Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Ima ih u louisu, uzimaju se na metar. Vrv mogu i kod nas da se nadju po prodavnicama auto delova... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala na odgovoru, potrazicu..
Imam još jedno pitanje u vezi njih.
Kako se spajaju sa kapom svecice ? Ona zaštitna guma na spoju je napukla uzduž, sam mi deluje klimavo, kao da će kabl ispasti iz te bakelitne kape koja ide direkno na svećicu ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Kapa zovu je i truba se navije koliko se secam na kabl ima u sredini navoj a unutar nje imas oprugu jedan osigurac i jos neke zezancije ali njih imas da kupis i nije skupo

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
28 minutes ago, Mister Bob said:

Hvala na odgovoru, potrazicu..
Imam još jedno pitanje u vezi njih.
Kako se spajaju sa kapom svecice ? Ona zaštitna guma na spoju je napukla uzduž, sam mi deluje klimavo, kao da će kabl ispasti iz te bakelitne kape koja ide direkno na svećicu ..

Meni je desna malo klimava, jer unutra ne klikne onaj metalni deo, ali nikakvih problema.

 

Svakako pratim gde ima da se nabavi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Trebo si tri litre da sipas...jel ti na prozorcetu skroz u max?Ako malo troskari ulja progutce ga jedino da ne podigne nivo pa malo pljucne u kuciste vazd filtera

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd

Sipao 3 lit i na gornjoj crti je. Od kada je kod mene nisam primetio da je sa starim uljem spušao nivo, a napravio sam od tad nekih 1500 km. Promenio sam mu i svećice i filter vazduha. Negde bi ga vozio na štelovanje ventila, tek da budem siguran, ne znam kada su pregledani zadnji put, ali lepo i mirno radi , i na leru i pod gasom.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Lozanj, GM
  • Motocikl: U potrazi
1 hour ago, Nebojša S said:

Znači 0,4 ostaje ispod nivoa šrafa ? Nisam znao. Pa gde? Jel ima svrhe izvlačiti to nekom cevčicom ili je tako uvek pri običnoj zameni ulja ?

Uvek je tako pri običnoj zameni. Ja sam sipao 2.8 i između polovine i maxa je nivo. Bitno je da se ne pretera preko max crte. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Lozanj, GM
  • Motocikl: U potrazi
1 hour ago, Nebojša S said:

Sipao 3 lit i na gornjoj crti je. Od kada je kod mene nisam primetio da je sa starim uljem spušao nivo, a napravio sam od tad nekih 1500 km. Promenio sam mu i svećice i filter vazduha. Negde bi ga vozio na štelovanje ventila, tek da budem siguran, ne znam kada su pregledani zadnji put, ali lepo i mirno radi , i na leru i pod gasom.  

Ne diraj ništa što radi. Staro pravilo. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Sipao 3 lit i na gornjoj crti je. Od kada je kod mene nisam primetio da je sa starim uljem spušao nivo, a napravio sam od tad nekih 1500 km. Promenio sam mu i svećice i filter vazduha. Negde bi ga vozio na štelovanje ventila, tek da budem siguran, ne znam kada su pregledani zadnji put, ali lepo i mirno radi , i na leru i pod gasom.  
Malo si preso:-)Mora gpz malo da pojede stelovanje ventila i revizija lanca razvoda i spanera mogu ja da ti odradim ako si bg i okolina ali samo ako ne nadjes ko ce ti to odradi(mene to jako smara)samo tu moras da nadjes"O"ringove za cevke vode i ako ti je los dihtung poklopcs zamenis(ima ga u PA negde oko 3000rsd)mislim

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd

haha, e hvala    :takoje: neka ga za sada, pa ću se možda javiti kasnije, jesam iz Bg. 

MIsliš dihtung dekle/poklopca ventila ? Delovao ok, mašina je tu suva, ne znam kakav će biti ako se skida, Našao sam ga još pre online u motobike iz kaća.  Koje dimenzije su ti O ringovi, da li znaš ? 

 

Ma nisam se navozao, uzeo sam ga pre vanrednog stanja i išao samo na posao. Prošle godine sam se mart i april fino vozio , a sada haos na poslu,  plus ova kiša, ne mogu ništa ni da planiram. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
haha, e hvala    :takoje: neka ga za sada, pa ću se možda javiti kasnije, jesam iz Bg. 
MIsliš dihtung dekle/poklopca ventila ? Delovao ok, mašina je tu suva, ne znam kakav će biti ako se skida, Našao sam ga još pre online u motobike iz kaća.  Koje dimenzije su ti O ringovi, da li znaš ? 
 
Ma nisam se navozao, uzeo sam ga pre vanrednog stanja i išao samo na posao. Prošle godine sam se mart i april fino vozio , a sada haos na poslu,  plus ova kiša, ne mogu ništa ni da planiram. 
 
Joj imam u garazi msm dimenziju o ringa da taj dihtung nekad oce ode pa kad se vec skida zameni i to...koje je inace god Kawa?

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
Pre 7 sati, xpetronije je napisao:

Uvek je tako pri običnoj zameni. Ja sam sipao 2.8 i između polovine i maxa je nivo. Bitno je da se ne pretera preko max crte. 

Meni je prozorče crno kad držim motor na ravnom, a malo kad ga nagnem na stranu, spusti se nivo ulja na normalu. Kao da je jedno 100-200 grama viška.

Al što kaže, ako radi , ne diraj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja