Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Lozanj, GM
  • Motocikl: U potrazi
27 minutes ago, xpetronije said:

Mozda ipak da ostavim ovako...ako budem uspeo postavicu klip rada motora, pa ako moze neki savet, kako to uopste zvuci

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Teško je sa snimka, ali po meni kao da zveckaju ventili. Proverio bih zazor,  kod njega su klasične klackalice na šraf za štelovanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Lozanj, GM
  • Motocikl: U potrazi
1 hour ago, Biker-Boy said:

Kladim se 90%  da se cuje razvod tj lanac, mada, moguce da su ti oboje za zamenu, i lanac i spaner.

Moguće, ali mislim da to može još puno da izdrži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Lozanj, GM
  • Motocikl: U potrazi
1 hour ago, drtommy said:

Teško je sa snimka, ali po meni kao da zveckaju ventili. Proverio bih zazor,  kod njega su klasične klackalice na šraf za štelovanje

Kad budem našao vremena, probaću sam da naštelujem, verujem da je laka rabota...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Lozanj, GM
  • Motocikl: U potrazi
1 hour ago, hard_rock said:

GPZ zveci i zveci ce uvek. Naravno da uvek moze tise, ali zveci i meni od prvog dana pa vec 11 godina nije posustao...Pali, radi, ide.

Zveci manje nego moj na ovom klipu ili isto, ti si iskusniji, sta kazes?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Iskreno nemam pojma, i moj se cuje ali to je normalno. A plus zna da ima i vibracije zbog nekog srafa, prednja maska mi je napukla pa se cuje i tu nekad drndanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Lozanj, GM
  • Motocikl: U potrazi
26 minutes ago, hard_rock said:

Iskreno nemam pojma, i moj se cuje ali to je normalno. A plus zna da ima i vibracije zbog nekog srafa, prednja maska mi je napukla pa se cuje i tu nekad drndanje.

Kao i kod mene :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 11.9.2018. at 20:21, drtommy je napisao:

Nisam, imam 55 godina, i prošlo me je da ispitujem granice motora. Jedno mogu da kažem, ako si malo nervozniji na gasu lagano skače na zadnji točak, što ja ne volim (zbog mašine). Inače vozio sam ga do 140, ali je samnom bila supruga i nisam hteo da je prepadam. Testovi kažu krajnja brzina 240 km/h. Kod mene, a i bivšeg vlasnika nije prešao 7000 obrtaja :jee1:

Svojevremeno, pocetkom 90-tih je ZZR 600 bio najbrzi fabricki motocikl u klasi 600 sa max brzinom od 240 km/h, prvenstveno zahvaljujuci odlicnoj aerodinamici. Ali, to je 600-tica sa 98ks. 500-tica ima 75ks, i max brzina je manja, mislim izmedju 215 i 220 km/h.

Ja sam svojevremeno vozio GPZ500r, 4 cil - 16v, 72-3ks. Max brzina je bila 210 - 215 km/h. Prednost GPZ500r/600r nad ZZR500/600 je u jednostavnijoj koncepciji masine. Npr, ventili su na spijun, a ne na plocicu.

Mane bi bile slavina za gorivo (ja resio el-ventilom) i komplikovana prednja viljuska sa anti-dive sistemom i vazdusnim predopterecenjem. Ukoliko tu popuste semerinzi i gumice, eto igranke. Licno mi je smetao i nesto kraci prenosni odnos.  Meni potrosnja bese oko 5 lit na otvorenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
Pre 7 sati, SHOKLA je napisao:

Svojevremeno, pocetkom 90-tih je ZZR 600 bio najbrzi fabricki motocikl u klasi 600 sa max brzinom od 240 km/h, prvenstveno zahvaljujuci odlicnoj aerodinamici. Ali, to je 600-tica sa 98ks. 500-tica ima 75ks, i max brzina je manja, mislim izmedju 215 i 220 km/h.

Ja sam svojevremeno vozio GPZ500r, 4 cil - 16v, 72-3ks. Max brzina je bila 210 - 215 km/h. Prednost GPZ500r/600r nad ZZR500/600 je u jednostavnijoj koncepciji masine. Npr, ventili su na spijun, a ne na plocicu.

Mane bi bile slavina za gorivo (ja resio el-ventilom) i komplikovana prednja viljuska sa anti-dive sistemom i vazdusnim predopterecenjem. Ukoliko tu popuste semerinzi i gumice, eto igranke. Licno mi je smetao i nesto kraci prenosni odnos.  Meni potrosnja bese oko 5 lit na otvorenom.

U pravu si za brzinu, mahinalno sam napisao podatak za 600ccm, Što se tiče štelovanja ventila, jeste lakše i jeftinije štelovanje na šraf, ali pločice su dosta kvalitetne tako da nije potrebno često štelovanje. Problem sa slavinom nema jer ima pumpu, tako da ne može doći do prelivanja u motor. Sve u svemu, motor odličan za svoju kubikažu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 1 sat, drtommy je napisao:

U pravu si za brzinu, mahinalno sam napisao podatak za 600ccm, Što se tiče štelovanja ventila, jeste lakše i jeftinije štelovanje na šraf, ali pločice su dosta kvalitetne tako da nije potrebno često štelovanje. Problem sa slavinom nema jer ima pumpu, tako da ne može doći do prelivanja u motor. Sve u svemu, motor odličan za svoju kubikažu

Kao mane sam naveo ma svom bivsem GPZ500r. ZZR-a nisam posedovao, samo probao nekoliko primeraka u nekoliko navrata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Par pitanja. 

Da li klipnjace dole kod radilice trebaju imati lufta? Levo-desno mislim, gore-dole nema nikakvog lufta..

I na desnom cilindru imam 2 ogrebotine, jedna ide od dna do polovine cilindra, a druga je po sredini. Nokat se kaci pod tim ogrebotinama ali jedva, ne znam da li ce honovanje ovo odstraniti ali sam poprilicno siguran da nece, tako da cu morati da nadjem polovne cilindre, zna li neko otprilike cenu za polovne cilindre u dobrom stanju ovde kod nas? na eBay se prodaju za smesne novce (20-30e) u odlicnom stanju od pouzdanih prodavaca i to sa poslednjih modela, znaci ne nesto od pre 30 godina ali je postarina oko 100e sto mi je suludo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4392 postova
WWW.AMAZON.COM

Buy PA 6 x T10 168 194 Led instrument Panel Dash Light Bulb 1/2" Twist Lock Socket -12V (Purple): Lighting - Amazon.com � FREE DELIVERY possible on eligible purchases

 

-

 

https://www.ex-500.com/12-modifications-upgrades/6518-led-dash-lights-pics.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Lozanj, GM
  • Motocikl: U potrazi

Otvorio sam juce sezonu laganom voznjom...danas, rekoh, malo da ga razvucem... u drugoj dodje do 8000 rpm i kao da udari u blokadu i zapuca tiho par puta na izlazu grana iz bloka. Nisam hteo da ga silim dalje, mada ide i vuce normalno. Sve je, inace jesenas reparirano, ocisceno, itd. E sad, dve stvari:

1. Top je od zx6r, rekao bih ne bas profi odradjeno spajanje i same grane ne dihtuju dobro na izlazu iz motora, rekao bih...prilikom turiranja u mestu, hoce isto tako da pucka preko 6000rpm

2. Tokom jednog od zimskih paljenja, crkla mi je jedna svecica, prakticno nova. Skinuo obe nove DR9 i vratio stare DR8, sve super ( naravno, pojava puckanja prituriranju u mestu gore pomenuta stoji ). Oterao ga prosle nedelje na tehnicki i ostavio. Oni sutradan nisu uspeli da ga upale, kad sam dosao, ubili mi jednu svecicu. Dodjoh kuci, vratih onu jednu novu DR9 i upali odmah, radi kao sat. 

 

Pali kao mina, vuce lepo, samo danas ovo na 8000rpm...

Dajte misljenja...ja sumnjam na auspuh...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4392 postova

Koje ti je godiste GPZ?

 

Za prvu generaciju od 1987. do 1994. svecica NGK je DR8ES a za drugu generaciju od 1994> ide DR9EA.

 

Ne mora da znaci da je auspuh ali moze biti. Moze tu biti svasta, i struja, i karburatori itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Lozanj, GM
  • Motocikl: U potrazi
3 minutes ago, Motorcyclist said:

Koje ti je godiste GPZ?

 

Za prvu generaciju od 1987. do 1994. svecica NGK je DR8ES a za drugu generaciju od 1994> ide DR9EA.

 

Ne mora da znaci da je auspuh ali moze biti. Moze tu biti svasta, i struja, i karburatori itd.

‘89 je, znam da treba DR8, ali kad sam narucivao, poslali mi DR9. Karburatori, ne bi trebalo, reparirao sam ih jesenas, mada je od tad stojao, samo je paljen redovno, aku je nov...punjenje radi, nisam merio, ali aku je celu zimu na motoru i nije se ispraznio, paljenje jednom nedeljno na pola sata, jedino nisam sinhronizaciju karbova radio, mada ne verujem da je to. Sad je na njemu jedna DR8 i jedna DR9, hm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Lozanj, GM
  • Motocikl: U potrazi

Filter vazduha je nov, karbovi ne prelivaju, slavina nova. Juce sam stavio ove razlicite svecice koje sam pomenuo, proverio varnicu verglanjem na prazno, jedna je plavkasta, druga narandzaste boje, bobine bi onda trebalo da su dobre ako ima varnice, ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Lozanj, GM
  • Motocikl: U potrazi
3 hours ago, Motorcyclist said:

Ja najvise sumnjam da karburatore ipak. Nadam se samo da ti nije CDI pobrljavio.

Ne bi trebalo da je CDI, crkao bi aku već valjda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja