Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
On 12.1.2009. at 11:49, Darkman je napisao:

Citam dosta tema gde se izdvajaju vozaci odredjenih tipova motocikala...

Vrlo edukativno saveti-iskustva...

Hajde da se malko i mi prebrojimo i posavetujemo...

Vozim ER-a pune dve godine, evo i tree na vidiku!

Motor mi je '97 godiste uvezen iz Nemacke, prvi sam vlasnik u Srbiji i zadovoljan sam.

Od ulaganja samo ulje i filteri... Svecke mi bilo komplikovano i da pogledam a ne da ih i menjam...

Motor pali, radi, ma leti...

Nisam brz kao 600 i dalje, ali od semafora do semafora jedva mi pobegnu za duzinu motora...  ;)

 

On 13.1.2009. at 9:56, Darkman je napisao:

To si u pravu!

Vetar preko 120 ubi...

Ali zato po gradu i okolici sa brzinom do 100 milina!!!

 

On 12.1.2009. at 11:49, Darkman je napisao:

Citam dosta tema gde se izdvajaju vozaci odredjenih tipova motocikala...

Vrlo edukativno saveti-iskustva...

Hajde da se malko i mi prebrojimo i posavetujemo...

Vozim ER-a pune dve godine, evo i tree na vidiku!

Motor mi je '97 godiste uvezen iz Nemacke, prvi sam vlasnik u Srbiji i zadovoljan sam.

Od ulaganja samo ulje i filteri... Svecke mi bilo komplikovano i da pogledam a ne da ih i menjam...

Motor pali, radi, ma leti...

Nisam brz kao 600 i dalje, ali od semafora do semafora jedva mi pobegnu za duzinu motora...  ;)

Koji servis mozes da preporucis u Beogradu ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: er5

Pozdrav motorasi, evo ja sam pre dve nedelje polozio za A i odlucio sam da moj prvi veliki motor bude er5 onaj sa 35kW ali na oglasima sam video neke sa 25kW koji ok izgledaju,pa sam hteo da pitam kad se sa tog slabijeg skine blokada dali on onda i ima isto 35kW ili je opet slabiji i generalno dali je to onda skroz isti motor kao ovaj jaci ili ima neke mane npr slabiji zvuk, ceste se kvari itd...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
5 minutes ago, crews996 said:

Pozdrav motorasi, evo ja sam pre dve nedelje polozio za A i odlucio sam da moj prvi veliki motor bude er5 onaj sa 35kW ali na oglasima sam video neke sa 25kW koji ok izgledaju,pa sam hteo da pitam kad se sa tog slabijeg skine blokada dali on onda i ima isto 35kW ili je opet slabiji i generalno dali je to onda skroz isti motor kao ovaj jaci ili ima neke mane npr slabiji zvuk, ceste se kvari itd...?

Moguce da je taj od 25kw iz uvoza i samo pise 25kw a ima 35kw.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
47 minutes ago, crews996 said:

generalno dali je to onda skroz isti motor kao ovaj jaci ili ima neke mane npr slabiji zvuk, ceste se kvari itd...?

Motor je potpuno isti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

 

 1100 evra reg do kraja aprila u skroz ok stanju na pocetku sezone gume,zandje plocice,nov akumulator garancija letos remontovo vodenu pumpu i zadnje plocice zamenio a prosle lanac i lancanici,svecice,filter vazduha stelovanje ventila provera faznog lanca,ciscenje karbova i jos sto sta a ulje i filtere ne racunam to sam i pre 3k km malo bi trebalo poraditi na estetici ispolirati meni nije smetalo takodje jos neke stvari treba uraditi ali nista ozbiljno uglavnom funkcionalna masina

 

 

 

 

7265a4874af491ea82dbdd5ac06e1fe6.jpg8e89be84bfe6c8e9941964aaef3accc6.jpgcb913240d0781d5feb3e23a9a025717c.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
pre 4 minuta, Ivanrsvb je napisao:

Vozicemo se svakako makar na apenima:-)bitno da se vozimo a masina ko masina

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 

Nij baš mašina ko mašina ;)

Biće ti žao ove tvoje mazge.

 

ivanija.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Aj kad  smo već tu, jel zna neko kako da vratim one dve gume što idu iz kutije filtera za vazduh na karburatore.

Izvukle se i sad vuče falš vazduh, na leru se primećuje.

Imam utisak da ću morati rezervoar da skidam :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Aj kad  smo već tu, jel zna neko kako da vratim one dve gume što idu iz kutije filtera za vazduh na karburatore.
Izvukle se i sad vuče falš vazduh, na leru se primećuje.
Imam utisak da ću morati rezervoar da skidam :-)
Dodjes do mene i vrnemo:-)Ja sam fenom ih malo omeksao i vratio kad sam cistio karburatore

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Aj kad  smo već tu, jel zna neko kako da vratim one dve gume što idu iz kutije filtera za vazduh na karburatore.
Izvukle se i sad vuče falš vazduh, na leru se primećuje.
Imam utisak da ću morati rezervoar da skidam :-)
Dodjes do mene i vrnemo:-)Ja sam fenom ih malo omeksao i vratio kad sam cistio karburatore

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Gospodo,

treba mi jedna mala pomoc od vas. Doslo je vreme da menjam cipele na motoru, pa obzirom da je fabricki zadnja 130/70 r17, koju je malo teze naci da mi odgovara cena i potreba. E sad pitam za vase misljenje, da li je problem da stavim 140/70 r17, da li bi se u voznji osetila ova promena, da li bi na bilo koji nacin uticala na sam motor i da li felna moze da nosi ovu dimenziju, obzirom da je sira za 10mm.

Hvala unapred na odgovorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
2 minutes ago, Nesasavage said:

Gospodo,

treba mi jedna mala pomoc od vas. Doslo je vreme da menjam cipele na motoru, pa obzirom da je fabricki zadnja 130/70 r17, koju je malo teze naci da mi odgovara cena i potreba. E sad pitam za vase misljenje, da li je problem da stavim 140/70 r17, da li bi se u voznji osetila ova promena, da li bi na bilo koji nacin uticala na sam motor i da li felna moze da nosi ovu dimenziju, obzirom da je sira za 10mm.

Hvala unapred na odgovorima

Nisam primetio da je tesko naci. Pogledaj Baki.doo ja sam pazario Mitas MC50 za nekih 7000 prosle godine, nov dot. 

Mozes da stavis 140, ja sam je imao kada sam kupio motor i zadovoljniji sam sa 130.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Gledao kod Baki doo i to bas MC50, imaju samo prednju, zadnje nema, al ima 140 i to u sport force verziji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
15 minutes ago, Nesasavage said:

Gledao kod Baki doo i to bas MC50, imaju samo prednju, zadnje nema, al ima 140 i to u sport force verziji

Izguglaj, mora negde biti ili sacekaj prolece ako ne planiras voziti zimi. Ja cu morati prednju da uzmem ali videcu hocu li MC50 ili nesto drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Ajd kad sam vec poceo da ispitujem, da li je problem da se namontira gume 130 sirine, ali sa visinom od 80 umesto 70,kakva bi onda voznja bila. Ta ima kod bakija i to mc50

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
51 minutes ago, Nesasavage said:

Ajd kad sam vec poceo da ispitujem, da li je problem da se namontira gume 130 sirine, ali sa visinom od 80 umesto 70,kakva bi onda voznja bila. Ta ima kod bakija i to mc50

Mislim da moze ali ja iskreno ne bih. Pogledaj sve prodavnice, mora biti u dimenziji samo ako ti odgovaraju cene. 
-

WWW.AUTOGUME.RS

Tyres online @ autogume.rs - Buy cheap car tyres online and benefit from a fast delivery to the address of your choice.


-

--
 

PNEUMASTER.RS

 


---

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Uzeo mitas preko IPG oko 7000 bila i to  130/70 , motoru ona najbolje leži, skinuo sam prethodnu dunlop 140/70, tako da moj savet kao što je kolega gore napomenuo, sačekaj proleće biće novih guma 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja