Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi 125 2d

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

  razradio se on kada mi je ostao upaljen nekih 4 sata i tako radio u mestu.a i nisam ga ni tada maltretirao.samo da vidim max. i odma laganica.mislim da to svako od nas uradi.ko ceka 1000km da vidi koliko motor moze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

  sto se tice slika jos nisam slikao svoj motor.cekam lepo vreme pa da ga negde odvezem da uradim lepe fotke.znas ono u prirodi ili ispred neke lepe gradjevine.ne volim fotke iz dvorista,garaze i te takve sa sve komsijama okolo koji se uvek tu zateknu.inace motoric iz mog avatara je taj motor i potpuno je isti ako ti ta slicica nesto pomogne.posto je to i moj prvi ozbiljniji motor,nisam se ni jednog trenutka pokajao sto sam ga uzeo.sa tom cenom mislim da je odlicna kupovina.samo treba uvek misliti na to da je to motor od 1600 evrica i ne ocekivati od njega nemoguce.ako ga uzmes bez ikakvih predrasuda i podneses sve one probleme sa uvoznicima koje su imali neki clanovi ovog foruma,mislim da se neces pokajati.a i ako ce ti kao i meni to biti prvi motor neces imati za cime da zalis.ince ja licno nisam imao nikakvih problema ni sa uvoznicima niti sa serviserom tako da sam i sa te strane vise nego zadovoljan.ako te zanima mogu ti jos reci da me je prva registracija kostala nepunih 7000 i sto je jako bitno sve sam obavio za sat vremena.a sto se tice svih stvari vezanih za taj motor verovatno sam imao i malo srece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

  razradio se on kada mi je ostao upaljen nekih 4 sata i tako radio u mestu.a i nisam ga ni tada maltretirao.samo da vidim max. i odma laganica.mislim da to svako od nas uradi.ko ceka 1000km da vidi koliko motor moze?

mislis da je to dovoljno da bi se motor pravilno razradio?  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

  kao sto zorge rece,bio je to nesretan slucaj ili sticaj vise nesretnih okolnosti.a bilo je i malo srece posto motor stoji u supi koja je otvorena a napolju mins 10.i nije bilo bas 4 sata nego tacno 3,5.i sam sam pomislio da se pregrejao ali eto nije.i na servisu je detaljno pregledan i nema nikakvih posledica.jedino finansije trpe.radio sam prvi servis na 120 predjenih km.verovatno je pomogla i promaja u supi,a naravno i puno srece.mozda je i to jedan od razloga sto jos vise volim svog kineza.nece sam da se ugasi.sada redovno kada ja udjem u kucu keva ide u supu da proverava da li sam ga ugasio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Praktikuj cesto i kocenje motorom, i cesto menjaj broj obrtaja. Lepse ce se razraditi.

 

Malo da te demantujem ;D

 

Brzinomer malo laze, ili si imao pomoc vetra/nizbrdice.

 

Maximalna brzina ovog agregata bi trebalo da je 100kmh +- 5kmh.

Peta brzina mu dodje vise kao overdrajv, ili economy, ili kako ih vec zovu, ali nije toliko ekonomicna da trosi 2l. Ako to pise u deklaraciji, ne mora da znaci da je tacno, jer se radi o "economical fuel consumption", sto bi u prevodu bilo - konstantna brzina u petoj, 60-70kmh.

 

U realnosti pre ce biti 3l. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Petrovac na moru

na njihovom ovlascenom sajtu pise potrosnja 1.6l sto je zaista nemoguce.

mada na starom qingqi 125 je na sajtu pisalo 2,5 potrosnja.

a drug mi ga je imao i kolko god da ga je cepio potronja nije prelazila 3l.

tako da ovaj motor vjerovatno ne trosi preko 2.5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

  i ja sam taj podatak o potrosnji nasao na njihovom sajtu.isto tako mislim da je to netacno.inace majstor i ja smo kroz razgovor dosli do nekog zakljucka da mu je potrosnja oko 2,5l.kada dodju lepi dani provericu kolika mu je stvarna potrosnja u svakodnevnim uslovima pa cu da napisem.ali kako god da se uzme uz rezervoar od 22l moze puno kilometara da se predje bez dolivanja.inace sam ja sipao 20l kada sam ga kupio i presao sam oko 150km i jos se ne pomera nivo goriva na pokazivacu,a ni u rezervoaru se ne primeti da je pao nivo goriva.zato moj free trosi oko 4l u gradskoj voznji sto nije ni malo ekonomicno za 50ccm.ono sto mi blackbite savetuje za razradu masine to i radim od prvog dana.jos pre kupovine sam negde na forumu nasao taj podatak i pricao sa ljudima koji su mi isto to savetovali tako da se toga pridrzavam od samog starta.jos samo da dodju lepi dani.da se vozi i da napravim lepe fotke pa da okacim.za brzinomer nisam siguran da li laze.pr ce biti vetar u ledja ili mozda blaga nizbrdica.a i to cu da proverim kada vreme dopusti.naci cu nekoga da mi izmeri autom pa da uporedimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Pa i nije bas lose vreme, eto mi u petak isli do Iriskog Venca, moj komsija iso do Valjeva . . .

  Mozes i ti da se dobro obuces, pa lagano da pravis voznjice do 50 km - N. Sad, Bac i po okolini.  Taman da lepo razradis motor po ladnijem vremenu. Dobro se obuces, odvezes se dokle si planirao, tamo popijes caj il kafu, pa nazad i do pravog proleca tebi vec razradjen motor. Od pocetka godine, do juce sam vec presao oko 500 kilometara po N. Sadu i okolini.  Cim je suv dan ja vozim motor .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

lep savet, i ja isto vozam po suvom vremenu, iskoristio sam ovih nekoliko lepih dana i kokno 460 km ... :P ... slidze obavezno za motorce, a i moze da slikas nekog pored njega, cisto da vidimo gabarite ...

za rad u mestu i pregdejavanje se ne brini ...

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

  nije meni problem u hladnoci.to sam resio sa jaknom i pantalonama.kada kazem lepse vreme mislim na duzi dan i malo vise slobodnog vremena.inace po ceo dan sam na poslu,do 16-17 sati tako da idem kuci malte ne po mraku.posto nedeljom ne radim onda se za sada molim da nedeljom ne bude kise,snega, pa to koristim za voznju.a bas do ns ili baca i ne bih,jos nisam resio polaganje za A.kao sto rekoh samo bar pola sata duzi dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

  motor onako suv ima 140 kg + 22l goriva i to dodje oko 160 kg.meni su na tehnickom,nz prvoj registraciji,u saobracajnu upisali da je motor tezak176 kg.covek u amd nasao taj podatak kod njih u kompu.mrzilo ga da trazi u papirima.a na onom zelenom papiru sa podacima o motoru lepo pise da je*suv*motor tezak 140kg.i u owners isto pise,znaci 140.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

  i ja sam taj podatak o potrosnji nasao na njihovom sajtu.isto tako mislim da je to netacno.inace majstor i ja smo kroz razgovor dosli do nekog zakljucka da mu je potrosnja oko 2,5l.kada dodju lepi dani provericu kolika mu je stvarna potrosnja u svakodnevnim uslovima pa cu da napisem.ali kako god da se uzme uz rezervoar od 22l moze puno kilometara da se predje bez dolivanja.inace sam ja sipao 20l kada sam ga kupio i presao sam oko 150km i jos se ne pomera nivo goriva na pokazivacu,a ni u rezervoaru se ne primeti da je pao nivo goriva.zato moj free trosi oko 4l u gradskoj voznji sto nije ni malo ekonomicno za 50ccm.ono sto mi blackbite savetuje za razradu masine to i radim od prvog dana.jos pre kupovine sam negde na forumu nasao taj podatak i pricao sa ljudima koji su mi isto to savetovali tako da se toga pridrzavam od samog starta.jos samo da dodju lepi dani.da se vozi i da napravim lepe fotke pa da okacim.za brzinomer nisam siguran da li laze.pr ce biti vetar u ledja ili mozda blaga nizbrdica.a i to cu da proverim kada vreme dopusti.naci cu nekoga da mi izmeri autom pa da uporedimo.

 

2.5 je vec realno, al videces kad malo dosadi 125ccm u laganijoj voznji. Nakon par hiljada bice uglavnom pun gas. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Petrovac na moru

Nije brate tako,bitno je kako zamislis u glavi. Ja ga i dalje vozim 60,70. Ponekad ga samo razvucem u crveno za dusu

svaka ti cast kad mozes tako da vozis,ja moj motor stalno natezem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

  motor onako suv ima 140 kg + 22l goriva i to dodje oko 160 kg.meni su na tehnickom,nz prvoj registraciji,u saobracajnu upisali da je motor tezak176 kg.covek u amd nasao taj podatak kod njih u kompu.mrzilo ga da trazi u papirima.a na onom zelenom papiru sa podacima o motoru lepo pise da je*suv*motor tezak 140kg.i u owners isto pise,znaci 140.

E pa ekstra jer sam bas nesto gledo podatke za 250ku i tamo pise 170 kg, pa mi bi nejasno da je tezak ko GS500 koji ima duplo vecu masinu. Onda sam nasao da je 125ica teska 160kg to mi je bilo nezamislivo, pa sam predpostavio da je sa punim rezervoarom. Znaci 250ka ima suva nedje oko 150kg, dobro, to je sasvim realna tezina za motor te kubikaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

  evo jos jedan podatak iz mnuala za qm200 2d.tezina motora 160kg.to je verovatno zbog malo veceg cilindra.a sve ostalo bi trebalo da je isto kao i 125,ram plastike gume i tockovi.rezervoar...znaci samo razlika u 55ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Nasao sam ja sva tri, QM125 ima 160kg, QM200 165kg, a QM 250 ima 170kg. Otprilike razlika je u samo malo vecoj masini, a pretpostavljam da je za sve modele navedena tezina sa gorivom, jer je to malo previse za motore te klase.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

  evo jos jedan podatak iz mnuala za qm200 2d.tezina motora 160kg.to je verovatno zbog malo veceg cilindra.a sve ostalo bi trebalo da je isto kao i 125,ram plastike gume i tockovi.rezervoar...znaci samo razlika u 55ccm.

 

a zar nije razlika 75ccm ???  ??? ??? :-\ :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja