Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi 125 2d

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

ima li neko iskustva sa ovim motorom?ja sam ga kupio u decembru i vreme mi je dozvolilo da ga samo isprobam.vozao sam ga samo 50tak km i iskren da budem nisam stekao neku predstavu o njemu.zato me zanima da li neko moze da napise nesto vise o njemu na osnovu licnih iskustava.?bio bih veoma zahvalan posto ja tek ulazim u svet velikih motora mada ovaj i nije nesto velik sem po gabaritima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Па пре можеш да очекујеш да ће тебе неко да пита нешто о моторчету јер је то нови модел.

 

Мотор му је онај какав и на "Спринт Пулсеру" и "Ћингћијевом" супермотраду и ендуру са 125 цм3, па потражи по форуму шта су људи написали.

 

А пошто си први (колико ми се чини) који је пазарио тај модел, потруди се мало, па нас почасти једним детаљним walkaround-ом око 2D-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Potrazi temu Qingqi 125-10V(prethodni model)

Tu smo ogovarali oba, a narocito na poslednjim stranicama.

 

Imao sam priliku da vozim stariji model, i ono sto sam primetio (istina ne i u voznji) je da su sve zamerke koje sam imao, na novom modelu promenjene i ugradjene druge komponente. (kocnice, amortizeri, tockovi/gume, a rekao bih i zavrsna obrada i sveukupni kvalitet).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ево снимка једног 2Д-а, али под чешким брендом "Јуки". Млађани Чех се Q-рчи и глупира, али барем се види колико је моторче.

 

http://www.youtube.com/watch?v=vZbKmLzGcEM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

U prirodi motor cak i mnogo lepse izgleda.Gledao sam ga u salonu u Beogradu,inace sam bezuspesno trazio model q250 kojeg nije bilo pa rekoh kad sam vec tu...

Cak je i iznenadjujuce velik za jednu 125-icu! Stariji brat je i seo na njega,on je 185cm,105kg(dosta krupan,bez stomaka) i za divno cudo nije igledao kao mecka na cirkuskom biciklu.Nisam baz zagledao ali mislim da bi mu po velicini bio sasvim ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

kada provalim kako se postavlja slika onda cu je staviti.ja sam po netu nasao takav motor od 125,200.i 250 ccm.125 i 200 su potpuno isti po izgledu samo je razlika u 50 ccm.ja bih naravno uzeo neki od jacih ali nije bilo.malo sam zurio posto sam ga pazario pred novu godinu,pa je euro poceo da divlja,pa oni nisu bili sigurni sta ce posle biti,pa sam odlucio da ga odmah kupim.imali su oni kupca cini mi se iz nisa,koji je hteo bas takav motor tako da me je i to pozurilo u kupovini.inace motor je crn i izgleda prilicno velik za 125.[/img].posto je zima nisam ga jos ozbiljnije ni vozio.prosao sam oko 50km za probu i to je to.solidno ide s obzirom da je nov.ima jako lep zvuk,da kazem ozbiljan zvuk za 125.motor je velik i komforan,ako to moze da bude,i jako lepo izgleda.kada mu se skinu nalepnice sa rezervoara onda bas pravo izgleda posto ne moze da se zakljuci na prvi pogled da je kinez.ja sam ga kupio u backoj palanci.oni su ovlasteni dileri njihovih motora i rade za QINGQI CENTARiz novog sada.inace oni rade i servis.inace mi je prodavac prijatelj a on je i serviser.nije neki fuser nego je pravi bajker od malih nogu.nekada je vozio kros a sada vozi neku hondu 600 koju sam odrzava,tako da sto se tice toga dela oko servisa i odrzavanja tu sam potpuno obezbedjen i siguran.

a utisci na prvih 50km...po mom skromnom znanju i obzirom da sam ga poredio samo sa skuterom 50ccm free,vise nego odlicni.kada dodje lepo vreme onda cu naravno mnooogo vise voziti pa onda slede pravi utisci.verovatno ce i on morati da preboli te decije bolesti od kojih boluju svi kineski motori,ali za te novce ne moze covek ocekivati da kupi avion pa da nema nikakvih problema.a cena mu je bila 1592eura sa nekim popustom koji sam dobio posto sam u startu dao 900eurica a ostatak na rate.

post-5407-12879016659609_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

eto uspeo sam da prikacim i sliku sa nekog sajta.samo kao sto rekoh moj motor je crn i ima crn auspuh i mnogo lepo izgleda uzivo,ako moze da bude uzivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

a i sv idja mi se ona ideja za vlasnke kineskih motora.ili posebna tema,ili cak mozda i klub kineza.ima na netu sajt,cini mi se,my china motors,gde su okupljeni vlasnici kineskih motora iz amerike,juzne i sad,pa moze da se pogleda ako sam dobro napisao.i trba smisliti neko ozbiljno ime za temu,klub,sajt...ipak nisu to igracke.kako su kinezi krenuli moguza par godina i oni ruku pod ruku i sa sktpljim motorima.samo da probiju led.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Moram reci da sasvim pristojno izgleda ovaj Kinez, video sam ga prvi put onako u prolazu na motoru, i jos sam se okrenuo za njim i ni na kraj pameti mi nije bilo da je kinez.... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

ja sam ga kupio u backoj palanci.oni su ovlasteni dileri njihovih motora i rade za QINGQI CENTARiz novog sada.inace oni rade i servis.inace mi je prodavac prijatelj a on je i serviser.nije neki fuser nego je pravi bajker od malih nogu.nekada je vozio kros a sada vozi neku hondu 600 koju sam odrzava,tako da sto se tice toga dela oko servisa i odrzavanja tu sam potpuno obezbedjen i siguran.

 

Nadam se da te nece odrati za servise kao mene sto su odrali ovi generalni u Novom Sadu.

 

Inace na svim novim QINGQI modelima su se odlicno pokazale prednje disk kocnice, dok su zadnje bile srednje ocajne (pogotovo kod mene jer imam dobos nazad).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

  napravio sam sa mojim motorom 120km.sve je na svome mestu.nista nije otpalo.sarafi dobro drze.ne trse na vecem gasu.moze i preko 100 ali samo sam probao.jos se razradjuje.dobro vuce i ima dovoljno snage za svojih 9 konja.mogu reci i da je dosta udoban.ne mora se lezati na njemu kao na Rovima.onako blago uspravljen polozaj.jeste da je malo veci otpor vetru ali uvek moze da se zalegne.inace je i jako stabilan motor.ima odlicnu prednju kocnicu i zadnja je dobra.jos uvek ucim da kocim prednjom zato sto sam na skuteru samo zadnjom kocio.za ovo vremena sam veoma zadovoljan motorom.mozda da moze malo brze.ali mislim da i to nece biti problem,posto kao sto rekoh,jos nije razradjen u voznji.jos mi samo fali vise lepog vremena,madamni to nije problem.moze da se vozi ipo ovakvom vremenu.za sada samo da kazem da sam veoma zadovoljan kinezom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

  ja sam na netu nasao i verziju od 250ccm samo sto ima napred vetrobran i drugaciji far.za sada sigurno znam da ima od 200ccm i potpuno je isti.ja sam cak uz moj motor,verovatno greskom,dobio manual za 200ccm.u nekim zemljama,mislim u juznoj americi ,se prodaje pod imenom black mamba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Znamo mi da postoji verzija i od 200 i od 250 kubika, jedina je nevolja sto uvoznik iz nekog razloga nece da ih dovede na ovo trziste. Takodje postoji is SM verzija od 250 ccm... Doduse ove varijante sa 250 kubika su novi modeli za 2009. i stvarno se nadam da cemo ih videti i kod nas ove godine :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

  evo i ja sam konacno stekao nekakve utiske o motoru koji vozim.kao sto sam rekao motor je za svoju kubikazu poprilicno velik.i potencijalni gabaritniji kupci nece imati problem sa neskladom velicine vozaca i samog motora.moram reci i da je po mom misljenju i onako na izgled lep.ja sam bio u situaciji da se onaj kome kazem da je motor kinez,zacudi,dok mi pojedinci nisu cak ni poverovali.poskidao sam sa njega nalepnice tako da se ne vidi na prvi pogled o kom se motoru radi.a kao sto rekoh po pitanju velicine odaje utisak mnogo jaceg motora nego sto jeste.sretao sam se cesto i sa pitanjem zbog cega dva diska prednje kocnice i to  toliko velika?.moj odgovor je uvek,verovatno da bolje koci.

  sto se kocnica tice,po mom skromnom misljenju,odlicne.i zadnja je disk sto je po meni opet prednost.bez ikakvih problema usporavaju motor.

  menjac je petostepeni i lepo radi.lako hvata brzine i nema nikakvih problema prilikom promena brzina.jedino sto sam morao polugu menjaca izvuci malo prema napolje da ne dira blok motora.to je u pocetku stvaralo problem da saltam u neutral.jedini sarafi koji su popustili na njemu su bili oni sto drze auspuh na cilindru.sve ostalo je stegnuto i provereno i nigde nije bilo lufta juce kada sam bio na prvom servisu.

  motor se veoma lako vozi.lepo salta i stabilan je.i polozaj vozaca je za mene licno dosta udoban.nije jak otpor vetru zbog samog polozaja.i ono mozda malo vise otpora pri vecim brzinama bi se lako resilo nekim adekvatnim vetrobranom.

  u 1 i 2 brzini je dosta startan.veoma brzo dostigne obrtaje za promenu brzine u vecu.posto ga ja jos nisam obarao u krivinama,a mislim da nikada i necu,i sa te strane sam zadovoljan.ne bezi i nema klizanja.veoma je upravljiv.odlicno drzi pravac i ne vuce ni u jednu stranu kada skinem ruke sa upravljaca.veoma lako postigne brzinu od nekih 115kmh ali samo u 4.vec u 5 mu brzina padne na nekih 95kmh sto ce reci da mu fali jos malo snage.sa tolikom brzinom i takvom snagom nije motor za trke i za preticanja na otvorenom ali je zato pravo uzivanje lagana i voznja do 100tinak kmh.u 4 pri toj brzini pocinju malo,ali tek malo,neprijatnije vibracije na kormanu.ali to se resava saltanjem u 5 ili mozda stavljanjem nekih sundjerastih rucki.

  sasvim ozbiljan zvuk s obzirom na kubikazu.i prijatan kada je u pitanju duza voznja.uz dobru kacigu,pravo uzivanje.onako fabricki,ili vec kako,podesen je za moj ukus bio malo pretvrd na neravnom putu ali i to se da resiti otpustanjem amortizera.

  ne moze se reci da je savrsen ali nije ni blizu onoga sto neko misli o kinezima,mislim na one sto imaju negativno misljenje.masina je suzukijeva licenca a struja mu je uradjena kao na hondi. to sam video uporedjujuci ga sa hondom cbr600 koju vozi majstor serviser.odlican far koji daje jako svetlo.veoma veliki rezervoar za gorivo od 22 litra uz potrosnju od oko 2 lit na 100 km mu ndaje veliku autonomiju pri voznji.veoma je je zgodan za voznju po gradu a isto tako i na otvorenom putu.kada vreme dozvoli videcu kakav je na malo duzim relacijama.uz redovno odrzavanje i malo paznje mislim da ce izgurati dosta sezona.sto se tice odrzavanja veoma je jeftin po tom pitanju,bar za sada.a to je veoma bitno bar za nas koji imamo kineze jer da nije tog ekonomskog dela verovatno bi svi mi kupili puno skuplje masine.ako se postavis tako da od tog motora ne ocekujes nesto kao od puno skupljih,brzina,snaga,cure i ostalo onda nema mesta nezadovoljstvu.

  za ulozeno relativno malo para ovim motorom se dobija veoma mnogo.to je neko moje misljenje.nadam se da sam nekome pomogao, ko ima skromniji budzet, da donese odluku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja