Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi 125 2d

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Kolege sa qm 125-2d, da li je neko od vas menjao lanac i lancanike? Posto je meni lanac bas pri kraju nakon "samo" 18.500km odlucio sam da ga penzionisem, a lancanici iako su u solidnom stanju (za ne poverovati) i njih cu menjati posto to ide u kompletu... Izgleda da je lancanik spasilo lickanje na svakih 400-500km, u zavisnosti od vremenskih uslova nekad i ranije, ali kontam da nije pametno da zamenim samo lanac, ili neko misli drugacije?

E da, zanima me ako je neko menjao da mi kaze,ako se seca "korak" i broj kolena lanca za isti, da mi ustedi vreme kako bih proverio sto pre cene za njega... Ako neko ima preporuku, slobodno nek' pljune popovanje.gif...

Ako je neko menjao prenos taman neka kaze sta je postigao i da li je pametno raditi to, kontam da bih mu povecao malo putnu brzinu, a ubrzanje na 125ci je ionako zanemareno, ja sam covek koji putuje na njemu a ne da ga "njakam" po "selu" stalno 1-2-3...

Hvala unapred ako ima pomoci 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Posto niko nije znao, evo nadam se da cu ovim putem ustedeti nekome vreme, posto me brojanje ubilo danas 3gaa.gif...

Fabricki, zadnji lancanik ima 46 zubića1lol.gif, prednji 15, a lanac ukupno ima 67 zglobova, tj onih karika...

1zdravo.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Da ne otvram novu temu, mogu ovde da pitam, pa neko strucniji malo da se ubaci, nisam pametan sta je.

 

Kao sto sam pre par postova rekao, uzeo sam ovaj motor, presao sam jedno 700km dok nisam uradio prvi servis, pre tog servisa motor je ubrzvao kao i sada, ali mu je krajnja brzina bila 110-115, zavisi od vetra, dok nisam uradio taj servis, ustanovio sam da je zadnja osovina malo kriva i da lanac treba da se dotegne.

 

Nakanem se, uzmem sve sto mi je potrebno za servis i promenim, sledece stavke sam uradio.

 

-Promenio ulje, stavio sam Bardahl 10w40 za 4T motore, po preporuci Mouse0

-Filter ulja Hiflo HF 131

-Stavio filter goriva koji motor nije imao

-Odneo osovinu kod strugara da mi je ispravi posto nije bilo strasno.

-Oprao i ocistio lanac, pa potom i podmazao, dotegao.

 

Posle ovog servisa sam presao ukupno oko 600-700km i vidim da se motor ponasa losije pre istog, ubrzava manje-vise isto, ali sada 4. ga dovucem do 90 max i kada presaltam u 5. motor padne na 80. i jedva se dovuce do 100 i to je retko, uglavnom se drzi oko 90 i nece vise.

 

Sta bi mogao biti problem? Ja sam neke stvari, na koje sam sumnjao testirao, tj, skinuo sam filter goriva, pa probao bez njega, ide i dalje isto, malo sam karb ocistio, tj na ono crevo za odvod goriva dole, malo otpustio lanac, probao i tako, nista, isto sve, sipao za 2000din na NISu, tako da mislim da problem u gorivu nije. Ostaje mi sumnja da je problem negde u ulju. Svaka pomoc bi mi dobro dosla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav vlasnici 2d-a. Gledajuci vase postove jako sam se zainteresovao za ovaj model. Cekam prolece i cuvam pare da kupim neki nov, a dolazi u obzir i polovan motor. Da li neko zna da li se i gde moze nabaviti ovaj motor i koja mu je cena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Ukoliko procitas par zadnjih strana ove teme, a i cak i celu, posto ima samo 11 strana, lako ces saznati sve informacije.

 

Ukratko: Novih vise nema u Srbiji, mozda ce biti, polovnih ima, slabo, ali ima i treba naci dobar primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Zivkovicu, zaboravih te zvati da ti javim, al' evo javno pa da mogu i ostali ako budu imali isti problem da vide.. Kum je imao isti problem, i ja stanem pored motora i cujem "kuckanje", i nakon gledanja skontam da su mu se 'ladno oni im(n)bus srafovi na auspuhu otpustili i da bukvalno nema dihtunga, il' je pregoreo il' ga majstor nije dobro vratio, ne znam.. i mi mu to dotegli kako treba i motor normalno ide.. Takodje imao je problema sa istim zbog svecice, gasio se i slicno, svecicu pogledali, na oko baca varnicu normalno ali bila sva sivo-rumenkasta, i zamenili sa NGK i motor niti se gasi niti sHtuca, radi kao sat.. Probaj nesto od ovoga 1neznam.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Uuu Zvekane 0takoje.gif Bas mu dobro leze te trakice, pre svega to je jako korisna stvar!

Mozes li samo da napravis jos jednu sliku, da vidimo kako mu stoji taj vizir, cini mi se da je onaj mali Givi, kao sto ide na Diverziju, ali losa slika pa ne mogu oci da naprezem 1staa.gif .. Ajde jednu po danu okini pa okaci, da vidi ostatak kineske porodice 1moto3.gif1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

@Zivkovicu, moram javno da te pohvalim za sredjivanje makine, ali solidarisi se i obavesti ostatak "porodice" o radovima... Slike kormana, drzaca tablice... :)

@Salle, tek sada sam primetio da ti imas merac temperature ulja,ako se ne varam? Mozes li mi reci je l' to iz Louis-a i koliko $?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

@Salle, tek sada sam primetio da ti imas merac temperature ulja,ako se ne varam? Mozes li mi reci je l' to iz Louis-a i koliko $?

Из "Ладе". :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Moze Kinez da napravi, ali Srbin ume da nabudzi 1lol.gif!

Ma da je i iz Yuga, samo ako se lako ugradjuje i "radi posao" super, eto mi dodatne zanimacije preko zime!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

@Zivkovicu, moram javno da te pohvalim za sredjivanje makine, ali solidarisi se i obavesti ostatak "porodice" o radovima... Slike kormana, drzaca tablice... :)

@Salle, tek sada sam primetio da ti imas merac temperature ulja,ako se ne varam? Mozes li mi reci je l' to iz Louis-a i koliko $?

 

'Fala, 'Fala...

 

Elem, ja sam uradio malu preradu na ovom kinezu, koju mislim da kod nas jos niko nije uradio, mada, mozda i gresim.(Pod ovim mislim da nije uradio na ovom modelu)

 

Nosaci kormana i korman, probusen trougao kod strugara, namontirano, sada imam jos posla oko njega, da kompletiram to sve da izgleda kao da je stock, ali imam neke slike koje sam slikao na ''pola'' posla.

 

Nosac tablice je samo ''prototip'' posto je uradjen od lima, koji nije previse debeo, ali drzi se, plan je da se uradi od cvrsceg materijala.

 

IMG00145.jpg

IMG00146.jpg

IMG00148.jpg

IMG00150.jpg

 

Kada sve budem uradio kako treba, onda cu i postaviti slike gotovog proizvoda, a izgledace dosta bolje nego sada :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Tako bre 0takoje.gif

Ovih dana se bacam na razne prepravke, pa kada sve uradim okacicu slike kako bih nekome pomogao...

Plan: gume, disk plocice, ulje u kocinicama, ulje u vilama, svecica, ciscenje i stelovanje karburatora, prepravka blatobrana, farbanje auspuha, prepravka svih plasticnih zabica i premazivanje plastike polimerom za ojacanje.

Od svega navedenog sve menjam preventivno, nista nije problem vec samo hocu da nagradim mog Kineza sto je bio dobar ovih 20.000km... a gume su fabricke, plasticne..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ma da je i iz Yuga, samo ako se lako ugradjuje i "radi posao" super, eto mi dodatne zanimacije preko zime!

Можда ће ти радити посао - http://dx.com/p/diy-motorcycle-parts-oil-tank-dipstick-with-temperature-gauge-red-158931 . Једноставнија уградња не постоји, ушрафи се уместо чепа/мерача за уље.

 

Elem, ja sam uradio malu preradu na ovom kinezu, koju mislim da kod nas jos niko nije uradio, mada, mozda i gresim

Гледам гувернал на твом мотору и видим да му недостају ретровизори. У истој оној кинеској онлајн продавници могу да се нађу и ови ретровизори који се уграђују на крајеве гувернала - http://dx.com/p/universal-round-shape-aluminum-motorcycle-rearview-mirror-black-pair-162358

 

Када се поставе, изгледају овако:

 

Bar-end%20Mirrors.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Razmisljao sam i o tome, ali imam svoje retrovizore, fabricke, samo ih jos nisam stavio, posto je ovo bilo na pola puta, pa reko da uslikam koju sliku, kada zavrsim sve, bice kompletan :) U svakom slucaju hvala na informaciji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ал' немој да се залећеш.... Прво провери да ли дужина и димензије навоја одговарају.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Kao sto sam najavio, ja sam radio konverziju na korman i nisam se pokajao ni jednog trenutka sto sam to uradio, ukoliko neko zeli da uradi ovo isto, mora znati sledece:

 

Korman i nosaci kormana: 4000din polovno.

Rad kod strugara: Zavisno od majstora, ali nije skupo.

Duze kociono crevo: 10e polovno u mom slucaju. (fabricko je previse kratko da dohvati do poluge kocnice i posude za ulje)

Tegovi kormana STR8: 1300din, mada ovo je isto individualno.

 

Zakljucak, motor je postao upravljiviji i udobniji, a meni licno se vise svidja izled motora sa kormanom nego dok je bio na sportbars. Na kraju, sve izgleda ovako:

 

 

DSC_0102.jpg

 

 

DSC_0109.jpg

 

 

DSC_0110.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Bravo majstore, moram te i ovde pohvaliti 0takoje.gif

E, ovo sa leve strane oguljeno zbog onog kera bicikl.gif?

Kod mene ista ogrebotina, ali skroz ista i ne diram je... Oziljak nek' ostane 1grr.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja