Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi 125 2d

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: Hyosung GT650R

Није то скутер од 50 кубика, па да има блокаде.

 

Pa znam da nije skuter... :P Ali koliko sam shvatio ima blokade, jednu na auspuhu (samo ne znam gde) koja ga gusi, verovatno daje bolji zvuk ali i manju brzinu... Sad, resio bih ja to stavljanjem drugog auspuha, ali ako neko zna npr. kako to da skinem bez kupovine drugog... :) za tu na auspuhu znam, za druge bas i ne...:/ pa ako neko zna kako, sta... Mnogo bi mi pomoglo! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova

Ja imam taj motor i nešto ne bih rekao da ima blokade. To što teško pregazi 7-8000 obrtaja je zato što ima 9 ks. Može on i do 12000, ali mu treba blaga nizbrdica... A može i u mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: Hyosung GT650R

Jos jedno pitanje za vlasnika ovog motorcica...:)

Ima li neko problem sa obrtaljkom? Ako ga ima zna li kako da ga resim?

Kad se motor zagreje obrtaljka krene da ludi, prvo se mrda npr. nekih 500 obrtaja, onda kad je malo vise vozen krene da trese i do 2000, a na kraju je to od 0 do 14ke... Skala za brzinu je ok. Na sajlu je i tacna je. A ova za obrtaje je preko elektrike (kako jbm li ga) i zeza.... Ako neko ima resenje, molim da postavi! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Da li ima neki vlasnik ovog modela iz BG-a da mi pomogne?

Naime, imam Sprint pulser 200, i hocu da mu stavim prednji blatobran od 125 2D pa me zanimaju dimenzije: razmak izmedju viljuski. Najbolje bi bilo ako nekog ne mrzi da premeri sirinu prednjeg blatobrana (u zoni gde su srafovi nosaca) - posto me zanima da li je isto kao na mom motoru..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Silbaš
  • Motocikl: Kawasaki Tengai

imaginos ako ti je blatobran potreban zbog vode koju baca prednji tocak, nazalost blatobran sa 125 2d ti nece puno pomoci. Vozio sam par puta posle kise po mokrom asfaltu i uvek su mi noge bile mokre od patika do kolena. Ako bas hoces izmericu ti sutra ili prekosutra razmak viljuski pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

imaginos ako ti je blatobran potreban zbog vode koju baca prednji tocak, nazalost blatobran sa 125 2d ti nece puno pomoci. Vozio sam par puta posle kise po mokrom asfaltu i uvek su mi noge bile mokre od patika do kolena. Ako bas hoces izmericu ti sutra ili prekosutra razmak viljuski pozz

 

na mom motoru, kad predjem preko bare prednji tocak baca vodu U VISINI GLAVE. nemam nista protiv da mi budu mokre noge, to je normalno, ali da mi prska po viziru kacige, to mi je bezveze...

 

ako te ne mrzi, da mi izmeris taj razmak, bilo bi super, jer hocu da pokusam da ugradim prednji blatoban od 125 2D na moj motor.. pa ako prodje - prodje, bar da znam dimenzije ;)

 

hvala ti 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Pozdrav drugari/ce, samo da se ukljucim u temu... imam 125 2d-a i na njemu presao 9000km, i koliko vidim problemcici koje sam ja imao nisu samo kod mene nego kod vecine, npr obrtomer, elektronika i slicno... e sad, posto sam "picajzla" i volim da odrzavam svoj motor uglavnom sam (sto umem i mogu sa svojim alatom), rado cu dati savete onima koji ne znaju kako bi i oni to uradili, jer bar si siguran tako da uradis sebi kako treba a ne da te neki u servisu oderu i ne urade pravilno.. Inace, preporucujem Bardahl 15w50 (u zavisnosti od sezone) jer se motor ponasa najlepse na njemu, probao sam 3 vrste ukljucujuci Motul koji oni preporucuju i moram priznati da sam Bardahlom prezadovoljan, menjac i rad motora su savrseni.1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Ima li neko listu prodajnih mesta Qingqi motora? Takodje, zna li neko trenutnu cenu novog QM 125 2D 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Na nesrecu kupaca, imas samo u NS-u kod Saleta, on je ovlasceni serviser i distributer i mislim da ove godine nece narucivati vise, proveri... Moj kum je uzeo pre 2-3 nedelje polovan jer tada nije bilo novih kod njega, tj ovaj model nije bio... Mislim da je nov oko 1350e, s'tim da te obavezuju da uradis 3 redovna=obavezna servisa kod njih, prvi 35 e, ostala dva po 45e, gde ti oni kao provere jel sve ok, zamene ulje i ne znam sta.. Moj savet ti je da kada ga kupis odma' ispustis to kinesko ulje koje je u njemu ko zna koliko dugo i sipas neko za koje ti mozes garantovati, a ne oni da prodaju pricu da su sipali Motul. Iskreno, posle 15.000km za manje od godinu dana na ovom motoru nemam nista osim reci hvale za masinu i pouzdanost, par stelovanja sitnih i motor je savrsen, posebno za pocetnike ili za one kojima dzep nije dubok jako, trosi i ispod 2,5l! Ako neko ima nekih problema, rado cu pomoci ako umem ;) .. 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Gledao sam i polovne po oglasima, ali cene su malo jace, a izbor je mali, zbog toga sam razmisljao da se ''stisnem'' pa da probam da uzmem novi, a i narandzasti mi se mnogo vise svidja od crnog ili mat crnog. Mogu li dobiti adresu od tog ovlascenog distributera i servisera? , pokusao sam da nadjem preko google, ali ne dobijam nikakve rezultate. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Najbolje da uzmes novi, znas na cemu si, a ne od nekog prepaljenog klinca koji ga je hladnog vozio pun gas i slicno... izvoli adresu i telefon pa ih zovi i pitaj... Ja imam sivi, kum ima narandzasti... glasam za narandzasti ako imaju0takoje.gif

Adresa - Milana Savica 21, Novi Sad

Telefoni - 021/504-859; 021/6748-480

Faks - 021/368-837

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

U oglasima ima samo ova 2 motora trenutno, jedan izgledao perfektno ocuvan, dok je drugi slikan u senci i malo cudno izgleda, da li bi ste vi razmisljali o nekom od ova 2?

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas2369945/qingqi_qm125/

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas2342382/qingqi_gm125_2d/

 

1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Hmm, ovaj u BG-u deluje sasvim pristojno, jedina zamerka (na oko) je sto mu je previse zategnut lanac i cini mi se (ne vidim bas najbolje) da mu je lanac pri kraju, kao i lancanici koji su špicasti.. To i nije neka velika investicija, nemoj da te to brine, taman za toliko ce ti i spustiti cenu.. S'obzirom da su '09 mislim da obojica previse traze, das im plafon 800e i dosta im je. Nije problem da li su presli 9000 ili 15k, vec sto su im i gume matore, a veruj mi da te Duro gume istrule brzo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Pa po mom nekom misljenju, koje ne mora da bude ispravno, oni su vec presli odredjen broj kilometara, imaju 3 godine i imaju i ulaganja nekih, a nov motor je 1350e, tako da je apsurdno da bude ta cena i mora ici dole. Zvao sam danas ovog ovlascenog distributera i nema novih 2D na stanju i nece ih biti do kraja godine 0tuzan.gif ima neki polovan supermoto za 1000e, to cu otici cisto da vidim na sta lici, pa mozda i napravimo neki posao, mnogo sam vise za 2D, ali uzecu u opticaj i tako nesto.

 

Jos jedna molba za forumase, ukoliko pratite oglase, molim vas da postavite link nekog ''novog'' 2D u oglasima, tj nekog koji se pojavi u medjuvremenu, ili da me uputite u temu, ako postoji, za tako nesto, tipa zanimljivi oglasi (Nisam jos dobro upoznao forum, pa ne znam sve mogucnosti) 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Ne znam da li si pregledao oglase ovde na forumu, bio je jedan narandzasti qingqi, ali nzm jel je taj oglas jos aktivan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Hvala na informaciji, jesam, to je onaj sto ga je udario passat, nasao sam oglas, kontaktirao decka posto je prilicno stari oglas, ali sam saznao da je prodao motor, steta, motor je presao 1300km i prodat je za 800e jos u aprilu, a na sve to, sto je po meni plus, bio je narandzast maloljut.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova

Ovaj sa zategnutim lancem je bio moj i ja sam ga prodao sa 8000km, bio je odličan. Zašto ga prodaje, ne znam, ali motor znam. Još mu je moja nalepnica na rezervoaru. Ja sam ga kupio novog, redovno sam menjao ulje i motorče me služilo kao sat.

A od tog lika iz NS što je bio uvoznik, beži što dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Evo da se upisem i ja, kupio sam 125 2D, i to narandzasti, bas kako sam hteo. 2010 godiste, presao 5500km, i u sasvim korektnom stanju :) Slike nemam, ali evo ove iz oglasa :) par detalja moram da sredim, kao sto je ovaj plamen na sedistu, inace sam zadovoljan :)

 

d13ca2605e2c-800x600.jpg

 

 

283f85c3d9de-800x600.jpg

 

 

f6a63eddbc0b-800x600.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Zivkovicu macko, sto pre da mu dodas 0 na kilometrazi :)! Ajde sada spremaj te ispite pa u skorije vreme,ako Bog da sunca i fine temperature, da prodjiramo jedan krug po Fruskoj Gori! I ostala ekipa iz nase sekte je dobrodosla! 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Do sada sam napravio oko 300km :D i prilicno sam zadovoljan, a sada kada ocistimo taj ispit, mozemo po FG :D P.S Skinuh danas plamen sa sedista, jos nalepnica auto servisa i plava dioda u faru :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja