Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi 125 2d

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Ako hoces sve legalno ja mislim da treba da spojis saobracajne, pa ce ti onda naravno pisati da ima 200ccm i 13kw ili koliko vec ima taj qingqi 200.

Tako je bar za aute.. :D

Sto tebi ne odgovara...

ili samo stavis i picis...1moto3.gif

Pa kad te zaustave plavci da se pravis blesav..ali to ti je krivicno delo, pa ti posle dokazi da nisi ti budzio. .1zvizduk.gif

A na tehnickom neku vezu da potezes..1care.gif

Kako god okrenes mnogo cimanja.. 1neznam.gif

A kako masina pasuje na ram i da li pasuje to vec ne znam, moras pitati nekog vise upucenog... 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

C11.jpg

 

C12.jpg

 

C13.jpg

 

C14.jpg

 

C15.jpg

 

C16.jpg

 

C17.jpg

 

C18.jpg

 

C19.jpg

 

C20.jpg

 

C21.jpg

 

C22.jpg

 

C23.jpg

 

C24.jpg

 

C25.jpg

 

C26.jpg

 

C27.jpg

 

C28.jpg

 

 

Evo šeme odredjenih delova na nasim motorima, pa ako budete nesto petljali, cisto da znate sta se gde nalazi. :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Super za ove crteze, nekada mogu biti od velike pomoci.. 0takoje.gif

Inace jel neko stavljao zadnji kofer na njega?

Jel pravio nosace, ili mozda ima da odgovara sa necega?

I ima li mozda neko slike kako izgleda?

Ja ne bih stavljao ali sam primoran...

Problem mi je velik u gradu, ne znam sta cu sa kacigom.. 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

@Vlada 2D: Mislim da je neko petaljao sa tim, cak i da mozda ima dublje u temi. Ako ne to, mislim da u oglasima ima motor koji ima kofer, pa da sa slika probas da vidis kako bi to mogli da se uradi.

 

EDIT: Evo na ovog mislim. http://www.polovniautomobili.com/oglas4400377/qingqi_125_2d/

 

On topic.

 

Posto sam imao Michelin Anakee2 na motoru kao zadnju gumu, a koja i nije bas perfektna za ovaj motor, posle traganja uspeo sam da nadjem Michelin Pilot Power 150/60ZR17, inace, polovnu ju je jako tesko naci. Malo sam nalickao motor, podmazao sajle, stavio novu sajlu kvacila koja je pukla i skinuo katalizator. Sto se toga tice, motor ide bolje u visim obrtajima, na niskim je ostao po mom osecaju isti, ali je posatao glasniji na niskim. :)

 

Evo kako guma sada izgleda, prezadovoljan sam izgledom, zanima me jos samo kako ce se ponasati u voznji.

 

IMG_20140418_172445.jpg

 

IMG_20140418_172526.jpg

 

IMG_20140418_172537.jpg

 

IMG_20140418_172549.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Xj 600

Mozes li malo vise a napises o tom skidanju katalizatora, sekao si auspuh, jel? inace i ja danima mozgam o najjednostavnijem nacinu za nosac kofera, koliko sam zapazio, honda hornet ima isti ovaj spojlercic nazad pa i postoje nosaci za nju, ali sve je to preskupo da se stavlja na ovaj motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Moram ponovo proci temu...

Procitao sam je celu, ali odavno...

Javi za gumu, kako se ponasa.. ;)

Ja sam kupio istu takvu gumu, Michelin Pilot Power 150/60ZR17.

Treba ovih dana i prednju da kupim, pa da ih montiram...

Kacim i ja slike kad zavrsim sa tim...

Da li bih neko znao gde mogu da nadjem dihtung auspuha za njega....

Jel' odgovara od nekog motora ili moze li negde da se napravi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Umalo da zaboravim...

Ovih dana stize i far... 1moto3.gif

KGr_Hq_RHJDYFCDTOHUkn_BQjz_V70w7_60_57.jpg

 

page.jpg

 

KGr_Hq_ZHJCg_FBs_O4d_C3_MBQjz_V_OPBg_60_57.jpg

 

Treca slika je naravno primer kako stoji na motoru... ;)

Videcu kako cu ga uklopiti na mog Qingqi-ja... :D

Najverovatnije cu ga ofarbati u boju motora, tj prvo cu probati ovako da ga namontiram, pa ako bude mnogo "strcao", ofarbacu ga u narandzasto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

@Fzmirko: Da, sekao sam auspuh, isekao cev u kojoj se nalazi katalizator i zavario cev istog promera i iste duzine, te vrati nazad sve u lonac.

 

@Vlada 2D: Ponasa se bolje od Anakee2, koja nije za ovaj motor, a opet ponasa se bolje i od fabricke koja je jako kruta, tako da je za sada odlicna, mozda bi neka druga bila i bolja, ali ja to ne mogu da komentarisem, posto nisam imao prilike da probam. Meni je inace napred michelin pilot road, i sada u ovoj kombinaciji, motor se ponasa skroz dobro i mogu reci da je potpuno drugi motor za razliku od onog sa fabrickim gumama.

 

Ja sam takav far gledao na Aliexp, ali nikako nisam mogao da smislim kako bi izgledao na qingqiju, svidja mi se sto je neko drugi uzeo isti, pa cu moci da vidim kako to izgleda, pa da se odlucim za dalje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Jbg. sto se tice fara.. :D

Neko je morao biti prvi...

Ovaj okrugli far mi bode oci, jos od kada sam ga kupio..

Samo mi on fali da bi motor esteski bio kompletan...

Vidjao sam razne pokusaja zamene, ali iskreno do sada mi se ni jedan nije svideo...

Pre sam i za fabricki okrugli nego za neki koji mu uopste ne stoji...

Nadam se da ce mi se ovaj svideti...

Niko nema informaciju za DIHTUNG auspuha?

Niko nije menjao do sada?

I ja cu pokusati da izvadim katakizator.

Mogu li jos nesto da uradim-modifikujem na auspuhu, mislim kada ga vec otvaram, da se cuje malo glasnije, tj. da ne bude ovako tih?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Zamenio dihtug, videcemo koliko ce biti dugotrajno....a trebalo bi da bude... 1jee1.gif

Verovali ili ne stavio sam dihtung koji sam slucajno nasao od nekog mog starog Tomos BT-a, sa elektonik masinom od 90ccm. 1oda.gif

napravio sam i par slicica....

Cisto da docaram kako je to i izgledalo... 0namigivanje.gif

Ovo je ono sto je ostalo od mog dihtunga:1staa.gif

2014_04_27_23_53_01.jpg

Posto je sve bilo malo cadjavo, dao sam se u ciscenje:

2014_04_27_21_37_10.jpg

 

2014_04_27_23_41_31.jpg

 

moj dihtung od Tomosa:

2014_04_27_23_50_20.jpg(postojao je i treci deo, ali sam ga zagubi negde 1ups.gif)

 

I na kraju, ovako je izgledalo kada sam ga ubacio na pravo mesto:

2014_04_27_23_43_04.jpg1zvizduk.gif

.

Eto, toliko od mene...

Na tome je i ostalo, jer sam ostavio auspuh razmontiran, da ga prefarbam kada nadjem negde sprej za visoke temperature, jer je krenu malo da korozira.

A posto se cuje nesto u njemu, kao da je pun garezi, i svacega necega, a nece da izadje ni na jednu stranu, mozda cu i da ga secem, da vadim katalizator i da izbavim to djubre iz njega, a mozda napravim i protocni od njega, ako nadjem sav potreban materijal...

Nadam se da sam pomogao nekom oko dihtunga.

Inace spoljni precnik ovoga gde ulazi auspuh je 4.16mm, ako sam dobro zapamtio, pa verovatno odgovara i od nekog drugog motora, samo pitanje kog.. :D

Mozda je to sve moglo i lakse da se odradi, ali eto, ja to tako... 1lol.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Vlado, samo jedan savet oko farbanja kako ti se ta nova fabra ne bi ubrzo oljustila..

Kada osmirglas auspuh, uzmi plinski brener (sto bi rekli "za surenje svinja" 1lol.gif) i zagrej ravnomerno auspuh pa ga zatim tako vrelog predji sprejom koji trpi visoke temperature (kosta oko 600-700din kod nas).

Najlakse da okacis auspuh na nesto u visini glave pa da radis..

Kada ga zagrejanog predjes farba se odmah "ispece" i stvrdne pravilno, i dugo traje sa lepim izgledom..

Mozes nakon toga jos jednom da predjes na isti fazon, opet zagrejes pa predjes i na kraju samo preletis plamenom preko farbe..

Ja sam tako drugovima farbao par auspuha, cak i na mom Qingqi-ju i jos uvek extra izgledaju a proslo je dosta vremena..

BTW,svaka cast za dihtung, dobro si se setio 0takoje.gif1zdravo.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Evo i ja sam danas malo utezao sitnice na motoru.

 

Ofarbao sam auspuh. Nisam imao brener, ali sam zato ga zapalio voznjom :D videcemo kako ce biti.

 

Takodje sam farbao gornji trougao i korman, ali to je lose ispalo, elem, prvo sam osmirglap i jedno o drugo, naneo spric git i onda farbao, ali boja noje ispala ni nalik na onu koja je na boci, te je ispalo kao da je osnovna siva farba. Moracu to da plastificiram kad stignem, ovako je presipanje iz supljeg u prazno.

 

Slike sutra :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Inace, ovaj Žile sam ja, to je neki stari profil na koji sam se greskom ulogovao pa postovao. :D

 

Sto se tice slika, ja sam magarac dosao u Novi Sad, a zaboravio da slikam radove, sve u svemu, zamislite korman i trougao, ofarban osnovnom sivom farbom, bice vam jasno :D

 

E sada nazad na motor, ne znam sta je u pitanju, a nisam imao vremena ni da sredim to. Curi mi gorivo na onom crevcetu sa visak goriva sto se nalazi na dnu karburatora, sraf je normalno zavrnut, ne moze dalje, sporo kaplje, mozda 10-15ml/sat, ali ne znam uzrok. Sada sam samo zavrnuo gorivo na slavini i otisao u NS, videcu kada se vratim kuci sta je dalje, a vi ako imate ideju, napisite :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Zivkovicu, taj sraf proveri u kakvom je stanju navoj, on sluzi za ispust taloga u karbu.. slobodno ga odvrni skroz kada si zavrnuo slavinu, neka iscuri to iz karba i proveri stanje,pa ako pusta kada opet zavrnes onda cemo smisliti resenje :-)

ima onih plasticnih kapica za creva, skratis i ubacis kapicu i neeece pustati ni to malo, cim se dopuni to je to ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

'fala na odovoru. Videcu sta mi je činiti, ali kad dodjem kuci, a to je za jedno 2 meseca, mEdecina stisla, nema do kraja jula nista :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Stigao far...

Evo slike, ali samo sam ga nakacio bzv.

A bice i xenoni. :D

2014_05_10_22_23_30.jpg

Ovih dana bice jos slika, malo lepsih. ;)

Uzeo sam i druge gume, kofer, u toku pravljenje nosaca, ovih dana treba da kupim i ulje i filtere da izmenjam i to, i onda je spreman za sezonu.

Jos samo da zavrsim napokon sa polaganjem, ali do kraja meseca i to ce biti gotovo. :gaa:

Inace far sam narucio preko ebaya. i ispao me je 5800din. na kucnoj adresi, sa carinom i ostalim glupostima..:moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Bravo :) dobro mu stoji far, ali posto sam perfekcionista, moram da nadjem zamerku.

 

Ne svidja mi se visina fara, stoji poprilicni visoko, kada bi mogao da ga spustis za nekih 10cm nize, onda bi odlicno izgledao, ovako izgleda kao da se propinje, a kada bi far bio nizi izgledao bih ustremljeno :D

 

55232d1254142902-ducati-streetfighter-stars-wall-street-2-shia-labeouf-carey-mulligan-motorcycle-06.jpg

 

Ovako nekako :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Bravo :) dobro mu stoji far, ali posto sam perfekcionista, moram da nadjem zamerku.

 

Ne svidja mi se visina fara, stoji poprilicni visoko, kada bi mogao da ga spustis za nekih 10cm nize, onda bi odlicno izgledao, ovako izgleda kao da se propinje, a kada bi far bio nizi izgledao bih ustremljeno :D

 

55232d1254142902-ducati-streetfighter-stars-wall-street-2-shia-labeouf-carey-mulligan-motorcycle-06.jpg

 

Ovako nekako :)

 

Nisam razmisljao o tome, ali imas pravo. ;)

Videcu koliko je koplikovano spustiti dole sve, jer sam vec nasao nacin da ga namontiram na fabricke nosace, i prilicno je cvrst.

Hvala da sugestiji... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Ja sam razmisljao da tako nesto radim i kod mene i pomislio sam na to spustanje fara dole, jer vecina ljudi koja stavi neki far od skutera dobije taj neki ''kineski'' izgled motora, jer far stoji previse visoko i izgleda sklepano, a ne uklopljeno. Ja sam hteo ovako nesto da napravim i da mogu da kontrolisem visinu fara.

 

Flat+Pattern,+Bracket.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Gornju rupu usrafiti na postojece nosace fara, a ovaj drugi deo spustiti ka dole, pa ujedno moze da se steluje i nagib i visina fara po zeli :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Na ovaj moj far ovo bas i ne moze da se primeni, jer ne ulazi ceo far izmedju nosaca, tj. malo su mu nezgodno stavili rupe za montazu, ali videcu da napravim neku konstrukciju... Eventualno tako nesto, pa da ga krivim i uvrnem gde treba.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Da i moram reci, da sam skroz zadovoljan kako uzivo izgleda motor sa farom, cak i na ovim fabrickikm nosacima... Neko ko ne zna, tesko moze da se primeti da nije fabricki far. Ali videcu ipak da ga spustim malo dole... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja