Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi 125 2d

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Ja sam u challengera sada sipao Silkolene v-twin 20w50 i mogu da kazem da sam zadovoljan kako se motor ponasa, kada budem menjao ulje, videcu kakvo ce biti onda. Mene su djunta i expandable uputili na ovo ulje za ovaj motor, sad mislim da bi i qingqi mogao sa njim da radi kako treba. Ulje je mineralno.

 

Malo cudna stvarcica koju mi je djunta preporucio (Isto silkolene v-twin koristi), a sam kaze da on i njegovi ortaci rade tako na BMW-ovima: Sipati ulje do maximuma, voziti dok se ne razbije i dok ne spadne do minimuma, onda kada je na minimumu, dosuti do maximuma, kada opet padne na min, menjati ulje. Objasnio mi je da tako treba raditi zbog aktivacije odredjenih aditiva u ulju koji se u odredjenom intervalu ''potrosenosti'' ulja koriste. Sad, njegov BMW takvom metodom izgura oko 10.000km, sto je meni malo zastrasujuce. Jos uvek se lomatam sta da radim, mislim da cu menjati kada bude poceo da spusta, ili na nekih 6-7.000 maximalno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Aко је BMW са сувим квачилом, тј, без честица са фрикционих плоча које употребом доспевају у уље, како то буде у случају мотора са мокрим квачилом, ни тих десет хиљада нису неки посебан екстрем. Ето, на колико мењате уље у ауту?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Qingqi 125 2D

Trebalo bi nastelovati ventile, pitanje je na koliko?

Nasao sam da za suzuki gn 125 ide      uzis -  0.08 mm
                                                           izduv -  0.13 mm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Ja ne bih znao da ti kazem...

Skoro sam stelovao, tj majstor mi je stelivao, ali ne znam na koliko...

Procesljaj temu za pulsera 125, mislim da sam tamo video nesto, to su iste masine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

То су ти максималне мере зазора, а минималне су 0,04 и 0,13 мм, па ти пробај који зазори у том дијапазону одговарају твом мотору.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Neka je sa srecom novom vlasniku.... ;)
Mene moj veceras po prvi put izneverio, ugasi se na sred auto puta...
i jedva upali, dovukao se do Arene nekako,ugasi se opet...i mrtav...
Ne baca uopste varnicu...nesto ga struja zeza...cenim da je neka glupost, tj da se neki kontakt poremetio, jer mi se desavalo 2-3 puta da se ugasi tako, i da posle toga opet upali normalno, ili je nesto definitivno crklo...
Cackao sta sam video, medjutim ne uspeh nista, sutra cu da vidim sta cu....  :zbunjen:  :/ 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Qingqi 125 2D

Ja sam imao problem sa kontaktom, kad je volan levo ili desno nema kontakta, kad je pravo ima.
u pitanju je bio neki dzek.

I ja sam bas danas nesto cackao oko struje i zica.
Ugradio sam ispod table lcd voltmetar sa jedne strane brave, a sa druge isto lcd termometar.
Na voltmetru pokazuje pad napona kad se okrece volan, gledao zice dzekove sve kao ok, a ipak nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Ja sam imao probleme iznenadne smrti, pa posle nekog vremena sam se upali. Kod mene je u pitanju bio zaprljan karburator i malo mulja u rezervoaru. Desavalo se samo da odjednom crkne bez naznake da stuca ili torkira. Kada sam to sredio posle je radio odlicno. Sa svecicom nisam imao takvih problema, jednom nisam mogao da ga upalim posle zime i mucio sam se kao kreten, dok nisam promenio svecicu, a bacala je varnicu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Napravio sam jedan mali Review motora pre nego sto je novi vlasnik dosao po njega, uradio sam to informativno zbog ljudi koje mozda zanima ovaj motor. :)

 

Nisam hteo previse da sirim pricu koje ulje sipam i sta kako radim u detalj, vec o motoru kakav je on i sta nudi. :)

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Odlican pregled.. ;)
Kad si vec spomenuo ulje u vilama, mozes li malo detaljnije o tome?
Meni je pre neki dan procurio levi semering, ili kako se vec zove, i iscurilo mi je ulje, jel to mnogo komplikovano da se nabavi i zameni, mogu li to sam uraditi, ili da prepustim to nekom strucnijem?
Koje ulje ide u vile?
Inace, motor mi je u servisu, sutra ce mi javiti sta je sa njim, verovatno CDI ili bobina, jer ne baca uopste varnicu na svecici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Rasklopis motor, tj prednji kraj, skines felnu, odvrnes na trouglovima i skines vile. Ispraznis staro ulje, istu kolicinu koju si ispraznio sipas nazad. I ponovo sklopis motor. NIje nikakava nauka, ali je veci problem rasklopiti. :)

 

Evo ovaj video objasnjava ukratko, ako ti ne bude nesto jasno i dalje, ima dosta detaljnijih sirom youtube-a. :)

 

 

A ulje sam ovo sipao.

 

5586motul20fork20oil20medium20heavy2015w

 

Imas vise gradacija tih ulja zbog tvrdoce vila, kod mene je ovo, sasvim ok se ponasa, ali nemam bas sa cime da uporedim jer nisam nikada neko drugo sipao da bih znao razlike. Svakako lepse od obicnog i manje propada vila, mada ni pre nije nesto prevsie propadala. Pitaj nekog iskusnijeg za gradaciju, pa odluci koju ces staviti. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Da li se mozda secas koliko je ulja stajalo po cevki?
Moram to odraditi cim dodjem do motora, samo da vidim da gde mogu naci te semeringe...  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Za semeringe nisam siguran. Proveri koji je promer na pulseru, pa vidi da li mogu oni. A koliko ulja ide, stvarno ne znam. Ja sam to merio u nekoj tegli, na kojoj sam markerom zabelezio koliko je bilo starog i do istog granicnika usuo novo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Uzmi litru. Ako budes morao da dodas vise, mozes dosuti tih 50ml ili manje sto bude falilo, napr nekog drugog ulja, ljudi su sipali klasicno ulje za motor kada im je zafalili. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Uzmi litru. Ako budes morao da dodas vise, mozes dosuti tih 50ml ili manje sto bude falilo, napr nekog drugog ulja, ljudi su sipali klasicno ulje za motor kada im je zafalili. :)

 

  U MZ i Jawu se sipa po dva do dvaipo deci po štapu. Mislim da i ovde ide toliko otprilike. Ako sipaš previše - neće valjati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Meni je problem jer mi je ulje iz jednog stapa iscurilo, pa onda ne mogu da uporedim, kad izvadim ulje iz njih, ako ima ista ili slicna kolicina, onda je to to, ovako cu sipati ulja onoliko koliko izvucem-prospem iz ovog jednog, pa sta da mu radim. :D
Samo da pojurim semeringe ovih dana, pa se bacam na posao.
@Marko-2D
Kad si skidao SAI ventil, jesi skidao skroz na cilindru, ili si samo zapusio onu cevcicu nekako?
Ja sam izvadio katalizatore, pa sam i ja mislio da skinem taj SAI filter, samo treba da napravim tu kao podlosku elipsastog oblika:
Na ovo mislim.
IMG_2651.jpg IMG_2652.jpg

 

Inace izgleda da mi nije nista crklo na motoru, juce sam ga pokupio od majstora...
Samo je sve kontakte malo popravio, naprskao kontakt sprejom, i motor radi kao sat.
Da li je to samo privremeno, ili ce me opet zezati videcemo...
Iskreno Juce popodne i sinoc sam se bas fino navozao, ali mi iskreno i dalje cim, da ne pocne opet da zeza...
Treba da krenem u cetvrtak do Smederevske Palanke, pa ce mo videti, ako sve bude ok, znaci da da je definitivno proradio.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Malo pre gledao, u nadi da cu naci neke oznake na semeringu, medjutim nista...
Ni jedno jedino slovce, ne nadjoh.. :(
E sad, ja bih skinuo, pa nabavio po uzorku, ali mi je problem jer bih ja to radio na selu....
Morao bih da ga jedan vikend demontiram, da budem nedelju dana bez motora, pa onda sledeci vikend da namontiram, ako nadjem semeringe.... :/
Ima li neko ideju kako da znam koji su, a da ih ne skidam, da premerim nekako?
2015_05_05_14_08_32.jpg
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja