Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 2 minuta, Biker-Boy je napisao:

I obavezno slike, nista bez dokaznog materijala :)

Naravno, naravno, to tek u utorak uvece

Inace, oce i ona da otvori njen profil, tako da skontacete ko je ko uskoro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: ER- 5

Jedno pitanje, za majstorcine,jel ima neka posebna fora pri menjanju antifriza na kawi er5 ,2003 god?Hladna garaza. . .da zamenim to za svaki slucaj

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 minute ago, madeforexport said:

Jedno pitanje, za majstorcine,jel ima neka posebna fora pri menjanju antifriza na kawi er5 ,2003 god?Hladna garaza. . .da zamenim to za svaki slucaj

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока
 

Nema nikakvih fora :) . Ovo je za gpz500s, isto je i na ER5

 

800px-Carbclean_IMAG01331.jpg
800px-Carbclean_IMAG0135.jpg
800px-Carbclean_IMAG0013.jpg
 

Odvrni sraf na prvoj slici. Zatim otvori poklopac na drugoj i pocece da curi antifriz. Isperi ako hoces destilovanom vodom malo i onda vrati sraf, naspi antifriz i zatvori. 
Ako ne zelis da ti se stvori vazdusni cep, sipaj antifriz malo lakse. I kad sipas, ako je na copavoj malo ga cimni levo desno kad naspes a da je pri tome otvoren cep za dolivanje. Ja nisam imao taj problem, ali postoji i sisica za ozracivanje na hladnjaku ako se to desi, da se ozraci sistem.

Znaci pogledaj dobro prvu sliku, odvrces mali sraf , ni slucajno ovaj!!!
Og0.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Glupe gume sto idu sa airboxa na karbove. Pre 2 godine napatili se druga i ja, jedva nabacili, stavljali u vrucu vodu, skidali airbox i nekako selo. Ona leva je ok manje vise nije bas 100% na karbu al sasvim dovoljno. Desna je 50% bila na karbu ostatak na samoj ivici, i nije falilo nista. Reko ajde danas lepo vreme da ja to probam staviti da stoji kako treba , ma jok. Grej fenom, ma nema sanse, pola predje ostatak bude na knap. Sutra sastavljam pa sta mu bog da. Ako nema knedle u voznji, dobro je. Ako spadne, trazicu polovne na oglasima... Ne skida mi se airbox nikako, znam da ce onda spasti i ona druga i eto dodatne muke >:( jebem ti ko je dizajnirao ovo.
 

IMG_20171125_143010.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Jao isti sam problem imao zimus kad sam sređivao motor, jedva sam ih ubacio obe. Koliko se sećam moraju obe u isto vreme pod nekim nagibom i samo da skliznu. Namucih se i ja bogami tu

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ma nemam ni volje skidati airbox, znam sta me ceka. Treba ih rotirati i gurati, pre toga potopiti u vrelu vodu da budu mekse. I rotirati i gurati i pomoliti se bogu... Ne znam ni jel se isplati polovne uzimati al novih nema nigde. A verujem da nisu bas ni jeftine.

Al sta je tu je, nadam se da ce ovako drzati ako je drzalo do sada. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Ja sam kupovao kod Culeta za moj GPz 305.... 35 eur je bio komad jbg.:staa2: ali novo, kawasaki genuine parts....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

pogledaj na msp, ja sam tamo nasao za moj motor, cena je nekih 15-ak € po komadu. I sto rece kolega u prethodnom postu: novo i "kawasaki genuine parts"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
10 minutes ago, raps said:

pogledaj na msp, ja sam tamo nasao za moj motor, cena je nekih 15-ak € po komadu. I sto rece kolega u prethodnom postu: novo i "kawasaki genuine parts"...

Pogledacu ako bude trebalo. Moze link?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja sam ga gledao bas jutros hahaha :D

 

Deluje dobro za 700 evra. To sto je mozda imao manje klizanje ili pad u mestu nije mnogo bitno. Ja bih svakako otisao i pogledao.

 

Moj ima skoro isti broj km na satu. Ja ga ne bih dao za ove pare sigurno. Ono na sta bih obratio praznju je prednja maska i da nisu stradali nosaci fara-jer su to plasticni odlivci na prednjoj masci, iznutra. Kod mene su bili stradali, pa je prethodni vlasnik zavario, drzalo je i sad vise ne. Kupio sam potpuno citav far ali nemam gde da ga fiksiram pa sam morao zbudziti nesto ali to nije to, ne stoji kako treba. Jedino resenje je kupovina prednje maske koja je preskupa...

 

Sa slike mogu da primeti: model je sa dva diska, to je plus. Prednji diskovi su menjani sto je jos jedan plus, znaci nisu stari 20 godina... Auspusi su zdravi. Generalno motor deluje ocuvano.

Mozda su gume za zamenu.

 

Definitivno vredi otici i pogledati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: YAMAHA xj600N

hvala ti zvao sam i rekao mi je covek da su gume za zamenu i prednja viljuska treba da se sredi tj ulje i semerinzi ostalo je okej nismo bas blizu ima 200km tj 400km treba ubiti i ne vodi se na njega vodi se na coveka iz uzica kaze da prepis nije problem sad ne znam ako idem da ga gledam ja cu ga kupiti to sigurno al reko mozda je bio neciji pre pa reko da nema neku skrivenu manu ili slicno al na slikama izgleda okej i msm da je farban no nego jel zna neko otprilike kolko izadje porez i prepis za njega ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nikad nebi kupovao od tih ljudi koji nisu u stanju ni da prepisu motor na svoje ime, mogu mislit kako li je tek odrzavan kad toliko skrtari,  jednom sam to uradio, debelo se zajebo, izgubio tonu zivaca, jedva prepisao motor na sebe i naucio sam lekciju, nikad vise.

SAMO od vlasnika i SA DOMACOM tablicom.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5
hvala ti zvao sam i rekao mi je covek da su gume za zamenu i prednja viljuska treba da se sredi tj ulje i semerinzi ostalo je okej nismo bas blizu ima 200km tj 400km treba ubiti i ne vodi se na njega vodi se na coveka iz uzica kaze da prepis nije problem sad ne znam ako idem da ga gledam ja cu ga kupiti to sigurno al reko mozda je bio neciji pre pa reko da nema neku skrivenu manu ili slicno al na slikama izgleda okej i msm da je farban no nego jel zna neko otprilike kolko izadje porez i prepis za njega ? 
I kad zoves vlasnika u uzicu on kaze moze ugovor kad mi ovaj sto ti prodo plati sta duguje, il je vlasnik u inostranstvu pa ces da ga registrujes malo sutra ako prodavac nema ovlascenje overeno kod notara itd. Trazi kontakt od prethodnog vlasnika cuj se snjim pa ako ti se ucini ok tek onda ides po motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2833 postova
On 6/17/2017 at 11:37, Astral je napisao:

Da se razumemo,ja sam nekad vozio motor koji nije imao ni jedan disk,vec dva dobosa. I zaustavljao sam se. Tako da sve zavisi ko kako vozi i kakve su ambicije,sve moze,samo budite realni. Ja recimo sada samo sinter i nista drugo. Nek kosta koliko kosta.

sve je ok,ali  u doboš je uglavnom bio suv a po specifiacijama prozvodjca najveca razlika izmedju sintera i organskog je po mokrom.Čak i sinter slabo koči po mokrom a organske jedno 3-4 puta slabije..Ima nekoliko parametara a jako važan je tzv na srpskom sila ugriza.Znači on se razlikuje od sile kočenja i bitno je da je što jači ali da može što bolje da se dozira..Največi problem su nagla kočenja zbog izletanja-nepropuštanja prvenstva gde su organske u banani.I bitno je na manjim skuterima da postoji zadnji disk jer čim zabodeš jako zadnju doboš odma blokira.

Meni je oko nove godine isekao put auto i na skuteru 50 ccm sa dadnjim diskom je blago zablokiro točak na vlaznom i odma pustio.Da sam imao doboš i kočio verovatno bi pao.Oprdnjoj da ne govorim.

Eto slučajno sam kupio skuter sa zadnjim diskom iako mi to nije bio prioritet pa se dobro pokazao,a imao sam vise japanaca do 250 cm sa zadnjim dobošom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja