Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ja sam ovaj motor uzeo da bi ga sredio za sebe, posto savrseno odgovara mojim potrebama, samo sto trazi malo vremena i nista vise novca nego sto kosta normalno odrzavanje, da bi se sredili ti neki detalji koji mi smetaju.

 

A nisam ga uzeo da bi se ko ti izivljavao, pa kad se userem u njega klepim cjenu i cekam budalu da naleti i otjera izdrkotinu sto dalje od mene

 

Kazes samo detalji...ok ako su tebi kocnice detalji :)....

Ne bi vjerovao, ali i to je dio koji zahtjeva odrzavanje, cak i zamjenu ako je nesto osteceno, prosto nevjerovatno, zar ne? A ako nisi ZADOVOLJAN njegovim performansama mozes da ga ZAMJENIS, za BOLJI, ne gori dio i rjesis i taj DETALJ.

 

Isto tako kad ne bi bio zadovoljan ovim motorom u globalu zamjenio bi ga za drugi, bolji a ne neki gori, cisto zamjene radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ja sam ovaj motor uzeo da bi ga sredio za sebe, posto savrseno odgovara mojim potrebama, samo sto trazi malo vremena i nista vise novca nego sto kosta normalno odrzavanje, da bi se sredili ti neki detalji koji mi smetaju.

 

A nisam ga uzeo da bi se ko ti izivljavao, pa kad se userem u njega klepim cjenu i cekam budalu da naleti i otjera izdrkotinu sto dalje od mene

 

Kazes samo detalji...ok ako su tebi kocnice detalji :)....

Ne bi vjerovao, ali i to je dio koji zahtjeva odrzavanje, cak i zamjenu ako je nesto osteceno, prosto nevjerovatno, zar ne? A ako nisi ZADOVOLJAN njegovim performansama mozes da ga ZAMJENIS, za BOLJI, ne gori dio i rjesis i taj DETALJ.

 

Isto tako kad ne bi bio zadovoljan ovim motorom u globalu zamjenio bi ga za drugi, bolji a ne neki gori, cisto zamjene radi

 

Ja kad sam uzeo yamahu komplet sam je rasturio,pola srafova zamenio prohromskim imbusima,ostalo brunirao,svaki lezaj ponovo podmazao,kocnice komplet rastavio,svih 14 kocionih klipova izvadio i sve gumice iskontrolisao,sipao novo kociono ulje,polirao ram i jos dosta sitnica,ofarbao felne,agregat, oklope.....redovno menjam kocione plocice....i smem da se kladim da ce mi zaustavi put kocenja biti duplo kraci nego tebi sa tom bedom od gpza....a takodje sam spreman i za opkladu na merenje kompresije u agregatu,jer taj gpz je bio krs i kad je iz fabrike izasao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Sto se tice zaustavnog puta, poredis motore totalno drugacije namene, tipa, cenovnog ranga itd... Normalno da ce ti zaustavni put biti kraci, jer taj motor ima i jace i bolje kocnice od gpz-a. Bio krs kada je izasao iz fabrike? Ovde vec nastavljas sa glupostima i bezveznim stavom. Ja moj nisam rastavljao uopste jer nema potrebe i sada ce 50.000. Koliko je tvoj presao nemam pojma, znam samo da od zamene do zamene ulja (5000-6000km) ne sipam ni kap ulja. Bas teski krs.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

mohikanac prestani vise da dizes tu tvoju yamahu u nebesa... nemoj usko da gledas kao konj sa amovima... kad kupis dobar motor, nema potrebe da rasturas masinu, da menjas srafove itd... :dobar: i prestani vise da SERES po drugim motorima... ako ti se ne svidja GPZ, GS i ostali dvoklipci, nemoj brate vise da otvaras te teme koje u naslovu imaju nazive tih motora...

 

svi smo vec naucili da od tvoje yamahe fajtera nema boljeg :bljak:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

mohikanac prestani vise da dizes tu tvoju yamahu u nebesa... nemoj usko da gledas kao konj sa amovima... kad kupis dobar motor, nema potrebe da rasturas masinu, da menjas srafove itd... :dobar: i prestani vise da SERES po drugim motorima... ako ti se ne svidja GPZ, GS i ostali dvoklipci, nemoj brate vise da otvaras te teme koje u naslovu imaju nazive tih motora...

 

svi smo vec naucili da od tvoje yamahe fajtera nema boljeg :bljak:

 

Naravno,vidi se koliko znas i po motoru koji vozis....bedu od 600 kubika sa najvecim promasajem od rama koji je ugradjen na motor i viljuskom koja kao da je pozajmljena od motora pre 90ih... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7064 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

mohikanac prestani vise da dizes tu tvoju yamahu u nebesa... nemoj usko da gledas kao konj sa amovima... kad kupis dobar motor, nema potrebe da rasturas masinu, da menjas srafove itd... :dobar: i prestani vise da SERES po drugim motorima... ako ti se ne svidja GPZ, GS i ostali dvoklipci, nemoj brate vise da otvaras te teme koje u naslovu imaju nazive tih motora...

 

svi smo vec naucili da od tvoje yamahe fajtera nema boljeg :bljak:

 

Naravno,vidi se koliko znas i po motoru koji vozis....bedu od 600 kubika sa najvecim promasajem od rama koji je ugradjen na motor i viljuskom koja kao da je pozajmljena od motora pre 90ih... :lol:

znaci nemogu da verujem sta citam :staa::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

...i smem da se kladim da ce mi zaustavi put kocenja biti duplo kraci nego tebi sa tom bedom od gpza....a takodje sam spreman i za opkladu na merenje kompresije u agregatu,jer taj gpz je bio krs i kad je iz fabrike izasao...

Ovo su mu novi HITOVI :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

...i smem da se kladim da ce mi zaustavi put kocenja biti duplo kraci nego tebi sa tom bedom od gpza....a takodje sam spreman i za opkladu na merenje kompresije u agregatu,jer taj gpz je bio krs i kad je iz fabrike izasao...

Ovo su mu novi HITOVI :D

 

I to da skinem jedan prednji disk... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7064 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

e stvarno moram da se javno zahvalim arnyju i mohikancu, jer kako god da mi je posran i bedak dan, uvek me razveseli njihovo simpaticno prepucavanje, znaci odvala za odvalom :lol::lol:

carevi ste :care::care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

E meni kad je bedak dan odem u temu iz mog potpisa pa se poslje sat vremena kezim, onako, pokvareno :D

 

Jedan od onih "overconfidence" fail-ova koje obozavam :takoje:

 

@mohikanac

Ne moras da skidas disk, meni si dokazao da si takva vozacina na takvoj motorcini da mozes da se sa 70 na sat zaustavis u mjestu, ja to ne mogu, ili mi bar do sada nije uspjelo :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

I to vidi koliko je trajala :D

 

A imam i bolje, poslao mi na PP, poslje neke rasprave dje smo ga opet razvlacili po blatu

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,226540.0.html

 

Nego sam tada imao pristup netu samo preko fona pa nisam uspjeo da naljepim odje.

 

Mozes zamislit, ja gledam temu i pitam se "zasto???" :stabre:

 

Sta je on sebi time dokazao :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Dokazao sam da je glasanje ovde na forumu bilo pristrasno,jer dosta da glasaju oni koji me ne vole(nash,alekre,baiker boy,hard rock.....)i glasanje nije realno...na motori hr pokazuje pravo stanje........jer ovde nije moja yamaha u pitanju,hebes motor,to je vise dokazati nekom koliko je ogranicen....jer porediti motor sa gvozdenim ramom,sa 60 konja,uzanim felnama,viljuskom kao sa apena,kocnicama cisto da ne kocis nogama,plus sto je arni umesto sedista stavio neki tanani sundjercic,verujem i da je traktor udobniji.....

 

I sve to porediti sa motorom sa 125 konja,6-o klipnim kocnicama koje ubijaju kako koce,full stelujucim usd viljuskom,zadnim ogibljenjem takodje stelujucim,alu ramom.....i opet kazem nije bitan moj motor jer verovatno cu ga uskoro i prodati,i umesto yzf moze biti i bilo koji slican motor(fzr 1000,gsxr 1100,vfr 750,cbr 1000f)arni ce opet reci da je nejako dvoklipno drndalo bolje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

^^Njemu je bolje , kao sto je tebi bolja tvoja Yamaha . Sve je stvar licnog ukusa i onoga sta neko trazi od motora.

 

Ali nastavite vas dvojica ( mohikanac i arnyman ) da se prepucavate , zanimljivo za citati :takoje::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Dokazao sam da je glasanje ovde na forumu bilo pristrasno,jer dosta da glasaju oni koji me ne vole(nash,alekre,baiker boy,hard rock.....)i glasanje nije realno...na motori hr pokazuje pravo stanje........jer ovde nije moja yamaha u pitanju,hebes motor,to je vise dokazati nekom koliko je ogranicen....jer porediti motor sa gvozdenim ramom,sa 60 konja,uzanim felnama,viljuskom kao sa apena,kocnicama cisto da ne kocis nogama,plus sto je arni umesto sedista stavio neki tanani sundjercic,verujem i da je traktor udobniji.....

 

I sve to porediti sa motorom sa 125 konja,6-o klipnim kocnicama koje ubijaju kako koce,full stelujucim usd viljuskom,zadnim ogibljenjem takodje stelujucim,alu ramom.....i opet kazem nije bitan moj motor jer verovatno cu ga uskoro i prodati,i umesto yzf moze biti i bilo koji slican motor(fzr 1000,gsxr 1100,vfr 750,cbr 1000f)arni ce opet reci da je nejako dvoklipno drndalo bolje..

 

Druze,.. jedina stvar koju si ti dokazao je da te ljudi "ne vole". A to apsolutno nema veze sa motorima (koji oni voze,ili koje ti vozis). Svako ce prihvatiti dobronameran savet a tvoji postovi to svakako nisu. Prepotentan, arogantan i samo-zadovoljan si sobom-kao da si Tesla.

 

Pratim tvoje postove vec vise godina,nikad se nisam ukljucio u raspravu jer,nema svrhe tebi covek lepim ne moze dokazati. Ali,danas mi je rodjendan pa sam odlucio da sebe malo pocastim,a i tebe :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Ne razumem se u kawasakijeve modele a ni u ostale bas mnogo :Mina:

Ali provozao sam jednog er-5 i jednog gpz-a i mogu reci da imaju perverzija menjac, ide ko u sir,precizan a i sto se tice snage, oba modela su super.....

Vozim cetvorocilindrasa, ali kad bih mogao rado bih posedovao i jednog dvocilindrasa :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

@mohikanac

Aj mi molim te nadji taj moj post dje sam ja napisao da je GPZ bolji od YZFa ili nekog takvog motora?

 

Ti si jedini opterecen dokazivanjem, meni je nejasno sa kojom svrhom, sta dokazao si da je YZF napucaniji motor od GPZa, ma ajde, prosto nevjerovatno, samo je duplo skuplji bio kao nov, jel to moguce? Ne ja ne vjerujem, dokazi mi to nekim glasanjem na netu :lud:

 

Jedino sto si sa ova dva glasanja dokazao je da si budala zeljna dokazivanja, i da ne znas da gubis, ali si me bar zesce nasmijao :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6801 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
Dokazao sam da je glasanje ovde na forumu bilo pristrasno,jer dosta da glasaju oni koji me ne vole(nash,alekre,baiker boy,hard rock.....)

 

Zasto moram bas tebe da volim ili ne volim :D Volim svoju devojku, porodicu, prijatelje, Kawasaki... :D Ne bih se privatno druzio sa tobom, ali to ne bi trebalo da te pogadja :fajt2:

 

No, dobro. Ima li sta novo?

 

Ja sam kupio novi set lancanika i lanca, Regina. Stari su isterali 43,000 i poceli da melju i zvekecu u voznji. Ostalo mi je jos da montiram hladnjak, predihtujem poklopac ventila, sipam nov Totalov antifriz i voala, motoric je opet utegnut kao pracka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
Dokazao sam da je glasanje ovde na forumu bilo pristrasno,jer dosta da glasaju oni koji me ne vole(nash,alekre,baiker boy,hard rock.....)

 

Zasto moram bas tebe da volim ili ne volim :D Volim svoju devojku, porodicu, prijatelje, Kawasaki... :D Ne bih se privatno druzio sa tobom, ali to ne bi trebalo da te pogadja :fajt2:

 

No, dobro. Ima li sta novo?

 

Ja sam kupio novi set lancanika i lanca, Regina. Stari su isterali 43,000 i poceli da melju i zvekecu u voznji. Ostalo mi je jos da montiram hladnjak, predihtujem poklopac ventila, sipam nov Totalov antifriz i voala, motoric je opet utegnut kao pracka.

Ja ne palim moj dok ne montiram novi prednji kocioni disk, popravka desne cizme viljuske, zamena ulja u istim, stelovanje ventila i ciscenje karba preventivno. To se planira pred sezonu. Sada sam ga garazirao na duze :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Koliko su lanac i lančanici?

Mislim, meni su ok.

Čekam kod Altesa prednju gumu.

Skidam rezervoar i idem postupak elektrolize i farbanja.

Akumulator na punjenje onim moćnim punjačem u nekom servisu za akumulatore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Nadam se da ce akumulator izdrzati zimu, drzim ga u kuci inace. Prosle godine je izdrazao, upalio sam preko kablova na autu, i posle sve ok cele godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7064 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nadam se da ce akumulator izdrzati zimu, drzim ga u kuci inace. Prosle godine je izdrazao, upalio sam preko kablova na autu, i posle sve ok cele godine.

imas u LOUIS-u za 20-30 eura punjace za akumulatore, definitivno vredi uzeti, idealno za odrzavanje preko zime

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ti iz Louis-a nisu za punjene koliko za odrzavanje akumulatora punim, onome od 20e trebalo bi 2-3dana da napuni aku od 14A. Ali nama svima uglavnom i trebaju samo za odrzavanje akumulatora.

 

Inace imam novost, neko mi ukrao migavce :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja