Kako skinuti lepak od nalepnica?

upravo to. treba da farbam neko motorce, pa sam razbucao oklope, odlepio sve trakice, oznake i zezalice, ali ispod njih je ostao lepak, koji ne mogu da skinem. sa nitrom ide sporo i ubitacno, a ne mogu ga smirglom, sav je lepljiv (ko lepak :wink: )
Jel zna neko za neku hemiju, metodu, kletvu,? :idea: ...

hvala, pozz
0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

Probaj sa alkoholom 97%meni je do sad uspevalo na autu.Srecno.
0

Uzmi KSILOL.
Ako nemaš, dodji kod mene sa motorom pa oèisti... i donesi po jedan ladan Tuborg :D :D :D
0

Obican benzinom lako mozes. Svejedno koji oktan :wink: Kad se sretnemo negde, platis mi jedan hladno pivo :D
0

ma uzmi pamucnu krpu i WD 40 skida 100% bez ogrebotina ja garantiran
0

sa wd40 i ja skidam i koristi samo kentovu chamois krpu za motor najbolja stvar za ne ogrebat ga
0

ma kakvi!
juce sam probao: benzin, alkohol, nitro razredjivac, WD40, aceton, cak sam bio toliko ocajan da sam na preporuku probao i "vrucom vodom" :shock:
sve sto sam dobio je to da se lepak pretvori u sluzavu masu, koja se skida i razvlaci po povrsini, ali nikako ne ostaje na krpi, sundjeru, vec samo menja mesto na oklopima :evil:
haos! sat i po za nalepnicu od 15 sa 5 cm!
i da, toliko sam se nadisao sranja, da mi se mantalo u glavi celo vece, a jutros sam se probudio sav naduven, moram vecu kacigu da kupujem :shock:
hvala svima na postovima, izgleda da su ovi iz yamahe 80-ih eksperimentisali sa nekim drugim supstancama :x
pozz
0

[quote="okrad"]ma kakvi!
juce sam probao: benzin, alkohol, nitro razredjivac, WD40, aceton, cak sam bio toliko ocajan da sam na preporuku probao i "vrucom vodom" :shock:
sve sto sam dobio je to da se lepak pretvori u sluzavu masu, koja se skida i razvlaci po povrsini, ali nikako ne ostaje na krpi, sundjeru, vec samo menja mesto na oklopima :evil:
haos! sat i po za nalepnicu od 15 sa 5 cm!
i da, toliko sam se nadisao sranja, da mi se mantalo u glavi celo vece, a jutros sam se probudio sav naduven, moram vecu kacigu da kupujem :shock:
hvala svima na postovima, izgleda da su ovi iz yamahe 80-ih eksperimentisali sa nekim drugim supstancama :x
pozz[/quote]

Ama, dodji kod mene u garage, i nema glava da te boli...
Imam èarobnu vodicu za te stvari :D
0

firma 3M je imala u ponudi nekakve krpe koje se kace na busilicu,ili polirku i neku tecnost za skidanje upravo reklama i nalepnica sa vozila.
Ako si bas ocajan,probaj tamo da se raspitas,imaju i zastupnika za srbiju,probaj da ih lociras na netu,ili probaj u farbarskim radnjama koje drze njihove proizvode.
0

Probaj ofcetin! Tako se yove nešto što koriste štampari. Svrati kod nekog i zamoli za 100 ml pa probaj.
I èuvaj zdrav razum! :D
0

[quote="dane@"]NEMOJ SA ACETONOM :!: :!: :!:[/quote]

Aceton nikako, ali medicinski benzin (kupuje se u apoteci) uglavnom treba da odradi posao.
0

Ne valja Acetonom preko plastike!

Bolje uzmi vrucu vodu i polako trljaj preko fleke, kad je nakvasis onda suvom prebrises i sve tako. Ja sam tako sa kacige skidao nalepnice, i nista se ne primecuje.

pozzz

0

Stari post ali možda nekom pomogne

ako nemas 3M sprej za skidanje lepka, onda benzin ili izopropil alkohol i neka krpa sa krupnijim tkanjem (peškir).

Mada pokazalo se da onaj sprej za kokpit radi posao u jednom potezu....

0

Benzin a može i nitro sa malo opreza i ako je farba kvalitetna. No postupak ide ovako, prvo se natopi da lepak nabubri potom se japan špaklom skine najveći deo lepka a ostatak obriše krpom, prvo obilato natopljenom pa onda polusuvom. Ivicu špakle treba ubiti finom šmirglom da ne pravi ogrebotine. Na kraju samo malo polir paste.

0

Aceton nikako, ali medicinski benzin (kupuje se u apoteci) uglavnom treba da odradi posao.

U potpunosti se slazem sa kolegom. :takoje:

0

100 % tacno, samo medicinski benzin i sve skida a neostecuje povrsinu.

0

Natopi krpu benzinom. Stavi preko lepka i sacekaj malo da ga razbije i trebalo bi da ga skine... Samo malo vise natopi krpu :) Meni do sad ni jedna nalepnica nije stvarala problem.

0

100 % tacno, samo medicinski benzin i sve skida a neostecuje povrsinu.

Ponekad se zapitam,zasto neko mora da napise nesto pa makar i glupo,ljudi covek farba plastike ba ga bas zabole,da li ce sta ostetiti predhodnu boju....

A ocigledno niste nikad skidali fabricke nalepnice,i lepak,to je da rodis mecku,i nista ga lako ne moze skinuti,bez mnogo mnogo trljanje..

0

ja isto dajem glas za benzin :takoje: pre neki dan sam bas benzinom skidao

0

Probaj zejtinovim uljem. Stavi na vatu i dugo trljaj. Boju nema sanse da ostetis a ja sam skidao dosta puta lepak od nalepnica sa zejtinovim uljem :takoje::zdravo:

0