Jump to content

Moto Zajednica

Tema za sve Honda CBR 600 ljubitelje

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

5000 din plus postarina, izuzetno pedantan i precizan covek, blatobran sa lancobranom takodje 5000din kod Brke i isti je morao biti kitovan, sprickitovan pa farban, malo je grublji odlivak bio...

Hvala na komplimentima, jes lepa Honda :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Neku diskretnu CBR nalepnicu cu zalepiti, nisam jos odredio mesto ali sigurno nece biti kao fabricke preko celih stranica oklopa, ceo cu motor farbati u crno u dogledno vreme...

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Grehota prefarbati motor koji ima dobre ocuvane original plastike (osim ako nisu), mada meni je bas extra ova varijanta fabricke boje sa onim ogromnim CBR nalepnicama na stranicama :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Lanac i lancanici stavljeni, did kit na popustu u louisu po ceni od 104e, mitas gume... Motor deluje izuzetno upravljivo i lagano, radujem se voznji, jos registracija...

IMG_20170710_115809.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Baki vulco radnja, 11200 zadnja, 9800 din prednja, sport force plus model...

Sent from my GT-S7580 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Registrovana, Darko uradio kratki karbon izduv, galami od 8000... Ispod nije nesto bucan posto i grana kroz sebe ima perforiranu cev i izolaciju... Utisci o motoru posle predjenih 500km, paaaaa onako!

Posle 1000F kao iz mercedesa u juga kada sednes, mislim da je ova sestotka i brza, bolje koci aliiii osecaj....

Poredjenja radi dozivljaj na 600ccm pri 120kmh je isti kao na 180kmh dok vozis hiljadarku, pre te "uplasi", u jednom trenutku nisam smeo kilometar sat da pogledam, polako, lagano spustam pogled na pravom delu puta kad ono 150!

Ma idi, leonardom 250 idem 120 pa se ne osecam ovako kao da letim! 

Punih 12 god pre ovog sam vozio cbr1000f, pre njega gs1000g, teski motori koji ulivaju sigurnost, cvrsto stoje na tockovima... Dacu ovom motoru jos koju sansu, ne umem ni lepo jos uvek da se namestim na njemu, ako mi ne legne oglasicu ga za zamenu ovde, neku tesku slotiju da uzmem! :D

 

IMG_20170731_071524.jpg

IMG_20170731_071533.jpg

IMG_20170731_071550.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Ja sam prešao sa Diverzije 600 na F4i. Na 200 mi deluje stabilnije i sigurnije nego Diverzija na 120. :D Sve je to trip u zavisnosti od toga šta smo ranije vozili... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

O tome pricam, dacu mu sansu, neka se nakupe kilometri malo... Ovo je onako, na prvu loptu...

Lepo i mirno radi, lagana kao pero a ja navikao na teskase, da osetim masu... Cak mislim da mi je izduv koji stavih izazvao pometnju, sa fabrickim nisam "cuo" brzinu kojom idem.

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Posle stelovanja amortizacije, zamene ulja u stapovima po treci put (dosao sam do 5w) dobio sam za moje kriterijume dosta udobniji motocikl, tegovi od po 450g na kormanu su tu da popiju vibracije koje je otvoren izduv uneo dole nisko, izmedju 4 i 6000 obrtaja, totalno je miran kao el.motor...

Stil voznje mi se ne poklapa sa ovim motorom, saltujem rano po navici i on me ostavi bez snage kada mi zatreba... Uzeo r6 2006god od prijatelja kako bih se uverio u mekocu svog motora i ostah zatecen koliko mu gasa treba da bi isao... Sestotici uopsteno, ne govorim o svom ili njegovom motoru.

Ja sam bio ubedjen da "leti" kada ga cujem a sada vidim da je sve to samo zvuk, bez brzine... Na svojoj dve decenije staroj hiljadarci (bivsoj) sa toliko gasa zvucni zid bih probio...

Evo koliko mi nije "legao" pih...

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/10647028/honda-cbr-600f4

 

WP_20170819_009.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Bandit 1200, TDM 850TX

CBR 600 F2. 

Preporuka za ulje. 10w40 ili 15w50?

 

Da li je neko možda čuo/koristio MIDLAND ulja možda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Trenutno sam na Fuchs Silkolene Comp4 15w50, inace sipam 10w40, ali uzeo sam ovaj put malo gusce da probam, 

ja zadovoljan, ne osetim neku razliku, a svakako ne vozim zimi, u novembru motor ide u sobu, i ne izlazi iz nje do kraja marta/pocetka aprila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Bandit 1200, TDM 850TX

Na ulje sam mislio, zbog razlicite gustine. Ja godisnje prelazim oko 3000 km ali bi ipak menjao na pocetku sezone bez obzira na km. 

 

Da li moze da se sipa ulje iste gradacije namenjenog za automobile ili moto ulja imaju jos neke aditiVE?  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ima razlike, motor bi trebao da trosi manje 15-50 ulja zbog vece gustine.

 

Moto ulja, vecina, imaju JASO MA MA-2 standard, tako da sprecava proklizivanje kvacila. To ne znaci da ce sa automobilskim da proklizava ali moze da se desi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nemoj da sipas automobilsko ulje, imas kod nas sasvim solidan izbor ulja za motore, nemoj se igrati s tim,

lepo menjaj ulje i uljni filter na svakih 6000km i nemas frke, a da li je pocetak sezone ili ne to je nebitno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Bandit 1200, TDM 850TX

Ljudi, hvala na odgovoru i savetu. Neću sipati automobilsko ulje, bolje da pitam pre nego posle. Ostaću na 10w40, samo da vidim proizvođača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Sto se mene tice, predlazem Fuchs Silkolene, njihovo ulje sam najvise koristio u dosadasnjoj moto karijeri i nisam imao nikakav problem, mogu samo da ih pohvalim, ako je dobro gomili njih u BSB-u, i meni je, nije previse skupo a nije bas ni jeftino, zlatna sredina, radi posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja