Jump to content

Moto Zajednica

BJB enduro fanovi

Recommended Posts

  • Drug član, 1111 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

jos koja tura uz brdo ali opet se pokazalo da bez guma nema ni dobre voznje dp9zb9.jpg4hvzwn.jpgbg4les.jpg bijela gora 1400m nadmorske visine 37 km krivina makadama uzbrdo ali zato endurom ko iz sale, 2hg44k0.jpg i sminkeri mogu da voze ako hoce TDM JE IZASAO bez problema.2r7wunk.jpgra9pw4.jpg241npeh.jpge669hy.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1111 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750
2vhyvwh.jpg tudje avanture 20j5t35.jpg11ghwdu.jpg i afrika je stala tezina dosla joj glave 126925t.jpg  JEDAN GS koji sluzi svrsi 6tk0ig.jpg evo zasto nevalja piti vodu sa bistrih sumskih potocica kad ste sa drustvom na off roudu 250pgxu.jpg zasto biti planinar kad moze i ovako, 2cxx192.jpghttp://tinypic.com/?t=postupload  :D :D :D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

evo sta se desi kad sa gumom namjenjenom za asvalt podjete po makadamu. ;D357gguc.jpg

 

Dobro mu stoji ovaj prednji blatobran.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1111 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

ovaj motor je zivi dokaz da velicina nije bitna. III mijesto ove godine. qpmn9f.jpg YAMAHA WR 450 F stala je ravnopravno rame uz rame sa daleko jacim KTM 690 RELLY 28guufp.jpgqreo1x.jpg izgleda da YAMAHA XTZ 660TENERE NIKAD nece doci na DAKAR, zato sto nije cistokrvni YAMAHIN PROIZVOD,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Jel se ti to prezuvas za slikanje ili si naucio neku magiju da vozis po blatu, a ne izblatnjavis se?  :D

 

To su male tajne velikih majstora... 8)

Nego,ajde postavi i ti neke slike pa da vidimo kakav si maneken... ;)

Bre...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cagiva Canyon Jamana 600 TT

Nije lepo prepucavati se na forumu,odradite to na pp ili kako vec mozete i zelite.

Ovo je moj novi mezimac,videcemo na prolece kako ce se pokazati kad mu skinem visak plastikarije i dobije obucu za off. ;D

P.S.Smanjite slike,nemaju svi brz internet.

post-3983-12879016749627_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1111 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

Nije lepo prepucavati se na forumu,odradite to na pp ili kako vec mozete i zelite.

Ovo je moj novi mezimac,videcemo na prolece kako ce se pokazati kad mu skinem visak plastikarije i dobije obucu za off. ;D

P.S.Smanjite slike,nemaju svi brz internet.

LIJEPO IZGLEDA A MASINA KAO DA JE dr650 ili licensa pogledaj malo DR

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Kikinda

Pozdrav!! Tema je odlična, priključujem se. Jedan sam od onih koji vole enduro, u svim varijantama. Motore vozim tek 4-5 godina  i primio sam se prilično. Znate ono-stara želja-nije bilo para, razumevanja još manje i ostalo,znate već. U mojoj skromnoj, naravno lutajućoj karijeri bajkera, normalnoj za sve početnike, prošao sam od 125, preko 600 i sada do 800 ccm. Na kraju sam se pronašao u enduro modelima. Naravno, svi bi mi imali po barem 5 bajkova u garaži kad bi se moglo. Za enduro smatram da je najuniverzalniji motor, naravno zavisno od modela i tipa, ali u globalu, tako je.

Svidja mi se njihova jednostavnost, udobnost, prohodnost, robusnost, zvuk i ostalo . . .  . .

Sada vozim Suzuki  DR BIG  800 S,96. Naravno,to je moj prvi enduro i nemam neka velika iskustva sa ostalim modelima, a interesuje me sve.

Za Big-a,bar za godinu i po, koliko ga vozim, mogu da kažem da je to jedan poveći enduro, sa udobnim položajem sedenja i udobnim sedištem, pregledan, zadovoljavajuće potrošnje (5,5 l) i maksimalne brzine oko 160 km/h. Za mene zadovoljavajuće snage i voznih osobina. Prohodan je, ali  sa svojom težinom, skoro 200 kg nije za neke žešće vratolomije. Takođe, rezervoar je 25 litara, što je vrlo dobro za putovanja, jer sa njim se može preći bogami dosta! Ali, taj isti rezervoar s težinom samog motora, bogami treba držati van asvalta! Koliko znam, oproban je na Dakar-u, odakle  i potiče njegov  nadimak "Pustinjski ekspres", ali neznam kako se pokazao. Ukoliko neko zna, o tome, ali i o drugim iskustvima u vezi njega, rado bih čuo.

I sam sam pokušao voziti van druma i glimiti "Dakar", ali naravno, završio sam na zemlji. Nije da neću više, ali vodim računa jer to zna da košta dosta i živaca i para. Uostalom, enduro vožnja je priča za sebe.

Tema je odlična, lepe su vam i slike, ali dajte da malo razgovaramo i o osobinama svih enduro modela i "našim" iskustvima u vezi njih, jer to je prava smisao ove teme.

post-1208-12879016750152_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja