Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Kawasaki er 5

Ma kakvi nije taj agregat prezubio.

 

Ko ti je taj majstor? Veze on nema ili pokusava da oklepa po usima.

 

Glupo je da pricamo napamet, ti si bio na motoru ali ta prica sa lancem bregaste je bezvezna.

 

Da li tebi sada motoric pali i radi? Ima li nekih zvukova, krljanja?

 

Bas bas retko se desava da lanac prezubi, posle xxxxx kilometara pocne da se cuje malo, pa malo vise, pa lupa i tek onda pod opterecenjem moze da preskoci sa lancanika. 

Tu informaciju mi je rakao kad sam oterao motor ali dok ga ne rasturi nista nezna.E danas sam ja otisao da vidim motor i nije lanac na bregastoj pukao vec lanac pokretni koji se nalazi iza lamele i kaze da ga je narucio i da ce da me kosta sve ukupno sa rukom oko 100 eura Dva dihtinga poglopca sa obe strane  15 e ,i lanac i za ruku ce mi uzeti 40e.Dal je to mnogo nemam pojma sta je tu je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

 

Ma kakvi nije taj agregat prezubio.

 

Ko ti je taj majstor? Veze on nema ili pokusava da oklepa po usima.

 

Glupo je da pricamo napamet, ti si bio na motoru ali ta prica sa lancem bregaste je bezvezna.

 

Da li tebi sada motoric pali i radi? Ima li nekih zvukova, krljanja?

 

Bas bas retko se desava da lanac prezubi, posle xxxxx kilometara pocne da se cuje malo, pa malo vise, pa lupa i tek onda pod opterecenjem moze da preskoci sa lancanika. 

Tu informaciju mi je rakao kad sam oterao motor ali dok ga ne rasturi nista nezna.E danas sam ja otisao da vidim motor i nije lanac na bregastoj pukao vec lanac pokretni koji se nalazi iza lamele i kaze da ga je narucio i da ce da me kosta sve ukupno sa rukom oko 100 eura Dva dihtinga poglopca sa obe strane  15 e ,i lanac i za ruku ce mi uzeti 40e.Dal je to mnogo nemam pojma sta je tu je

 

E ovo vec ima smisla, posto je znam da je ER masina puna lanaca, jer da je prezubio razvodni lanac to bi bilo mnoogo skuplja igranka jer bi tu popusili i klipovi i ventili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Kawasaki er 5

Drugari evo da se javim sa zadnjim informacijama.Motor sam uzeo od majstora,dovezao ga od njega do mene ima nekih 10 km.Motor ide i radi kao sto je pre kvara perfektno.A Tacan kvar, nije ni Lanac bregaste ni ona dva lanca sa leve i desne strane motora vec nesto oko korpe.Kaze da je nosio kod majstora na strug nesto da obradi gde mu je uzeo 20e i njegova ruka 40e.Kada sam ga pitao sta je tacno uradio rekao mi je da ne brinem,da su to majstorske cake, dao mi je garanciju na korpu.Ja mu dado 60 e a sta se konkretno desilo neznam ni sam.Mogao je da me izvacari pa da mi kaze da je zamenio i lanac i da mi uzve i onih 100e sto mi je rekao predhodni dan al nije a zasta mi uzmeo 60e tacno neznam.A i ne svidja mi se sto je nagadjao vise puta dok nije otvorio dekli gde je korpa.Generalno da su mi lanci OK I da mi motor radi kao i do sad .Toliko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Druze,bez ljutnje ali da promenis "majstora" pod hitno !

 

Ni jedan pravi majstor ne bi odbio da ti kaze sta se zaista desilo...ova varijanta "daj pare i ne brini" mi jako lici na neku muljazu. Moje misljenje samo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

uh.. dobro je da nemas vecu stetu.. a "majstora" si definitivno promasio al sta ces svaka skola se placa..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Kawasaki er 5

Druze,bez ljutnje ali da promenis "majstora" pod hitno !

 

Ni jedan pravi majstor ne bi odbio da ti kaze sta se zaista desilo...ova varijanta "daj pare i ne brini" mi jako lici na neku muljazu. Moje misljenje samo....

To je bila slucajnost da mi se pokvario ispred njegovog servisa.A do sad nisam isao ni kod jednog majstora tako da nisam imao izbora .A naravno da kod njega ni u ludilu vise.!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Honda transalp

Tek večeras pogledah temu i prblem sa ER5 .Meni se slično desilo pre par god ali sobzirom da imamo neku radionicu a i ljudi koji se malo razumeju , skinemo dekl i vidimo da se na magnetu koji drže tri vijka  dva odvrnula po malo a treći ispao skoro potpuno .Ne mora da znači da je kod tebe isto ali su siptomi bili slični .Samo smo zavrnuli te vijke i vratili sve na svoje mesto i er prede ko mače već tri čet ..god ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

 

 

Sumnjicav sam.

 

Los lanac bregaste pravi buku na leru, sve vise i vise da cak iako ne kontas princip agregata imas jasan znak da postoji problem. Inace, ne pucaju tako lako.

 

Da li ti je zablokirao zadnji tocak kada se desila havarija?

Ma kakvi zablokirao ,spustao sam se jos 100 metara i kad sam stao jos je u leru lepo radio.Do sada sam se sa mnogima konsutovao i sumljaju da je lanac bregaste.Sad sam zvao majstora kog do sad nisam ni poznavao i prica mi neke price zavlaci me kao rasturio sam ti motor pa me zovi sutra uvece,sumljiv sto posto

 

 

Pa ako je rasturio motor, odmah bi trebao da zna da li je lanac pukao ili je samo prezubio!! Sumnjivo!

 

 

Danas mi se posle duže vremena opet desilo ono sa trzanjem prilikom prvog ubacivanja u prvu. Ono sa blagim turiranjem kao što je predložio bigbag86 je dalo efekta :) No jutros zaboravih.

 

Ako ga kad je ladan ubcujes na leru u prvu (a kad je ladan motor i ler je malo nizi) uvek ce da ti se ugasi. Samo malo gas i koknes u prvu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

a sta kazete za zvuk lanca iz agregata?

Da se javim,danas na voznji na Huji zamolio sam kolegu IgorXT da poslusa moju masinu i saopstio mi je da mi je sve ok sa motorom,ipak sam ja prso :),tacnije cuje mi se maalo lanac ali on kaze da je to za nas agregat normalno posto ih ima 3 kom i da moj zvuk daleko od zabrinjavajuceg,tako da se Spremam za sledecu nedelju za Bjb vikend voznju Istocna Srbija :D jel ide jos neko od nas ovde?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Jel neko radio doradu sedista na Er-u? Moze li se uraditi da bude na dva nivoa.

Originalno je prilično neudobno i klizavo...

Alekre ima radjeno sediste, nek slika u krupnom planu I nek kaze impresije o klizanju pre I posle :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 500

Da li kod vas ima lufta izmedju sedista i rama u zanjem delu, ili je moje nekako iskrivljeno.

Kad ga uglavim (kad klikne) koro cm lufta !?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 600N ,Sky rst50

Da li kod vas ima lufta izmedju sedista i rama u zanjem delu, ili je moje nekako iskrivljeno.

Kad ga uglavim (kad klikne) koro cm lufta !?

verovatno ti je nesto iskrivljeno, pogledaj malo bolje... imao sam i ja tako, one dve kukice na sedistu bili razabljene :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Uuu super video.. :D kad gledam ovog izgleda mi kao da bih i ja mogao da zamenim lanac samo jedan kilo kljuc da se kupi i to je to..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650
20150422_174602.jpg 20150422_174607.jpg

 

Evo kakva je potrošnja kad sipam na NISu. Sipao na autoputu, bivša ELP. Bio motor na ćopi, sad na MOLu, na centranom. 6,24l na 100 km. Uvek sipam od čepa do čepa, videću kakvo će stanje biti sl put. Dva puta za redom sam sipao na NISu pa sam zato i obratio pažnju sad kad sam dosipao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ja sam od 4,8l - 5,5l stim sto je 99% grad i imam otvoren izduv (kazu ljudi da to ima veze,ne znam) i uvek sipam pun na istoj pumpi na istom pistolju, pumpa Sponit u Borci .. dobar im je benzin..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja