Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi 125 2d

Recommended Posts

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kreidler Street 125dd

Pozdrav drustvo, pre neki dan sam pazario kreidlera koji je 2009-o godiste i presao je nekih 7000 km, generalno je u odlicnom stanju osim rucice prednje kocnice koja je bilo polomljena, ali sam je odneo na varenje pa su mi resili. Ostalo mi je da ga registrujem i da ugrabim jos neki lep dan za voznju dok ne padne sneg. Cim ga budem isterao iz garaze stavicu i neku sliku. Meni je ovo prvi motor sa manuelnim menjacem i za sada sam i vise nego zadovoljan, ali znam da ce mi vremenom malo zafaliti snage, da li je neko probao eventualno da stavi kompletan kit od 150 ili cak 200 kubika sa suzuki dr-a posto je valjda agregat njegova replika, ispravite me ako gresim??? Sto se tice samog bloka deluju identicno ovi od 125 i 200 kubika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Pozdrav Neshoo. :D
Jesi li uspeo da nabavis sediste? :)
Vremenom ce zafaliti sigurno, pogotovo ako budes kretao na malko dalji put, ili pak izlazio na auto-put sa njim.
Masina jeste replika suzukia DR, ne gresis.
Ja sam se malo raspitivao i saznao da blokovi motora nisu isti.
Razlikuje se sve, ako bih hteo to da radis, morao bih da menjas radilicu,klipnjacu, naravno klip, karike i cilindar, a veoma moguce i glavu sa ventilima.
Sto dovodi do zakljucka da nije bas jednostavan zahvat, a ni ispaltiva investicija.
Kad budes hteo jace, prodas, i kupis jaci motor, do tog zakljucka sam bar ja dosao. ;):D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kreidler Street 125dd

Nasao sam sediste, upravo sam ga danas narucio iz Novog Sada, 70e :)

Sto se kita za dr-a tice, nasao sam ovo:

http://www.aliexpress.com/item/Motorcycle-Engine-Parts-For-SUZUKI-DR200-SE-DF200-1996-2009-VANVAN200-VAN-VAN-200-air-cylinder/32455839929.html?spm=2114.01020208.3.262.0Wrwco&ws_ab_test=201526_3,201527_2_71_72_73_74_75,201409_5

 

Nije skupo, razmisljam se da porucim, probam, pa ako ne moze, jbg... Mada bih bio najsrecniji da nadjem negde dr-a na nekom otpadu ili po oglasima za delove, pa da probam...ne znam, generalno, mislim da radilica ne bi morala da se menja, promenio bih samo lezajeve, mada pojma nemam ovako napamet, videcu ako nadjem neku mainu sa dr-a pa preko zime da se pozabavim time. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Mozes da gledas i od pulsera 200, msm za delove, mozda cak ima i u Novom sadu da se uzme cilindar od njega jeftinije nego ovaj sto si nasao na aliexpres-u.., to je totalno ista masina, mozda lakse nadjes, uvek bolje da imas opciju vise. ;)
Sto se tice radilice, nisam siguran, nisam pokusavao, niti dublje zalazio u tu problematiku, samo sam tako cuo. 
Ja sam odustao od toga, ali ako ti podje uspesno, mozda bih i ja uradio to, jer ne planiram da ga menjam uskoro...
Veoma zahvalno motorce.. :D

A gde si tacno nasao sediste, preko neta?
Srecno sa radovima, i uzdravlje da te sluzi.... ;)
Okaci neku sliku cim stignes..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

И ја сам мислио да је ову 125-цу лако конвертовати на 200-ку, али - кића!

 

Има мечка да се роди док се не обави та конверзија.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kreidler Street 125dd

U svakom slucaju, vredi se potruditi, lep je motor, bio bi savrsen sa malo vecom kubikazom. Krenucu sa razmeravanjima prvo, pa cu onda da nadjem nesto, javljam cim nesto uradim. Sto se tice sedista nasao sam preko, valjda, ovlascenog servisera u Novom Sada.

 

Slicica ce biti nekih, sutra, cim stigne sediste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Silbaš
  • Motocikl: Kawasaki Tengai

Nemoraš radilicu da menjaš komplet,moraš klipnjaču da zameniš zbog dužeg hoda klipa kod 200cc.

Ako staviš samo cilindar od 200 a ostane ista radilica nećneš imati 200cc a ni kompresije.

Qingqi 125

Bore and Stroke 57×48.8

Suzuki 200

Bore Stroke 66.0 mm (2.60 in) x 58.2 mm (2.29 in)

Bolje što kaže kolega Vlada 2d od neke 200 komplet motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Sallee, да ј... рак рака ако можеш само заменом клипњаче да промениш ход клипа!

 

Ево какво је "планинарење" имао тип са конверзијом ове фамилије мотора са 125 на 200 кубова - http://www.motoyes.net/bbs/forum.php?mod=viewthread&tid=196534&page=1&authorid=27

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kreidler Street 125dd

Evo sta sam jos nasao, ako ispadne da ne moze 200cc...

 

http://www.aliexpress.com/item/BIG-BORE-Barrel-Cylinder-Piston-Kit-150cc-62mm-for-SUZUKI-GS125-GN125-EN125-GZ125-DR125-TU125/1641636472.html?spm=2114.01020208.3.11.ony9F4&ws_ab_test=201526_4,201527_2_71_72_73_74_75,201409_5

 

Ovo bi trebalo da upadne bez ikakvih problema i prepravki, samo veca dizna, malo vise vazduha i to je to, cak na njemu pise 124 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Ovlasceni serviser za Qingqi koliko ja znam ne postoji.
Jedino ako mislis na Sprint ili ti Massetehnic?
Ne znam koliko bih mu znacilo tih 25 kubika, tj koliko bi se to osetilo i da li je vredno zezanja.

Nisam citao kompletnu temu o speedu, oni imaju 125 i 150, pa sigurno je neko uporedjivao.
200ccm je vec neki pomak od tih 125, pa bi se u tom slucaju verovatno nesto dobilo i osetilo. :)
Vozio sam pulser 200, to je u principu ta masina koja bi nama odgovarala, sto bi rekli, sraf na sraf, i nisam bio previse odusevljen.
Max brzina mu je oko 100-110, stim sto brze ubrzava, sto zbog prenosa, sto zbog kubikaze, ali kad bi se ta masina  montirala na nas 2D, i kada bi se malo poigralo sa prenosom, msm da bi se dobilo jos malo na krajnjoj, a i sto je meni najvaznije na putnoj brzini..
Sto se tice ubrzanja ja sam skroz zadovoljan i sa ovih 125ccm(pogotovo kada sam sam na motoru), ali mi jedino "smeta" putna brzina koja je oko 85-90km/h, sto nekad nije uopste prijatno, pogotovo za auto-put gde me obilaze sleperi i autobusi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kreidler Street 125dd

Konkretko sto se tice kineskih skutera sa gy6 agregatima, razlika u snazi izmedju 125 i 150 kubika je oko 20-30%, tacnije, 125cc ima 8.1ks a 150cc skoro 11ks i to se bas oseti kada je sama voznja u pitanju, pa mislim da bi trebalo da ima neke ok razlike i kod nas. Sto se tice montiranja ovog kita svaki iskusniji majstor bi ga resio za 2-3 sata bez problema, jer je bukvalno plug and play. Kome nisu problem ovih 100e mislim da ne treba da se razmislja uopste.

Sto se tice pulsera, koliko znam njemu je odnos lancanika drugaciji, zadnji je veci nego nas, a za prednji ne znam, mozda je i on manji, u svakom slucaju on je i napravljen da povlaci bolje na stetu krajnje.

Bilo kako bilo, valjda se isplati staviti ako nista drugo, ovaj kit od 150cc. Ja ga uzimam cim se uverim da nista drugo jace ne mogu da uglavim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kreidler Street 125dd

Evo ovako, juce mi je stiglo sediste, stigli su mi novi gripovi, nov automat za zmigavce i kada sam sve to namontirao, resio sam da ga odvezem do druga koji drzi mehanicarsku radnju jerod kako sam ga kupio kada radi cuje se neko lupkanje u masini. Odvezao sam se normalno do njega i kada mu je on dao gas onako u mestu, na nekih 7000 obrtaja, nesto je lupilo u masini, ugasio se i vise nece da se upali. Ako nista drugo, super je sto je vec kod njega pa ne moram da ga guram :D, a izgleda da cu pre nego sto sam planirao da stavljam kit sa alija. Danas idem da ga rasturamo pa cu videti sta se desilo.

 

Inace slikao sam par slika da imam sta da gledam dok je motor tamo :)

 

2015923163614.jpg

2015923163632.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Koliko je presao motor, tj koliko je na satu?
Bas bzv za masinu, tek si ga uzeo, a odma problemi..   :stabre: 
Bas super izgleda, svidja mi se.. ;) 
Izgleda ocuvano, ali pitanje da li je masina odrzavana, menjano ulje redovno, i ostalo, ne bih inace trebao da imas ovakvih problema.  :jok: 
Obavezno mu stavi tegice na volan, msm da ce ti vremenom smetati vibracije, i obavezno cim se malo oporavis od ulaganja da mu zamenis gume.. ;)  ;)
Moj ce uskoro na satu 20.000,i radi kao sat. ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kreidler Street 125dd

Sada sam se vratio od druga, skinuli smo glavu i videli da je iskrivio izduvni ventil, nema drugih ostecenja, ali nismo sigurni zbog cega je prezubio. Lanac ne deluje kao da se nesto mnogo razvukao, jedino nam je sumnjiv spaner, ali kako god uzecu drugi lanac, nov ventil, pa cemo videti. E sada, interesuje me da li neko zna da li se hvata lanac sa pulsera ili apola od 125 kubika?

 

Sto se tice kilometraze, na satu pise 7100, rekli su mi da je vozen samo dve sezone i stvarno deluje bas ocuvano, inace gume menjam cim budem mogao, ne pada mi na pamet da se nesto mnogo vozim sa ovim, na skuteru sam vec imao situacija zbog plasticnih guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Apolo nema od 125, koliko ja znam, ili se bar nije kod nas prodavao,a sa pulsera 125 bi treba da pase.
To su identicne masine, bar koliko sam ja upucen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kreidler Street 125dd

Ovaj lik iz Novog Sada mi je rekao da ima lanac za njega i da kosta 45E , to mi zvuci malo previse, pa cu zvati danas mastehnik da vidim za ovaj sa pulsera, ne znam da li mogu da uzmem i njegov ventil...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Nisam se raspitivao, nije mi trebalo, hvala bogu, ali i meni se to čini malo poskupo.

Vidi i tamo, a ako hoćeš mogu i ja da se raspitam koliko je ovde u Beogradu, gde sam ja nabavljao neke delove.

Kako se tačno zove taj lanac, ima li neki specifičan naziv?

 

 

Послато са C6603 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kreidler Street 125dd

Generalno nema specijalan naziv, na njemu pise kmc, ali to je samo proizvodjac, inace samo treba da se trazi lanac bregaste za suzuki dr 125 ili qingqi ili kreidler ili sinis ili kako se vec zovu ovi nasi motori :) .

 

Inace, sto se tice povecanja kubikaze, onaj kit sa alija je isti kao ovo sto mi vec imamo samo je sirina cilindra veca, sto znaci da je samo izbusen, tako da postoji varijanta da se uzme samo klip za 150cc koji je na aliju negde oko 20ak evra a da se cilindar nosi na obradu, tako da se za 4-5 hiljada dinara dobije nekoliko konjica vise, sto bi ovim nasim dosta znacilo u petoj brzini, barem mislim...  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Ajde, uradi to, pa da vidimo kako to ide. ;-)

A da, za ventil, pa trebalo bi da može i to...

Koliko sam upućen totalno iste mašine se montiraju na pulser i naš 2D, stim što sprintov pulser ne dolazi iz Qingqi-ja, nego iz fabrike Pioner.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Ima li neka oznaka na tom lancu, broj karika i slično, da nazovem ove "moje", kod njih sam kupovao par stvarčica, i bili su baš povoljni.

Mogu i broj da ti pošaljem, ako hoćeš. ;-)

 

Послато са C6603 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kreidler Street 125dd

Stavljam drugi klip obavezno preko zime, sada hocu samo da ga napravim da okrenem makar neki krug dok jos moze. ada sam zvao mastehnik, nemaju lanac za pulsera, ventil imaju 1000din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kreidler Street 125dd

Dimenzije  :    P - 6,35 // W- 3,18 // D - 3,30

98 clanaka

Honda CB 125 125ccm 1980 - 1982

Honda XL 125 125ccm 1983 - 1988,1998 - 2001

Suzuki DR 125 125ccm 1994 - 1996

Suzuki GN 125 125ccm 1982 - 1997

Suzuki GZ 125 Marauder 125ccm 2000 - 2001

E sada ja ne znam da li bi ovaj odgovarao...

 

G%C3%B6rg%C5%91s%20L%C3%A1nc%20fenyk%C3%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kreidler Street 125dd

Stigao je lanac od suzuki dr-a 125 za 1600din, ventil od sprinta 1000din, sve sklopljeno i radi super, pa je doslo na red malo sminkanja, cisto pre konzervacije :)

 

20151011113653.jpg 20151011113712.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja