Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja sam primetio inace da zna pritisak da mi spadne nakon mesec dana, malo vise za 0,3-0,4 bara, nzm jel to normalno?Gume su 3 god stare, dobre, nisu krpljene niti busne 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd, Surcin
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Kolege hvala na brzim odgovorima, popravim pritisak vec danas.... Meni je isto padao pritisak na proslom motoru ali zbog starih guma sigurno... Ove godine sam stavio Michelin i ne menja se pritisak...Da ne gubis mozda na iglici, to ti je najlakse za proveru, pa kreni od toga...

 

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja sam primetio inace da zna pritisak da mi spadne nakon mesec dana, malo vise za 0,3-0,4 bara, nzm jel to normalno?Gume su 3 god stare, dobre, nisu krpljene niti busne 

Zavisi kakav genijalac ti je montirao gume, ja sam imao isti problem, samo sto su mi jos vise ispustale, i na kraju se ustanovilo da mi je bila losa farba na rubovima felne gde naleze guma, i zbog toga je ispustala guma, onda je vulkanizer to lepo ocistio, montirao gumu, i evo, drzi guma vec 2 meseca :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

 

Ja sam primetio inace da zna pritisak da mi spadne nakon mesec dana, malo vise za 0,3-0,4 bara, nzm jel to normalno?Gume su 3 god stare, dobre, nisu krpljene niti busne 

Zavisi kakav genijalac ti je montirao gume, ja sam imao isti problem, samo sto su mi jos vise ispustale, i na kraju se ustanovilo da mi je bila losa farba na rubovima felne gde naleze guma, i zbog toga je ispustala guma, onda je vulkanizer to lepo ocistio, montirao gumu, i evo, drzi guma vec 2 meseca :D

 

Sve je moguce, praticu stanje redovno i doduvavati na fabricke vrednosti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Guma ispušta vazduh sama od sebe, pogotovu što je starija to je i poroznija. Al ako je treba dopumpavat jednom sedmično onda je nešto drugo u pitanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1793 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Da vam se malo umešam u temu :) Nedavno sam za svog KLE-a kupio hladnjak od GPZ-a. Po informacijama koje sam imao trebalo bi da su identični što se u praksi pokazalo kao neistina. Naime, položaj i vrsta termo prekidača nisu isti. E sad, mene zanima koja je oznaka termoprekidača sa GPZ-a, gde to ima da se kupi i koliko može koštati? Da li možda odgovara od nekog automobila? Mislim da mi je to najbezbolnija opcija jer mi se stvarno ne mili tražiti još jedan hladnjak...

 

W6H0IyJ.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

A sto ne bi tvoj termo davac stavio na ovaj hladnjak, mislim ako je problem sto je predpostvljam KLE-ov siri od GPZ-ove rupe to se da resiti verovatno kod bilo kog kiler servisa. Pitaj neki servis trebalo bi da moze da sa starog hladnjaka odseces lulu i da ti na novi hladnjak zavari ili hatlertuje istu. Uglavnom ja se snabdevam sa polovnim delovima ovde u bg-u u moto klinici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Gligo,imam drugara koji radi hladnjake (i varenje plastike) ovde u NS,pa ako se odlucis za tu varijantu...poslacu ti njegov br.u poruci.... da ne reklamiram jelda..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Pegaso Strada

Vozim gs500 razmisljam da prejdem na er 5 samo zbog to sto je novij motor novo godiste. E sad sta je plus minus?

 

Sent from my COOLPAD 8297W using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Vozim gs500 razmisljam da prejdem na er 5 samo zbog to sto je novij motor novo godiste. E sad sta je plus minus?

 

Sent from my COOLPAD 8297W using Tapatalk

Malo toga,

 

prednosti:

Lepsi je

udobnije sediste, 

malcice (5-6 ks) jaca masina

vodenjak , bolje podnosi ganjanje

 

mane:

samim tim sto je vodenjak, imas jednu stvar vise na motoru o kojoj moras da brines, voda/antifriz

ER masinama je slabija tacka spaner lanca bregaste osovine, to prvo proveri kad ga uzmes

 

Nemoj previse znacaja da dajes godistu, jer ako je nesto novije to ne znaci da mu nije dusa izvadjena,

eto moj motor ima 25 godina, i u boljem je stanju od mnogih daleko novijih motora koje sam video,

to je od motora do motora, neki su lomovi, a neki ocuvani.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

http://www.winwin.rs/auto-moto-oprema/auto-oprema/automobilske-sijalice/auto-sijalica-osram-night-breaker-unlimited-12v-h4-60-55w-64193nbu-blister-4757420.html

 Konkretno mislim na ove plavo ofarbane sijalice-ima li nekog primetnog poboljsanja?

Ima li neko iskustva, ima li vajde od ovih sijalica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Pozdrav svima! Skoro sam kupio Kawasaki ER-5, 2003 godište. Motor je uvežen iz Italije, ima sitne tragove od padanja (ogrebotine) ali nista nije iskrivljeno, polomljeno itd. tako da je to manje bitno. Uglavnom, motor lepo radi i lepo ide. Promenio sam mu filter ulja i vazduha (mada je filter vazduha bio nov, tako da imam jedan u rezervi) i promenio ulje, IPON FullPower KATANA 10W40, oprao lanac i to bi bilo to sto sam mu radio. Ostalo mi deluje sve u redu, sto se tice creva, nigde nisu ostecena, pohabana itd.. Ne znam sta jos da mu proveravam/menjam?

Gume su bukvalno nove, i dalje imaju iglice. Nov sam u svemu ovome tako da mi je svaki savet dobrodošao.

A evo i par sličica:

 

 

post-40170-0-52118300-1469642112.jpg

post-40170-0-05054000-1469642124.jpeg

post-40170-0-03700300-1469642157.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Dobrodosao  :takoje:  Malo da osvezis pomalo zamrlu temu :) 

 

Pa sto se tice guma mozes proveriti DOT broj cisto da vidis koje su godine proizvedene, da nisu stare. 
 

 

Mozes proveriti stanje prednjih kocionih plocica na primer, ako su potrosene zamenis. Takodje i dobos nazad, ako ga koristis.

Pred zimu antifriz. U svakom slucaju uzeo si pouzdanu masinu koja bas i ne zahteva previse titranja oko nje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Neki BMW

Ja treba sad da zamenim gume na er5 , ako ima neka preporuka gde, pucajte. trenutno su na njemu pireli sport deamon zadnja je 140 umesto 130 i trosi mi oko 6l stalno , pa kapiram da je zbog gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja treba sad da zamenim gume na er5 , ako ima neka preporuka gde, pucajte. trenutno su na njemu pireli sport deamon zadnja je 140 umesto 130 i trosi mi oko 6l stalno , pa kapiram da je zbog gume.

Nema ta potrosnja veze s gumom.

Pogledaj Heidenau K63-64 , to su Nemacke gume, dobre su a nisu preskupe, imao sam ih na bivsoj Hondi CB500

evo link: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/78436-altes-doo-moto-gume-moto-ulja/page-29#entry1864667

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Napred mi je Sportec ms interact dot 1013, a puzadi Dunlop  arrowmax GT501 dot 2913, i prednja i zadnja su po fabrickim dimenzijama.

Diski i dobos su odlicni, nisam primetio nikakve nedostatke prilikom kocenja.

 

Danas sam radio prokletu homologaciju, cekam da mi to stigne pa da ga registujem i da mogu legalno da ga vozim, a ne ovako sve po nekim sokacima  :moto3:  

 

I da, sad me ceka zamena stop svetla, jer ne radi. I taman cu da promenim svetla u satu, video sam da je ovde neko to radio i bas mi se dopalo.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Potrosnju mozes smanjiti sa stelovanjem ventila i sinhronizacijom karburatora. 6l normalne voznje je puno al ako ga cepas onda nije :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Neki BMW

Sta znam ja msm da ga ne cepam mnogo :jee: karburatore i ventile je odradio Joca profimoto , vrv je stvar sto je stalno gradska voznja :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja treba sad da zamenim gume na er5 , ako ima neka preporuka gde, pucajte. trenutno su na njemu pireli sport deamon zadnja je 140 umesto 130 i trosi mi oko 6l stalno , pa kapiram da je zbog gume.

Savetujem ti da koristis fabricke dimenzije. Dobar izbor u tom rangu je Continetal i Michelin.

 

To sto trosi 6 je nenormalno. Meni nikada nije presao 4.5 za skoro 6 godina.  Nekada se vrteo i oko 4.

 

Naravno tu utice dosta faktora sem same voznje. Svecice, filter, stanje karburatora, pneumatici lanac i lancanici, itd.

Promenio član Alekre
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Neki BMW

Da da i ja sam planirao da vratim fabricki 130, majstor Joca mi je rekao da je motor odlican sve sam menjao na njemu od gore pomenutog osim filtera vazduha jer je delovao dosta nov ali cu i to promeniti. Videcemo kad stavim druge gume dal se nesto menja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Potrebna pomoć.

Otišao mi je izgleda km sat. Prestao je da meri pređene kilometre, dok sve ostalo meri i lepo pokazuje (brzinu, obrtaje, nivo goriva..) Ne znam šta se pokvarilo, km sajla ne verujem jer, po mojoj nekoj logici prestao bi da pokazuje brzinu kretanja, dakle šta bi to moglo biti? Da li to neko popravlja? Ili gde to kupiti i zameniti to što je crklo?  :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: ER- 5

I meni je prestao da meri ukupnu kilometrazu na 39999,dok dnevnu broji i pokazuje brzinu. . .nemam pojma sta je,a nisam ni cackao,uglavnom,tako je 2 nedelje.Ako bude neki pametan savet,taman i da ja sredim svoj km sat,tj brojac ukupne kilometraze.

 

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja