Jump to content

Moto Zajednica

BJB enduro fanovi

Recommended Posts

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

Otvaram ovu temu jer mislim da zasluzuje mijesto na ovom forumu i znajuci da nas ima vise nego r fanova  , volio bi da postoji mjesto ,tema gdje mozemo postavljati slike i komentarisati o svemu vezanom za ENDURO /OFF ROUD ili SM evo jacu prvi postaviti po koju slicicu ovih kraljeva prostranstva i pustinja. 2zqvl1g.jpg2lncos0.jpg25k645g.jpg6nw939.jpg ovo je moj freewind , JA sam prezadovoljan njim presao sam sve terene sa njim i meni je strava . 20 000km bez greske. a41s9d.jpgwa6g0i.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

OVIM postom pozivam MIXU da da svoj komentar na temu.  ;D i ako mozete da se prestavite sta vozite i kako vam se cini vas motor enduro , sta mu valja ste ne , tako da razmenjujemo iskustva.  JA imam XF650 kao sto sam rekao odusevljen sam sa njim , mekan i udoban i pouzdan . svidja mi se za moje potrebe, mada malo je premekan. i nesvidja mi se njegov mijenjac kad se ulje pregrije trazi vise paznje prilikom mijenjanja. ali i to je opravdano. i nesvidja mi se sto se krari LCD kmh pokazivac, mogli su ga malo robusnije uraditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

OFFroad me vazda privlacio, mnogo pre nego sam dobio masinu za tu, onako iz prikrajka balio na OFFroad putopise ovde na forumu, sa neta skidao filmove posvecene tome (Nitro Circuis 123, crusty 123 itd...), glavnom teoretisao o OFFroudu...

 

Sad kako imam masinu sposobnu za to, nekako sam vise za malo tvrdju varijantu enduro voznje, po meni je sve sto nije na asfaltu OFFroad, cak i ako jeste put zemljani... cesto takvi traktorski putevi umeju da bud zahtevniji od livada... ko ne veruje neka dodje da ga provedem jedan krug... u odlasku putem a u povratku preko livada i kroz sume... jos ako je kisa padala pre toga...

 

Ne bezim ni od asfalta, al se trudim da dok sam na asfaltu vozim civilno, postujem ogranicenja i uslove na putu... kad se malo zadje u prirodu, pravila igre se menjaju! Nema saobracaja, drvo ne moze da vam isece put i ne moze da vas ne vidi a krupnije zivotinje su davno pobegle u urlika auspuha tako da ce vam tesko izleteti ispred tocka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Yamaha Tenere 3AJ

Evo da se i ja uključim. jeste da vozim enduro ali digao sam ruke od offroada. Pošto živim relativno blizu Stolova i Goča, celo proleće sam se vozikao gore (pošto tad nisam imao položeno). Imao sam bezbroj prilika da pošteno ljusnem o zemlju, da me pregaze šumari koji luduju sa nivama, da naiđem na neko izvaljeno drvo... Jednom sam probao da vozim malo po nekom potočiću i nisam prošao ni deset matara i bio sam na zemlji tj vodi. to je ujedno i zadnji put da sam tarao teneru po džombe i ne verujem da ću skorije. Pošto imam pireli mt 60 koje ne vole off a i veoma su mekane pa se baš brzo cepaju.

Inače sam veoma zadovoljan udobnošću na enduru, ne umara ni posle dužih tura. A i za ove naše puteve su najbolji izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

I ja da se pridruzim ekipi.

Poceo sam sa Tomos cross juniorom,

onda dodje KTM 50,pa moja ljubav,

koja me je dva puta zbacila sa sebe...Aprilija Pegaso 650

 

Sto se tica off voznje moja je omoljena.Posto trenutno nemam motor za to

snalazim se na razne nacine.Apriliju sam probao par puta van druma i mogu

vam reci da nije bas za OFF,sto zbog tvrdog ogibljenja sto zbog brda plastike.

 

Tomosica i ktm-a svojevremeno nisam vadio iz njive,ktm-u sam uspeo i ram da polomom.  ;D

A evo i Italijanske kucke...

post-2124-12879016452214_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

Da se prijavim...Isto jako volim enduro motore, a narocito supermoto...

 

Nisam mnogo presao prosle sezone ali zato od ove ocekujem maksimalno  :)

 

3riK8_slika1295vclf5.jpg

w729.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

evo par slicica . pa zar enduro nije car svih terena. rusija majka ural2h53erk.jpgjawe9t.jpg30adetv.jpg kad je neko vidio neki R da ovako pliva  ;D ;D ;D vncu9v.jpg5yxoyd.jpg :o

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

samo nemogu da vjerujem da se ni jedan afrikanac nije prijavio, znaci kad kupis AFRIKU imas je samo da se ku.... sa njom i da je vozas po gradu , pa svaka im cast. pozdrav svim africa twin caffe racerss vozacima.mislim ako si vec kupio radnu masinu onda je koristi za rad a ne za paradu.  i evo da vide za sta im afrika sluzi. 23mloic.jpgxaz8f8.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Nije neki off al je ipak off. Moje umece voznje motora i nije neko a i godine me malo stisle, pa sam prinudjen da biram staze i bogaze!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha XTZ 660 Tenere

Evo i mene.

Imam dosta voznje kako se to danas zove off road, mi smo to ranije zvali njive  ;) Mada sam po Krcedinskoj jandi vozio po "putevima" koji su bili gori od nekih njiva.

Od skoro imam Yamahu tenere, pa cemo videti kako se ona ponasa.

Usput da pitam, gde se kupuju delovi za moj motor? Treba mi gumi geling za pocetak.

Da li imate vise guma , pa menjate ili derete jednu do kraja, posto mi je trenutno na motoru kao univerzalna varijanta, kako je zovu on off road, a ja bih voleo bas kramponku. Nemam para na bacanje i vremena da svaki dan skidam i motiram gumu, pa zato pitam  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Evo i mene.

Imam dosta voznje kako se to danas zove off road, mi smo to ranije zvali njive  ;) Mada sam po Krcedinskoj jandi vozio po "putevima" koji su bili gori od nekih njiva.

Od skoro imam Yamahu tenere, pa cemo videti kako se ona ponasa.

Usput da pitam, gde se kupuju delovi za moj motor? Treba mi gumi geling za pocetak.

Da li imate vise guma , pa menjate ili derete jednu do kraja, posto mi je trenutno na motoru kao univerzalna varijanta, kako je zovu on off road, a ja bih voleo bas kramponku. Nemam para na bacanje i vremena da svaki dan skidam i motiram gumu, pa zato pitam  :)

 

T63 su ti univerzalne... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Evo da se i ja prikljucim, nemam endurca, vec cross, u pitanju je Honda Mt-50... i ide bas lepo po zemlji i brezuljcima . . . kada budem uradio neke slike..postavicu ih....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

jebote ivane gdje nalazis ovako dobre terene brate imas mnogo dobrih voznji, a reci mi koje gume koristis. ja sam ljetos 3 puta u pijesku odletio na glavu zbog guma. ustvari zbog prednje dunlop D607 sad razmisljam o mitasu E 06 http://www.vibardoo.com/ag_detaljnije.asp?tip=4&podtip=3&id_katalog=365 ILI DA UZMEM NEKI DRUGI MODEL?  A SAD DA SE JAVIM dulesotonU JA BI TI PREPORUCIO mitas E 07 50 EURA JE ZADNJA  prednja oko 44 e to je univerzalna guma http://www.vibardoo.com/ag_detaljnije.asp?tip=4&podtip=3&id_katalog=366 pogledaj je ovdje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

Evo da se i ja prikljucim, nemam endurca, vec cross, u pitanju je Honda Mt-50... i ide bas lepo po zemlji i brezuljcima . . . kada budem uradio neke slike..postavicu ih....

drago mi je da nas je sve vise napisi nesto o tvom motoru da znamo kakav je kako se ponasa tako da ako neko zeli nesto da zna zbog kupovine da ima nesto ukratko o njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Vozim Stroma, koji i nema bas puno zajednickog sa ovim terenima sa slika, ali nameravam da nabavim full krosa, neku cvaju 125ccm. Sto jedan moj drugar kaze, greota je da nemas krosa u okruzenju ovakvih planina. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja