Jump to content

Moto Zajednica

BJB enduro fanovi

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z
E bre Gavro, zelim ti brz oporavak, sta je u pitanju, noga, ruka? Imam jedno pitanje, gotivim opasno cvaju, pa me interesuje koliko trosi tvoj exc 300? Normala, i po gasu? I koliki mu bese rezervoar? 9,5 ili vise? I ako si probao 250, koja je razlika u snazi, i gde ga ima vise 300-tka? U nizim ako se ne varam...
Ako se smin ubacit... Doda san exc 250 my15 u štalu, pa vam mogu pomoći oko potrošnje. Nisam još napravija manje od 100km sa 9.5 lit. Prosjek je nekih 120/130 km sa punim rezervarom.

 

Rame. Sad vozim 250. Oko 10l je rezervoar. Ne znam koliko trosi. Zavisi od voznje. Prejaki su i 250 I 300. Nisam na tom nivou voznje da mi tih 50ccm znci. Realno je za svakog hobi vozaca 250 4t sasvim dosta, svako ko tvrdi drugacije, opasno sere.
2504T je realno dosta. Za kamenjar ideala. Ja sam sa 450 na 250 cvaju preša i mogu vam reći da je 250 daleko vozniji po gnjilom terenu i kamenjaru,naročito kad je sklisko. 2504T bi meni tu u Dalmaciji bio još i bolji, ali volim snagu, a sad sam usput i zaljubljen u 2T. Tri karaktera u jednom. 300 je jači u temelju, može se opuštenije vozit i ne triba toliko radit kumplungom. Jednom kad se odvrte visoko, razlika je minimalna. Ja san uzea 250, jer lako postane 300,pa takoreći iman dva motora na raspolaganju.

 

Neko vreme sam hteo da kupim cvaju 250, drugari koji su vozili kros su me odgovarali recima "uzmi 125 ako neces da zavrsis u gipsu, sa 250 ce ti se to sigurno desiti". Na kraju ih poslusao i odustao od kupovine.
250 i 300 (barem ovaj '13 -' 15) su daleko od onih kross cvaja od prije deset godina. Otvaranje ventila je nježno a može i nježnije, sa sitnim izmjenama i finim podešavanjem. Ne znam sad baš bili ga preporučija pravom početniku, ali vidija san guštera na puno divljijim motorima od ovoga, pa su se snašli bez problema. Svoj sam dao na probu mnogima (po tzv Enduro parku) i niko se nije usro, dapače. 125 i 200 su motori sa kojima treba puno raditi. Ne dozvoljava lijenost. 250 a naročito 300 se da vozit poput 4t,s tim da više vibriraju i ne vole kruzanje pri konstantnom gasu. Stalno se nešto buni, brunda , oće još i onda kad otvori ventil onda sve nekako dođe na svoje. Pri takvom režimu valja bit u jebenoj formi, jer reagira opako na svaki pomak gasa. Tu mi je 4T bija miliji, ali dosadniji. Nema savršenog motora, ali meni je 2T "game changer".
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

U subotu idemo u voznju u sumu na frusku goru. Polazi se motorima sa jazka oko 10h ujutru. Poznajemo poprilicno taj deo pa nece biti nekog lutanja. Nece biti ne znam kakvog forsiranja jer je prva voznja i vecina nas je debelo van forme ali ce voznja svakako biti za hard enduro motore. Ako je neko zainteresovan nek se javi na vreme da znamo ako nekog treba da sacekamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2630 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

U subotu idemo u voznju u sumu na frusku goru. Polazi se motorima sa jazka oko 10h ujutru. Poznajemo poprilicno taj deo pa nece biti nekog lutanja. Nece biti ne znam kakvog forsiranja jer je prva voznja i vecina nas je debelo van forme ali ce voznja svakako biti za hard enduro motore. Ako je neko zainteresovan nek se javi na vreme da znamo ako nekog treba da sacekamo.

Koji motor vozis u subotu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Црна Гора- Бар
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL-650 L0

Evo jedan snimak i od mene. Slučajno nalaćeh na ovu temu.

Ovo je inače prvi put da se vozimo na ovaj tip motora i uopšte na off-road. Bilo je super i rodila se nova ljubav prema motorima  :)

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja