Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi 125 2d

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Vec je pisano o tome u temi.
Ima ih dva, jedan je na porosirenju u samoj izduvnoj grani, a drugi na samom ulasku u lonac.
Evo obelezio sam i na slici. ;)
DSC_1977.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Tako sam ga kupio, momak od kog sam kupio je to stavio, neki njegov komšija radi sa prohromom svašta nešto, pa mu je napravio to.

Ali vredi, bar što se tiče zastite da se ne izgori noga na auspuh.

Nisam ga bio stavio na par dana, kad sam farbao auspuh, i potrefi se da mi devojka izgori nogu, stavio sam ga ponovo čim sam došao nazad kući.

 

Послато са C6603 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kreidler Street 125dd

Hvala Vlado procitao sam to ali mi nije delovalo kao proverena informacija. Iscupacu sve to i stavicu drugi auspuh, pa me interesuje gde bih mogao da nadjem diznice za karburator, da li ih ima u mastehniku ili negde drugde, jel menjao to vec neko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Ja sam ih vadio, sigurno su tu. :-)

Ako budeš menjao, stavi otvoren top, dobićeš na snazi malo, i mnogo na zvuku, jer sa ovim fabričkim se bukvalno i ne čuje. :-D

Dizne nisam dirao, sve fabrika. ;-)

 

Послато са C6603 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Xj 600
post-26291-0-07563800-1401393635_thumb.jpg
post-26291-0-57415300-1401393536_thumb.jpg
post-26291-0-05408400-1401393448_thumb.jpg
post-26291-0-92453100-1401393362_thumb.jpg
post-26291-0-20340600-1401393287_thumb.jpg

 

 

Doslo vreme da se prodaje ovo moje ljubimce koje me lepo posluzilo u ovih 20000 km. Dobio sam posao u drugom gradu, automobil mi je neophodan, zena, prtljag, hladno vreme, elem, moram se rastati od kinesceta. Trenutno stanje, pali, radi, ide, trosi al ko da ne trosi :), na sati 20000 km, nov akomulator i lanac, lancanici bi trebali sledece sezone, gume takodje... pukla je sajla brzinomera neki dan, i dihtung auspuha kao da pocinje da se cuje malo, al to cu vrvt ja srediti za koji dan, i ne radi obrtomer, ko ima vremena nek cacka. registrovan je do 13.5.2016, i sta da kazem vise, sa motorom vozio dvoje pun prtljag i po 500 km dnevno na 35 stepeni bez problema, ali sve je vec pisano u ovoj temi pa koga zanima neka cita...ja cu na prolece nadam se na jace sedlo, tipa honde cb500 :) sve informacije na br telefona, moze sms, moze mail... fzmirko91@gmail.com...cena 500 evropskih bez nekog daljeg cenkanja....  POZDRAV

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

 

 
 
 
 
 

 

 

Doslo vreme da se prodaje ovo moje ljubimce koje me lepo posluzilo u ovih 20000 km. Dobio sam posao u drugom gradu, automobil mi je neophodan, zena, prtljag, hladno vreme, elem, moram se rastati od kinesceta. Trenutno stanje, pali, radi, ide, trosi al ko da ne trosi :), na sati 20000 km, nov akomulator i lanac, lancanici bi trebali sledece sezone, gume takodje... pukla je sajla brzinomera neki dan, i dihtung auspuha kao da pocinje da se cuje malo, al to cu vrvt ja srediti za koji dan, i ne radi obrtomer, ko ima vremena nek cacka. registrovan je do 13.5.2016, i sta da kazem vise, sa motorom vozio dvoje pun prtljag i po 500 km dnevno na 35 stepeni bez problema, ali sve je vec pisano u ovoj temi pa koga zanima neka cita...ja cu na prolece nadam se na jace sedlo, tipa honde cb500 :) sve informacije na br telefona, moze sms, moze mail... fzmirko91@gmail.com...cena 500 evropskih bez nekog daljeg cenkanja....  POZDRAV

 

Cena dzabalesku! Ko je pocetnik ili mu treba za zujanje po gradu ovo je puska! Srecno sa prodajom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Xj 600

Otisao za 450 e, starijem coveku, pocetniku, nek ga sluzi bolje nego mene, ako to uopste moze bolje s obzirom da nikad stucnuo nije, sem sto jednom nije hteo da upali u sred noci u nekoj nedodjiji... na kraju se ispostavilo da sam ja zaboravio kad sam sipao,a on je isuvise dugo isao samo on zna na sta  :P  :P  elem, cena smesna, moj brat kupio malo bolji bajs za dalje ture, skuplje ga kostao, al dobro, kineska losa reputacija, pa cene takve a ni nov nije bog zna sta skup. Uglavnom, moj savet, ko pocinje i ima priliku da ga kupi nek se ne lomi ni sekunda. Sem disk kocnica koje jel, nemaju abs, pa moze prednji da prokliza ako nemas osecaja, motor prasta sve pocetnicke greske i nema snage na raspianje bas, ali opet dobro za pocetnike, jer neracunajuci sepertine, nema krivine u koju ne mozes skoro punim gasom, ja sam dosta puta i drljao koleno o asfalt. Sve vec milion puta pisano u ovoj temi, ali eto, ovi zimski dani, ja jos bez sedla me naterase da se vratim na forum  :)  U svakom slucaju puno bezbednih kilometara drustvo, ja cu dati sve od sebe da do leta ponovo pored ova 4 imam i jedinu ljubav koja se moze kupiti novcem, najdraza dva tocka, pa se vidimo da drumu  :)  :)  :)  :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki FreeWind 650

Evo mene da vas pozdravim sve  novi vlasnik 2d-a  kupljen od fzmirka  . Motor poprilicno ocuvan  - Mirko se potrudio oko toga - par sitnica  da se sredi  al korak po korak . Kao sto prethodni vlasnik rece  prasta pocetnicke  greske - motor  udoban i stabilan  - mali potrosac  - sipas i zaboravis kad si sipao . 

Za sada  toliko od mene - bice  jos postova  i utisaka samo da grane  sunce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Sa srecom da se vozis, nek te motor lepo sluzi i nek ti je sa srecom u polaganju.
Jedan mali savet, nikada ne pali motor u zatvorenoj prostoriji, ne mali je je broj slucaja da je doslo do trovanja, cak i do smrti nastale gusenjem u tavkvim okolnostima.
Puno bezbednih kilometara zelim, i vidimo se na drumu. (nismo daleko). ;)
:dobrodosli2: 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

То "чудо" је некакав вентил који ослобађа "вишак" притиска у систему када се јаче притисне кочница. Кад год је било помена тог дивајса на овом форуму, писано је да су људи скидали то "чудо", а не стављали. У принципу, ако си возач баш без осећаја за дозирање кочнице, можда и будеш имао вајде од тог "чуда".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Ni ja bogami ne bih stavljao to "cudo" na moj motor.
Kako ono moze da zna da li je meni blokirao tocak, kad nema nikakvog senzora niti bilo cega drugog.
A sto bi rekao -Amoss- , vise se uzdam u moje prste, nego u taj mali ventilcic. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Qingqi 125 2D

Zasto na mom motoru kada ga startujem moram drzati kvacilo pa onda verglanje,
a evo kolega postavio sinimak i startuje samo na dugme? A video sam i na  drugim snimcima tako, retko ko drzi kvacilo.
Jel to nesto menjano i zasto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Kada je u "N", ne mora da se drži kvačilo,a ako je u brzini onda naravno mora.

Tako je kod mene, i tako, koliko znam, treba da bude.

Ako moraš da držiš kvačilo i kada je u "N", onda kod tebe nešto nije kako valja. :-)

 

 

Послато са C6603 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Napokon se odlucio da resim problem prednje viljuske.
Nije bilo mnogo poteskoca prilokom rasturanja.
Posto nisam znao koji mi semernizni trebaju, samo sam rasturio, ovih dana idem da kupim pa za vikend sklapam sve.
U pitanju su semerinzi 37 x 50 x 11.
To su semerinzi koji su unutar viljuske sa donje strane, a ovi spoljni, kao kape,  koji se vide, su 37-50-13-6.

Gde god sam zvao za te "spoljne" rekli su mi da nema i da cu tesko to naci, i  obavezno da sacuvam stare.
Ovi semerinzi su oko 1300 din i 1200 din 1l ulja.
A videcu jos koliko cu ulja da sipam po stapu i koju gustinu da kupim.
Evo i nekoliko slicica prilikom radova.  :zdravo: 
 

12695640_1336005186425469_1253410334_o.j   12695487_1336005029758818_1323029810_o.j   12656500_1336005116425476_1101888609_o.j

 

12637103_1335951069764214_1585686088_o.j  12655973_1335951026430885_1518135646_o.j  12696362_1335950959764225_135371386_o.jp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki FreeWind 650

Srecan rad -  :grr: ajde salji na kraju celokupno iskustvo tj poteskoce oko rasklapanja -sklapanja - koliko i koje ulje i tvoj utisak posle svega  oseca li se razlika .

Kad tad i nas ceka  isto to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Qingqi 125 2D

Pozdrav, 
Skinuo sam danas auspuh da se malo sredi, stavim ga uspravno a iz njega poceli su da izpadaju neke crne grudvice, malo sam ga prodrmao a unutra nesto lupa, seta levo desno u cevi bas na mestu gde bi trebao da bude katalizator kod zadebljanja cevi.
E sad ja mislim da je predhodni vlasnik izvadio taj katalizator posto kod mene tog zadebljanja cevi gotovo i nema.
Sta bi to moglo da lupa unutra, stavio sam neku zicu da vidim ali zica ne prolazi, a ne smeta radu motora

sinnis_stealth_125cc_pearl_white_660.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja