Jump to content

Moto Zajednica

BJB enduro fanovi

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

A gde ste tačno mislili da pravite tu stazicu, da ne biste imali problema posle? Znate kakvi su ljudi, uvek se nađe neko kome to smeta...

pojma nemam, nadam se da je marko osacovao neko pogodno mesto. ;)

 

ako nista, mozemo da se skupimo na pocetku sezone i da idemo u potragu za pogodnim mestima, recimo negde u tvom kraju (vrcin) pa tamo prema tresnjil.. ili negde u okolini avale mora da ima pogodnih mesta.. treba se provozati po tim krajevima.

 

Evo nekih slika što sam našao na netu

mislim da je za pocetak dovoljno nesto najjednostavnije sto moze da se uradi za jedan dan, makar da ima 3-4 fore na stazi

izbor pogodnog terena moze da ustedi puno vremena ako teren vec sadrzi brdasca i zaokrete, nekako ovako:

u stvari najvaznije je da ima makar nekoliko zainteresovanih koji imaju vremena i volje da se angazuju. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

A gde ste tačno mislili da pravite tu stazicu, da ne biste imali problema posle? Znate kakvi su ljudi, uvek se nađe neko kome to smeta...

pojma nemam, nadam se da je marko osacovao neko pogodno mesto. ;)

 

ako nista, mozemo da se skupimo na pocetku sezone i da idemo u potragu za pogodnim mestima, recimo negde u tvom kraju (vrcin) pa tamo prema tresnjil.. ili negde u okolini avale mora da ima pogodnih mesta.. treba se provozati po tim krajevima.

 

Evo nekih slika što sam našao na netu

mislim da je za pocetak dovoljno nesto najjednostavnije sto moze da se uradi za jedan dan, makar da ima 3-4 fore na stazi

izbor pogodnog terena moze da ustedi puno vremena ako teren vec sadrzi brdasca i zaokrete, nekako ovako:

u stvari najvaznije je da ima makar nekoliko zainteresovanih koji imaju vremena i volje da se angazuju. 0takoje.gif

Koliko ja znam, dosta ljudi je probalo kros stazu (sa desne strane,pre aerodroma). Mozda tu ima uslova za dodati jos prepreka na neiskoriscenom delu terena, svakako bi trebalo videti sa Giletom sta se tu moze. Ako iskusnije kolege vide tu neki potencijal, pokrenite stvar, a mi smo voljni da pripomognemo.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Danas zavrsio ugradnju safova u gumu. Oko 220 u zadnju i toliko podloski i oko 440 matica. Unistio sam ruke. Sutra ide na probnu voznju. Ako ne bude htelo da ide kako treba ima da pojedem gumu sa sve onim safovima.

Nego ima li neko iskustva sa prituskom. Ne znam na koliko bi sad valjalo da naduvam gumupost-1765-0-66177400-1328324481_thumb.jpg

 

 

Uh brate al si ga namundzio svaka cast . Gumu duvamo normalno a mozda i tvrdje da ti se ne uvijaju srafovi kada gazi po njima .

 

Nego ne vidim na slici nije valjda da nisi stavio one sigurnosne matice , one sa kocnicom , plastikom ili kako ih vec zovu . Ako nisi koliko vidim stavljao si po 2 da bolje drzi , ponesu kljuceve da pritegnes jer mislim da ce da ti se odvijaju kada pocne da grebe po zemlji .

 

Javljaj utiske kada se provozs bas me zanima da li si odusevljen .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Ja sam danas probao sa kanapom na zadnjoj gumi i relativno je imalo gripa jedino što mi je pred garažom predubok sneg, kao i po putu i nikako nisam mogao da držim pravac. Prednji točak je samo leteo levo desno i klizao se tako da sam na 200m koliko sam otprilike prešao pao 4 puta :D

 

Onda sam odustao i lagano se vratio kući.

 

Naravno nemam nikakvog iskustva u off-u tako da je možda i to razlog tolikog padanja, ali sam se definitivno zaljubio u ovakav vid vožnje tako da od proleća krećem da maltretiram kineza po bespućima dok ne rikne :D

 

Evo i slike kako izgleda sa kanapom, jedino što sam jedan već skinuo dok sam se setio da slikam

post-2216-0-69496500-1328362877_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Naravno nemam nikakvog iskustva u off-u tako da je možda i to razlog tolikog padanja, ali sam se definitivno zaljubio u ovakav vid vožnje tako da od proleća krećem da maltretiram kineza po bespućima dok ne rikne :D

 

Zar i ti, Bane?? :jee1::takoje:

Welcome to the Club! :dobrodosli2:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Naravno nemam nikakvog iskustva u off-u tako da je možda i to razlog tolikog padanja, ali sam se definitivno zaljubio u ovakav vid vožnje tako da od proleća krećem da maltretiram kineza po bespućima dok ne rikne :D

 

Zar i ti, Bane?? :jee1::takoje:

Welcome to the Club! :dobrodosli2:

 

Tebe cekamo sine Brute!! :jee1::zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ne verujem da ce taj kinez brzo da rikne ako je masina u dobrom stanju . Kako maltretiramo ovde jednog ima da izdrzi podosta .

 

Dugujes slike na prolece sa offroad-a sa motorom . I nadam se da mislis da mu stavis neke kros gume . Bar sam ja tako hteo da uradim kada sam imao u planu da kupim tako nesto . Ali sam odustao i trazim od 250 ccm fullcros kineza i njega da maltretiram .

 

Samo napred i ne zaboravi slicice .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Sad dosao sa test voznje. Zadnja cupa kao luda, prednja problem. Sta mi je ciniti sa prednjom posto sa strane dva reda krapona ima, pa tu mogu da usafim one safove sa masinskom glavom. Onaj srednji red mi je po tanak. Da li i nju da busim iznutra ili da mecem samo sa strane....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ja sam imao istih problema i evo kako sam resio . Mozda ce neko da kaze bezveze ili slicno ali guma drzi kao blesava . Na cistom ledu kada naglo zakocis staje kao i na recimo zemlji ili slicno a kada se pogleda trag kocenja vidi se kao da je neko kandzama grebao led .

 

Evo slika malo se losije vidi pa prosudite sami . Imao sam isi problem jer su mi kramponi blizu kraja ali i ovo je dalo ekstra rezultate . Samo po asfaltu EXTRA OPREZ jer se kliza kao blesava .

 

DYLJG_img5492copy.jpg

 

E sada je na tebi da li ces da pokusas ili neces . Gumu sigurno neces da ostetis jer sam srafio one od duzine 9mm i kada ih skines posle guma je ne ostecena . Znaci srafove sam platio 80 dinara , srafilica u ruke i za 5 minuta montiras .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Muljaz daj slike da vidimo na sta to lici

Ima jedna na predhodnoj strani i ovih par. Bice boljih slika i video zapisa samo dok skockam sve

 

MiP7I_ktmg.jpg

 

eIUtg_ktm1v.jpg

 

kjebi_ktm2k.jpg

 

Po utabanom snegu i ledu ide kao po suvom. Sneg dubok do kolena, mozda malo iznad, gazi solidno. Kad je dublji onda ide dok ima zaleta, posle se obesi i kraj. Jedino zeza prednja sto ne moze da drzi pravac. Sutra sredjujem i to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Sto ne stavis napred skiju ? Jos ako imas neku da ti stoji i ne treba ti ostaje ti jedno sat dva posla da je napravis . Ali onda ima da ide katastrofa .

 

Ili je samo stavi ispod prednjeg tocka i lepo je ucvrsti . Probaj tako mi smo se zezali ovde jedan dan i da ti kazem ekstra je . A jos je bolja varijanta da ne skidas prednji tocak zato sto imas lepo tockove dok dodjes do tamo gde ti treba . Naravno kada stavis skiju uzmes plasticnu vezicu i stisnes prednju kocnicu tj.ukocis tocak da se ne okrene i cepaj :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Hocu da sredim prednju gumu zato sto imam stazu dugu 30 kilometara. Od Ivanjice do vrha Golije nama ni na jednom delu puta da se vidi asfalt. Sa skijom necu moci da kocim ni da teram po krivinama kako treba. Nije mi cilj da se na jednoj livadi vozam tamo ovamo. Probacu ovo sto si ti uradio sa prednjom. U zdrave krampone cu zaviti safove sa masinskom glavom, a za one po sredini cu okratiti one obicne holsafe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Drzace sigurno po ledu i utabanom snegu . Ali po mekom , extra dubokom ti nista nece pomoci . Pogledaj ponekad kada ides po dubokom snegu da ti se prednja guma skoro ponekad i ne okrece . Zato ti se i seta motor levo-desno .

 

Sredices ti to verujem . Samo stavljaj slike da gledamo .

 

Pozdrav !!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

kinezi na ledu ;)

ne vidi se bas najbolje, ali mi se cini da nemaju nista na gumama. ali ipak nisam siguran da je moguce bez krampona ili neceg slicnog..

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Drzace sigurno po ledu i utabanom snegu . Ali po mekom , extra dubokom ti nista nece pomoci . Pogledaj ponekad kada ides po dubokom snegu da ti se prednja guma skoro ponekad i ne okrece . Zato ti se i seta motor levo-desno .

 

Sredices ti to verujem . Samo stavljaj slike da gledamo .

 

Pozdrav !!!!!

Drazo nacisto si nalozio ljude na sneg, bice razocarenja kad nastane globalno otopljavanje!
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Ljudi, vako iskreno, uopste mi nije zao sto mi motor stoji na stenderu. Voznja po snegu koja se svodi na davlejnje macica me uopste ne radi. Draze mi je da na tenane spremim motor za sezonu. Kad krenem u martu da vozim, sporadicno ima snega, ali kroz njega prodjem kao kroz baru... gasa kolko smem, pa sta mi bude. Bacanje goriva da bi vozio 30 na sat... pa uzbudljivije mi je da se sankam na najlonskom dzaku. Da busim gume da stavljam srafove... pa pre cu da skinem uljnu pumpu da procistim kanale, istresem sita za ulje, pregledam creva itd... Naravno, svakoj budali svoje veselje, ali za dan na snegu... pa idem peske bar znam da ne unistavam to malo bede sto imam...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

A da probate, mozda vam se i svidi.

 

Rekao bih da je juce kad je bila kratka, probna, voznja islo mnogo brze nego tih 30 na sat. I ja cenim da je ono sto Draza i ekipa vrte po metar dubokom snegu cista budalastina i rganje masine, ali po utabanom snegu je i te kako zanimljivo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja