Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6800 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pa sto polovne, jaoj, kritikovacu te kada se okupimo negde!

 

Mi imamo srecu da su dimenzije relativno male i da nam set nije skup. Ja sam uzeo set Continentala ContiG0 u dimenziji 110/70/17 i 130/70/17 za 130 eur, doduse bio je neki popust, regularna cena je 170-80 eur. Sve u svemu, voznja je totalno drugacija sa novim gumama. Konkretno sto se Continentala ContiGo tice, za sada sam zadovoljan, mekane su, brzo se greju, mooozda bi trebalo malo bolje da drze tokom kise, hoce malo da kliznu u raskrnici, na zebri i tako to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

juče sredio slavinicu.

Hvala Arni.

Skinutu membranicu ću da odnesem na Vidikovac kod Đure da proba da uradi po uzorku.

Ako uspe, imamo rešen problem za male pare.

Onda bih mogao i da remontujem slavinice za neko ladno pivo i neko meze.

 

Pa to uopšte nije loša ideja...a ni za meze i pivce! :lol::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit (ex Kawa ER5)

Sto se guma tice, ja za er5 uzeo neke HEIDENAU gume 130/70/17 i 110/70/17. Posle malo manje ispod 3000 predjenih km i jedne duze ture do Slovenije i nazad prilicno sam zadovoljan kako su se pokazale. Gume su nemacke proizvodnje.Lepo drze u krivinama. Po kisi sam vrlo malo vozio na auto putu, bilo bi suludo testirati granice u takvim uslovima sa suvozacicom i natovarenim motorom tako da mi ostaje da vidim sta mogu po mokrom. Napominjem da moj stil voznje ne zahteva neke specijalne osobine guma. Set je bio negde oko 14 000 din. Ja za sada zadovoljan, videcemo kako ce se pokazati dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

... HIENDAU ali nisam cuo za marku.

 

Heidenau je nemački proizvođač guma za motocikle, karting i guma za posebne namene. Osnovan je 1946 godine, a od 1994 posluje pod imenom Reifenwerk Heidenau GmbH & Co. Proizvodnja je organizovana u mestu Heidenau nadomak Drezdena. Od početnih 35 modela kada je fabrika promenila vlasnika stiglo se do 550 modela guma, što goivori od kontinuiranom razvoju kompanije. Stalno unapređenje proizvodnih procesa dovelo je do uspeha u međunarodnoj konkurenciji i ostvarenja kontakata sa klijentima u preko 40 zemalja sveta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Alekre jel ti koristis zadnju standard 130 ili mozda 140ku?

Extra ti je motor tako napakovan a izduv mnogo znaci, jer ja imam na moj 2u1 i velika razlika(u estetici) :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

E ljudi jel ide neko u CG početkom jula, nešto oko 5-10tog, ja tada palim dole, idem kući na tri mjeseca, znam da me je neko pitao da idemo zajedno, samo ne mogu da se sjetim ko.

 

Inače idem sam, a kakav nam je saobraćaj to mi nije pametno, ko zna šta sve može da se desi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

mi idemo u CG pocetkom jula, kad se sastavi par lepih suncanih dana :)

"Mi"??? :D Može li to malo preciznije?

I ja planiram da idem kad budem bio siguran da kiša nema odakle da padne, ali oko 5og završavam sa obavezama u BG, pa nemogu ranije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

pa jos se nezna kolko ce nas biti, tesko je uskladiti godisnje odmore, obaveze, kintu i ostalo, ali 99,9% idem ja i jos 2 kolege, neznamo jos precizno ali negde oko 10-og pa nadalje kad se potrefi lepo vreme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6800 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Dobro nam dosao :) Koliko dugo vozis ER5?

 

Ja sam juce nabacio nesto novo u kokpit :)

dscn0874nu.jpg

Radi se o Koso multifunc. Prikazuje voltazu, temperaturu (spoljasnu) i satic. Ponajvise sam ga montirao zbog pracenja voltaze, na ER5tici regler hoce da omlati instalaciju fara i satove ako se ne primeti na vreme. Imam jos neke sitnice da odradim ali o tom po potom. :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ja i dalje ne mogu da povjerujem koliki si korman stavio, ima li 80cm s kraja na kraj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6800 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ima 82.

http://www.louis.de/_301418749836a6c99f66bbdc3d6264ace0/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=460&wgr=340&list_total=39&anzeige=0&page=3&artnr_gr=10021197

 

U odnosu na original, puno bolje. Generalno ER5 ima jako glupav upravljac, uzak i mekan, pored toga sto izgleda neozbiljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja