Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
On 10. 4. 2024. at 6:35, Blaza je napisao:

@brankoXM u Beogradu postoji firma "Gospodinov", u ul. Kraljice Katarine, iznad bazena u Košutnjaku, koja radi i ugrađuje četkice. Tebi je malo daleko...:neznam:. Poenta je da se donese ploča gde dođu četkice, da može direktno da "zapunktuje" na ploču. Pričam za anlasere od auta, gde je jaka struja, mada verujem da je i na motoru slično.  U kućnoj varijanti spaja se lemljenjem, ali taj spoj vremenom popusti, od grejanja. Zato je punkt aparat odličan za te stvari. Ili ako nađeš četkice, traži u svom mestu ko ima aparat da ti spoji četkice za ploču.

Meni su davno na Jawi napravili četkice. Oko 500m su od mene. Bilo je nešto baš jeftino. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

polako napredujem sa vibracijama,tj slabim ih :)   posle pravljenih tegova, korman sam napunio sitnom olovnom sacmom,skratio sa obe strane po 15mm,sad mi je hvat malo uzi,za nijansu  sada i uspravnije sedim,evo danas bila voznja od oko 110km...nisam ni jednom morao da stanem zbog utrnulih saka,a ranije sam morao svakih 50 km...   blago trnu ali skoro neosetno. malo me i rukavice zezaju,promenicu ih.

 

kada stignu,montiram ona sundjeraste navlake za rucke,podizace kormana da se jos malo uspravim,i manje nalezem tezinom na dlanove i bice to ok.

 

kod mene nije fabricki korman nego neki aluminijumski koji je siri a nizi od fabrickog a to meni nikako ne odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Kawasaki er-5

Hvala svima na savetima, biće znači servis ovih dana. 

Samo još ostaje pitanje sme li motor u međuvremenu da se vozi i da li sa takvim motorom treba da se usudim da vozim 80km do servisera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 1 sat, brankoXM je napisao:

kod mene nije fabricki korman nego neki aluminijumski koji je siri a nizi od fabrickog a to meni nikako ne odgovara.

Ja sam isto promenio korman (uzeo od N.F.S.) i stavio širi, i otvoreniji. Meni savršeno odgovara ! Skoro sam seo na er6, koji ima sličan kao er5, i baš mi bilo nezgodno... Nemam nikakve tegove u volanu, ne trese ništa. Al me zato kolena ubiše, posle duže vožnje... Nezgodan položaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

ja mogu ceo dan da provedem na motoru,ledja vrat ramena laktovi noge sve kao da sedim kuci u fotelji..ali sake su me terale da pauziram svakih 50 km. sad je to vec 100 km bez moranja da da stanem,ali jos nije sasvim dobro.ali radim na tome

Promenio član brankoXM
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6813 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sa 190cm i 115km, mada tad sam bio maalko mlađi pa sam imao oko 105. Išao sam pet puta nedeljno u teretanu. Vozio ER5... Krenemo tadašnja devojka, sada supruga, na more. Natovarali ER5 kao magarca. Krvnički sam ga tovario. TDM nijednom nisam natovario kao ER5. Vremenom smo optimizovali prtljag, naučili šta kako... Uglavnom :D

 

jean-baptiste-legros-gorilla.jpg?1616291

 

Prvo krene da me boli zadnjica, pa da žari. Ja vozim... Pa onda kolena. Povremeno ispravljam noge sa fuzastera. Otuda sam stvorio lošu naviku da stopala držim kao patka umesto na prste. Jedva sam to iskorenio. Onda utrnu kolena i ne boli ništa. Ne smem da se maknem. Kad stigosmo na more, najbolje bi bilo da su me dizalicom podigli sa motora. Kolena se udrvenila. 

 

Taj smeštaj gde smo bili, nije unutra imao mesta za motor pa je bio parkiran ispred ograde koja je u stvari betonski zid. Jedno jutro, doručukujemo a čujemo neke što idu na plažu: "Vidi ovi na šta došli iz Smedereva." :D:D:D

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

nemam bolove ja nikakve,doduse mlado dete sad u maju 50 godina. ali radio sam do pre dve godine fizicke poslove ima dana kada mi je 8 tona prelazilo preko kicme za nekoliko sati,plus sam je vozio 400 km,tako da imam ja dovoljo dobar misicni sklop oko kicme koji je drzi podalje od raznih vrsta bolova koji se javljaju kada je oko skeleta mlitava misicna masa.

 

samo to trnjenje ali resavam polako. brusilicu busilicu itd mogu da drzim ceo dan ne trni nista.ali ovda su bas nenormalne vibracije. sad je vec bolje,ali bice jos bolje.razmisljam da istopim olovo da nalijem u korman umesto ovih kuglica,vise ce da stane.

 

i rukavice me zezaju isto,kad skinem vidim po rukama negde bele linije skroz a negde ne,i one mi prekidaju krvotok sigurno.

 

 sundjeraste rucke i jos par sitnica i doci ce to na svoje mesto.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

zna li neko koji je najveci broj zuba na pogonskom lancaniku za er5 ?

 

17 je kod mene napred,42 pozadi,mislim da je to fabricki. probao bih da povecam napred. znam da fabrika to zna bolje da uskladi sa snagom i momentom agregata,ali u voznji imam utisak da fali jos jedna brzina, i cesto guram menjac u voznji na gore u nepostojecu brzinu. vozim se sam, sa jednim koferom u kome nikad nema vise od 3 kg tezine.

 

nekako brzo izredjam brzine i kao da mi fali jedna.ne zbog neke sad brzine voznje,vozim kao baba,ali kao da bi motor mogao jos jednu gore. zrtvovao bih 10 posto  ubrzanja za 10 posto vise brzine pri krstarenju,ili da istu imam pri 1000 obrtaja manje.

da li se neko igrao sa ovim,znam da je moguce dobiti nista ili gore od postojeceg,ali kao da bi mogao

 

postoje kalkulatori i sve to,ali to je teorija,sta er5 moze u praksi to me zanima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 941 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Ja kad sam gledao deluje da napred teško da bi stalo išta veće od 18, a i za to ne bih se usudio da garantujem.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

nisam zagledao bas. uvek moze pozadi manji naravno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja