Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Definitivno nemam onaj deo sam onih 5 rupa. Probao sam danas silikon, nista, curi i dalje ne pomaze nista. Sutra cu da cistim rezervoar od rdje kad vec ne mogu da ga teram.

 

Ok prepravljam poruku ponovo :). izgleda imam taj deo ali je on u onom delu gde se prebacuje na on-off-res .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ne, evo slika gdje šta ide

fueltap.jpg

F je guma sa 5 rupa, I je membrana(gore ljevo na slici seta)

Ostatak je čini mi se jasan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Dobro nam dosao :) Koliko dugo vozis ER5?

 

Ja sam juce nabacio nesto novo u kokpit :)

dscn0874nu.jpg

Radi se o Koso multifunc. Prikazuje voltazu, temperaturu (spoljasnu) i satic. Ponajvise sam ga montirao zbog pracenja voltaze, na ER5tici regler hoce da omlati instalaciju fara i satove ako se ne primeti na vreme. Imam jos neke sitnice da odradim ali o tom po potom. :Mina:

svez sam er-ovac 2 meseca. Nego koliku povrsinu diska zahvataju plocice prednje kocnice. kod mene 2 trecine sto mi je blesavo. majstor mi kaze da mi disk ili klesta nisu orginalna u sta sumnjam. Sutra kacim slike da vidite pa ako neko ima slike diska i klesta sa svog er-a nek okaci. Moj er je 98-mo.za sad zadovoljan, pali radi ide. Jos jedno laicko pitanje svezeg korisnika. Na kojoj temperaturi vam se pali ventilator na hladnjaku? otprilike naravno osim ako neko ima onaj termostat dole umesto poklopca za ulje pa moze preciznije da kaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ne, evo slika gdje šta ide

fueltap.jpg

F je guma sa 5 rupa, I je membrana(gore ljevo na slici seta)

Ostatak je čini mi se jasan

Gledao sam to danas i video da su majstorcine iz kawasaki servisa okrenuli jedan deo naopako <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Ne, evo slika gdje šta ide

fueltap.jpg

F je guma sa 5 rupa, I je membrana(gore ljevo na slici seta)

Ostatak je čini mi se jasan

Gledao sam to danas i video da su majstorcine iz kawasaki servisa okrenuli jedan deo naopako <_<

 

Koji deo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6801 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

@Stilgar

 

Daj slikicu kljesta, postoje dve verzije, A i C model!

 

Inace, sto se tice ER5 ekipe, kljesta su vam ista kao i na ER6!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

evo slika, vidi se trag plocica sa prednje strane, sa zadnje ima i neki adapter da bi mogla klesta da se nakace i sve mi tu nesto ne stoji kako bih ja voleo. Ajmo ko vozi er-a savet juri disk ili veca klesta....

plocice sa prednje strane hvataju 2/3 diska sa zadnje 1/3 diska...

stavio sam nove plocice, ove sto skinuh su zute ko dukat pune metala stavio sam ferodo mekane. Motor koci al mislim da bi morao mnogo bolje da koci, ovako pazim i drzim odsojanje i ne zalecem se.

post-19856-0-85427700-1341079899_thumb.jpg

post-19856-0-49571600-1341079916_thumb.jpg

post-19856-0-54557400-1341079930_thumb.jpg

post-19856-0-57682400-1341079940_thumb.jpg

post-19856-0-78013200-1341079951_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6801 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To je to, mada ti je disk koliko vidim sa C modela, mada su isti.

 

Slozicu se da ER5 ima, adekvatne kocnice za normalnu upotrebu. Ono sto mozes uraditi, jeste da zamenis kociono ulje i da nabavis kljesta sa C modela, razlika je u donjem klipu koji je indenticne velicine kao gornji sto sada nije slucaj. Dakle sa ovoga O.o na O.O. Pancirno kociono crevo nema nekog efekta, ali izbor plocica i te kako. Ja sam trenutno na Lucasovim i mogu reci da su sranje i da, kupis NISSINove. Cena je slicna (oko 33 eur) a razlika velika u korist Nissina. Sve ostalo se svodi na pravljenje nekog adaptera za disk i kljesta, ja sam konkretno hteo da prepakujem sve sa Cagive Mito 125.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Sto se tice GPZ-a najveca zameka mi je ocajne kocnice- dobro mozda nisu ocajne nekome ali lose su. Ako uporedim sa mojim aeroxom na kojima je brembo, gpz kocnice su smejurija. Prednja mekana i slabo koci a zadnja lako blokira. Ali sluzice dok se ne pazari nesto novije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit (ex Kawa ER5)

Ja sam se prijatno iznenadio kada sam video koliko obicna zamena kocionog ulja poboljsava kocenje. I da fabricke plocice su mnogo tvrde, sporo se trose ali lose koce. Ja sam ih zamenio iako su jos imale pola mesa i nisam se pokajao. Ma, kao sto neko rece, glavna kocnica je u glavi...

 

Nego ljudi, zanima me vase misljenje oko ugradnje filtera za gorivo iznad slavine. Tacnije na potezu izmedju rezervoara i slavine. To bi montirao na ON crevo, jer se retko kada vozim na rezervi. Smisao cele zezancije je da zastitim slavinu od trunja kojim nase gorivo obiluje. Prateci analogiju mehanike fluida, mislim da ne bi trebalo da bude problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Ja sam se prijatno iznenadio kada sam video koliko obicna zamena kocionog ulja poboljsava kocenje. I da fabricke plocice su mnogo tvrde, sporo se trose ali lose koce. Ja sam ih zamenio iako su jos imale pola mesa i nisam se pokajao. Ma, kao sto neko rece, glavna kocnica je u glavi...

 

Nego ljudi, zanima me vase misljenje oko ugradnje filtera za gorivo iznad slavine. Tacnije na potezu izmedju rezervoara i slavine. To bi montirao na ON crevo, jer se retko kada vozim na rezervi. Smisao cele zezancije je da zastitim slavinu od trunja kojim nase gorivo obiluje. Prateci analogiju mehanike fluida, mislim da ne bi trebalo da bude problema.

evo gde meni stoji filter za gorrivo.

post-19856-0-56109300-1341092656_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

To je to, mada ti je disk koliko vidim sa C modela, mada su isti.

 

Slozicu se da ER5 ima, adekvatne kocnice za normalnu upotrebu. Ono sto mozes uraditi, jeste da zamenis kociono ulje i da nabavis kljesta sa C modela, razlika je u donjem klipu koji je indenticne velicine kao gornji sto sada nije slucaj. Dakle sa ovoga O.o na O.O. Pancirno kociono crevo nema nekog efekta, ali izbor plocica i te kako. Ja sam trenutno na Lucasovim i mogu reci da su sranje i da, kupis NISSINove. Cena je slicna (oko 33 eur) a razlika velika u korist Nissina. Sve ostalo se svodi na pravljenje nekog adaptera za disk i kljesta, ja sam konkretno hteo da prepakujem sve sa Cagive Mito 125.

ok hvala na savetu potrazicu klesta od c modela, kociono ulje zamenjeno sad sa plocicama. nissin su bile 3700 u motolandu al prodavac nije bio siguran da li ce da pasu pa sam uzeo ferodo u biker housu za 2500. Onaj adapter za kacenje klesta je normalno tu li je tu zato sto imam disk od C modela a klesta od A?adapter se lepo vidi na slici 2 jos bolje na 3-oj slici u postu gde sam postavio slike da ne postavljam opet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2443 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Pancirno kociono crevo nema nekog efekta....

 

Ne vozim ERa, ali mislim da se generalno ne bih složio sa ovim jer nema veze koji je motor u pitanju.

 

 

Što je motor stariji tj. ono obično gumeno crevo, to će razlika između njega i pancirnog biti veća.

Sa gumenim crevom je osećaj na kočnici kao da ručica uvek tone, kao da stiskaš neki dvrd sunđer (da se tako izrazim) nema onog osećaja jasnog momenta kad krene da koči, a sa pancirnim tačno u jednom određenom položaju ručice oseti naglo tvrd osećaj i onda se daljim pritiskanjem ručica vrlo malo dalje pomera, oseti se jako da je to granica, kod gumenog to nije tako "jasno izraženo"..

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Istina, kocnica je dosta mekana i kod mene sta god uradio. Trenutno imam Ferodo plocice ali cu sledece godine pazariti Carbone Lorraine A3+ ili Nissin. Sto se tice filtera goriva ja ga nisam ugradio iz razloga sto na slavinici i na On i Res cevima imam plasticnu mrezicu koja je sitna da nema sanse da prodje bilo kakvo trunje i sl. Opet, ne bi bilo lose da stavim i filter kao dodatnu zastitu, ovakav bi trebalo da odgovara

 

http://www.motooprema.eu/sr/proizvodi/tehnicki_delovi/filteri-goriva/a-pro/filter_goriva_8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Što se tiče pancirnih kočionih creva, sve zavisi, ako ti je motor star 5-10 godina razlika je mala, često i neuočljiva.

 

Ako je ko moj star preko 20godina, razlika je velika, stvarno velika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

 

Nego ljudi, zanima me vase misljenje oko ugradnje filtera za gorivo iznad slavine. Tacnije na potezu izmedju rezervoara i slavine. To bi montirao na ON crevo, jer se retko kada vozim na rezervi. Smisao cele zezancije je da zastitim slavinu od trunja kojim nase gorivo obiluje. Prateci analogiju mehanike fluida, mislim da ne bi trebalo da bude problema.

 

Ugradio sam metalni filter ali posle slavinice, znaci izmedju slavine i karburatora, samo sam isekao crevo,malo skratio i stavio filter. Kod kolege sa plasticnim imam utisak da je crevo dugacko isuvise, jer meni filter stoji tik uz karburator odozdo, tako da i nije uocljiv odmah i sive boje je. Slikacu ako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6801 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

@Andrej

 

Slazem se, ali bih na tvoje misljenje dodao i Arnijevo. Sto se ER5 sekte tice, vec je testirano, Galfer disk + pancirno + novo kociono i razlika je minorna, jedino promena kocionog znaci, mada to ionako svi menjamo redovno (na dve godine, bar ja tako radim). Dakle, sto se ''A'' modela tice, tu se da prepakovati kljesta od ''C'' modela ili ER6, sraf na sraf a ostalo se sve svodi na montiranje veceg diska i glavnog kocionog. Ja radim na tom projektu, konkretno istrazujem najsrodnije donore diska, pa cemo spakovati nesto u buducnosti, nadam se. Za sada mi je potreban ZZR250 kojeg ne mogu nigde da nadjem :jok:

 

Zaboravih najbitnije, odlicna prednja guma pod obavezno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Detalji od karbona, pale trakice za felne i za kolegu Inspektora mesto mojeg filtera za gorivo. ;)

photo013t.jpg

 

 

 

photo017zt.jpg

 

 

 

photo018f.jpg

 

 

 

photo019dl.jpg

 

 

 

 

photo020ap.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Prepakovah sjedište konačno, stari sunđer se sabio i počeli su da me žuljaju šarafi kad vozim duže od sat vremena.

Sad sam ubacio sunđer od preko 10cm, a završeno sjedište je debelo 4cm :D jedino je klamerica ispustila dušu u pola frke pa sam morao da ljepim ćoškove, al to ću kad stignem u CG da prepakujem kako treba, zajedno sa suvozačevim sjedištem

post-3488-0-01140700-1341327931_thumb.jpg

post-3488-0-54934200-1341327920_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja