Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi 125 2d

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Temerin

evo da i ja nesto napisem... Ovo mi je vec treca godina da vozim ovaj motor, motor je dosta dobar nervira me jedino sto na velikim obrtaima jako trese... sto se tice kvarova, menjao sam samo akumulator jer je onaj fabricki jako los...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 24/7, 42 postova
  • Lokacija: Maradik
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K8, Yamaha MT03

Imam jedno pitanje za vlasnike ovog motora, e ovako, motor ima sauh, a to je meni malo nepoznato na motoru...

Dakle, kad palim motor, podignem ga skroz gore, kad upalim motor pustim ga da se malo zagreje. Nakon toga ga vratim na polovinu i mogu krenuti da vozim? ili?  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Vratis na polovinu a malo zatim i vratis skroz, tada vozis. Kada je toplo napolju nema potrebe (ili bar nebi trebalo biti potrebe) da ga skroz i podizes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: /

Dva kratka pitanja od mene za vlasnike 2D-a. Jel je bilo jos nekih kvarova (posebno ozbiljnijih) osim ovih sa akumulatorom/strujom i amortizerom do sada? I kakva je trenutna situacija sa servisima i rezervnim delovima - jel se popravila malo ili i dalje ima visemesecnih cekanja na delove?

Interesuje me posto planiram da kupim 2D ili supermoto-a sad van sezone ili na sajmu pa cisto da znam na cemu sam. Mada znam da je sa supermotom jednostavnije sto se tice delova posto mogu da idu oni sa sprinta ali je i dalje onda problem sa ovlascenim servisom dok sam u garanciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova

Pozdrav, pre svega. Ja sam vlasnik jednog 125 2d. Kupio sam ga u decembru 2009, čekao da padne cena. Prvo sam se raspitao kod uvoznika u Novom Sadu ima li najave za neki popust tokom zime i odgovoreno mi je, naravno, da popusta neće biti. Sačekao sam dve nedelje i kupio ga sa popustom. Takođe, pošto sam poznavao vlasnika radnje (nisam ga kupio u Novom Sadu) i sa njim sam se malo cenkao, tako da sam solidno prošao. Ko planira da kupi ovaj motor (ili bilo koji drugi nov) mora da obrati pažnju na fakturu, da ne dođe u problem kao ja, da fali pola podataka, pa da odlaže registraciju dok mu daju drugi račun. Papiri od uvoznika su bili ok, ali diler je zakazao. Registrovao sam ga pre neki dan, po drugi put i koštalo me je nešto preko 7000 din. Što se motora tiče, stvarno nemam zamerki. Prešao sam nešto oko 4200 km i potpuno sam zadovoljan. Ono što nazivaju obaveznim servisom nisam radio, tj. radio sam sam. Što se tiče rezervnih delova, stvarno pojma nemam kakva je situacija, jer nisam imao potrebe da išta menjam (samo da ga ne ureknem). Lažem, pre mesec dana mi je crkla sijalica u faru i to je jedini kvar na njemu. Što se toga tiče, stvarno sam prezadovoljan. Kada sam ga kupovao razmišljao sam između novog 125 2d i nekog polovnog Japanca za iste pare i mislim da nisam pogrešio. Bitno je i za šta vam je motor potreban. Ja živim oko 30 km od centra grada a radim u samom centru, tako da imam velikih problema sa parkingom automobila. To je bio i razlog (čitaj - izgovor) za kupovinu motora, tako da koristim lepo vreme da putujem na posao. To znači 60 km dnevno, malo po gradu, malo na otvorenom. Da bi bilo bolje da ima 250cc, bilo bi, ali meni završava posao i ovako. Razmišljam da mu stavim neki vizir da se malo zaštitim od vetra i to je to.

Meni je ovaj forum pomogao u izboru motora (kol'ko para, tol'ko muzike), pa rekoh da se odužim.

 

Ps: ako neko ima vizir (masku) koju mogu da namontiram na njega, raspoložen sam za kupovinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova

Zaboravio sam da navedem najveću manu ovog motora - gume. Fabričke gume kao da su plastične i po kiši može biti problema. Doduše, ako se pogleda koliko košta, nije ni čudo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 24/7, 42 postova
  • Lokacija: Maradik
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K8, Yamaha MT03

Da li bi neko mogao da mi kaze koje ulje ide u motor? Znam da oni stavljaju motul al ne znam tacno koje...

I filter ulja ako neko mozda zna gde mogu nabaviti? Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova

Da pomognem, ako ne kasnim... Ulje koje ja koristim je MOTUL 5100 15W50, mada mislim da je dovoljno i 5100 10W40. Razlika u ceni je oko 200 dinara, možda lažem. Filter ulja za koji zasigurno znam je MAHLE OX 406, njega sam menjao dva puta. Imam informaciju da isti filter proizvodi HIFLO i ima oznaku Hiflo 131, ali njega nisam koristio, mada mi je to rekao čovek koji je radio (prošle godine) u servisu u NS, za firmu koja uvozi Qingqi, tako da verujem da je tačna. Takođe, koliko znam, MAHLE je firma koja pravi kvalitetnije filtere od HIFLO, ali, opet, to je info od prodavaca, tako da ne mora da bude tačno. Inače, ulje Motul imaš svuda, a filter MAHLE sam kupovao u MASS Company u Beogradu, dok HIFLO bi trebalo da je daleko rasprostranjeniji. Ako se ne snađeš, javi se, mogu da ti kupim filter u BG, pa da ti pošaljem brzom poštom. Ne zaslužuje to MASS, nego da pomognem ako nema druge mogućnosti. Toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Овај модел су почели да продају по Јужној Америци под марком "Бета" и мотором од 250 цм3.

post-3975-0-00397700-1301032230_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 995 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Ovaj, jel razmišljao neko o nabavci 200/250 2D modela?

Znam da ovi iz NSa nemaju, ali Qingqijev kineski sajt kaže da imaju dilere i u hr, mk i manje više svim okolnim zemljama.

Ja sam tražio okolo ali nisam uspeo da nađem ni jedan jedini sajt od tih okolnih dilera.

Ne znam ni kolko bi tako posle sve koštalo :neznam:

 

Ili kad bi ovi iz NSa mogli da stavljaju agregate za GY-B :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova

250 2d bi bio ok, ali ga nema i neće ga ni biti. Ovi što trenutno rade Qingqi ga neće ni uvoziti (nešto mi se čini da jedva čekaju i da se ovoga oslobode). U Hrvatskoj je bilo dilera, ali mislim da ih nema više. Na kraju, i da uvezeš nešto, pitanje je delova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ovaj qm 2D je jedan od retkih kieskih nakeda koji lepo izgleda, to jest ne izgleda ko bicikla sa motorom, lepo i bilo da imamo i tu opciju od 250ccm na nasem trzistu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: Hyosung GT650R

Ljudi da pitam, da li je neko skidao "blokade" i ako jeste da li se dobija nesto time? :)

Ako iko zna gde su, i koja je najlaksa za skidanje molim da napise. Bio bih mu/joj jako zahvalan.

Dojadilo mi da vozim 100 na sat... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja