Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 637 postova
Hvala obojici, sad sam pogledao ima u blizini jos jedan ER5 pa cu da pogledam da probam njega. Ako ne, onda cu da ipak se vratim na CB500  (koju sam imao pre X godina) kao opciju.
Hoces izricito 500cc ili dva cilindra?

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Evo da se uključim pošto sam imao GPZ 500 koji nije reduciran, i za svoja dva cilindra i snagu od pedesetak konja, jako lepo izvlači drugom i bez problema postigne 90 km/h. S druge strane, ZZR500 sa svijih 75 konja i četri cilindra je vrhunska mašina u toj klasi. O tome će pisati verovatno kolega sa foruma kome sam prodao isti. Poređenje sa većom kubikažom nema smisla. To je tek druga priča

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 996 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda tek 250, yamaha majesty 250
1 hour ago, Ivanrsvb said:

Ta Honda je ipak 650 verujem i obrtni moment sama ilzazna snaga drugacija sta znam...Meni gpz lepo vuce cak veci deo voznje ga ne teram preko 5-5.5k obrtaja mozda je presudna razloka od par kw mozda kako kazes"vrti u prazno"problem sa lamelama a mozda je to to...Sta znam evo ovde Rade vozi gpz.a moze i on da kaze kako njegov ide pa ti pomogne u proceni

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 

Moj po mojim kriterijumima leti. Imao sam skoro i fzr 1000 genesis i kad bi sad po tome gledao ovaj stoji u mestu. Dakle sve zavisi sta ko hoce od motora. Meni bitno da on ide do 120-130km/h da mogu da putujem i da je pouzdan i keftin za odrzavanje i registraciju. Dakle sve zavisi sta ocekujes od motora

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Evo da se uključim pošto sam imao GPZ 500 koji nije reduciran, i za svoja dva cilindra i snagu od pedesetak konja, jako lepo izvlači drugom i bez problema postigne 90 km/h. S druge strane, ZZR500 sa svijih 75 konja i četri cilindra je vrhunska mašina u toj klasi. O tome će pisati verovatno kolega sa foruma kome sam prodao isti. Poređenje sa većom kubikažom nema smisla. To je tek druga priča
A u slucaju da poredis gpz.a sa 60konja i diverziju 600cc sa isto toliko koja je btw 4 redna cilindra?:-)Nije uvek sve u zapremini rcm isto tako uporediti rcm vec pomenuti gpz500s za zxr250 koji je tu negde ako ne o brzi od.gpz...kapiram da je 600 bacanje para za razliku od 500 tek od 750 pa ka litri pocinje malo jaca klasa motora i ozbiljne performanse koje realno rerko kome i trebaju...moje misljenje skromno samo ne kazem da sam u pravu

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Šteta je što u klasi od 500 ccm nema neki ozbiljni turing. To je sasvim dovoljno snage za vožnju, ali su uglavnom sportski motori i mi malo stariji se brzo zamorimo (bar ja) na njima. To je i jedini razlog zašto sam promenio ZZRa. Svestan sam da ću imati skuplje održavanje, ali isto tako mogu da nastavim da vozim ono što volim - motor. Kola sam prodao, i nemam nameru u skorije vreme da posedujem ista, ne trebaju mi u malom gradu gde je taxi 100 dinara bilo gde da kreneš. Slažem se da je glupo kupiti motor veće kubikaže, a snage jedva za A2 kategoriju

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6801 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Za ozbiljan touring snaga manje više, treba jak i čvrst ram, odlično vešanje i velike kočnice. To su sve komponente koje u mnogome diktiraju cenu.

 

No opet, nema lošeg motora, ima samo pogrešan izbor. Ja sam ER5 prodao isključivo zbog vešanja i kolena. Neko sitniji i lakši u solo varijanti bi mogao i kroz Mongoliju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4389 postova
1 hour ago, Ivanrsvb said:

A u slucaju da poredis gpz.a sa 60konja i diverziju 600cc sa isto toliko koja je btw 4 redna cilindra?:-)Nije uvek sve u zapremini rcm isto tako uporediti rcm vec pomenuti gpz500s za zxr250 koji je tu negde ako ne o brzi od.gpz...kapiram da je 600 bacanje para za razliku od 500 tek od 750 pa ka litri pocinje malo jaca klasa motora i ozbiljne performanse koje realno rerko kome i trebaju...moje misljenje skromno samo ne kazem da sam u pravu

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 

Evo ti nesto od mene ako te interesuje ubrzanje

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Dakle i probao i meni su performanse sasvim dovoljne ok moze malo bolje ali za to sluze malo jace masine a meni to nije nesto neophodno i gpz ide sasv solidno i nije za zezanje kako ljudi smatraju 500 cc

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
pre 1 minut, Motorcyclist je napisao:

Nije, ali nakon 12 godina dosadila bi i Hayabusa :D

Ćuti, ja prvu ženu trpeo punih 30 :tras2:

 

malo da se našalimo :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Nije, ali nakon 12 godina dosadila bi i Hayabusa 
Haha zavisi... Neko se veze za stvari neko ne,neko nadje nacin da ili jednostavno uziva iznova i iznova neko ne i to je u redu...Masina ko masina ko lme prija nek je zadrzi kome ne neka menja i tu nije problem.......problem je sta ako ti zena dosasi posle nekih godina

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale
8 hours ago, Rade koenig said:

Gde staviti navigaciju na gpz :neznam: hm. Ubeh se razmisljjuci nemam gde nosac da nanontiram 

Ja sam na mom GPZu napravio pločicu sa dve rupe, savio i zašrafio je na nosač vizira (ona dva šrafa levo i desno što imaju) i na pločicu kačiš nosač za GPS ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

da ne citiram sve ponaosob.

Magnet sam stavio opet onaj stari.

Cena od 110e za zatvoreni prerađeni je ok. Neprerađeni idu od minimum50-60e pa naviše ako baš naletiš. U moje vreme koštao 150e.

Što se snage i ubrzanja tiče meni GPZ bio sasvim ok. Drao sam sve u automobilima, gtijeve, tdijeve... forumaš gaya je imao GPZ pa kupio Suzuki 600, prvi utisak mu je bio da GPZ u uličnom gradskom potezanju ide bolje u startu.

Kočnice su mi bile sa dva diska napred, pozadi doboš, sasvim mi je bilo ok. U to vreme sam provozao i DrBanetovog ZZR1100, zaletim ga u Jurija Gagarina, jbga masa čini svoje, mnogo ozbiljnije treba da se obrati pažnja na kočenje.

Posle GPZa sam kupio ZZR600, dupe glava odnos, a ipak mi je GPZ bio od 60ks. Ali sam istom putanjom do posla brže stizao sa GPZom.

Baš u to vreme ortak kupi Diverziju 600, vozio sam je par stotima km, ono bre lenjo.

Kolega sa posla je vozio ER5, zamenimo se mi malo. ER5 mi je bio kao bicikla, kao da nije ista mašina, nego klasa ispod. On se usrao na GPZu kada ga je zavrnuo pun gas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pre 20 sati, Ivanrsvb je napisao:

Hoces izricito 500cc ili dva cilindra?

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 

Ma to sto ja hocu je blesavo. Hocu da pocnem da radim motogymkhanu, ali moram da imam registrovan motor, pa onda gledam da je registracija dovoljno mala, da nije neka velika investicija i da motor opet moze da se proda za priblizne pare, posto ga izbubecam.

S druge strane ako mi dune (mada ne verujem posto sam batalio voznju po putu) da se neki put provozam sa drugarima ipak je bolje 500cc nego 250cc (koji bi bili laksi za gymkhanu, ali su prdavci i relativno skupi).

Inace, bas sam probao i drugi ER5 i imam isti utisak sto se tice "vrtenja u prazno". Cekajuci sad neku CB500 mrzi me, a mogu da dobijem ovaj od poznanice za dzabalesku (500 jevreja), tako da ga na kraju mozda i uzmem, sredim kocnice, stavim crash bar i udri. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Ma to sto ja hocu je blesavo. Hocu da pocnem da radim motogymkhanu, ali moram da imam registrovan motor, pa onda gledam da je registracija dovoljno mala, da nije neka velika investicija i da motor opet moze da se proda za priblizne pare, posto ga izbubecam.

S druge strane ako mi dune (mada ne verujem posto sam batalio voznju po putu) da se neki put provozam sa drugarima ipak je bolje 500cc nego 250cc (koji bi bili laksi za gymkhanu, ali su prdavci i relativno skupi).

Inace, bas sam probao i drugi ER5 i imam isti utisak sto se tice "vrtenja u prazno". Cekajuci sad neku CB500 mrzi me, a mogu da dobijem ovaj od poznanice za dzabalesku (500 jevreja), tako da ga na kraju mozda i uzmem, sredim kocnice, stavim crash bar i udri.

Pa za tu"zaebanciju"ti treba neka masina malo jaca 250 je malo mozda sta znam...a kako sam te razumeo uzeces er5 on je valjda dovoljan inace zanimljiv hobi

 

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 996 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda tek 250, yamaha majesty 250

Ako sam dobro razumeo decko cak i nije ljubitelj gpz ili er 5 vec mu motor treba da ga unisti i onda uvali nekom. 

Ovo je grupa ljubitelja gpz i er5 koji ili ga imaju ili su ga imali ili ga kupuju da ga imaju i nastave da ga paze a zatim jednog dana prodaju dalje nekom bajkeru koji u vecini slucajeva se ukljucuje u ovu grupu i nastavlja konverzaciju sa nama u cilju resavanja problema ili davanja ideja!  Mislim da si promasio grupu( moje licno misljenje , nezameri-te)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6801 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To su početnički motocikli koji često menjaju vlasnike i služe kao radni konji. Takva im je sudbina. Uz sve mane i kljakavosti, ja sam proveo predivne kilometre na tom motociklu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Sto pocetnicki?Pa ja znam makar dva motorasa koji ne zele da voze neregisteivan motor pa su sa uzeli sebi 500cc a jedan cak i Leonardo skuter od 250cc jer realno ko registracicja nije jeftina

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Ne budi na kraj srca @Rade koenigpazicu ga i maziti samo sto ce imati visak padova pri malim brzinama, zato cu i uzeti crash bars i ostalu zastitu. A sto se tice uvaljivanja to ne radim, niti sam radio. Uvek sve informacije dajem o motoru. A za arhivu evo slicice ER5 sa zenskim sedistem, da se uporedi kad ga prodam jednog dana.
77c3fa7281373e94fc8894b45424f909.jpgf8c796418630cdc72845f8618a098374.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja