Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 600N ,Sky rst50

evo i ja da napisem nesto posle 100 godina :zdravo: narucio sam kocione plocice za moj er5 iz kine :D stigle su za 25 dana .. cena je bila 10e za obe... videcemo kako ce se pokazati :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Motocikl: honda cbf600

evo i ja da napisem nesto posle 100 godina :zdravo: narucio sam kocione plocice za moj er5 iz kine :D stigle su za 25 dana .. cena je bila 10e za obe... videcemo kako ce se pokazati :)

 

Postoje li te kineske plocice za gpz.Kako naruciti , kako platiti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 600N ,Sky rst50

evo i ja da napisem nesto posle 100 godina :zdravo: narucio sam kocione plocice za moj er5 iz kine :D stigle su za 25 dana .. cena je bila 10e za obe... videcemo kako ce se pokazati :)

 

Postoje li te kineske plocice za gpz.Kako naruciti , kako platiti?

 

verovatno da postoje :D nisam trazio.. placa se visa electron karticom.. a sajt je Aliexpress.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pozdrav Momci, sta mislite o ovom oglasu?

http://www.polovniautomobili.com/oglas3830864/kawasaki_er5/

Ovako sa slika djeluje ok, pristojno stanje, ok cjena s obzirom na godište, stanje i opremu. Ako je ispravan i uživo djeluje ko na slikama, dobra prilika. jedino mi onaj spoj auspuha izgleda malo loše izveden, al to je već traženje dlake u jajetu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2442 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

evo i ja da napisem nesto posle 100 godina :zdravo: narucio sam kocione plocice za moj er5 iz kine :D stigle su za 25 dana .. cena je bila 10e za obe... videcemo kako ce se pokazati :)

 

Postoje li te kineske plocice za gpz.Kako naruciti , kako platiti?

 

verovatno da postoje :D nisam trazio.. placa se visa electron karticom.. a sajt je Aliexpress.com

 

Ne patim od brendova, nisam snob, svoj sam motor teško zaradio, ali reci mi da se šališ?

Nikad ne bih pokušao da uštedim na paknama, ulju, gumama...

 

Nešto mi govori da će te pločice ili loše da koče ili da pojedu disk (koji je 90e) ili i jedno i drugo...

Set pločica za naše motore nije ni 3000din, Nissin (koje imam i preporučujem, dobro koče i dosta traju)...

 

Želim ti da ne bude istina ovo što sam napisao, ali ti ćeš znati pa nam javi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 600N ,Sky rst50

evo i ja da napisem nesto posle 100 godina :zdravo: narucio sam kocione plocice za moj er5 iz kine :D stigle su za 25 dana .. cena je bila 10e za obe... videcemo kako ce se pokazati :)

 

Postoje li te kineske plocice za gpz.Kako naruciti , kako platiti?

 

verovatno da postoje :D nisam trazio.. placa se visa electron karticom.. a sajt je Aliexpress.com

 

Ne patim od brendova, nisam snob, svoj sam motor teško zaradio, ali reci mi da se šališ?

Nikad ne bih pokušao da uštedim na paknama, ulju, gumama...

 

Nešto mi govori da će te pločice ili loše da koče ili da pojedu disk (koji je 90e) ili i jedno i drugo...

Set pločica za naše motore nije ni 3000din, Nissin (koje imam i preporučujem, dobro koče i dosta traju)...

 

Želim ti da ne bude istina ovo što sam napisao, ali ti ćeš znati pa nam javi..

 

videcemo kad pocne sezona tek sam ih namestio, inace plocice su mi poslali iz Singapura..

i nisam jedini koji je kupio od tog prodavca..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: N/A

Kawa sekto, moze jedan motor na strucnu reviziju? :)

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas3965251/kawasaki_gpz_500s/

 

Inace, zvao sam vlasnika, motor i dalje ima blokadu (na 25kW).

Mozda ima malo vise km na satu, ali ako su svi ti km provozani sa blokadom, cenim da je ocuvan? Meni barem deluje ok.

 

U svakom slucaju, svrbi me da se vozim - pa gledam naokolo sta bi/kako bi mogao da nesto smislim da se vratim na 2 tocka :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Kawa sekto, moze jedan motor na strucnu reviziju? :)

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas3965251/kawasaki_gpz_500s/

 

Inace, zvao sam vlasnika, motor i dalje ima blokadu (na 25kW).

Mozda ima malo vise km na satu, ali ako su svi ti km provozani sa blokadom, cenim da je ocuvan? Meni barem deluje ok.

 

U svakom slucaju, svrbi me da se vozim - pa gledam naokolo sta bi/kako bi mogao da nesto smislim da se vratim na 2 tocka :Mina:

oglašavač je neka paljevina

-amortizer volana??

-kik start? Ima kurblu?

-ABS ??

 

Što se tiče skidanja blokade, obrati se Bokilicu, meni je promenio poklopce karbova i motor je prodisao, a do tada je vožen sa delimičnom odblokadom, na satu ima preko 70.000km. A padano je, teran je i u crveno, i paljena je guma...

Popriličnojednostavan i izdržljiv agregat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Kawa sekto, moze jedan motor na strucnu reviziju? :)

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas3965251/kawasaki_gpz_500s/

 

Inace, zvao sam vlasnika, motor i dalje ima blokadu (na 25kW).

Mozda ima malo vise km na satu, ali ako su svi ti km provozani sa blokadom, cenim da je ocuvan? Meni barem deluje ok.

 

U svakom slucaju, svrbi me da se vozim - pa gledam naokolo sta bi/kako bi mogao da nesto smislim da se vratim na 2 tocka :Mina:

Ako je sve u redu na njemu cena je pristojna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6792 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

@BikerBoy

 

Jeste, ER5 se tovi kao prase vec 4 godinu, samo kvalitetna prekrupa :D

 

@Razi

 

Nije 70,000 nikakakva kilometraza za taj agregat niti je retka, znam jednu ER5icu sa 80k i sve radi normalno i fino. Normalno, odrzavan primerak.

 

Meni se licno ovaj GPZ ne svidja. Aljkavo mi deluje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: N/A

Otisao CB bio, kupljen auto.

 

I sad posto je ta bangava "obaveza" namirena, gledam dalje :D

Budzet je skroman da ne moze biti skromniji, al` nema veze - mozda nesto naleti :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

malo ga "prcnes" da spusti cifru dole i zaokruzi na 1000eur i trguj, naravno pod uslovom da je masina stvarno u ok stanju, nije savrsen, ali za te pare ok :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: srce Bačke
  • Motocikl: an250; er500

Momci, šta reći...

Za moje potebe je idealan, no jedna stavka je najviše presudila: sic.

Za sada je plan ponovo povratak na maxi. Prednost ima x9.Sad,ko zna. Ja bih endura ili kruzera, ali:mir u kući nema cenu :)

 

A što se tiče cene, ili cena... znam; no ko što rekoh od neke se mora početi, a gde ćemo se naći, e, vidjet ćemo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6792 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Srafite li nesto na Kawama? :P Bruke, treba da pokazemo zube GS-ovcima i CB-ovcima

 

Ovaj sneg ce nadam se napraviti jednu pauzu i obeleziti pocetak i kraj sezone jer u mom slucaju Kawica se vozila svakodnevno od -3c pa i po ovih prolecnih 16c.

 

To smatrom tezom eksploatacijom a posto ja volim da sve bude picikato a motoric uvek mora biti spreman da se u vremenskom periodu od 30min montira navigacija, tri kofera, napuni do cepa i zaputi na bilo kakav put, 100km ili 2000km, nebitno!

 

Doduse, na ovim slikama nije opran a i put do dedine garaze je vise prilicio nekom hard enduru nego roadsteru, pa sam ga dodatno zamazao. Sta je tu je, u ovim zimskim danima perem ga u perionici jer jedino tako mogu da mu ocistim prljavstinu i sa najnepristupacnijim mesta koje crevom i kantom ne mogu a videcete kako sam resio jedan veliki problem vezan za to.

 

Masina je prispela:

2014-01-2411-39-25936.jpg

 

Sledi zamena lanca i lancanika a kad se to vec radi valja obratiti paznju i na viljusku.

2014-01-2412-48-44218.jpg

Ugradicemo i ovo: to je tajna, eksperimet Yakuza, japanske mafije.

2014-01-2411-35-30742.jpg

 

Kawica je relativno prost motor, nemam nesto puno za napisati kako i sta, kljuc u ruke i srafi :D

Arbeit Macht Frei

2014-01-2413-39-07405.jpg

 

Otkaceni amortezi, otkacena viljuska, izvucen stari lanac, protnut novi a usput smo nagurali mast gde treba, ocistili dobos i sve to vratili nazad.

 

Ovo je bio quick fix, djed ga sredio dok sam ja trazio pop nitne koje su mi ispale negde.

2014-01-2413-39-32858.jpg

 

Deda, glavni i odgovorni izvodjac radova je po struci automehanicar ima preko 40 godina iskustva na automobilima, inace penzionisani bajker, kako on kaze, oko motora voli da radi iskljucivo iz entuzijazma i ljubavi, to je za njega odmor i relaksacija. Motor se radi polako i pedantno, u sustini ''mehanika na visem nivou''. To su njegove reci i slazem se u potpunosti. Inace, ne priznaje navigacije, Givi kofere i sl. Vozio je iskljucivo BMW boxera, ostalo postuje ali mu nije to to. Imao je nekog starog Guzzija Falconca 500 kog je spakovao iz dzakova i nekog Nortona koji je cupao klip. Sve je to manje vise oke, ali BMW boxer vazdusara je no.1 :D Postoji i neka prica gde je vozio parade za vreme Tita, sve u svemu lepo se navozao i ima jako lepa iskustva.

 

Sto se zamene seta tice, najveci problem moze biti sraf malog lancanika, njega smo resili kompresorom. Rucno, mislim da bi se proveli lepo.

Oke, nakon sto smo spakovali viljusku, amorte, itd. dosao je red na onu crnu plastiku sa gornjih slika.

 

O cemu se radi? Jedini prigovor i manu sto se ER5 tice jeste taj kratki prednji blatobran. Sve je to okej, lepo izgleda, ali ako se vozi u svakakvim uslovima tocak baca previse blata i prljavstine po agregatu i izduvnim cevima, nenormalno mnogo stroke nabija u hladnjak a za ispravan i dugovecan rad agregata od krucijalne vaznosti jeste uredan i ispravan rashladni sistem. Da ne pricam da svaki put to moram da perem cetkicom za zube kao Pepeljuga, ubijem se.

 

2014-01-2411-28-22374.jpg

2014-01-2411-34-44476.jpg

2014-01-2411-34-54283.jpg

 

Stvarno je katastrofa i ovo je po meni mod koji svaki ER5 mora da ima.

 

Moram da pomenem i da se zahvalim kolegi Zogu-u koji mi je ovaj deo pazario cak u Engleskoj gde ga jedino i ima.

2014-01-2411-35-30742.jpg

 

Prakticno, samo nastavak, ucvrsen pop nitnama.

2014-01-2415-43-36104.jpg

Sa tockom i gotovo:

2014-01-2416-01-48952.jpg

 

Problem kaljavosti permanentno resen estetski i funkcionalno najboljim sredstvom. Mogla je tu i zavesica, ali to je vec Tomos style, no svakako bolje i tako nego da je golo.

 

Eto, za sada to.

 

Sutra nadam se menjam ulje, saljem neke delove na plastifikaciju i sve je spremno za putesestvije. :takoje:

 

 

Zaboravih, nov set i Scottoiler, transmisija se ne cuje a salta se kao automatik, sto puta bolje nego Honda :takoje::nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja