Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi 125 2d

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 111 postova

sad sam malo prouchavala onaj cheski sajt YUKI,oni imaju isti model kao qingqi 125 2d,i evo specifikacija za njihov model

 

yuki-125-rs-86.jpg

 

http://209.85.227.132/translate_c?hl=sr&sl=cs&tl=en&u=http://www.yuki.cz/produkty/technicka_data/yuki-125-rs-86.xls&prev=hp&usg=ALkJrhh9lAPAY6U4ErREfBuT9ZKrtU72pg

 

ide maksimalno chitavih 85km/h :D heh sad mi je jasno zashto nigde na qingqi-jevom sajtu ne pishe maximalna brzina,isto to ni na sajmu nije pisalo... heh

 

a za drugi model isto od 125 sa vodenim hladjenjem ovo su specifikacije,ok on ide kao keeway speed 125  95km/h maximalno

http://209.85.227.132/translate_c?hl=sr&sl=cs&tl=en&u=http://www.yuki.cz/produkty/technicka_data/yuki-125-csr-85.xls&prev=hp&usg=ALkJrhhNWXNrAbsGnW4qb8vB0oaSmNVIsQ

 

yuki-125-csr-nove-barevne-provedeni--85.jpg

 

postoje i modeli od 250cc i 350cc izgledaju isto kao ovaj prethodni,ali maximalna brzina im je 108 i 118 shto je dosta razocharavajuce...

Imam nelagodan osecaj da ce neshto slichno biti i sa modelima  QM 200 2D i  QM 250 2D ,da im se nece neshto specijalno popeti granica maximalne brzine... ali opet nada poslednja umire :D ja skupljam pare za taj  QM 250 2D da ga pazarim kad se pojavi,medjutim ako bude kao ovaj yuki 110km/h necu ga kupiti,toliko sam mogla da idem sa mojim speedom 150cc :D a meni definitivno treba neshto jache,prerasla sam ga :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

sad sam malo prouchavala onaj cheski sajt YUKI,oni imaju isti model kao qingqi 125 2d,i evo specifikacija za njihov model

 

yuki-125-rs-86.jpg

 

http://209.85.227.132/translate_c?hl=sr&sl=cs&tl=en&u=http://www.yuki.cz/produkty/technicka_data/yuki-125-rs-86.xls&prev=hp&usg=ALkJrhh9lAPAY6U4ErREfBuT9ZKrtU72pg

 

ide maksimalno chitavih 85km/h :D heh sad mi je jasno zashto nigde na qingqi-jevom sajtu ne pishe maximalna brzina,isto to ni na sajmu nije pisalo... heh

 

a za drugi model isto od 125 sa vodenim hladjenjem ovo su specifikacije,ok on ide kao keeway speed 125  95km/h maximalno

http://209.85.227.132/translate_c?hl=sr&sl=cs&tl=en&u=http://www.yuki.cz/produkty/technicka_data/yuki-125-csr-85.xls&prev=hp&usg=ALkJrhhNWXNrAbsGnW4qb8vB0oaSmNVIsQ

 

yuki-125-csr-nove-barevne-provedeni--85.jpg

 

postoje i modeli od 250cc i 350cc izgledaju isto kao ovaj prethodni,ali maximalna brzina im je 108 i 118 shto je dosta razocharavajuce...

Imam nelagodan osecaj da ce neshto slichno biti i sa modelima  QM 200 2D i  QM 250 2D ,da im se nece neshto specijalno popeti granica maximalne brzine... ali opet nada poslednja umire :D ja skupljam pare za taj  QM 250 2D da ga pazarim kad se pojavi,medjutim ako bude kao ovaj yuki 110km/h necu ga kupiti,toliko sam mogla da idem sa mojim speedom 150cc :D a meni definitivno treba neshto jache,prerasla sam ga :)

 

I za moj motor od 250ccm pise da ide 85-90kmh maksimalno, a toliko moze u trecoj.

Specifikacije cesto, tacnije skoro nikad ne odgovaraju realnostii, pa nemoj tome pridavati znacaja i dolaziti do pogresnih zakljucaka.

 

I citaj malo vise forum, umesto da ti "bude jasno" na prosloj stranici je decko napisao da je izvukao 115kmh, bar po brzinomeru. ;)

 

Verzija od 350ccm bi trebalo da ostvari oko 140-145kmh, bajdvej.

 

Naravno i svaki brzinomer drugacije laze i pitanje je koliko maksimalna brzina odgovara realnoj,  pa bez provere GPS-om i nema preteranog smisla porediti.

 

Inace, sto se tice maksimalne brzine, to je podatak gde se najmanje oseti kako motor vuce, jer se povecanjem brzine za odredjenu vrednost otpori visestruko povecavaju, pa iako naizgled i nije velika razlika izmedju 125 i  250ccm, nacin kako se stize do odredjene brzine i odrzavanje iste, a posebno dodje do izrazaja preticanje i usponi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova

znam ja sta je on napisao,ali pitanje je dal je to tachna brzina koju je on postigao.Npr kad sam ja vozila keeway znam da je realno pokazivao jer je moj cale vozio auto ispred mene i pratili smo shta kaze brzinomer u kolima a shta na motoru,kad bih doshla do tachno 50,60,70,80 i td uporedjivala sam sa ocem i to je to,nije lagao.To se i za qingqi da proveriti lako.

Malo mi je nelogichno da podaci o nekom motoru budu gori nego u realnosti,zar to nije kontraproduktivno? mada opet moze i to da se desi,ne znam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova

losha vest :(

 

Poruka: Pozdrav,zanima me da li cete u toku ove godine dobiti modele QM200-2D i QM250-2D,i takodje me zanima da li uopste negde na internetu postoji specifikacija za te modeleNa zvanicnom sajtu stoje samo slike motora,nigde ne mogu ni za jedan motor pronaci katakteristike.Hvala unapred.

 

NE.U TOKU OVE GODINE NEMA TIH MODELA.TRENUTNO IDU SAMO ZA NEMACKU I USD.

SAMO QM125-2D KOJIH JOS IMA NA LAGERU.

POZDRAV

 

poruku sam poslala preko Kontakt forme na  qingqi -jevom sajtu www.qingqi.co.rs ... znachi informacija je zvanichna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

znam ja sta je on napisao,ali pitanje je dal je to tachna brzina koju je on postigao.Npr kad sam ja vozila keeway znam da je realno pokazivao jer je moj cale vozio auto ispred mene i pratili smo shta kaze brzinomer u kolima a shta na motoru,kad bih doshla do tachno 50,60,70,80 i td uporedjivala sam sa ocem i to je to,nije lagao.To se i za qingqi da proveriti lako.

Malo mi je nelogichno da podaci o nekom motoru budu gori nego u realnosti,zar to nije kontraproduktivno? mada opet moze i to da se desi,ne znam

 

Ako je auto bilo ispred tebe pravio ti je zavetrinu, pa si postigla 5-10kmh vise nego da si sama na motoru. ;)

 

Uglavnom su kineski motori podcenjeni u specifikacijama, to jedino kineze da pitamo zasto to rade. Ponegde dileri stave specifikacije koje su blize realnosti, ali su uglavnom netacne.

 

Keeway superlight 150 je jedan od retkis slucajeva tacnih specifikacija i tacnog brzinomera. Po specifikaciji ide 94 i u realnosti je otprilike toliko.

Nekad navuce i koji km vise, ali to vec zavisi od uslova i nije svakodnevna pojava.

 

Iako brzina nije nesto posebno, dopada mi se kako razvija snagu taj agregat, posebno za gradsku voznju jer posle 80kmh vec polako pocinje da gubi dah, ali je na manjim brzinama dovoljno zivahan. Ne znam da li je ista masina i u Speed-u, ako jeste trebalo bi i da se slicno ponasa samo verovatno malo bolje ubrzava i moze da navuce realnu "stotku".

 

NE.U TOKU OVE GODINE NEMA TIH MODELA.TRENUTNO IDU SAMO ZA NEMACKU I USD.

SAMO QM125-2D KOJIH JOS IMA NA LAGERU.

POZDRAV

 

Valjda ce do sledece godine uspeti da postignu kapacitet i zadovolje potraznju i na ostalim trzistima. I kod nas su se mnogi nacekali, posebno za 200ccm supermoto, koji je jako popularan u citavom svetu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

a za drugi model isto od 125 sa vodenim hladjenjem ovo su specifikacije,ok on ide kao keeway speed 125  95km/h maximalno

http://209.85.227.132/translate_c?hl=sr&sl=cs&tl=en&u=http://www.yuki.cz/produkty/technicka_data/yuki-125-csr-85.xls&prev=hp&usg=ALkJrhhNWXNrAbsGnW4qb8vB0oaSmNVIsQ

 

yuki-125-csr-nove-barevne-provedeni--85.jpg

 

Ово, али од 250 кубова код нас нуди "Спринт".

MtPG8_raptornac.th.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

losha vest :(

 

Poruka: Pozdrav,zanima me da li cete u toku ove godine dobiti modele QM200-2D i QM250-2D,i takodje me zanima da li uopste negde na internetu postoji specifikacija za te modeleNa zvanicnom sajtu stoje samo slike motora,nigde ne mogu ni za jedan motor pronaci katakteristike.Hvala unapred.

 

NE.U TOKU OVE GODINE NEMA TIH MODELA.TRENUTNO IDU SAMO ZA NEMACKU I USD.

SAMO QM125-2D KOJIH JOS IMA NA LAGERU.

POZDRAV

 

poruku sam poslala preko Kontakt forme na  qingqi -jevom sajtu www.qingqi.co.rs ... znachi informacija je zvanichna...

Idu onima koji plate.Ili su pametniji.Ili imaju vise sluha za trziste.Ili nisu lenji.Ili ne cekaju da se prodaju 125.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

На исто питање мени чо'ек са штанда на сајму рече да нема 200-тки (о 250-кама да и не помињем) јер су то ПЕЖОИ. Боље да си Ситроени, па да буде и 400-тки (рекох ово следећи логику човека са штанда).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova

Ako je auto bilo ispred tebe pravio ti je zavetrinu, pa si postigla 5-10kmh vise nego da si sama na motoru. ;)

 

ishao je ispred mene tog dana kada smo proveravali tachnost brzinomera :j naravno da moj otac ne ide ispred mene autom kad vozim motor lol :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova

pa ochigledno ih pravi ista fabrika u kini a oni samo stave drugu nalepnicu :D isti sluchaj kao za YUKI koji ima potpuno isti model kao QINGQI QM 125 2D

Inache ja sam na sajmu na shtandu qingqi-ja pitala prodavce da li ce biti neka jacha verzija 2d modela i rekli su mi da ne znaju,moguce da hoce,model je nov i za sad imaju u prodaji samo 125tice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

  inace YUKI je identican motor sa QINGQI-jem samo sto se u Ceskoj prodaje pod tim imenom.svi njihovi motori i skuteri su u Ceskoj YUKI.kod mene ovde ima cak i jedan skuter dovezen iz Ceske i isto je YUKI.

  motor u mom avataru je takodje YUKI i skroz je isti kao 2d sto ga vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

ma neee....malo smo se zezali...trenutno smo u potrazi za nekim opaljenim nalepnicama koje ce im dati LICNI pecat hihi

Samo proba...da ne verujes koliko se njih primilo da je stvarno Kawasaki...Uskoro postavljamo nove slike sa nekim dobrim nalepnicama, trebalo bi da bude nesto neutralno...nece biti natpisa ..ili jos bolje, dobili smo ideju da skinemo nesto sa kineskim simbolima!! Videcemo...tek su kod nas nedelju dana...jos smo u euforiji...Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Uskoro postavljamo nove slike sa nekim dobrim nalepnicama, trebalo bi da bude nesto neutralno...nece biti natpisa ..ili jos bolje, dobili smo ideju da skinemo nesto sa kineskim simbolima!!

Колико можете да сабијете назив компаније на кинеском? ;D

index_03.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Msm da sam juce ili prekjuce video ovaj narandzasti 2D u Brace Ribnikara,skretao u Mise dimitrijevica..Isti 2D i kawasaki nalepnica..onako na prvi pogled,kontam z750 al vidim da nesto nije kako treba.. i jedva sam skontao da je 2d na kraju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Novi Sad

ma neee....malo smo se zezali...trenutno smo u potrazi za nekim opaljenim nalepnicama koje ce im dati LICNI pecat hihi...

Kako ste postavili registraciju tako unutra? Da li je to nesto budzeno ili i tamo postoji predvidjeno mesto da se pricvrsti registracija? Mnogo lepse izgleda tako bez zadnje plastike!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Cao,

stampali smo na PVC-u kao nalepnicu...dosta ih u gradu tako radi...moze i plocica da se uradi ali bi se moralo nesto budziti ispod...inace uradili smo druge nalepnice za rezervoar...prikacicemo slike naknadno...za sad smo jako zadovoljni sa ovim kinezom!

Pozdrav svima!!! ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Crni motor ima mat boju. Jel to nesto preradjivan ili ima da se kupi i u mat crnoj boji? Ja sam video taj motor uzivo u narandzastoj, sivoj i crnoj boji ali ni jedna nije bila mat nego su sve sjajne boje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

interesuje me da li i gde moze da se kupi neki vetrobran za ovaj model. cenim da bi bilo i prakticno i estetski mnogo lepse da ima vetrobran i neku masku. a moram priznati da me cudi da to jos niko od vlasnika nije stavio na svog ljubimca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja