Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Meni su fabricki aupusi i ne pipam nista dok ne progore (do tad cu valjda da promenim motor).

 

Sto se kocnica tice,stavio sam nove carbone loreane plococe ali za klasu nize nego sto treba (jbg trenutna oskudacija)

pa mi koci malo losije nego one sto su bile na njemu (tokico),mada provalio sam da treba samo dobro da se zagreju....

 

ova 2 oglasa su mi zapala za oko

 

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=23203&trazi=1&ur=1&model=60&tip=500&m=Kawasaki-gpz-500-s

 

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=23194&trazi=1&ur=1&model=60&tip=500&m=Kawasaki-EX500F

 

u kombinaciji je i neki GS500,

i bratov Suzuki Bandit 600, '04god, havarisan pa popravljan, najvise bih voleo bandita, iako je bio havarisan, ja sam ga licno popravljao i znam kako i sta, ali bi to bio prevelik zalogaj za mene,

tako da su u igri

 

GPZ  -  bih uzeo sa 4 cilindra zbog zvuka  :o

GS

Bandit

Hyosung GT250   http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=22205&trazi=1&ur=1&model=84&m=Hyosung-Comet-GT250

 

 

 

 

:)  :P

 

Gs ne bi uzeo ni zbog nizgleda ni zato sto nema vodeno hladjenje,mada o ukusima ne treba raspravljati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

momci nadam se da cemo se videti na nekom susretu pa da oprobamo masine  ;D

 

Ma ti skupovi su dosadili,vidimo se na bjb voznji...  ;) i na PIVU

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Ni ja nemam fabričke auspuhe, već 2 u 2 SITO i mogu reći da osim što lepo izgledaju zvuk i nije nešto do 4 hiljade RPM-a ali preko toga zvuk je wooow

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640
...mada provalio sam da treba samo dobro da se zagreju....

 

Zato što su sinter, bolje koče kad se zagreju i više troše disk.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Nesto pokusavam da se odviknem od alkohola ;D .Ma gde dosadili.Treba naci samo dobru ekipu i ne otici!! na 1 dan nego prespavati tamo.To je feel koji dosad nisam osetio ali nadam se ove god da ce biti toga.A za BJB voznje,nemam predstavu kako izgleda.Moze malo objasnjenje?I jos nesto.Jel si clan BJB ako si uclanjen na sajtu ili treba se registrovati kao i u motoklub?

 

Ma kakav moto klub.Videces cim otopli,neko postavi temu,

skupimo se i idemo na dogovorenu voznju.Evo ti link sa Goca,

bilo nas je preko 50.Listaj malo PUTOVANJA I IZLETI imas raznih voznjica...

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=25382.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

momci nadam se da cemo se videti na nekom susretu pa da oprobamo masine  ;D

 

Ma ti skupovi su dosadili,vidimo se na bjb voznji...  ;) i na PIVU

 

tacno tako. jedini dozivljaj je voznja do skupa. a ako si bio na jednom skupu, svi ostali ce ti biti isti. razlikuju se samo po tome koliko je bio dobar pasulj ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

momci nadam se da cemo se videti na nekom susretu pa da oprobamo masine  ;D

 

Ma ti skupovi su dosadili,vidimo se na bjb voznji...  ;) i na PIVU

 

tacno tako. jedini dozivljaj je voznja do skupa. a ako si bio na jednom skupu, svi ostali ce ti biti isti. razlikuju se samo po tome koliko je bio dobar pasulj ;D

 

Ja sam bio letos na Zlatiboru na skupu,da sam imao endero ne bi ni usao kamp kakvih predela ima za voznju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

i jos kada na ulazu u kamp hoce da ti naplate 500din, smuci mi se! to je 5L !!!  mada moram priznati, ima i dobrog zezanja na susretima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Kocnice, ako je dupli disk, koce odlicno.... zadnja, meni dobos.... bolja mi ne treba, samo kad dobos sljaka kako valja. Paknovi su mi istroseni do bola, moram to da lepim ili narucujem odnekud.

Auspuh, rucno pravljeni topovi od prohroma, original su istrulili. U leru se cuje ko dizel.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Kocnice, ako je dupli disk, koce odlicno.... zadnja, meni dobos.... bolja mi ne treba, samo kad dobos sljaka kako valja. Paknovi su mi istroseni do bola, moram to da lepim ili narucujem odnekud.

Auspuh, rucno pravljeni topovi od prohroma, original su istrulili. U leru se cuje ko dizel.

 

Bogami tebi je malo falilo da krenes u pesak sa endurasima,a preletao si prugu...samo dignes dupe.  ;D

Definitivno ti treba enduro ili mislis i dalje da je tvoj GPZ u svari manji KLE.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Lepi odgovori, sve me vise mamite da i ja udjem u sektu GePeZeovaca,

jos samo jedno pitanje,

da li su delovi isti za sve modele 1988-2000npr, i da li ih ima, cena ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

da li su delovi isti za sve modele 1988-2000npr, i da li ih ima, cena ?

 

A, šta će ti delovi ?  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

Lepi odgovori, sve me vise mamite da i ja udjem u sektu GePeZeovaca,

jos samo jedno pitanje,

da li su delovi isti za sve modele 1988-2000npr, i da li ih ima, cena ?

 

sve sto pase na prvi pase i na poslednji izbacen... jedina razlika ti je sto noviji imaju disk nazad, a stariji dobos... na agregatu nista nije dirano, tako da samo opusteno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

GPZ je promenjen tako reci tj poboljsan od 1994 pa na dalje.Kasnije su samo male promene u masci.Tako da ako uzimas gledaj da nije ispod 1994. god.

 

sta fali modelima pre 94-te ?  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

GPZ je promenjen tako reci tj poboljsan od 1994 pa na dalje.Kasnije su samo male promene u masci.Tako da ako uzimas gledaj da nije ispod 1994. god.

 

sta fali modelima pre 94-te ?  ::)

 

Zadnji disk  ::)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

GPZ je promenjen tako reci tj poboljsan od 1994 pa na dalje.Kasnije su samo male promene u masci.Tako da ako uzimas gledaj da nije ispod 1994. god.

 

sta fali modelima pre 94-te ?  ::)

 

Zadnji disk  ::)

 

 

pfff, ja se ne secam da li sam 10 puta kocio zadnjom cele sezone...zavisi sad od navike. koristim je samo kada se bas bas zaletim... sta hoces B@ne, ti imas samo jedan napred  :P  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

Znao sam da ce se neko ljutiti  ;D.Ima jos promena osim diska.Felne vece za 1 inch 17inca,do 1993. 16 inca,

evo jos necega da ne prevodim:ignition: transistorized, battery-powered, inductive, magnetically triggered (1987–1993), TCBI with digital advance (1994+) ;)

overall length: 83.66 in (2125 mm) (1987), 83.07 in (2110 mm) (1988–1993), 82.5 in (2096 mm) (1994+)

# dry weight: 373 lb except California (169 kg) 374 lb (170 kg) (1987–1993), 388 lb (1994+)

# wet weight: 409 lb (185 kg) (1987–1993), 437 lb (198 kg) (1994+)

 

 

pardon zaboravih za felne, to jeste velika razlika... ali ostalo samo govori da je straiji laksi ;) , i jos neke sitnice. ali sve sa starog pase na novi. i sve sa novog se moze skarabudziti na stari :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

@nesic

 

Takođe je razlika i u instrument tabli, i plastike(oklop) im nije isti. Za delove nemoj da se brineš jer je to jedan od retkih modela koji se proizvodi 20 i kusur godina nepromenjen. Dobre stvari ne treba menjati  ;D ;D ;D

 

Možda je pomalo zastareo i nema ova nova fensi idejna rešenja kao drugi noviji modeli, ali kawa je to i jedino što sam čuo je da se dešava da ima problem sa karburatorima tako da ako ga kupuješ to obavezno proveriš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Bogami tebi je malo falilo da krenes u pesak sa endurasima,a preletao si prugu...samo dignes dupe.  ;D

Definitivno ti treba enduro ili mislis i dalje da je tvoj GPZ u svari manji KLE.  ;D

Postavicu neke fotke kad iskeniram, terao sam ga po svakakvim vukojebinama, isusenim recnim koritima i sl  ;D.... u pravu si totalno, moram imati enduro as soon as possible  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

...ima problem sa karburatorima ...

 

Kakav problem ima sa karburatorima ?

 

To ne znam kakav, ja ga još nisam imao(nadam se da ni neću)  :D, ali kada sam sam se konsultovao sa majstorima u vezi kupovine svi su mi rekli da GPZ, KLE... imaju problema sa karbovima i da kad krenu da zezaju ne znaju da stanu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Bogami tebi je malo falilo da krenes u pesak sa endurasima,a preletao si prugu...samo dignes dupe.  ;D

Definitivno ti treba enduro ili mislis i dalje da je tvoj GPZ u svari manji KLE.  ;D

Postavicu neke fotke kad iskeniram, terao sam ga po svakakvim vukojebinama, isusenim recnim koritima i sl  ;D.... u pravu si totalno, moram imati enduro as soon as possible  ;D

 

ja sam moj spustio niz pa posle uz ski stazu.

 

Posle koncerta Pepersa u Indjiji terao sam ga kroz oranice, cak i Yoman na Stromu nije mogao da me prati. Da, vozio sam i suvozaca.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

...ima problem sa karburatorima ...

 

Kakav problem ima sa karburatorima ?

 

To ne znam kakav, ja ga još nisam imao(nadam se da ni neću)  :D, ali kada sam sam se konsultovao sa majstorima u vezi kupovine svi su mi rekli da GPZ, KLE... imaju problema sa karbovima i da kad krenu da zezaju ne znaju da stanu

 

upravo tako! zato ameri imaju neki rebuild kit , kojim promenis sve od plovka do iglice na vrhu. i to kao resava svaki problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja