Jump to content

Moto Zajednica

Tema za sve Honda CBR 600 ljubitelje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV
Pre 9 sati, blackbeast je napisao:

Juce sam ga upalio malo da odradi, posto nisam palio 2-3 sedmice. Nisam istjerivao napolje nego onako, u garazi sa otvorenim vratima. Dok sam ocistio snijeg sa terase, nekih 15-20 min, motor se zagrijao i cak i ventilator upalio. :)

 

Nego, jel vozio iko po ovom snijegu?! Znam, gume nisu za to, ali bih volio nekog krosa provozati, sa "zimskim" gumama.

I ja ga tako upalio da odradi,kad sada po ovom snegu reko ajd da se zezam malo da vozim kad ono trt,prazan aku,napunio ,okrenuo jedan krug,skinuo aku i neka ceka prolece

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

@Thaedass ne znam kolega kakav problem imas sa devojkama, mozda volis decake, ali ja nemam nista protiv da mi devojka glanca zadnje sediste honde svojim oblinama.

 

@hard_rock u pravu si kolega, mozda je 1299 superleggera najlepsi sportski motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad
16 hours ago, Mladen990 said:

@Thaedass ne znam kolega kakav problem imas sa devojkama, mozda volis decake, ali ja nemam nista protiv da mi devojka glanca zadnje sediste honde svojim oblinama.

Nikakav problem nemam ako vec moram da se izjasnjavam.. PC37&PC40 uz RJ11&RJ15 su najpopularniji sportaci kod devojaka odatle i potice opaska

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Juce zamijenjen spaner faznog lanca. Stavio sam rucni, koji sam narucio sa alija. Radi. :) Lanac ne zvrci. :D

Izasao me oko 25 eura, a novi hidraulicni (ne znam zasto se zove hidraulicni kad nema nikakve hidraulike u njemu nego obicna opruga, ali ajde...) je oko 80 eura.

Takodje sam zamijenio i rucice kocnice i kvacila, isto sa alija (mislim da su bile ispod 20 eura, na nekom snizenju), jer sam savio pa posle slomio rucicu od kocnice, kad mi je motor pao u mjestu dok sam ga prao... Ne pitajte kako mi je to poslo za rukom. :)

 

Uglavnom, jos mi je ostalo da na proljece odvezem motor do majstora na ciscenje i stelovanje karburatora i to je to. Motor spreman za nove kilometre.

 

Vidjecu jos kako ce se ponasati ovaj rucni spaner, ali za sad, radi. :) Dotegao sam ga rukom, nisam dalje kljucem, jer nije bilo potrebe. Mada, kad sam skinuo hidraulicni, on radi kad ga pritisnem rukom. Ne vidim u cemu je problem. Mozda je jedino istrosen, ali opruga funkcionise. Necu ga bacati, nek ostane za rezervu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Akvarista u pokusaju, 138 postova
  • Lokacija: Rumenka
  • Motocikl: Suzi nudista SV650 '09

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova
On 6.1.2019. at 13:33, Mladen990 je napisao:

Cbr 600rr iz 2003-2004 ja najlepsi sportski motor ikad napravljen...moje skromno misljenje :D

Ova na slikama je 2005-2006 najuocivljija razlika su USD vile. 

 

Realno Honda je 2003 sa 600RR i 954 imala najlepse i najsavremenije motore. Kada pogledam konkurenciju iz 2003 izgledaju bar jednu generaciju starije

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s
On 2/11/2019 at 8:30 PM, Alekre said:

954 možda postane i klasik za desetak godina. 

Koliko sam čuo,nije baš pogođen model i ima nekih problema...što nije karakteristično za Hondu,ali dešava se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Pitanje za vas koji ste umjesto fabrickog hidraulicnog stavili rucni spaner faznog lanca, da li ste imali problema?

Kao sto sam gore vec pisao, stavio sam rucni, kad je ovaj otisao i lanac poceo da zvrci. Sve je bilo dobro prvih 100-150 km. Nakon toga, poceo je, kad se motor zagrije, da se cuje neki drugaciji zvuk, bas sa te strane gdje je spaner. Da li je moguce da sam ga pretegao?! Samo sam ga rukom zategao dokle je islo, nisam dalje kljucem. Neki dan sam probao da otpustim za pola kruga i i dalje se cuje. U mjestu nema nikakvog zvuka, medjutim, cim se vozi, preko 3000 obrtaja se cuje. Da probam jos da ga otpustim?! Ili da ipak ponovim trosak i kupim opet hidraulicni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 18.12.2018. at 9:07, pismiga je napisao:

Nazalost moja bivsa CBR-ka,samo da se pohvalim sta sam posedovao . :D 

Ovakva na forumu ne postoji ,fabrika ... :jee1:

20151021_104148.jpg

20160521_161816.jpg

20160521_162457.jpg

20160521_162510.jpg

20160611_074358_1.jpg

DSC_1984.JPG

Eh jos da je 750ccm, bila bi prava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Mali update po pitanju stanja mog motora. 

Karburatori ocisceni i podeseni. Totalno sad drugi motor. Ljepse i bolje vuce, ne trza, ne puca... Vjerujem da ce se potrosnja spustiti ispod 4,9 L/100km, koliko je bila kad sam tek uzeo motor. Posle je otisla na 6,5 - 7 L/100km. Karburatori nisu vjerovatno nikada ni cisceni. Unutra je bilo crvenog "blata"... Talog, vjerovatno i od rdje i ko zna cega sve. Bas, bas prljavi.

Sto se tice spanera, ipak moram naruciti originalni hidraulicni. Ovaj nije los, radi posao, posto smo ga sad zategli po propisima. Lanac je dobar, klizaci isto tako. Medjutim, sa tim rucnim je ipak u fiksnom polozaju i na malim i na velikim obrtajima, tako da , na duze staze, ovo nije optimalno rjesenje. Nov hidraulicni kosta 504kn (jbg, kod nas ga teze naci a i skuplji je, tako da sam narucio u Big Bike shopu u Sl. Brodu), plus 61 kuna za novi dihtung spanera. Stari je ok, ali kad vec mijenjam spaner, nema veze, dacu jos tih 60 kn i za novi dihtung.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Pozdrav
Drugrar je nov u moto svetu i tek treba da se reg na forumu al hajd da probam malo da mu pomognem
Cbr600F4 pali neki Fi lampicu?
Sta moze biti,kako srediti? :)
I neki majstor u NS po preporuci ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Akvarista u pokusaju, 138 postova
  • Lokacija: Rumenka
  • Motocikl: Suzi nudista SV650 '09

Nije u NS, u Kisac u je majstor i zadovoljnan sam uslugama. 

Ja kod njega a odrzavam motor, od njega sam uzeo sadasnju hondu. 

 

Ako ti treba broj, javi pa cu ti poslati pp. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja