Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi 125 2d

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V Strom 1000

Imao ga je jedan lik ovde neko vreme, ali jako kratko... Imao ga je mozda neka 3 meseca, a za ta 3 meseca je 2 puta nosen na servis... Posla toga sam cuo da je na prodaju. Nisam ga vozio, tako da ne mogu bas da sudim o motoru, mozda je i dobar, ali ja sam se ipak odlucio za Keeway. Jeftiniji su delovi, a i i jaci je malo... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Qingqi je jedan od naj vecih proizvodjaca i stvarno su im kvalitetni motori, jeste da pate od nekih sitnica kao i skoro svi kinezi ali u sustini su vise nego ok. Jedina losa stvar je sto su delovi preskupi i moras mesecima da ih cekas (ako ikada stignu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

2D je ipak noviji model, i treba mu dati malo vremena da se pokaze.

Sto se tice Antonovih problema, osim instrument table, problemcici sa strujom ne kostaju vise od 1 000din.

 

Uostalom, ni Beta (u cijoj verziji fenomenalno izgleda, da imam 2d istog momenta bi sa klipom otisao kod nekog sto pravi nalepnice) ne bi tek tako stavila svoje ime, da smatra motor losim. Cini mi se da se brendira i kao Peugeot, ako pricamo o bitnijim brendovima.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Imao ga je jedan lik ovde neko vreme, ali jako kratko... Imao ga je mozda neka 3 meseca, a za ta 3 meseca je 2 puta nosen na servis... Posla toga sam cuo da je na prodaju. Nisam ga vozio, tako da ne mogu bas da sudim o motoru, mozda je i dobar, ali ja sam se ipak odlucio za Keeway. Jeftiniji su delovi, a i i jaci je malo... :)

 

Мора да је то овај: http://www.limundo.com/aukcija-Qingqi-QM125-2D-696161

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Bas sam sad gledao, qingqi ima popuste i sad mu je cena 1350e!  :o

Ja sam novosadskom predstavnistvu Qingqija poslala mail(pre dve-tri nedelje),pitala ih da li nameravaju da daju neke popuste i odgovorili su mi,citiram- JUCER JE KRENUO POPUST ZA ODREDJEN BROJ KOMADA. CENA JE 1450 EURA.

:o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa LML 150

Drustvo,imam ne bas gadan ali vec iritirajuci problem sa svojim 2D,naime crko mi je amortizer i nikako ne mogu da ga nabavim,ajde molim Vas ako neko zna gde ili nekoga od koga mogu da narucim neka mi pusti mail ili ovde ostavi poruku,,a da u pitanju je zadnji amortizer a uvoznik mi obecava na svakih 15ak dana evo za dve nedelje,pa opet za dve nedelje i tako vec mesec i po...Pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Како ми се чини, можда је боље да се занимаш ремонтом или тражењем алтернативе.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa LML 150

Ne odgovara od Pulsera trazio sam sve zive alternative...remont nisam siguran koliko mi se isplati i da li moze obzirom da mi je loza na cilindru otisla i tamo pisa...cisto za informaciju .kod slaeta iz NS koji je uvoznik i kod koga sam kao narucio kosta 120 EUR...previse ali sta da radim nema mi druge,probacu da uporedim od aprilie 125 rs dejuju mi slicno i po duzini i vrsti opruge...do duse polovna ali sigurno nije 120 EUR  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: silbas

Sto neprobas da nadjes nesto recimo kod 

"AMORTIZER CENTAR ZDRAVKO" Novi Sad imas na netu broj telefona,adresu i sve ostalo pa pokusaj tamo ili na nekom slicnom mestu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

Posto je drugar imao slican problem sa uvoznikom,ali je u pitanju bio zadnji tocak za supermoto,da ti ispricam kako smo to resili. Isto smo zvali,i covek nam obecava iz dana u dan,pa onda malo menja cenu,pa skupo mu da naruci preko DHL-a. Na kraju smo zvali i zapretili tuzbom,jer generalni uvoznik nije u stanju da obezbedi rezervni deo. I naterali smo ga da skine sa novog motora,a on onda neka ceka tih 15 dana,pa neka montira na svoj. Poslao nam je tocak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Ne znam da li si procitao ovu i keeway speed temu.... bilo je ovakvih diskusija vec. U principu se speed pokazao kvalitetnijim, ali qingqi ima sire gume, dupli disk, upside down vile....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Триста му ништа! Ја сам пропустио да прочитам онај део у коме се закључује да је "Спидић" квалитетнији од 2Д!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: silbas

Evo da napisem moje iskustvo sa 2D.Kod mene je godinu dana(bice 1 septembra) presao3633km uglavnom sa 2 na motoru, i imao sam 2 problema.

1 problem je ovlasceni servis u N.Sadu bio na 2 redovna servisa , 1vanredni i nikad vise necu ici kod njih.Posle servisa motor je tesko palio ,povremeno je pucao  iz auspuha i karburatora a u voznji sam imao utisak ko da vucem traktorsku prikolicu za sobom.Na moju reklamaciju receno mi je da ponovo doteram motor u servis i da ce to resiti, na moje pitanje koliko ce da me to kosta receno je nista posto je reklamacija na servis.Posle te druge intervencije stanje ostalo isto a naplatili su mi 1500d.I kad sam kasnije utvrdio razlog takvog ponasanja motora(usisni ventil bez zazora) rekoa sam sebi vise nikad u taj servis.

2 problem-je bio sa prednjim blatobranom,puko po sredini.

Voznja na njemu je udobna,kocnice besprekorno zustavljaju motor(3 diska),menjac precizan brzine se lako menjaju.

Mane- jako tih i ponekad ima oscilacije u brzini.

Ja sam mojim zadovoljan i da kupujem opet bi se odlucio za 2D

aWjyq_img06401.jpg

Yc7pb_img06601.th.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Триста му ништа! Ја сам пропустио да прочитам онај део у коме се закључује да је "Спидић" квалитетнији од 2Д!

Pa ja znam da je to vise puta bilo receno. Antonu je otisao brzinometar i imao problema sa strujom npr. Ne secam se ko je jos sta imao... Nista ozbiljno naravno nije bilo ni kod jednog modela, tako da za sta god se odlucio, nece pogresiti. Jedino je pre speed bio daleko bolje snabdeven delovima, dok se nije umesao mass company. Sad se ne mogu ni plocice, ni lanac ni lancanik naci....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Триста му ништа! Ја сам пропустио да прочитам онај део у коме се закључује да је "Спидић" квалитетнији од 2Д!

Pa ja znam da je to vise puta bilo receno. Antonu je otisao brzinometar i imao problema sa strujom npr. Ne secam se ko je jos sta imao... Nista ozbiljno naravno nije bilo ni kod jednog modela, tako da za sta god se odlucio, nece pogresiti. Jedino je pre speed bio daleko bolje snabdeven delovima, dok se nije umesao mass company. Sad se ne mogu ni plocice, ni lanac ni lancanik naci....

 

Njemu je otisao akumulator, samo sto je ispao ne znam kakav problem vezan za struju dok to nije ukapirao.

 

2D je mnogo kompletniji motor, sire gume, udobniji, bolje kocnice, i mnogo masivniji. U svakom slucaju bi izmedju ova dva on bio moj izbor.

 

Sto se delova tice nisam dovoljno upucen. Znam da je bila losa situacija kod ovlascenog uvoznika, ali ih sad radi i firma B&T u BG, ne znam kako kod njih stoje stvari.

 

Za Speeda i uopste keeway-a je fenomenalno funkcionisalo sto se tice delova i potrosnog materijala, dok Mass nije preuzeo stvar u svoje ruke, tako da je sada prilicno tuzna situacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja