Jump to content

Moto Zajednica

Tema za sve Honda CBR 600 ljubitelje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Ajd da se pohvalim da sam danas stavio prednja HEL pancir creva i nove plocice. Sad ima da zakiva u mestu.

 

Svaka cast....kocice kao zver sad:)

Gde si uzeo kocione plocice,koje i koliko para?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Posto mi je motor vec bio u servisu na sredjivanju (joca profimoto) odmah kod njega uzeh EBC plocice 90E za prednje diskove.

 

:care: A joj brate....

Ja nasao nissin u Moto Landu za 8200 komplet za prednje...

Sve lepe cifre :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 809 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Ja sam kupio prednje plocica dva para, Didov (zlatni) lanac i nove gume Metzeler Sportec M3, ostaje samo jos lepo vreme da secekam... a ne mogu da docekam, ovaj sneg ubi! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Ja sam kupio prednje plocica dva para, Didov (zlatni) lanac i nove gume Metzeler Sportec M3, ostaje samo jos lepo vreme da secekam... a ne mogu da docekam, ovaj sneg ubi! :D

 

Svaka cast,lepe pripreme za sezonu....i ja sam uzeo Sportec M3,gde si ih ti nabavio?

A sneg uzas,haos :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

za pocetak sezone sam uzeo plocice za prednje diskove (3910din po disku), ulje (Mol 630 din/L) i filter ulja (858din) kod Markone-a (Pegaz Moto) sa 5% popusta na sve to... sad samo jos da sacekam lepo vreme da sve to zamenim pa registracija i :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

za pocetak sezone sam uzeo plocice za prednje diskove (3910din po disku), ulje (Mol 630 din/L) i filter ulja (858din) kod Markone-a (Pegaz Moto) sa 5% popusta na sve to... sad samo jos da sacekam lepo vreme da sve to zamenim pa registracija i :moto3:

 

Lepo,lepo....a opet mi ne rece za gume,gde si uzeo njih i koliko para?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

gume sam za sad uzeo od Havarisanog polovne (dot 2011) za 60e obe a kad skupim malo para u toku sezone uzecu nove... mislio sam neku touring varijantu da uzmem, bolje cu razmisliti kad za to dodje vreme (tj kesh) :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Jel neko ugradjivao BI Xenon na svoju cbr-ku? Gde je najbolje mesto da se stavi balast? Jel komplikovana ugradnja? Gde kupiti BI Xenon komplet? i ako ima jos nesto korisno da treba da se zna u vezi ovog :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Ja upravo radim oko ugradnje bixenona kod sebe ali polako odustajem. Snop svetla kako god da montiram nije dobar (rasipa svetlost). Pozajmio sam od drugara ceo komplet ali nesvidja mi se kako sija. Verovatno cu ici na obicnu halogenu ali neku kvalitetniju. Inace kazu da je najbolje svetlo izmedju 4300 do 6000k.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Honda CBR 600 F4i Sport

Sijalice sa 6000k daju svetlost pomalo plavkaste boje i na oko su zaista prelepe, ali za kišne noćne uslove su prilično lošije od 4300k koje daju svetlost čisto bele boje, a koje su inače i fabrički standard za većinu vozila sa xenon farovima. Moja preporuka je 4300k!post-21052-0-36688700-1364665982_thumb.jpgpost-21052-0-54084100-1364665995_thumb.jpgpost-21052-0-94762900-1364666003_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBR1000RR (Fireblade)

Pozdrav svima!

 

Od skoro sam postao vlasnik motora Honda 600F Sport (2002).

Zanima me da li u Novom Sadu postoji ovlasceni servis za Honda motocikle (gde se obratiti ako nesto zaskripi)? Ako nema, gde ima najblizi?

 

Razlog zasto postavljam ovo pitanje je jer sam 2 puta primetio upaljenu "FI" lampicu, koja je u toku voznje neprestano sijala, a u toku stajanja i rada na leru se palila dva puta brzo. U "Service manual"-u sam procitao da u pitanju moze biti 2 stvari:

  • Loose or poor connection of the MAP sensor vacuum hose
  • Faulty MAP sensor

Voleo bih da mi neko konkretno kaze sta je problem i koje je resenje (da li neko iskusan u ovlascenom servisu ili neko ko je imao identican problem).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Cestitamo i da te sluzi motor puno,puno kilometara....:moto3:

Ne znam sto se tice servisera jer sam daleko od NS,a to sto se tice FI lampice vidjao sam na par motora dok sam i ja trazio da kupim jednu F sport,i to prikazuje gresku,u zavisnosti koliko puta zatreperi....dobro si to nasao u service manual i sad bi trebao da odes do nekog servisera da ti proveri map senzore i da se greska odkloni...Pozdrav i jos jednom sve najbolje :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Zajecar
  • Motocikl: Yamaha FZ1N

el22or

 

Srecno sa resavanjem problema 0takoje.gif

 

Nego ljudi imam jedno pitanje otvorio sam novu temu za to pa evo vam link http://forum.bjbiker..._1#entry1470050

 

Kupio sam Pazzo rucice ali mi fale oni dodaci da bi mogli da se namontiraju kod mene. Ako neko zna gde mogu da se nabave polovni neka javi. U maxmomentu su 2900 po rucici sto je mnogo 1neznam.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

I JA IMAM PROBLEM SA MOJOM HONDOM CBR 600 F4I,,,,, LAMPICOM,,, FI,,,, SIJA ISTERA OCI, NA LERU TREPCE A POD GASOM SIJA NON STOP....STA DA RADIM ODAKLE DA POCNEM DA TRAZIM KVAR KAKO SAM AUSPUH PREPRAVIO SIJA STALNO,,,, KAKO DA RESETUJEM KOMP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Imao sam oba i mogu reci da je razlika u voznji i poziciji sedenja ne uporediva. F4i je puno lakse svrckati po gradu (pozicija podseca na nekog nakeda) dok na F4iSport si puno ispruzeniji tj. sam volan je ostavljen nize a sediste je vise. I kompletan motocikl je malo vislji od F4i :moto3:

Zar je toliko velika razlika u F4i i F4i sport) Ja vozio F4i sport malo duze (2-3000km) i F4 tj. prethodni model '99-00 par puta (50ak km) dok je drug imao i nisam primecivao veliku razliku, al mozda i gresim. Sad sam u dilemi da li F4i sport zbog izgleda koji mi je neuporedivo lepsi, ili F4i koji moze da se nadje i 2007god??

Nisam pametan, a treba mi za malo duze ture. I tu razum kaze banana sediste, al srce duplo, bas sam u dilemi.

A ovo za visinu heblova i sica mi je bas zanimljivo, mada je to nisam primecivao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Došlo vreme da se menjaju pločice (nije još, ali uskoro će) - šta stavljate? Neki kolega je ovde pominjao Nissin čini mi se za 60tak E - jel to povoljno? Imate li neku drugu preporuku?

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Stanka Paunovica Veljka 56
  • Motocikl: Bmw r 1150 rt

Pozdrav. Ja sam po prvi put stavio ferrodo plocice i zadovoljan sam i sa cenom i sa kocenjem. Ne osecam razliku u kocenju izmedju nissin i ferodo.Kupio sam ih od drugara koji ima prodavnicu filtera i plocica na Banjici .Evo ti broj pa vidi sa njim da li ih jos ima.063 346712 Zeljko.:takoje:

Došlo vreme da se menjaju pločice (nije još, ali uskoro će) - šta stavljate? Neki kolega je ovde pominjao Nissin čini mi se za 60tak E - jel to povoljno? Imate li neku drugu preporuku?

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Došlo vreme da se menjaju pločice (nije još, ali uskoro će) - šta stavljate? Neki kolega je ovde pominjao Nissin čini mi se za 60tak E - jel to povoljno? Imate li neku drugu preporuku?

 

Pozz

 

I ja treba ovih dana da menjam plocice napred....Nissin su ti u Moto landu 8200 rsd za napred, a imas kod Mileta na NBG-u u Biker Housu za 6000 sinter plocice italijanske za koje sam cuo samo reci hvale....

Javi sta si urado i po kojoj ceni da znam i ja.....i jel si pitao kod ovog Zeljka sa Banjice sto je kolega izbacio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Zrenjanin-Muzlja
  • Motocikl: Honda CBR 600 F3

Pozdrav svim ljubiteljima Honde... :zdravo: I ja kao i vi ostali sam ponosan vlasnik jedne prelepe Honde. Radi se o CBR 600F3 97.god. :jee: Kupio sam ga/je :D prošle godine, i od ove godine, tačnije Aprila je sve regularno prevedeno registrovano na moje ime.. :takoje: Evo i sličica čisto i ja malo da se pohvalim... A za ostale...mislim šta reći?? Svako ko vozi Hondu zna da nije pogresio sa ibzorom... :moto3: Još jednom pozdrav svima i neka vas služe vaše Mašine...:):moto3:

post-1673-0-46866300-1368457995_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja