Jump to content

Moto Zajednica

Tema za sve Honda CBR 600 ljubitelje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Gorivo u skoro svim rafinerijama je kvalitetno, ali je problem u odrzavanju rezervoara na pumpama, koji se rijetko ciste, a vremenom se nakupi necistoca i vode. I onda ti naspes, i imas problema sa motorom, a gorivo koje je doslo je dobrog kvaliteta, ali ima taj problem sa rezervoarom. A i same cisterne su cesto upitne, jer nije uvijek isti kvalitet pregleda cistoce cisterne prije utakanja u istu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 444 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f

Moze li na f2 da ide zadnja guma 180?  Fabricka dimenzija je 160 ja zadnjih par godina vozim 170 i to je ok. ali me interesuje da li neko ima iskustva sa gumom 180 na pomenutom modelu, da li bi uticalo to na voznju? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Batali radnju, CBR-u je felna siroka 4,50 inca tako da ti je plafon 170 guma,
180 bi smesno izgledala jer bi se smotala oko felne ko banana, a da ne govorim da bi sjebo vozne karakteristike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 444 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f
Pre 2 sati, Biker-Boy je napisao:

Batali radnju, CBR-u je felna siroka 4,50 inca tako da ti je plafon 170 guma,
180 bi smesno izgledala jer bi se smotala oko felne ko banana, a da ne govorim da bi sjebo vozne karakteristike

Tako sam i mislio. Hvala u svakom slucaju:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Ja obecao slike odavno, ali nikako da se pokvari vreme pa da ih postavljam :D...na drugoj slici su moja zena i svalerka, jbg bigamija :D.

IMG_20181009_124008.jpg

IMG_20181009_124221.jpg

IMG_20181009_124024.jpg

IMG_20181009_124036.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8244 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kaaaaako se lepo vozi F4... Bas lepo odradjen motor, ogibljenje za primer! Ja se nisam mogao smestiti na nju, jbna kilaza...

Prelepa je druze! :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Kolege doslo vreme da se menja ulje :Bandolero: , nisam vozio Japance do sada, uvek neki Italijan...recite mi sta preporucujete za ovu moju sa slike iznad? Za one koji nisu citali ili listali temu, u pitanju je CBR600 F4. Gledam Motul 7100 ili 5100, pa mi vi preporucite sta sipate i da li mozda vredi neki Repsol da se sipa ili sta vec? @Biker-Boy @N.F.S. 

Nenad bi trebalo da je veliki strucnjak posto on stalno nesto cacka oko svojih motora :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Svasta nesto,

trenutno sam u nekom litraskom Sport-Turing fazonu, RF900R, ZZR1100, mozda CBR1000F2...

 ili nesto malo hitrije: ZX-9R Ninja, Fireblade 900RR, Thunderace1000, GSXR... ali onda moram povisene heble da im budzim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Jos par slika Honde, danas tura do Velikog Gradista i Golupca, ocekivao sam bolji put, ali sta je tu je :D...Honda radi kako treba, samo zuji i rezi :D...pre 2 dana prosao pored mene jedan VFR izmedju 98 i 2001 godista, ne znam tacno, najezio sam se kako zvuci i plus sam bio pesaka pa sam mogao lepo da snimim, nema ih puno :D

IMG_20181013_132525.jpg

IMG_20181013_140324.jpg

IMG_20181013_132153.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Da napisem koju nakon par mjeseci i blizu 3000 km predjenih sa CBR 600 F2.

Najveca zamjerka ide na racun sjedista. Ja bukvalno ne mogu da predjem vise od 50-60 km u komadu jer mi dupe utrne pa moram jedno pola sata - sat da odmaram od voznje... Posto je kod mene promijenjen guvernal pa je i sam polozaj sjedista dosta drugaciji od standardnog, tj, dosta je uspravljeniji, moguce da je i do toga, ali ja se ne usudim na neki dalji put gdje u komadu treba prevesi vise od navedene kilometraze...

Sad sam uzeo nekih jastucica za stolice (taman dimenzije otprilike odgovaraju sjedistu) pa cu nekako izmudrovati da postavim ispod dupeta, jer ovo ne vodi nicemu.

Sto se tice potrosnje, ona mi je porasla sa 4,9 na 5,2-5,6. Moguce da je i do hladnijeg vremena, a mozda i do cinjenice da sad manje odem negdje van grada a vise prodjem po gradu. Najvise potrosi, kad se penjem nazad kuci uzbrdo, jer imam oko 300-400m makadama uzbrdo gdje idem drugom, pa onda na jednom dijelu prvom brzinom, naravno, relativno laganim gasom, ali svejedno, tad trosi najvise, tako da to dosta pokvari prosjek.

 

Ostalih stvari sto se tice, nemam nekih zamjerki. Zastita od vjetra nije neka, u prevodu, nije nikakva, tako da je sve preko 80 km/h prilicno brzo i hoce ne samo kacigu da mi skine, nego i glavu da mi otkine. :) Nisam jos nikako imao prilike da istjeram na auto put pa da vidim kako se ponasa pri duzoj voznji brzinom od 120-140 km/h, koliko sam par puta, na kratko, vozio obicnim putem, ali pretpostavljam da mi nece biti ni malo udobno.

 

Zvuk mi je fenomenalan, doduse, nije fabricki auspuh, nego ne neka varijanta sa dva manja topa od karbona. Ima negdje na slikama, sto sam kacio.

 

Jos su zadnji trzaji sezone, tako da je jos nisam skroz uparkirao, mada se blizi taj dan. Juce sam presao nesto preko 100 km, a temp je bila oko 15 stepeni kad smo krenuli, a oko 13 u povratku, i mogu vam reci da nije bas prijatno, iako sam bio prilicno dobro obucen. I pored "zimskih"rukavica, ruke mi se smrzle. :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 2 sati, blackbeast je napisao:

 

Ostalih stvari sto se tice, nemam nekih zamjerki. Zastita od vjetra nije neka, u prevodu, nije nikakva, tako da je sve preko 80 km/h prilicno brzo i hoce ne samo kacigu da mi skine, nego i glavu da mi otkine. :) Nisam jos nikako imao prilike da istjeram na auto put pa da vidim kako se ponasa pri duzoj voznji brzinom od 120-140 km/h, koliko sam par puta, na kratko, vozio obicnim putem, ali pretpostavljam da mi nece biti ni malo udobno.

 

temp je bila oko 15 stepeni kad smo krenuli, a oko 13 u povratku, i mogu vam reci da nije bas prijatno, iako sam bio prilicno dobro obucen. I pored "zimskih"rukavica, ruke mi se smrzle. :)

 

Druze ti si kanda skroz promasio vrstu i namenu motora, probaj da vozis 80kmh neki nejked koji uopste nema vetrobran pa javi kako je :D 
A inace F2 ima sasvim solidnu zastitu od vetra, osim ako si visok 2 i po metra, onda jbg :D 

ja koji sam 188cm mogu komotno da vozim 120kmh ceo dan bez frke, a sediste, jbg, na 90% motora je sranje sediste, treba ubaciti gel (sto inace nije bas jeftino) i to kazu resava problem,  ja izdrzim nekih 400-tinak kilometara na dan po magistrali i lokalu, sve preko toga mi je vec frka, bulja ubija.

Mozda ti samo treba jos malo vremena (kilometara) da se naviknes na naov motor, pa kad ti motor legne bice voznja uzivancija.

Meni je najveca milina kad plovim 100-120kmh na kvalitetnoj magistrali, ma milina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Pre bilo kakve prerade sedista, promenite gace ;).  Uzeo sam neke od Luisa i resio problem na veliko iznenagjenje. Kompresione(?) i bez savova. Bez njih, pedesetak kilometara, ovako desetak sati. Probao biciklisticke, nije mi se dopalo i merkao sam one za triatlon (tanji sungjer). Za sad ove (Head) su sasvim ok, pa odustao od onih namenjene za triatlon...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

@Biker-Boy Evo ja se oglasavam u vezi sa gel sedistem koje imam na F4, radjeno u Francuskoj odakle je i motor uzet, ne pomaze mnogo, lepo kad sednes, mekano i udobno, ali kad upadne dupe i ugnjavi ga ono postane ko i svako drugo sediste posle 40-50km, tako da ne treba niko da se zavarava da gel sediste radi bilo sta, tj radi, ali ne mnogo... @Petre sto se tice gaca to se putpuno slazem i tvrdim da dobre gace rade mnogo vise od gel sedista, pogotovo gace za motocross, one su najbolje i mogu da se nose i preko pantalona jer se lepe cickom, nisu ni skupe oko 15e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

 

Posto putujem uvek leti, meni je podjednako smetalo sto je pretoplo u moto-pantalonama, pa se znojis ko svinja i gace ti bukvalno budu mokre,  pa sam uzeo obicne kupace gace one krojene kao boxerice, i mnogo je bolje jer se ne znojis ni blizu toliko u njima, brze se osuse,  nije pretoplo i mnogo je prijatnija voznja, pogotovo kad ceo dan vozis.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Pamučnu robu nebi trebalo nosit ispod motorističke opreme....


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Ma nisam ja visok, imam 176 cm, ali imam i oko 120kg, pa i to utice na "pritisak dupeta na sjediste". :-)

 

a sto se tice gaca, ima logike, jer sam primijetio da mi je sa nekim gacama udobnije. Ali nisam o tome do sad razmisljao pa nisam upratio koje sam tacno gace nosio kad mogu preko 50km a koje kad mi i na 30km dupe utrne... :-)

 

ima li na aliju ista od tih "udobnih" gaca?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja