Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 600N ,Sky rst50

Da da ulje cu sada da promenim razmisljam se za bardal 20w50 sta vii drugovi mislite.Moj drug ga je koristio na zx 7 kaze da posle motula s ovim mu se motor preporodio.

ja koristim bardahil XTC 15-50 na er5 ici i zadovoljan sam, mada je ono sinteticko, starijim motorima bi vise prijalo mineralno ili bar polusintetika al tesko se nalazi.

 

http://www.ipone.rs/ipone-proizvodi/4-taktni/m4-20w50

 

pise da je mineralno :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2454 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
ja koristim bardahil XTC 15-50 na er5 ici i zadovoljan sam, mada je ono sinteticko, starijim motorima bi vise prijalo mineralno ili bar polusintetika al tesko se nalazi.

 

Zar XTC nije polusintetika?0stabre.gif

Piše sintetic, a ne full sintetic...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Motocikl: Ducati monster 620

Pozdrav drugari, da li znate gde bih mogao da trazim instrument tablu tj ceo set satova(km/h i rpm) za Er-5? Neki otpad? neki sajt. bilo sta? Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Pozdrav drugari, da li znate gde bih mogao da trazim instrument tablu tj ceo set satova(km/h i rpm) za Er-5? Neki otpad? neki sajt. bilo sta? Hvala unapred.

imas pp :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Yamaha Beluga 125

Pozdrav!

Vozim Kawasaki ER 5 2002 godište. Problem mi stvaraju karburatori. Naime motor nekada radi mirno na ler gasu i ide sasvim ok, dok nekada radi nemirno ili se desi da se ler gas zaglavi na 2000-3000 obrtaja, a nakon toga padne na 1000 i motor hoće da se ugasi, na primjer stanem na semafor i motor radi na 2000 obrtaja i zatim krenem i na sledećem semaforu motor radi na 1000 obrtaja i kad krećem imaj onaj zvuk i lupanje kao da hoće da se ugasi, kao da hoće da se prebaci u brzinu manje i kada se to desi obično se osjeti benzin iz auspuha, u glavnom guši se do nekih 3,500 obrtaja i onda prokine i ide ok sve do sledećeg stajanja. Ne znam u čemu je problem, da li je slavine, iglice, vakumi ili nešto sasvim drugo. 1neznam.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Yamaha Beluga 125

Zaboravio sam reći da nekada kad ga palim po hladnom vremenu dok je čok povučen do kraja motor radi na 1200 obrataja, a kada vratim čok radi na 1000 i hoće da se ugasi kao da ne reaguje na čok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

najbolje da pogleda neki majstor, stelovanje ciscenje vakumiranje karburatora provera sajle za cok, slavina da te zeza prelivao bi tj imao bi benzin u ulju i filteru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Yamaha Beluga 125

proveri prvo svecice to bar mozes sam

 

Svjećice sam provjeravao one su dobre, posle malo više vožnje po otvorenom putu sve se vratilo u normalu, jedino osjetim kada stanem da gorivo malo smrdi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Pozdrav!

Vozim Kawasaki ER 5 2002 godište. Problem mi stvaraju karburatori. Naime motor nekada radi mirno na ler gasu i ide sasvim ok, dok nekada radi nemirno ili se desi da se ler gas zaglavi na 2000-3000 obrtaja, a nakon toga padne na 1000 i motor hoće da se ugasi, na primjer stanem na semafor i motor radi na 2000 obrtaja i zatim krenem i na sledećem semaforu motor radi na 1000 obrtaja i kad krećem imaj onaj zvuk i lupanje kao da hoće da se ugasi, kao da hoće da se prebaci u brzinu manje i kada se to desi obično se osjeti benzin iz auspuha, u glavnom guši se do nekih 3,500 obrtaja i onda prokine i ide ok sve do sledećeg stajanja. Ne znam u čemu je problem, da li je slavine, iglice, vakumi ili nešto sasvim drugo. 1neznam.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif

 

Ako nije do struje onda to mogu da budu problem karburatori, da prelivaju. Ja sam imao slican problem, gusi se, nece da ide, padaju obrtaji... Ja sam menjao iglice na karburatorima, pre toga sam polirao kanale sa pastom, stapicem za usi na busilici, ponovio par puta na oba i resio muku. Naravno radio sam i reparaciju slavine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: BG - Autokomanda

Pozdrav!

Vozim Kawasaki ER 5 2002 godište. Problem mi stvaraju karburatori. Naime motor nekada radi mirno na ler gasu i ide sasvim ok, dok nekada radi nemirno ili se desi da se ler gas zaglavi na 2000-3000 obrtaja, a nakon toga padne na 1000 i motor hoće da se ugasi, na primjer stanem na semafor i motor radi na 2000 obrtaja i zatim krenem i na sledećem semaforu motor radi na 1000 obrtaja i kad krećem imaj onaj zvuk i lupanje kao da hoće da se ugasi, kao da hoće da se prebaci u brzinu manje i kada se to desi obično se osjeti benzin iz auspuha, u glavnom guši se do nekih 3,500 obrtaja i onda prokine i ide ok sve do sledećeg stajanja. Ne znam u čemu je problem, da li je slavine, iglice, vakumi ili nešto sasvim drugo. 1neznam.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif

 

Hehe, kao da slušam samoga sebe. Jedini problem koji sam ikada imao sa ER-5'om, ne računajući zamenu slavine, bili su začepljeni karburatori. To se i danas desi po koji put, ali sam nakon dosta izgubljenih živaca i para razradio metodologiju koja daje rezultate u 80% slučajeva. 1. korak - zagrej dobro motor, a onda naglo navrti 9000 rpm u prvoj ili drugoj brzini, a zatim naglo otpusti potpuno gas, da koči motorom. Ponovi jedno 5-10 puta. 2. korak - ukoliko korak br. 1 ne urodi plodom, kupi MOTUL FUEL SYSTEM CLEAN - onaj za auto, od 300 ml. Ista je formula kao za motocikl - to mi je lično rekao vlasnik MASS-a, čak mi je i preporučio da uzmem taj, jer se dobije više za dat novac. Ne mogu da nabrojim koliko puta mi je FS Clean uštedeo novac za čišćenje karburatora, što nije nimalo jeftina usluga ukoliko ne umeš sam. Otprilike ide 100ml na 10-15 litara goriva. Prvo sipaš FS clean na pumpi, a onda zaliješ benzinom. Ne deluje baš odmah, nekada mu treba i dan dva. Takođe, tokom zimskog sna obavezno sipaj FS clean u rezervoar. Ja čak mislim da mi dizne i nisu bile prljave, nego je jednostavno u pitanju voda u gorivu, nešto od kondenzacije, a nešto i ljubaznošću pumpadžija. Negde sam pročitao da voda padne na dno karburatora i ne mrda odatle, a ometa rad motora. U ovo poslednje stvarno nisam siguran, no u svakom slučaju, MOTUL FS clean vezuje i vodu, između ostalog. Ove zime sam držao FS clean u rezervoaru i problem mi se javio samo jednom, a rešio sam ga napred navedenom metodom pun gas do 9000 rpm, a onda nagli otpust. Nadam se da ćeš rešiti problem! Pozdrav!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: BG - Autokomanda

Još da dodam - kada sipaš FS clean, prebaci slavinu na RES, da povuče svu prljavštinu sa dna rezervoara. Pošto ER-5 ima indikator nivoa goriva, nije problem. U mom slučaju, rezerva je tek kada kazaljka potpuno izađe iz crvenog dela, ne znam da li je tako kod svih, ionako nije previše precizna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

proveri prvo svecice to bar mozes sam

 

Svjećice sam provjeravao one su dobre, posle malo više vožnje po otvorenom putu sve se vratilo u normalu, jedino osjetim kada stanem da gorivo malo smrdi.

skini cep od ulja i pomirisi ako osecas benzin prelivaju karburatori, skini plastiku bocnu (prvo skines sediste) iznad menjaca odvrni tri srafa skini poklopac filtera za vazduh i vidi da nije natopljen (benzinom) filter vazduha, nece da se resi problem sam od sebe, ako moras da menjas iglice karbova moras. Slavina ako te zeza kupis od skutera on-off i vise ne boli glava. promeni i pumpu gde sipas gorivo za promenu.

post-19856-0-38202300-1401918911_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6810 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja uopste i ne okrecem slavinu, kada stigne do kraja, natankam. U poslednje vreme iskljucivo 98 sipam.

 

Inace, danas smo sredili prednju. Plocice su dosle do servisnog intervala 1mm, klipovi su izleteli, bas je tragicno izgledalo na prvi pogled. Nove sinter plocice (Probao sam organske i zajebao se), klipove smo izvadili, ocistili sa par pokreta fine smirgle, vratili gumice na mesto, nabacili mast, sklopili, zamenili ulje i sad sam miran dugoooo.

 

10341534_10202621548754997_4359535883644681042_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

nisam ni ja okretao slavinu, al otisla membrana il gumica na slavini, iglice nisu lepo zaptivale jerbo je i nase gorivo puno koje cega i prelivali karbovi. Kad sam zamenio iglice stavio sam ovu on/off slavinu i ne razmisljam vise o njoj. Inace u servis manuelu pise za slavinu goriva za ER5 da je treba zameniti svake 4 godine, ne servisirati zameniti, a to u zemlji srbiji niko neradi zbog hronicne paranemije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

i ja sam imao problem sa slavinom na mom CB500 , nova je "samo" 270eur :staa2: pa sam kupio komplet za reparaciju membrane za 10-15eur, i sad je sve ok :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

i ja sam imao problem sa slavinom na mom CB500 , nova je "samo" 270eur :staa2: pa sam kupio komplet za reparaciju membrane za 10-15eur, i sad je sve ok :takoje:

javi nam kad slavina puni 1 rodjendan od reparacije membrane, da li jos drzi il mora ponovo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

i ja sam imao problem sa slavinom na mom CB500 , nova je "samo" 270eur :staa2: pa sam kupio komplet za reparaciju membrane za 10-15eur, i sad je sve ok :takoje:

javi nam kad slavina puni 1 rodjendan od reparacije membrane, da li jos drzi il mora ponovo :)

citao sam da su se ljudi zalili na te komplete za reparaciju membrana iz Louisa, ja sam moj kupio sa Nemackog ebay-a , nadam se da nije isti priozvodjac :neznam: i da ce trajati, nebi opet da se patim sa tim nagodinu :(

Neznam kako je to reseno na Kawi, ali CB ima neki odusak odozdo i cim membrana pocne da jede govna, tamo pocne da curi gorivo napolje, to je znak da pusta, bar sam ja tako skontao, jer kad sam zamenio membrane, nije vise curio ni spolja a ni u karburatore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

i ja sam imao problem sa slavinom na mom CB500 , nova je "samo" 270eur :staa2: pa sam kupio komplet za reparaciju membrane za 10-15eur, i sad je sve ok :takoje:

javi nam kad slavina puni 1 rodjendan od reparacije membrane, da li jos drzi il mora ponovo :)

citao sam da su se ljudi zalili na te komplete za reparaciju membrana iz Louisa, ja sam moj kupio sa Nemackog ebay-a , nadam se da nije isti priozvodjac :neznam: i da ce trajati, nebi opet da se patim sa tim nagodinu :(

Neznam kako je to reseno na Kawi, ali CB ima neki odusak odozdo i cim membrana pocne da jede govna, tamo pocne da curi gorivo napolje, to je znak da pusta, bar sam ja tako skontao, jer kad sam zamenio membrane, nije vise curio ni spolja a ni u karburatore

Proizvodjac je SAITO Made in Japan. Ja je menjam svake godine. Oove zime cu da je skinem i vratim staru, slavinu na off, a crevo do karba iscupati i ostaviti da visi pa ako i prelije neka prelije mami svojoj :lol:

Ovako- nova slavina 270 evra, set za reparaciju 15 evra. To je 18 setova za reparaciju tj. 18 godina voznje. Ja 18 godina necu voziti isti motor tako da mi se ne isplati kupovati novu slavinu + ta nova nece izdrzati 18 godina. Racunica je jasna :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja