Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi 125 2d

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Ako se ne gresim po dimenzijama semeringa, precnik stapa, bi trebalo da je 41mm?
Moj je 37mm.. :/
Tako da po tome ove dimenzije ne piju vodu... :(
2015_05_05_14_08_32.jpg

 

Znam da ne vozis 2D, ali ne bih me cudilo da su iste dimenzije kao na tvom motoru, a skoro sigurno isti kao na pulseru 125, ako i ima razlike  u vilama izmedju 125 i 200...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Qingqi 125 2D

U vezi SAI ventila.
Prvo sam samo za probu stavio izmedju cilindra i cevi mesingani lim.
Kad sam video da motor lepse i bolje radi resio sam se za skidanje ventila i creva.
Podlosku za cilindar sam napravio od aluminijuma debljine 2-3 mm (posto je mesingani lim bio tanak) po uzorku od dihtunga a moze i od cevi.

11111.jpg

Cevcicu kod usisa sam zatvorio sa kratkim crevom koje je zacepljeno sa jedne strane i stavio.

22222.jpg

U otvor na kucistu filtera za vazduh sam stavio malo sundjera i oko njega stiso selnom i to je to.

3333.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Rasklopis motor, tj prednji kraj, skines felnu, odvrnes na trouglovima i skines vile. Ispraznis staro ulje, istu kolicinu koju si ispraznio sipas nazad. I ponovo sklopis motor. NIje nikakava nauka, ali je veci problem rasklopiti. :)

 

 

 

Čekaj malo Juniore...

odakle ti ova ideja?  :tras2:

Prvo, ovo levo je staro ulje, voženo godinu dana, desno je novo ulje 

 
fork_oil.jpg
Toliko o tome koliko često treba menjati ulje u vilama.
Novo ulje je retko i providno ko belo vino, a staro crno i gusto ko soc od kafe.
 
Drugo. Ulje u vilama se "troši". Tačnije, smanjuje mu se količina. Zato što teleskop uroni u ulje prilikom sabijanja, pa se vila izvuče, ali na njoj uvek ostaje tanak film ulja. Semering ga "obriše" ali uvek ostaje nešto na teleskopu. Posle par hiljada obrisa - neminovno da će se ulje smanjiti.
Ja sam to primetio svaki put kad sam menjao ulje u vilama.
Nađi negde TAČNU količinu ulja koja ide u svaku vilu pa sipaj.
I koristite fork oil, kakve gluposti motorno ulje  >:(
Fork oil je 1000din litar, imaš sigurno dovoljno za zamenu.
Pitajte Zorge-a, on možda zna, vidim na drugim forumima da je imao istu temu.
Dimenzije semeringa 41x54x11mm 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Videh te dimenzije semeringa, i na ebay-u i na jos nekom stranim sajtovima, ali kao sto napisah precnik stapa je 37mm, tako da po mom zakljucku ovaj semering ne odgovara na moj motor. Gresim li???

Evo da okacim ponovo sliku:
2015_05_05_14_08_32.jpg
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

И ја сам имао став "колико си источио - толико и наспи", али доврага, то код обичних Кинеза (да немају неке брендиране виљушке, па макар и њихове типа "Фаст Ејс") баш и не мора да је тачно јер се и троши и нешто нису педантни да сипају потребну количину одговарајућег уља. Кад кажем одговарајућег уља, не мислим да све мора да је уље за виљушке вискозитета 5, 10 или 15, већ и на обично моторно типа САЕ 30 у неким штаповима једноставне конструкције, на некаквим мопедима, па и једноставним "комјутер" бајковима.

 

Ја и даље покушавам да нађем која је то тачна количина уља за штапове мог моторчета, али не успевам да видим неку цифру, а један Бугарин, коме је неки тамошњи лик који се тиме бави, заменио уље у штаповима његовог Кинеза, каже да је права количина, ако сам га добро разумео, она која може да стане у штап када га потпуно сабијеш. Да ли је то употребљив савет - не знам, јер се сам нисам дохватио тог посла.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

vlada2d,

onda lepo rasklopiš vile, skineš semering i odeš u radnju sa njim, nema greške.

Ako ne možeš da nađeš u BG, a sumnjam da neće biti problem, zovni firmu OPTIMA u NSu, vidi dal oni imaju. Uvoznici su KOYO programa.

Ako treba, pošalji mi PP, na 100m od mene su, mogu otići da ti ih kupim pa pošaljem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Qingqi 125 2D

Ugradio sam na svoj motor led lcd voltmetar i termometar, a evo i slike

44444444.jpg

Levo je voltmetar, desno termometar.

U pitanju su ugradni led lcd displeji koje sam samo stavio ispod table, mesto je bas kao za njih.

1111.png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Aj objasni malo detaljnije. Gde si ih uzeo. Kolika je cena. Nacin kacenja. Svidja mi se ta zamisao. Pogotovo voltmetar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Qingqi 125 2D

Prvo sam uzeo samo voltmetar za probu, da vidim kako ce da se uklopi.
Cena voltmetra je 350-400 din kupio sam ga na netu.
Lepo je stao ispod table, i malo sam ga prilepio silikonom da ne mrda i to je to.
Radni napon mu je od 3 do 30 V, i zakacen je na kontakt.

Sto se tice termometra, identicnog je izgleda, velicine i radnog napona kao i voltmetar.
Cena je oko 1000 din meri do 150 , ima i jeftinijih koji mere do 100 stepeni.
Sonda je malo prepravljena ali se sve dobro uklopilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Xj 600

Meni u 2 dana resila da crkne instrument tabla :D... prvo mi umro ortometar, a 2 dana kasnije i brzinometar... aj brzinometar, pukla sajla, skinuo sam je, nacicu drugu ili cu napraviti po uzorku, ali za obrtomer ne znam sta da radim... ako sam dobro istrazivao, zakacen je negde u motoru, koliko mi se cini dole pored prednjeg zupcanika taj senzor ili sta vec... ima li neko ko se iole malo bolje razume u to? pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Nisam siguran da li ima senzor za obrtomer, znam da je kod nekih auta reseno samo pomocu struje, tj veze se na altenator i to je to.
Ne znam dal je to moguce i na motoru, posto nemamo klasican altenator, na nasem motorcetu je mozda drugacije reseno.. :)
A pored prednjeg "zupcanika" znam da stoji senzor za stepen prenosa, pa mozda tu stoji za za obrtomer.
Inace ,obrtaljka na mom, od kada sam ga kupio nije radila bas kako treba, ponekad kazaljka krene da ide gore dole neartikulisano, vecinom pri visim obrtajima.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Inace nije me bilo neko vreme...
Zeznuo sam dva prsta, isekao tetive, bio u bolnici, i vec dve nedelje sam u gipsu...i treba jos dve...pa onda fizikalna terapija...i tako dalje...   :(
Nisam seo na motor vise od mesec dana... :'(
 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Понекад обртомер везују за високонапонски кабл, па такав обртомер множи "окидања" са два и на цајгеру показује броз обртаја радилице.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Hvalaa... ;):)
Gledao sam sta sve pises u temi za Chalengera, super ti je motor...
Kad budes resio da ga prodajes, prvo se meni obrati...pa tek onda sirim narodnim masama... :)
Ako budem tad u prilici radu cu penzionisati mog Qingqi-ja.. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Quingqi 125

Pozdrsv ljudi, trebs mi pomoc oko amortizera, trebao bih ga popraviti ili kupiti drugi ali nznm gde bih nabavio, ima li neko neku informaciju omo toga? :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Kolko sam ja upucen jos niko sa foruma nije imao problema sa zadnjim amortizerom.

Mislim da u temi za pulser ima da su menjali, i stavljali od nekog drugog motora, prelistaj kad budes imao vremena... ;-)

Mozda i odg. sa pulsera, pa mozes da uzmes u NS.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kreidler Street 125dd

Pozdrav svima, na oglasima sam nasao ovaj motor koji je uvezen iz Nemacke, naravno kao kreidler, hocu da odem da ga uzmem, ali nema sediste, u Novom sadu ima novo i kosta 70 eura, stim sto nakon kupovine meni nece ostati mnogo para, pa me interesuje da li neko ima neko polovno sediste i da li se mozda uklapa od nekog drugog motora, cisto da bih prosao malo jeftinije. Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja