Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

@stari roker pretegnuto bilo,sredio danas,sad se vozi pogledom,kako valja,ono pre  je bilo nemoguce voziti... juce sam satima prevrtao net za dimenzije gumica,ali nisam uspeo da nadjem. imam service maual u pdf-u ali nema tamo

 

podmazao sam danas rucicu gasa,sajlu itd,sad se lepo i glatko vraca kada se  otpusti,podesio  da nema previse praznog hoda,sredio jos neke sitnice...

 

primetio sam da se ona druga sajla(ima dve,cini mi se da i kod bandita bilo tako] koja treba da se vraca kada se dodaje gas,dok se ona prva izvlaci iz buzira naravno,ne vraca nego stoji slobodno,kao da je nista ne povlaci.vukao sam je rukom i vracao,ali sama nece da se vraca,a kako vidim,trebala bi,kad se ona prva izvlaci.od cega je ta sajla, sta pokece ?

 

@Alekre hvala za info !   secas li me se,bio si kod mene kuci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

nasao sam na netu sada info iz kataloga da je dimenzija gumice 14 mm. da znam kad kupujem,to se odnosi na unutrasnji precnik ,posto je samo jedna mera data ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
35 minutes ago, brankoXM said:

@stari roker pretegnuto bilo,sredio danas,sad se vozi pogledom,kako valja,ono pre  je bilo nemoguce voziti... juce sam satima prevrtao net za dimenzije gumica,ali nisam uspeo da nadjem. imam service maual u pdf-u ali nema tamo

 

podmazao sam danas rucicu gasa,sajlu itd,sad se lepo i glatko vraca kada se  otpusti,podesio  da nema previse praznog hoda,sredio jos neke sitnice...

 

primetio sam da se ona druga sajla(ima dve,cini mi se da i kod bandita bilo tako] koja treba da se vraca kada se dodaje gas,dok se ona prva izvlaci iz buzira naravno,ne vraca nego stoji slobodno,kao da je nista ne povlaci.vukao sam je rukom i vracao,ali sama nece da se vraca,a kako vidim,trebala bi,kad se ona prva izvlaci.od cega je ta sajla, sta pokece ?

 

@Alekre hvala za info !   secas li me se,bio si kod mene kuci :)

Podseti me :)

 

Treba ti 14x18 O ring. Trebalo bi da ih ima po radnjama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Upravo sada, Alekre je napisao:

 

 

Treba ti 14x18 O ring. Trebalo bi da ih ima po radnjama. 

To ti je 5-6 dinara komad. 'ajde nek je deset. ima da se nadje. Kad budeš menjao podmazi da lakše legne. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

zapisano,14x18  ! ili ti 14 unutrasnji a 2 mm debeo"zid" gumice. hvala !

 

@Alekre,bio si kod mene kuci pre jedno 7-8 godina,gledao si bandita 1200,smederevska palanka  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
3 minutes ago, brankoXM said:

zapisano,14x18  ! ili ti 14 unutrasnji a 2 mm debeo"zid" gumice. hvala !

 

@Alekre,bio si kod mene kuci pre jedno 7-8 godina,gledao si bandita 1200,smederevska palanka  :)

Aaa da. Imao sam tada manji problem sa onim filterom antifriza koji je napukao pa sam dolivao vodu do kuće. Posle smo gledati FZ1, R1100R i na kraju smo pazarili TDM.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: GPZ 500S 1998

Na gasu ima glavna sajla kojom daješ gas i povratna kada smanjuješ gas baš zbog toga da bi funkcionisalo u oba smera i ne bi miglo zaglaviti.

Послато са SM-A315G помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

hvala na odgovoru...kod mene se ta povratna ne vraca u buzir,tj nije pod oprugom,tako da stoji izvucena a savija se u samoj rucici kad se oduzme gas.videcu kada  budem skidao rezervoar da i to pogledam.                                                                  danas sam zavrsio prenos,pa pravim spisak stvari koje treba dovesti u red,ima toga ali su sve sitnice i jeftino je,jedina krupnija stvar je ulje i filteri,to obavezno jer ko zna kada je menjano.pre ulja cu da stavim on of slavinu umesto vakumske preventivno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Taj motor je veoma jednostavne konstrukcije i rešenja pa se relativno lako može dovesti u red. Par stvari tu treba uraditi da taj bude besprekorno pouzdan:

 

1. Sve sajle zameniti novim. Ja sam imao dva pucanja. Jednom sajla kvačila i jednom sauha.

2. Predihtovati cevi kućišta termostata

3. Vakuumska creva izmenjati novim sa sve šelnama

4. Dovod benzina je kritičan. Stara creva, curenje, slavina... Pogotovo što se creva svaki put drndaju kad se demontira rezervoar. Treba kupiti kvalitetna creva. Iz originala ili WURTH-ova na primer. Kvalitetne šelne takođe su obavezene. Treba ugraditi metalne spojke za lakšu demontažu. 

5. Slavina ume da im popusti i da slije benzin u karter. Nova je čini mi se 90 eur. u originalu ili staviti običnu. Super je dodati i elektroventil.

 

Eto to su neke stvari koje mogu da se srede za jedan dan a mnogo znači.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

znas li precnik creva za gorivo ? pretpostavljam da su sva isti precnik ?

 

to sve mi je na spisku da radim,dodao bih nove odgovarajuce svecice,ko zna sta je stavljeno,ja to volim da bude po uputstvu.imam service manual u pdf-u

 

filter rashladne tecnosti,da li se pere,cisti,menja ? bandit mi bio vazdusar,pa nisam to radio do sada.

 

ceka me nabavka komplet leve strane komandi,od nekog drugog motora su,rucica kvacila je drugacija i veca,i sam retrovizor se srafi (tj sipka retrovizora) pod drugacijim uglom pd originalne,tako da kad podesim da rucice kocnice i kvacila stoje pod istim uglom u odnosu na horizontalu,sipke retrovizora imaju bas razlicite uglove, bas ruzno izgleda.

 

sve to radi ali je nakazno,bode mi oci.

 

resice se jedno po jedno,nije to nista,a ja volim da radim oko motora

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

loli meni se cini da je 8,kako vidim po jednom delu lule na koji crevo nije skroz navuceno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

danas sam video da ja zapravo i nemam filter rashladne tecnosti :)  neki matrapaz ga je zamenio sa obicnim komadom cevi koliko da premosti prazan prostor izmedju krajeva creva.

 

srecom sam  spasio motor od indijanca. sad ce da se dovede u red

o ringovi ne postoje u mom gradu,obisao radnje. moracu da narucim preko neta

 

nasao sam jedan elektroventil za benzin (nista ne bacam : )  ali su mu lule bas malog precnika,daj boze da ima 4 mm unutrasnji naravno. mozda ce biti nedovoljan protok...

Promenio član brankoXM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
Pre 18 sati, brankoXM je napisao:

 

nasao sam jedan elektroventil za benzin (nista ne bacam : )  ali su mu lule bas malog precnika,daj boze da ima 4 mm unutrasnji naravno. mozda ce biti nedovoljan protok...

Neće biti dovoljan protok nikako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

da li neko ima iskustva sa kvalitetom delova prozivodjaca Vicma ?

 rucica kvacila konkretno. da li kvalitet moze da prodje,ili traziti polovni original ?

 

takodje,da li neko sa foruma dobavlja delove sa sajta Wemoto i sl,i pod kojim uslovima ?    nije me bilo dugo na forumu pa sam malo pogubio konce ko sta kako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
da li neko ima iskustva sa kvalitetom delova prozivodjaca Vicma ?
 rucica kvacila konkretno. da li kvalitet moze da prodje,ili traziti polovni original ?
 
takodje,da li neko sa foruma dobavlja delove sa sajta Wemoto i sl,i pod kojim uslovima ?    nije me bilo dugo na forumu pa sam malo pogubio konce ko sta kako
Naručiš sve što hoćeš na adresu deprevoza u Nemačkoj a oni ti za 20e dopreme u Beograd, izbegneš carinu i srpski pdv.
Samo guglaj deprevoz i kontaktiraj ih za proceduru, sve će ti objasniti, dodele ti user name i daju ti nemačku adresu za slanje pošiljke.
Idu za Srbiju jednom nedeljno, nekad i dva puta.
Vicma sasvim dobra!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

hvala za info,korisno !

 

stigle slavine,uskoro se i to resava,imam i creva i selne...

kad sam skidao granu radi ciscenja i farbanja,video sam da nema zaptivki-bakarnih podloski,a trebalo bi :)

 

uzeo sam meru,pa potrazicu po gvozdjarama i netu,povece su,malo je redja dimenzija,ali verujem da cu naci...nasao u bg i gumice za termostat,narucicu.  poslako se nabavlja sta je potrebno da bude sve na svom mestu

 

 

viber_image_2023-04-03_16-06-08-910.jpg

viber_image_2023-04-03_16-06-09-127.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07
On 1. 4. 2023. at 18:22, brankoXM je napisao:

da li neko ima iskustva sa kvalitetom delova prozivodjaca Vicma ?

 rucica kvacila konkretno. da li kvalitet moze da prodje,ili traziti polovni original ?

Vicma su odlične ručice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

narucene i gumice za termostat, sad jurim dve bakarne podloske za zaptivke izmedju grana i glave, ne mogu da nadjem  podloske da se idealno poklapaju mere, mozda cu morati i da ih pravim.

 

i kad se to sve resi,ide ulje i filteri, i posle samo treba lepog vremena :)

e,da :  moze li aluminijum umesto bakra kao materijal za zaptivku na spoju grane i auspuha ?. da napravim. aluminijum imam,bakar ne

Promenio član brankoXM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

danas picnut izduv  ovo su slike pre :

 

viber_image_2023-04-02_17-47-41-346.thumb.jpg.30ba664003cf2943e8ba1cf11e9a8eb9.jpgviber_image_2023-04-02_17-47-44-641.thumb.jpg.bc69014a14968f848d44f1f8ef3c8312.jpg

 

a ovo posle :

 

viber_image_2023-04-09_13-11-05-556.thumb.jpg.dc4159db1924a4bf056fb59625fb4eba.jpgviber_image_2023-04-09_13-11-05-892.thumb.jpg.1e27cbaca23338f2d5b01d465b47ae0e.jpgviber_image_2023-04-09_13-11-06-689.thumb.jpg.b65254828880f5af74e08e089c411a15.jpgviber_image_2023-04-09_18-55-10-693.thumb.jpg.5b793db9d9aaca282154c4bbb2e2f52f.jpg

 

nisam hteo neki visoki sjaj,samo da grane lepo izgledaju,tako da sam stao kod finoce 800.

 

nesto je lupao u topu pa sam ga otvorio,fabricki prigusivac je poluraspadnut i lupao je po topu kad sam nakretao levo  desno... izbacio sam ga sad je prazan,previse se dere,  morace db kiler

 sad samo povremeno odrzavanje grana,i nece biti uzasne kao pre.

Promenio član brankoXM
  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja