Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

pre 22 minuta, Ivanrsvb je napisao:

Pa za tu"zaebanciju"ti treba neka masina malo jaca 250 je malo mozda sta znam...a kako sam te razumeo uzeces er5 on je valjda dovoljan inace zanimljiv hobi

 

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

 

 

 

Najbolja masina za to je Honda VTR250 i cuvena NSR250R (bar tako kazu Japanci). Problem je sto je prva preskupa, a druga je istorijski primerak i postaje preskupa za odrzavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 996 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda tek 250, yamaha majesty 250

Sve zavisi od vozaca, pre ovog drugog po redu mog gpz-a vozio sam relativno skoro yamahu fzr 1000 genesis i znate i sami kako ide taj motor da nepricam o tome ali izlaskom na auto put moja putna brzina je 120 max 130km /h , po trkackim stazama nevozim i po gradu vozim srazmerno putu i uslovima saobracaja jer bih da vozim do penzije a ne da izginem zbog nekog polukruznog okretanja na koje nisam racunao. Kako je razlika izmedju 600ccm i 1000 relativno mala za mene je 500ccm pravi izbor. Mala potrosnja , jeftinija reg , jeftinije odrzavanje a opet ide lagano 120-130 putna brzina a po gradu dovoljno jak ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 996 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda tek 250, yamaha majesty 250
7 minutes ago, СајберГастарбајтер said:

Ne budi na kraj srca @Rade koenigpazicu ga i maziti samo sto ce imati visak padova pri malim brzinama, zato cu i uzeti crash bars i ostalu zastitu. A sto se tice uvaljivanja to ne radim, niti sam radio. Uvek sve informacije dajem o motoru. A za arhivu evo slicice ER5 sa zenskim sedistem, da se uporedi kad ga prodam jednog dana. emoji16.png
77c3fa7281373e94fc8894b45424f909.jpgf8c796418630cdc72845f8618a098374.jpg

Sam si napisao da ga prodam za priblizne pare kad ga izbubecam. Neka neka zaljubices se ti u njega , pazi sta sam ti rekao :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Jesam, jer takav kao njen se prodaje oko 1100-1200 ili cak i vise. Ja ga uzmem za 500, ako ga crashbarovi sacuvaju koliko toliko uvek mogu odmah da ga prodam za iste pare jer necu preci vise od mozda 2-3000 za godinu dve (jer ce voznja biti do parkinga za vezbanje i nazad kuci). A ako kojim slucajem ima neku cvorugu vise, opet mogu sa tom cvorugom da ga prodam za iste pare. A to o ljubavi i ostalom... dobro kapiram, voleo sam ja sve svoje motore vise manje, sem onih koje sam odmah prodao posle mesec, dva, ako mi nisu radili posao na moj nacin za ono za sta sam ih kupio, tako da cu verovatno i ovom naci neku dobru stranu. Eto prva je da je super lagan i okretan i dzabalesku delovi (vrtenje u prazno cemo da zaboravimo) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 996 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda tek 250, yamaha majesty 250

Da ce Bog da ti nista neznace od srca ti zelim, nevezano od ‘’poklona’’. A da ce Bog da i meni neznaci pa da ti uplatim tu simbolicnu sumicu od 500eur  :hvala:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 996 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda tek 250, yamaha majesty 250

Evo za zainteresovane za laser, imajte u vidu da je na aliju 1.5eur kod nas malo skuplji

 

ako smem da zakacim ovako, ako nisam smeo nek nezamere administratori 

 

meta_image.png
M.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Preko dva i po miliona oglasa, na jednom mestu!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere
10 hours ago, СајберГастарбајтер said:

Mogu da ga ponudim jednog dana da neko dodje i da ga uzme i dotera u Srbiju, ali sa carinom i prevozom ne verujem da bi bio interesantan, sem da ga poklonim pa da taj neko samo plati te troskove.

Evo ja uvezao pre mesec dana ER 5 iz CH , carina 140€ i AMSS uverenje 100€ i prva registracija 150€ ..... jako se isplati za masinu za koju znas da je stvarno to sto kazu vlasnici i da nike nista budzeno i nije vracana kilometraza

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
Pre 14 sati, Nesasavage je napisao:

Evo ja uvezao pre mesec dana ER 5 iz CH , carina 140€ i AMSS uverenje 100€ i prva registracija 150€ ..... jako se isplati za masinu za koju znas da je stvarno to sto kazu vlasnici i da nike nista budzeno i nije vracana kilometraza

Troškovi papirologije u CH?, troškovi špeditera?, ležarina na carini? nisi naveo sve troškove uvoza. Ispod 600 eura teško je da prođeš

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere
On 11/26/2019 at 7:57 PM, drtommy said:

Troškovi papirologije u CH?, troškovi špeditera?, ležarina na carini? nisi naveo sve troškove uvoza. Ispod 600 eura teško je da prođeš

Troskove papirologije nisam imao , jer su mi uzeli u nekoj garazi racun na iznos od 400chf za vrednost motora , lezarina nepostoji na carini , a da mi dovezu motor iz CH , uzeli mi prevoznici 150chf. Tako da nema nekih turbo velikih dodatnih troskova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Da dovezes sam motor je skuplja varijanta , tad ti treba privremena tablica ili saobracajna , troskovi goriva i putarine , kao i karta da odes do tamo gde kupujes motor , pa i sve ostalo sto ti treba za uzput , hrana , pice i smestaj ako treba za nocenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja