Jump to content

Moto Zajednica

Upgrade kineza

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova

Pozdrav, ima li neko iskustva sa popravljanjem performansi QM200GY-B(A) ? :D Mislim na Supermoto verziju kod koje je agragat liči na Suzukijev DR-Z 200... Ja imam neka iskusva (vrlo ograničena) vezana za skutere (50ccm na 100ccm), pa me interesuje šta je moguće uraditi na motociklu koji trenutno imam.

Zajedljivi komentari tipa "prodaj taj, kupi bolji" su takođe dobrodošli ako uz njih sledi i preporuka za novu nabavku :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pozdrav, ima li neko iskustva sa popravljanjem performansi QM200GY-B(A) ? :D Mislim na Supermoto verziju kod koje je agragat liči na Suzukijev DR-Z 200... Ja imam neka iskusva (vrlo ograničena) vezana za skutere (50ccm na 100ccm), pa me interesuje šta je moguće uraditi na motociklu koji trenutno imam.

Zajedljivi komentari tipa "prodaj taj, kupi bolji" su takođe dobrodošli ako uz njih sledi i preporuka za novu nabavku :) :)

Modifikacija Airbox-a (busenje dodatnih rupa), prosirivanje dizna, auspuh se isto malo izmeni, i stavi se dva tri zuba duzi prenos.

To je ono sto sam citao na netu i navodno se dosta dobije (nekih 130kmh), ali ne znam detalje oko operacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Процуњај по www.mychinamoto.com. Тамо има неколико њих који имају исти модел мотоцикла, па су помало прерађивали ово или оно, грешили, поправљали и можеш да видиш све те варијанте. Углавном, најмања петљавине је замена издувног лонца за неки отворени, замена дизни на карбу за број веће и на крају, замена задњег ланчаника за неки мањи.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Hvala na odgovorima. Kozmetika samo, izgleda. Mislio sam na ev. povećanje zapremine na 250 (mislim da kreidler deklariše svoj model kao 250ccm), bolja bregasta (DR-Z možda), drugi mikuni (mada za to nisam siguran, možda je dovoljno i samo uraditi re-jetting).

Ja, izgleda, imam jedan problem. Kupim kineski komad tehnike a onda ga prepravljam, popravljam, poboljšavam... dok postoje stvari koje je moguće uraditi i dobiti nešto dodatne snage i/ili krajnje brzine...

Inače i ja, kao i vi, čekam lepše vreme pa mi se po glavi motaju razne misli i dovode u napast...

Motocikl je za svaku preporuku iako je preležao razne dečje bolesti. Imam ga od jula i prešao sam 3200km, uhvatio 2(dva) puta zeku, jednom levo jednom desno, a o količini štucanja vlasnika fabrike "kvinki" koje je izazvala moja supruga svojim psovkama na njihov račun, da i ne govorim... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

А што би се зезао са повећањем кубикаже кад ће их следеће сезоне бити и са 250 кубова, а опет ваздушар са два вентила (не пуно више снаге, брзине, "торка" и чега већ не од 200-ке)?

 

А и што се зезаш да га "насвираваш"? То је хипертрофирана 125-ца, економична и не претерано снажана машина са ђирање по комшилуку и до ортака у суседном месту. Ако га тако гледаш, а не као неки KLR и XT са три пута више кубика - верујем да испуњава своју сврху.

 

Оно што би била оптимизација и неко видљиво побољшање за мале новце, су три ствари које сам поменуо у претходном посту.

 

Пошто кажеш да си се занимао "Кинешчетом", дај нађи мало времена и воље, па напиши са којим проблемима си се сусретао од јула, па окачи у, нпр, "кинеској теми".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

  nazalost moj savet ti se nece svideti . nediraj nista jer povecace kubikazu protok ali i potrosnju i neces dobiti nista mnogo a kostacete zezanje i potrosnja posle . sem toga te modele bije glas da su im motori jaki za njihovu konstrukciju i druge delove . neznam kod tvog ali ovaj moj sto imam enduro se propinje na prednji tocak i  sa malo gasa vuce dobro i uzbrdo a max brzina nemoze da dodje do 100km/h bez naprezanja bez obzira koliko je opterecen motor . po meni je najbolje da nista nediras jer ti motori imaju i menjace uklopljene prema svojoj snazi. a stose tice kupovine drugog kad skupis pare da dodas na vrednost svog polako pa sta iskrsne kriza drma zapad pa ce biti i jeftinijig masina  ;D .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja