Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: TOPOLA, LIESTAL
  • Motocikl: Honda CB650R

Buni me to što ga jako brzo prodaje. Navodno joj se ne svidja. A cena vrv može još malo dole. Traži manjeg čopera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ER 5

ER5ovci

ja sam jedan ERovac maksimalna mu je brzina ok ali sam primetio da se vrti samo do 8000 ...jel to tako pa su imali samo takve satove ili može više. brže...?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
15 minutes ago, Duckey Kawasaki said:

ER5ovci

ja sam jedan ERovac maksimalna mu je brzina ok ali sam primetio da se vrti samo do 8000 ...jel to tako pa su imali samo takve satove ili može više. brže...?!

abe41fc872690c8f79557d731dc6a67c.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd

evo par reči...naziv teme je kao da sam je ja otvorio, jel u zadnjih 6 meseci samo te motore gledam i pratim.....

nisam imao dilemu,dobio sam ok keš od skutera 250,koji sam dugo vozio....i  hteo sam prvenstveno GPZ 500 ...ali kod nas ne može da se nađe dobar, da je mlađi od 95 godišta...ima jedan 97 ali je preskup,ali je dobar,čista fabrika....i nekolicina 89-93, starijoh modela,ali baš zapušteno izgledaju...mada se voze, vidim lika malo pre, cepa staru 500 tku , lepo....rezervna varijanta mi je bio Er 5, ima odličnih,ali im je i cena jača...otprilke kad gledaš sliku sve je ok, kad odeš da pogledaš, e samo ovo, samo ono, e nije registrovan, a vlasnik nisam ja...i tako...teško se prodaju, preskaču ih valjda zbog male ccm...ali su perfektni,probao neke....u stavri meni 500 odgovara i zbog registracije i troškova,nisam hteo da me izađe preskupo zadovoljstvo......

 

padalo mi je na pamet da odem i do Slo..ima na AVTO.net dobrih komada,  organizovao sam špeditera i prevoz, ali kad saberem, isto izađe kao i ovde....

 

u obzir su mi dolazili  još i zephyr 550 i cb 500 honda... a ni njih nema....ovi što su u ponudi na oglasima stoje 6-7 meseci, pratio sam odavno....

 

na savet prijatelja ,jer sam rekao da ćemo se voziti u dvoje, vikend ture supruga i ja.....sam počeo i da razmišljam o naked 600... dolazio mi je u obzir naravno,Bandit, mogao sam da se naguzim za još par stotina eur....našao 2 kom, jedan beli i jedan crni,prodali se dok sam se razmišljao....gledao neke zzr 600 i suzuki gsx 600 f...odlični su...

 

i na kraju ,kako to i biva, baš ovde na forumu pročitam za ZR 7, malo se zainteresujem...i tako...veoma je lep, lepši je i od bandita i horneta, lepo ide, lepo se čuje, ne troši puno, delova ima....pa , teraćemo se duže vreme,ako Bog da.....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Da se prikljucim, danas sam pazario ER-5 '97 godiste, obzirom da silazim sa CBR-a 600 na ovo iskreno sam mislio da ce biti bas bas sa konja na magarca, mada sam namenski hteo da uzmem nesto za vise gradske voznje sa dva cilindra i do 500cc zbog registracije, posto vec je to trenutno treci dvotockas u kuci, estetsko stanje blagi uzas, prethodni vlasnik je hteo da mat crnom napravi neke prelaze na njemu sto je rezultiralo katastrofom pa je zas*ao usput i prekidace i sta god je stigao jer nista nije maskirao i skidao sa motora :lud: bogami ce imati da se riba ali mi je bio relativno blizu za bas bas malu lovu u odnosu koliko se krecu po oglasima, pogotovu sto je registrovan do 25. decembra :zbunjen: jedan semering na vili balavi, satovi nisu originalni i obrtaljka ne radi, ostala mehanika kako sam mogao zakljuciti za prvih 60km predjenih sve kako treba, diskovi, kocnice, gume, agregat, ne pusi, ne dimi, ne puca, ne sara na leru, svidja mi se ravnomerno povlacenje na niskim i srednjim obrtajima, ne mora se cekati 6000 obrtaja da te katapultira kao cbr, vibracije su malo krupnije nego na cbru, snage sasvim dovoljno za preticanje, upravljivost je jako dobra kao bicikla se vozi. Zamerka na sediste, cini mi se preusko i klizam non stop ka napred, kad se malo pozabavim estetikom okacicu koju sliku pre i posle, ali za sad mi deluje da cemo se fino druziti :cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Dobrodosao :)

Da sediste im je mana, neudobno jako. Za ovo da linearno povlaci i nije bas tako, mozda naspram cbr-a, ali na gpzu zabava pocinje tek od 7000 obrtaja :)

Ja svoj povlacim iz prodaje dok ne sredim chok, posto nece da pali sa chokom i hocu bolje ponasanje na niskim obrtajima. Kad to odradim mozda opet stavim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Nije Naked al je 500 ccm. I ja sam jurio motor do 500 kubika zbog registracije, i naleteo na bukvalno fabrički ZZR 500. Sobzirom da sam vozio GPZ 500, spravom mogu da iznesem svoje utiske. Po meni naljbolji motor u klasi 500, 4 cilindra, veliki gabariti, dobra težina, naročito kod bočnog vetra. Potpuno identičan kao 600 stinjak, samo manje konja - 75, ali i dalje više od ostalih u klasi. Motor sa ozbiljnim kočnicama za tu snagu, povozan, udoban i sa lakoćom prelazi veliki broj kilometara u cugu. Vodeno i uljno hlađenje više nego dovoljno i za gradske ture. Potrošnja pri normalnoj vožnji (90 - 120) više nego odlična, oko 3,5 litara na 100 km. Dobra instrument tabla, sve što je potrebno, najviše mi pogoduje merač benzina u tanku. Jako okretna mašina - 4000 obrtaja u šestoj 90 - 100 km/h. Za razliku od GPZ  500, položaj volana je mnogo bolji, i nema više bolova u zglobovima ruku. Sve u svemu, zadovoljan sam motorom

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Nisam, imam 55 godina, i prošlo me je da ispitujem granice motora. Jedno mogu da kažem, ako si malo nervozniji na gasu lagano skače na zadnji točak, što ja ne volim (zbog mašine). Inače vozio sam ga do 140, ali je samnom bila supruga i nisam hteo da je prepadam. Testovi kažu krajnja brzina 240 km/h. Kod mene, a i bivšeg vlasnika nije prešao 7000 obrtaja :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja