Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 637 postova
36KW
Hm...da li je sve ok sa masinom jer ja vozim gpz.a sa 44kw letos sam rcm poredio gsxf koji je mozda i lenji do stotke pri normalnijem dodavanju gasa od mog gpz

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

pre 2 minuta, Ivanrsvb je napisao:

Hm...da li je sve ok sa masinom jer ja vozim gpz.a sa 44kw letos sam rcm poredio gsxf koji je mozda i lenji do stotke pri normalnijem dodavanju gasa od mog gpz

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 

Gledaj motor izgleda tip-top 36000km (pravih), svi servisi radjeni po PS-u i od prvog vlasnika (poznanica od jednog mog poznanika), zato mi je bilo bzvz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Gledaj motor izgleda tip-top 36000km (pravih), svi servisi radjeni po PS-u i od prvog vlasnika (poznanica od jednog mog poznanika), zato mi je bilo bzvz.
Verujem...jbg mozda mu fali nesto(sinhronizacija,stelovanje ventci sl)ili prosto nije nesto odradjeno kako treba ili jednostavno si ocekivao vise(sunjektivni osecaj)ako si vozio jaci motor

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Sta jos moze da se stavi na motor od te tehnologije, imate li ideju :-) ???
Hm...nije bas hi tec cak daleko od toga ali moze hidraulika kvacila ja sam razmisljao o tome samo ne znam vredi li ista ona univerzalna vrvtn kineska a sto ss tice gedzeta rcm citac napona jos dobro dodje ako ne preradis magnet

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 996 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda tek 250, yamaha majesty 250

Hehehhe. Isto mislimo :-)  ugradio bi onu elektro mazalicu lanca :-) to je top stvar. Obavezno ona dva led fara napred sto prave dan nocu i imaju strob svetlo pri preticanju da te svi vide 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Hehehhe. Isto mislimo :-)  ugradio bi onu elektro mazalicu lanca :-) to je top stvar. Obavezno ona dva led fara napred sto prave dan nocu i imaju strob svetlo pri preticanju da te svi vide 
Ti led su ludilo samo ne znam sta ce gospoda na teh ds kazu jedino da skidas pa vracas posle nje?

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 996 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda tek 250, yamaha majesty 250
2 minutes ago, Ivanrsvb said:
2 minutes ago, Ivanrsvb said:

Ti led su ludilo samo ne znam sta ce gospoda na teh ds kazu jedino da skidas pa vracas posle nje?

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 

Pa moracu da skidam ali to je jednom godisnje 5 minuta:-)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pre 2 sati, Ivanrsvb je napisao:

Verujem...jbg mozda mu fali nesto(sinhronizacija,stelovanje ventci sl)ili prosto nije nesto odradjeno kako treba ili jednostavno si ocekivao vise(sunjektivni osecaj)ako si vozio jaci motor

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 

Ne znam sta da ti kazem. Vozio sam i imao motore koji nisu "jaki" i nisam ni ocekivao nesto super, super... ali mozda kao sto kazes da li je do stelovanja ili cega vec. Mislim motorce pali kao mina, ali taj nedostatak snage (kao da se vrti u prazno) i nikakve kocnice, kao i korman koji je mali i previse unazad (ali to se da srediti) su me malo oladili. Upravo sam probao NT 650 i to 25kw i nekako mi je motor kako treba cak i tako ustrojen, koci normalno za motor koji je 1997., nije mina ali bar osetis da vuce i na nizim obrtajima. Ne znam probacu da je pozovem i probam u utorak ponovo taj ER5,  mozda promenim misljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam 6 godina vozio ER5. Pisao sam i pre ali u kratkim crtama:

 

-Ako je NTV 650 u odličnom stanju, puno je bolji izbor uz nešto veće troškove održavanja ali   opravdano spram performansi i kvaliteta

 

-Nema jeftinije vožnje a da možeš reći da voziš "pravi" motor.

 

-Ima adekvatne kočnice koliko za solo vožnju ili povremeno u dvoje. Doboš treba da ima sveže paknove i da je naštelovan a prednja kočnica mora da ima sveže ulje, kvalitetne sinter pločice i oba kočiona klipa u funkciji. Tek onda koči adekvatno.

 

-Gume, obavezno fabrička dimenzija!

 

-Ni jedan ER5 nema problem sa magnetom.

 

-Nije brz motor, ali je za svaki auto raketa. Daleko je od tromog, stotku imaš sigurno za 7 sekundi ako ne i manje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Ne znam sta da ti kazem. Vozio sam i imao motore koji nisu "jaki" i nisam ni ocekivao nesto super, super... ali mozda kao sto kazes da li je do stelovanja ili cega vec. Mislim motorce pali kao mina, ali taj nedostatak snage (kao da se vrti u prazno) i nikakve kocnice, kao i korman koji je mali i previse unazad (ali to se da srediti) su me malo oladili. Upravo sam probao NT 650 i to 25kw i nekako mi je motor kako treba cak i tako ustrojen, koci normalno za motor koji je 1997., nije mina ali bar osetis da vuce i na nizim obrtajima. Ne znam probacu da je pozovem i probam u utorak ponovo taj ER5,  mozda promenim misljenje.
Ta Honda je ipak 650 verujem i obrtni moment sama ilzazna snaga drugacija sta znam...Meni gpz lepo vuce cak veci deo voznje ga ne teram preko 5-5.5k obrtaja mozda je presudna razloka od par kw mozda kako kazes"vrti u prazno"problem sa lamelama a mozda je to to...Sta znam evo ovde Rade vozi gpz.a moze i on da kaze kako njegov ide pa ti pomogne u proceni

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja