedini sve CBR 600naute sa ovog foruma, svi tipovi su dobrodošli (F, FS, RR) samo navedite godište i tip.

 

Iskustva, savete, pohvale, mane, modifikacije...

 

Sigaran sam da nas ima puno (verovatno ne kao Afrikanaca - respect sekti) i da će tema biti veoma posećena.

 

Slike svih poduhvata na motoru kao i samih motora su obavezne, samo vas molim ne veće od 800*600.

 

Ajde, ko će prvi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Moja Honda je CBR 600 F SPORT, 2001. godište.

Umesto papirnog je stavljem KN filter, ugrađen je Akrapović karbon izduv komplet sa granama.

Skinut je nosač tablice i zamenjeno je zadnje svetlo, stavljeno je svetlo sa belim staklom i integrisanim migavcima,

a prednji fabrički, su zamenjeni manjim.

Na agregatu nije bilo nikakvih zahvata, mada mislim da sada ima malo više snage od fabrički deklarisanih 109ks,

jer sada lakše diše.

post-5699-12879017396326_thumb.jpg

post-5699-12879017396898_thumb.jpg

post-5699-12879017397454_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XTZ 1200

Moja gospodja-HONDA CBR 600 F3 1998god.

Do sad bez ikakvih modifikacija,svaki sraf je fabricki!

Na prolece dobija novi izduv leo Vince,cisto zbog zvuka i estetike,double-bubble vizir i druge migavce!

 

Do sada nikakvih problema,mislim da sam nasao savrsen motor za mene!

 

Bice boljih fotki na prolece!

post-4244-12879022002941_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XTZ 1200

 

U KDM-u,240 evrica  +PDV za moj model,a mislim da isti pase na tvoj!

Aluminijum oval,ima i karbonski,koji je oko 350 evrica!

Posaljes im mail,odma ti odgovore!

post-4244-12879018179038_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Slavonija

Evo i moga sportaka(nije da baš volim japance, ali eto). 2005 je godište, sve je u orginalu,osim prednjih žmigavaca i auspuha, bez marke (dečko ga radio u garaži)  ;D

Ako ju ne prodam onda bi mogao sjesti neki fensi auspuh.

 

I imam pitanje: Da li vam se ikada desilo da vam pri snažnom kočenju vilica lupi do samog kraja ?

post-5849-12879018957386_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Ako ti se često dešava da prednja suspenzija potone do kraja, postoji mogućnost da nemaš dovoljno ulja u viljušci

ili da je premekano podešeno predopterećenje viljuške.

Obzirom da je tvoja makina novijeg datuma, mislim da slabljenje opruga u viljušci ne dolazi  u obzir, tako da bi za

početak bilo najbolje da proveriš trenutnu podešenost.

post-5699-12879019043521_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Moja Honda je CBR 600 F SPORT, 2001. godište.

Uf, sidja mi se jako, retka je takodje.

 

Moja je CBR F3 99', ima Akrapovic full, sve ostalo je standard. Vlasnik sam godinu dana i prezadovoljan sam, nikakvih problema. Voleo bi doduse da menjam za noviju ove godine, F4 ili 600rr.

Pitanje: da li je moguce da posto mi je ogibljenje podeseno na "soft"  i prednje i zadnje (onaj dampening), da zbog toga nemam osecaj u krivini, tj. ne osecam asfat i bojim se da dam gas u krivini? Kad sam probao R6 od drugara koji je sam po sebi jako tvrd, nekako bolje osecam taj prednji tocak i podlogu. Ili je ipak to sve do guma koje su mi pri kraju?

 

post-3875-12879021986473_thumb.jpg

post-3875-12879021987032_thumb.jpg

post-3875-12879021987704_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Varaždin

Za Keleta: za početak CBR ti je stvarno prelijep, što se tiče ovjesa(ogibljenja) ako je složen na mekano - za turističku vožnju je odličan, ali kod žešče vožnje po zavojima imaš osječaj da motor kod dodavanja gasa mijesi , izvija se i ne drži zacrtanu putanju zar ne? Ima naravno veze i kakve su gume na motoru, ali za početak  stavi ovjes na tvrđe.

Imao ja slični slučaj na R1-bivši vlasnik imao ovjes na premekano i isto mi nije odgovaralo. Sad kad je hard i dunlop 209 rr savršeno drži zavoje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XTZ 1200

 

Uf, sidja mi se jako, retka je takodje.

 

Moja je CBR F3 99', ima Akrapovic full, sve ostalo je standard. Vlasnik sam godinu dana i prezadovoljan sam, nikakvih problema. Voleo bi doduse da menjam za noviju ove godine, F4 ili 600rr.

Pitanje: da li je moguce da posto mi je ogibljenje podeseno na "soft"  i prednje i zadnje (onaj dampening), da zbog toga nemam osecaj u krivini, tj. ne osecam asfat i bojim se da dam gas u krivini? Kad sam probao R6 od drugara koji je sam po sebi jako tvrd, nekako bolje osecam taj prednji tocak i podlogu. Ili je ipak to sve do guma koje su mi pri kraju?

 

 

I ja sam imao slican problem,pa sam zavrnuo na najtvrdje sve sto sam mogao i problem je nestao!

A celava guma ce da seta na sve strane,bez obzira na ogibljenje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XTZ 1200

Stvarno interesantno! Ove 600 CBR su cudo, ne zna se koja je lepsa! U cemu je tajna?

Tajna je u kvalitetnim zenskim guzama koje svakodnevno glancaju zadnje sediste (i jos ponesto)! ;D

Ipak motor izmedju ostalog sluzi i kao svalerski alat,a alat mora da se odrzava!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad

@HD R1

Hvala, probacu to sve cim se prolepsa vreme malo. Imao sam osecaj da nema trenja kad sam u krivini, kao po ledu da vozim, bukvalno kao da cu da se prospem svaki cas po asfaltu. Sad opet, ja vozim samo godinu dana pa ne znam sve te stvari.

 

Znaci samo da okrenem one srafove na vilama sa soft na hard jel?

 

Jedva cekam da dodje lepo vreme pa da se bacim na ispobavanje. Inace, kontam da stavim novi par Michelin-a Pilot Road 2. Ipak ja bas i ne divljam, a cesto kad vozim idem auto putem tako da zelim da mi malo potraju po sredini. Sta mislite o izboru? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Izbor pneumatika je odličan, Road 2 su jedino dobile malo nižu ocenu za vožnju po kiši, mada

obzirom da prema onome što si naveo, ne verujem da ćeš juriti neke preterane performanse po mokrom asvaltu.

 

Razmisli o Metzeler Sportec M3, guma pruža puno, veoma je durabilna, jedino joj je cena u gornjem delu lestvice.

Mislim da je to pneumatik koji ću ja da nabacim na proleće, u svakom slučaju, šta god da kupiš, upiši utiske OVDE.

I cenu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XTZ 1200

Ja sam kupio Metzeler Sportec M1,presao sam sa njima nepunih 5000 km,i kontam da ce zadnja biti zrela za zamenu za nekih 1000-1500 km!

Nisam je palio ili nesto slicno,vozim relativno umereno!

Ali je voznja po kisi sa njima kao da si na suvom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Ja sam kupio Metzeler Sportec M1,presao sam sa njima nepunih 5000 km,i kontam da ce zadnja biti zrela za zamenu za nekih 1000-1500 km!

Nisam je palio ili nesto slicno,vozim relativno umereno!

Ali je voznja po kisi sa njima kao da si na suvom!

Ono što sam pročitao o uporednim karakteristikama guma Metzeler Sportec S1 i S3, glavna razlika je upravo durabilnosti (i u dezenu, ali je bar meni to manje bitno), tj, S3 mnogo duže traju, doduše i primetno su skuplje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Motocikl: Yamaha Fazer

E pa, moja gospođica Honda, je upravo otišla na servis kod čika Laneta (Marinković-Čačak).

Za sada sam kupio samo prednje kočione pločice NISSIN Sintered kod gdina Jasminka - 6100,00 dinara.

Nastavak izveštaja sledi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XTZ 1200

Servis sam resio,sledeca investicija je MRA vizir,nasao sam u Balosavi za 79 eura!

Ozbiljno razmisljam da odem u Adu da mi oni naprave izduv,upravo sam video jedan uzivo i odusevio sam se!

Sta mislite o tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Cuo sam jos od par ljudi za te auspuhe. Da budem iskren ne volim domacu radinost. Ali kad bi se uverio u kvalitet/cenu onda ko zna. Oni Serdarevici iz CRO isto rade auspuhe i deluju OK, nisam nikad video uzivo, ali navodno kopiraju Yoshimuru. Ima na forumu negde. Koja je cena tih auspuha iz Ade? Slip on i Full varijante?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja