Jump to content

Moto Zajednica

Tema za sve Honda CBR 600 ljubitelje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

vozim cbr 600f 4 2000 god. Imam problem pa me interesuje da li neko zna resenj1neznam.gif

Ovako!0stabre.gif Motor radi normalno i ide normalno, a problem je sa paljenjem kad je motor vruc0zbunjen.gif.

Vergla normalno ali upali samo ako mu dodam malo gas!1hmm.gif

Inace nove su svecice, proveren regler0takoje.gif, oprani karburatori, vazduh na 3,5 kruga ( tako stoj u uputstvu)

Sto se tice paljenja kad je hladan pali bez problema i bez poalacenja sauha, kada se povuce sauh gasi se motor1neznam.gif,

Svaki savet je dobrodosao1zdravo.gif!

 

Normalna pojava kod karburatora,znam puno motora koji traze malo gasa kad su dobro zagrejani a na hladno pale bez gasa cak i bez sauha kad je toplo. Sve radi odlicno,potrosnja normalna,miran ler,odlico ide i ima dobar odziv na gas ali potreban mu je bar 1mm gasa da bi upalio kad je vruc. Iako mozda nije sve savrseno ustelovano moj ti je savet da ne diras nista ako imas ovakve simptome. Znam ljude koji su trazili dlaku u jajetu pa napravili jos gore nego sto je bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Kawa z750s

Drugari kazite mi koliko vam trosi cbr?!znam znam da trosi kolko sipas i nemojte mi reci da trosi 5l kao tdm i te zajebancije nego ozbiljno pitam jer moj trosi po meni malo vise...8-9-10l na 100km a prosecna voznja 12o-150km/h...probao sam do 100km/h da vozim ilti oko 5000rpm tad mi trosi oko 7.5l a jebes r ako vozis 100km/h...dva puta radio karbove i bacene pare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 f4

vozim cbr 600f 4 2000 god. Imam problem pa me interesuje da li neko zna resenj1neznam.gif

Ovako!0stabre.gif Motor radi normalno i ide normalno, a problem je sa paljenjem kad je motor vruc0zbunjen.gif.

Vergla normalno ali upali samo ako mu dodam malo gas!1hmm.gif

Inace nove su svecice, proveren regler0takoje.gif, oprani karburatori, vazduh na 3,5 kruga ( tako stoj u uputstvu)

Sto se tice paljenja kad je hladan pali bez problema i bez poalacenja sauha, kada se povuce sauh gasi se motor1neznam.gif,

Svaki savet je dobrodosao1zdravo.gif!

 

Normalna pojava kod karburatora,znam puno motora koji traze malo gasa kad su dobro zagrejani a na hladno pale bez gasa cak i bez sauha kad je toplo. Sve radi odlicno,potrosnja normalna,miran ler,odlico ide i ima dobar odziv na gas ali potreban mu je bar 1mm gasa da bi upalio kad je vruc. Iako mozda nije sve savrseno ustelovano moj ti je savet da ne diras nista ako imas ovakve simptome. Znam ljude koji su trazili dlaku u jajetu pa napravili jos gore nego sto je bilo.

 

baš kao sto kazeš, 1mm pomerim gas i on upali. to se desava kad je motor zagrejan, ugasim ga odstoji par minuta i kad probam da ga upalim javlja se problem , ako odstoji 15-20 min upali bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Kawa z750s

Sve do 8 je ok kad teras malo zesce al meni nije zesca voznja oko 140 na otvorenom pa da trosi toliko...dali ima mozda veze sto mi nije bas tps senzor na karbovima podesen na pravu meru?bio sam radio covek mi uradio super karbove ide kao mecava al je stavio neku meru okvirnu za neki drugi tip motora a ne za moj?jel moze to da utice na potrosnju?neka misljenja?rece mi covek da dodjem da mi podesi nasao je pravi podatak al nikad da odem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Pa, neki prosek kod moje, koja nema karbove vec je injection, trosi oko 7-8l. Na otvoreno pri brzini od 120 trosi 5.5-6l. Kad je malo napnem u gradu na 10k obrtaja trosi 9-10l. Inace, za 600ccm kazu ljudi na koliko obrtaja je vozis, toliko ce da trosi. Nisu daleko od istine. Mozda ti nisu karbovi u pitanju vec svecice. Oteraj ti to kod Bokilica u Pazovu. Svi ga hvale, a bogami i ja. Za te stvari, nisam upoznao boljeg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Honda 600f karburator ili direktno ubrizgavanj nebitno je,mora da spusti potrosnju na 5.5l kad se vozi laganije na manjie obrtaja.Ako se zavrti 10000+ rpm zna da ode i do 10l\100km tako da uglavnom sve zavisi od stila voznje.Potrosnja od 7-8l pri brzini od 120km\h meni deluje malo mnogo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Nisam siguran, ali filter vazduha ti je mozda prljav, a mogu biti i svecice. To je obicno problem kod povecane potrosnje. Naravno, podrazumeva se da su dizne OK

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Honda 600f karburator ili direktno ubrizgavanj nebitno je,mora da spusti potrosnju na 5.5l kad se vozi laganije na manjie obrtaja.Ako se zavrti 10000+ rpm zna da ode i do 10l\100km tako da uglavnom sve zavisi od stila voznje.Potrosnja od 7-8l pri brzini od 120km\h meni deluje malo mnogo.

 

Pravo kaze kolega. Meni kombinovano pri laganijoj voznji do 7000 rpm, trosi oko 5 l/100 km. Ako se stiska u saobracaju naravno da zna da potrosi vise, blizu 10l/100 km.

Staza je malo drugacija prica-Na Navaku za 3 stinta po 20 min, ispucavanje do crvene zone i agresivan stil voznje, potrosim oko 8 ili 9 l.

Duzina staze je oko 3000 m, na jednom stintu odvozim 5 krugova, znaci to je ukupno 45 km.

Toliko o potrosnji 600-tke 1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Kawa z750s

180?6.5!?!? Filter dobar svece nove sto se tice tih stvari iz gornjeg posta a tih 6.5l meni ne trosi ni na 5000 a kamoli na 180km/h.nevozim ja vise od 170-180km/h i to na kracim relacijama il auto putu sve preko toga ubija vetar i ne prija mi...za 6 meseci dva puta radio karbove kod dva razlicita majstora i isto jbg...:-( stavio sam ga na prodaju svakako zbog druge vrste motora...hteo bi neki fazer il tdm ne mogu vise da se grbavim na R-u a bogme ni da izfinansiram gorivo...sve do 7-7.5l mi je ok i podnosljivo a vec preko mi ne prija za dzep...:-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 444 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f

Ja je imam 2god menjao samo svecice i filter vazduha,uljai naravno uĺje. Ekstra zadovoljan a potrosnja je ta nemam nikakve koristi da je umanjujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 444 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f

Netrazim da mi iko veruje ali to je cinjenica,racunica jasno pokazuje pun rezervoar do cepa i opet pun posle voznje a i Nash to potvrdjuje motor sam kupio od njega!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja