Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi 125 2d

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Imao sam priliku da malo proucim i provozam ovaj motor na okupljanju shangulica. Sto se tice agregata, definitivno bi bilo lepo kada bi 250ccm verzija bila dostupna na nasem trzistu, vise bi prilicila ovom motoru, ali deluje mi kao da je auspuh previse zatvoren i da motor ne dise kako bi trebalo, te da bi se modifikacijom dobilo na snazi. Dosta je udoban po pitanju suspenzije, kocnice su odlicne, ali dalji utisak bi bio previse subjektivan da bi mu to okarakterisali kao mane.

 

Bilo je dovoljno 200 metara da shvatim da mi ovaj motor ne odgovara, kao uostalom ni bilo koji sa sportskim polozajem. Nije mali pritisak na ruke, jer su rucice dosta nisko postavljene i opterecenje na dlanovima mi nije nikako prijalo, a ni sam osecaj u voznji i osecaj kontrole motora. Jednostavno mi odgovara uspravniji polozaj za voznju, i iako sigurno ima potencijala u krivinama nije mi lako da predvidim ponasanje, a i osecaj brzine je malo zbunjujuc, mada sam siguran da je to stvar navike. Uostalom, mnogo vise mi lezi supermoto polozaj i to bi bio svakako moj izbor, a misljenje povodom ovakvog polozaja ne verujem da cu tako lako promeniti.

 

Ivan8 koji je takodje provozao Antonovu masinu je imao sasvim suprotan utisak u voznji, pa nije tesko zakljuciti da je utisak prvenstveno stvar ukusa.

 

Jasan odgovor na pitanje Speed VS 2D ne bih mogao da dam. Koliko god da su slicni motori po ceni i kategoriji, razlika u voznji je ogromna, 2D je puno ozbiljniji motor od Speeda u svakom smislu, ali i skuplji od njega, pa bi konacan izbor bi zavisio od licne procene potencijalnog kupca, odnosno novca koji bi zeleo da izdvoji. Sto se mene tice, od ova dva motora, pobednik je treci, a to je Qingqi Supermoto od 125ccm, ali samo u slucaju ogranicenja godina, inace bih dodao jos stotinak eura za 200ccm verziju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Novi Sad

interesuje me da li i gde moze da se kupi neki vetrobran za ovaj model. cenim da bi bilo i prakticno i estetski mnogo lepse da ima vetrobran i neku masku. a moram priznati da me cudi da to jos niko od vlasnika nije stavio na svog ljubimca.

Stvarno nas ima raznih :) Ja recimo ne podnosim oklopljene motore, vec bi cak i da ima vetrobran i oklop, odmah skinuo cim bi ga kupio. Svidjaju mi se "naked" motori, ili kako ih jos zovu "streetfighter". Jedan od razloga zasto mi se svidja ovaj QM125-2D je bas to sto je go golcat :) Znaci estetski nikako ne bi bio lepsi sa vetrobranom po mom ukusu. Oklopljeni motori mi izgledaju kao igracke.

 

@Blackbite

I ovde se recimo razlikujemo Blackbite i ja :) Ja sam probao takodje da sedim na Supermoto-u i QM125-2D i mogu reci da mi je QM125-2D neuporedivo udobniji. Supermoto ima neudobno sediste i nekako je nezgrapan. Kada sam seo na QM125-2D imao sam utisak da je postojala neka ogromna lopta od gline na koju sam seo i ostao je moj oblik od sedenja na glinenoj lopti (u prevodu ukopio sam se savrseno, kao da je izliven za mene). Udubljenje ispod rezervoara neverovatno pogadja tacno moju duzinu nogu, i koleno savrseno leze ispod rezervoara. Sediste je siroko, anatomski oblikovano i udobno za razliku od "ciglastog" supermotovog :) Korman je takodje u savrsenom polozaju za mene i nisam imao osecaj velikog pritiska na rukama, vec osecaj odmaranja naslanjajuci se na korman QM125-2D-a, a Supermoto korman deluje siroko i nezgrapno kao sto vec napisah. Eto ima nas zaista raznih :) Verovatno udobnost na motoru zavisi od visine vozaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Vekanoid... lepo od tebe sto si sa nama podelio tvoj ukus prema motorima bez vetrobrana i maske ali to nije odgovor na moje pitanje:) Inace pored pitanja vezanog za nabavku vetrobrana interesuje me koliko je komplikovano montirati kofer na ovaj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

  za kofer nisam siguran.mislim da bi motor dosta izgubio na,da tako kazem,ravnotezi kada bi se na njega montirao kofer.cini mi se da bi sa natovarenim koferom,nazad,bio mnogo nestabilniji.ja sam nabavio tank torbu i misljenja sam da je to puno bolje resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Vekanoid... lepo od tebe sto si sa nama podelio tvoj ukus prema motorima bez vetrobrana i maske ali to nije odgovor na moje pitanje:) Inace pored pitanja vezanog za nabavku vetrobrana interesuje me koliko je komplikovano montirati kofer na ovaj motor.

U sustini to i nije ni trebao biti odgovor na tvoje pitanje :) Samo sam dao komentar na razlicite ukuse prema motorima. Vise sam se pozvao na blackbiteov komentar kao sto mozes primetiti po kolicini teksta ;)

 

A sto se tice dodavanja kofera, ovaj motor nema mogucnost za tako nesto bez dodatnog budzenja. Ne znam da li postoje specijalizovani koferi za ovaj model tako da se mogu zakaciti bez budzenja, ali oni standardni, koliko znam, ne mogu da se postave tek tako.

 

Za vetrobran isto vazi. Mogao bi se namestiti neki suzukijev vetrobran, ali opet uz dodatno budzenje (busenje nekih drzaca, dovarivanje, vezivanje i td). Originalni vetrobrani za ovaj motor mislim da ne postoji.

 

Kao sto rece anton ako ti treba samo radi prenosa nekih stvari, tank torba je dobro resenje, jedino sto je nezgodno sto ne smes ostaviti tu torbu na motoru zbog lake kradje stvari iz nje, tj. kad ostavis motor negde moras poneti torbu sa sobom, sto mu dodje slicno kao da si poneo ruksak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

A cisto informativno... koliko kosta vetrobran koji bi mogao da se nakaci na ovaj motor? I koliko je komplikovano da to covek sam radi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Ne znam da li sam to pomenuo ranije ali po meni velika mana ovog motora je sto nema kick start :( On je moj favorit sto se tice kupovine ali mana je mana :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Та машина има и верзију са кик-стартером, али га наши не траже, чак ни када на ендуроу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja takodje volim kick starter, ali mi nikako ne ide u glavu zasto nasi ne narucuju takve modele, a posebno ne razumem zasto ne naruce ove modele sa jacom kubikazom od 250cc. Stvarno svasta. Jedini razlog sto odugovlacim sa kupovinom ovog modela je sto mi se cini da je 125cc slabo za njega. To je potvrdio i blackbite.

 

Nije da me neke velike brzine zanimaju, ali mislim da je lakse u saobracaju sa vecom kubikazom zbog preticanja i td. Jel ima neko informaciju za koliko sekundi ovaj model sa 125cc dostize 100km/h?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Jel ima neko informaciju za koliko sekundi ovaj model sa 125cc dostize 100km/h?

Minut?

Imalo bi smisla 0-80kmh ili 0-90kmh, ali kako se motor priblizava svojim limitima tako i ubrzanje drasticno opada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Novi Sad

A ako ima malo vise ceonog vjetra? Vjecnost!  ;D

 

Haha :) Pa dobro za koliko onda od 0-60km/h ? :) To vec ima smisla,  obzirom da je to ogranicenje u gradu interesantna je informacija.

 

Koliko kosta godisnja registracija za motor od 125cc?

 

Nesto gledam cene polovnih Aprilia RS125, Honda NSR125 i td. krecu se oko 1700 evra 95-to godiste. Mogu dostici brzine i oko 180km/h. Zar to nije bolja kupovina ili je ovaj qingqi stvarno toliko kvalitetan da vredi 1500 evra?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

A ako ima malo vise ceonog vjetra? Vjecnost!  ;D

 

Haha :) Pa dobro za koliko onda od 0-60km/h ? :) To vec ima smisla,  obzirom da je to ogranicenje u gradu interesantna je informacija.

 

Koliko kosta godisnja registracija za motor od 125cc?

 

Nesto gledam cene polovnih Aprilia RS125, Honda NSR125 i td. krecu se oko 1700 evra 95-to godiste. Mogu dostici brzine i oko 180km/h. Zar to nije bolja kupovina ili je ovaj qingqi stvarno toliko kvalitetan da vredi 1500 evra?

 

Zavisi sta trazis od motora. Ako hoces laganu voznju, malu potronju onda Qingqi. Ako oces performanse onda gore spomenute 2T trkalice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Zavisi sta trazis od motora. Ako hoces laganu voznju, malu potronju onda Qingqi. Ako oces performanse onda gore spomenute 2T trkalice.

Znaci to su 2T motori, sto znaci da imaju zvuk kao kosilice za travu. Ocaj :(

A qingqi je 4T, sto bi moglo da obecava ozbiljniji zvuk. E sad sam bas u dilemi :)

Na kraju cu uzeti neki matori kawasaki ZZR 600 '91. godiste za 1500 evra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Nesto gledam cene polovnih Aprilia RS125, Honda NSR125 i td. krecu se oko 1700 evra 95-to godiste. Mogu dostici brzine i oko 180km/h. Zar to nije bolja kupovina ili je ovaj qingqi stvarno toliko kvalitetan da vredi 1500 evra?

Ako nemas ogranicenje zbog godina, onda ti je bolje da uzmes nesto od 500cc za te pare isto godiste ko te RS i NSR, registracija je nesto skuplja ali ustedices na odrzavanju i gorivu. Ta aprilija jeste brza, ali trosi ko 5 puta veci motor a ne ide tako. Znaci ako oces ekonomican i jeftin motor-Qingqi, ako oces malo brzi i relativno ekonomican i jeftin motor, biraj nesto od mnogobrojnih 500cc dvocilindrasa (GS500, GPZ500, CB500, ER-5), ako imas manje od 18godina i dosta kesha jer ovi motori ni u kom slucaju nisu isplativa opcija, a oces da se vozis brzo RS, NSR, Mito i ekipa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ako nemas ogranicenje zbog godina, onda ti je bolje da uzmes nesto od 500cc za te pare isto godiste ko te RS i NSR, registracija je nesto skuplja ali ustedices na odrzavanju i gorivu. Ta aprilija jeste brza, ali trosi ko 5 puta veci motor a ne ide tako. Znaci ako oces ekonomican i jeftin motor-Qingqi, ako oces malo brzi i relativno ekonomican i jeftin motor, biraj nesto od mnogobrojnih 500cc dvocilindrasa (GS500, GPZ500, CB500, ER-5), ako imas manje od 18godina i dosta kesha jer ovi motori ni u kom slucaju nisu isplativa opcija, a oces da se vozis brzo RS, NSR, Mito i ekipa...

Nisu mi ogranicenje godine, ja imam 31 godinu :) Ali pare mi jesu ogranicenje. Inace nisam znao da te trkalice od 125 kubika trose vise od 500-kubikasa. Na ovom forumu covek svasta sazna o motorima... Znaci sad imam opciju manje za razmisljanje. Kompaniju RS, NSR i slicno definitivno izbacujem iz igre zbog zvuka kosilice i neisplativosti. Kako god okrenem ovaj Qingqi ostaje u igri posebno sto bi mi to bio prvi motor, pa ne znam bas koliko mi je pametno da ucim na 500 kubika odmah...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ovi sto sam ti nabrojao su pocetnicki motori, pitomi po prirodi, cak rekao bih da se lakse voze od 2T trkalica. Jedini minus u odnosu na Qingqi im je malo veca tezina i skuplja registracija. Mislim da ti je to definitivno bolja opcija, jer ce te 125 brzo smorit, a ovi motori imaju sasvim dovoljno snage za neke normalne potrebe (od 45 do 60ks) i umjerenu potrosnju (4 do 5,5 litara), imas dosta tema o njima, pretrazi malo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

S obzirom da se nalazimo u istom sosu (i ja jurim prvi motor u zivotu) moj predlog ti je da to bude 125cc a maximum 250cc. Veruj mi... precesljao sam net i forum uzduz i popreko. Kupovina motora nije uopste jednostavna stvar a pogotovo ako ne znas nista o toj napravi :) Na zalost ove godine necu pazariti nista zbog odredjenih iznenadnih desavanja u mom okruzenju. Imam nesto manje godina od tebe ali ipak mislim da covek u pocetku treba da bude strpljiv i oprezan. Sta ti vredi 500cc ili nesto jace u startu ako ne dozivis da uzmes nesto bolje i jace. Ja sam uvek za to da je bolje da se smaras ali da si ziv :) Znam, znam... sad ce neki da krenu ofanzivu po meni da nismo klinci ali da se ne lazemo 40-60 konja medju nogama nije isto sto i 10-ak konja sa kojima raspolazu 125cc motori. Kad tad ce te povuci da malo jace zavrnes rucicu i da cujes vrisak motora a za nesrecu je dovoljna i milisekunda. Meni je recimo Varadero 1000 san ali sam spreman da se smaram sa QM 125 2D ili nekim drugim kinezom koliko god treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Kad tad ce te povuci da malo jace zavrnes rucicu i da cujes vrisak motora a za nesrecu je dovoljna i milisekunda.

Vrisak?! Ako neko uspije da natjera neki od ovih motora da vristi, skidam kapu  ;D

Ozbiljno, to su sve parallel twin-ovi, ko da vozis dizela, ima malo konja s obzirom na kubikazu, al zato obrtni moment i vibracije razvaljuju  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Kad tad ce te povuci da malo jace zavrnes rucicu i da cujes vrisak motora a za nesrecu je dovoljna i milisekunda.

Vrisak?! Ako neko uspije da natjera neki od ovih motora da vristi, skidam kapu  ;D

Ozbiljno, to su sve parallel twin-ovi, ko da vozis dizela, ima malo konja s obzirom na kubikazu, al zato obrtni moment i vibracije razvaljuju  ::)

 

Ma kad sam ja razvukao mog princa u trecoj do 60 svi su se u komsiluku zacudili od "vriske" twina ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

To to, ili ga sabijes tri nize pa da vidis kako vristi  ;D ;D ;D

Ozbiljno i ja sam razmatrao ovaj motor za kupovinu, ali samo verziju od 250cc, a ovi nasi neznaju kad ce ga dobijati niti znaju cjenu. Predpostavlja se veca od 2000jevreja, a za te pare bar ja smatram da se moze izabrat neki dobar primjerak vec nabrojanih japanaca. A misljenja sam ako ocete iole ozbiljnije da se vozite, da vam treba nesto veci motor, bar pola litre. A ako bas ocete nov, strpite se za 250cc verziju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Jeste ovaj Qingqi stvarno lep ali je cena isto velika. Zimus kad je bio na popustu oko 1300e je bio prihvatljiv ali sada mi nekako ne deluje bas kao dobra kupovina a pogotovu ako je 250-ica oko 2000e. Pasce im cena jer se sada jos prodaju kao novi modeli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ma nema razloga da bude oko 2000e.Razlika izmedju quingqi sm 125 i 200 je oko 100e pa ce verovatno i ovde biti isti slucaj,znaci oko 1600-1700e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Samo da se malo ubacim posto vidim da je diskusija oko kupovine motora (evo ja prodajem svoj pa reko.... ;D ;D ;D ;D) salu na stranu

prva stvar o kojoj razmisljate za kupovinu motora je KOJA CE SVRHA VASIH VOZNJI BITI!!!!

Znaci vrlo je bitno jel planirate da sa njim idete na more? Mozda planirate da obidjete Srbiju uzduz i popreko? Ili vam samo treba motor da bi

otisli do posla i vratili se kuci kroz gradsku guzvu!? To je najbitinija stvar, ne kazem da se sa 125 ne moze na more, otisao covek sa 50ccm-a.

Kada budete to raskrstili onda ce te znati koji MODEL vama treba. Meni izuzetno lepo stoji HAJABUSA ali meni taj motor NE treba, da ne pricam kako mi lepo stoji hard cros masina bruka ali....Ja zelim da krstarim polako i da uzivam...

Ne zelim nista zlonamerno da me ne shvatite pogresno, cisto da vam pomognem ako ikako mogu. Inace forum je pun tema koji motor meni treba....

 

Prica se razvijala gore oko RS125 i NSR, ako zelis brzu voznju ovaj model Qingqi 125 2d NIJE NIKAKO model za tebe, vidi koliko novca posedujes i koliko mozes da se pruzis.

 

Izvinjavam se svima na OFF-u ali morao sam  ;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Novi Sad

@DzOkS

 

Pa i nije OFF topic, ipak si spomenuo qingqi 125 2d :) Potpuno si u pravu da treba odluciti za koju potrebu se kupuje motor. Ja sam to vec raskrstio. Meni ne treba motor za medjugratska putovanja, a pogotovo ne za do mora. Treba mi za ostriju gratsku voznju. Znaci cesta stajanja, kretanja, semafori, guzve u saobracaju. Bitno mi je da motor bude startan, dovoljno brz da moze ucestvocati u gratskom saobracaju, da je mali po dimenzijama poput trkalica (znaci nikako enduro varijanta), da je sto je moguce vise upravljiv (da nemam osecaj da pokusavam naterati slona da okrene polukruzno).

Sa druge strane ne planiram da postizem brzinske rekorde niti me brzine od preko 100km/h zanimaju.  Bitno mi je samo da motor relativno brzo moze dostici nekih 80 km/h, a mislim da je za to ipak potrebno malo vise kubika, a mozda i nije. Jednostavno ne znam jer nisam probao da vozim taj qingqi :) Zato sam se i bio zainteresovao za neke NSR125, RS125, Mito i kompaniju, ali kako mi nikako ne prija 2T zvuk odustao sam i eto sad jos uvek razmisljam.

Inace ja imam jos jedan problem u vezi motora koji se tice dimenzija i velicine motora, jer generalno nemam bas mnogo mesta gde da ostavim motor. Ne zivim u kuci vec u zgradi u stanu, a zgrada ne poseduje prostorije za odlaganje motora, pa bih morao ostavljati motor bukvalno u ulazu zgrade. Ako bi pokusavao da uteram chopera ili nekog ogromnog endura unutra mislim da bi me stanari streljali. Neka trkalica bi vec mogla da prodje :)

I kad se sve uzme u obzir nekako bi qingqi qm250 2d bio idealan, ali ne postoji jos u srbiji :( Kazu da ce ga biti tek 2011 godine, a ja nemam nameru toliko da cekam. Izgleda sam osudjen na taj qm125 2d. A opet kad razmislim, za 1500 evra moze da se kupi Peugeot JetForce 125 neko 2002 godiste.

Jel pametno uzeti taj JetForce 125 uopste? Da li mislite da je qingqi qm125-2D bolji izbor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja